Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Xanterra Parks & Resorts Glacier Park Lodges

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Xanterra Parks & Resorts Glacier Park Lodges

Arkadaşlar 2015 yazında Glacier National Park içerisinde yer alan Xanterra şirketinin Swiftcurrent lokasyonunda çalıştım. Şirketin bu milli park içerisinde 4 yeri var. Lake Mcdonald, Rising Sun, Many Glacier ve Swiftcurrent.

Ben iş görüşmesinde özellikle şuraya gitmek istiyorum diye belirtmediğim için beni Swiftcurrent'e verdiler. İyi ki de belirtmemişim dedim. Çünkü en az Türk Swiftcurrent'ta vardı. Birde arkadaşlık ortamı en iyi olan lokasyondu. Swiftte yaklaşık 70 çalışan vardı ve herkes çok samimiydi.

Swiftcurrent'te kalacak yerler kabin şeklinde. Kabinler 3 veya 4 kişilik. Many Glacier ve Lake Mcdonald'da yurt şeklinde. Bildiğim kadarıyla Rising Sun'da da kabin şeklinde.

Swiftcurrent ve Many Glacier birbirlerine çok yakın. İkisinin arası yürüyerek 15-20 dk. Many Glacier'de çalışan sayısı 150-200 arasındaydı ve Türk sayısı çok fazlaydı. Rising Sun ve Lake Mcdonald'ın yanından geçtim. Mcdonald manzara olarak harika bir yer. Rising Sun ise yangından dolayı çok az çalıştı. Genel olarak kapalıydı. Xanterra şirketi yangından dolayı çalışamayan personeline haftalık 40 saat ücret ödemesi yaptı.

Glacier Natioanal Park'a gidecek arkadaşlar Kalispell havalimanına bilet almaları gerekir ve sizinle irtibata geçen kişiye varış tarihinizi ve saatinizi bildirmeniz gerekiyor. Xanterra şirketi sizi havaalanından alacak. Bir gece şirketin Kalispell içinde bulunan bi hotelinde kalacaksınız(Gecelik 50-60 dolar arası). Siz kendiniz hotel ayarlarsanız ise çok fazla bir fark olmuyor. Bir gün sonra sabah şirket sizi kaldığınız otelden alıyor ve oryantasyon merkezine götürüyor. Burada size 5 saat oryantasyon verecekler(verilen bu oryantasyonun parasını da alacaksınız), iş kıyafetlerinizi verecekler ve 100 dolar da depozito alacaklar. Bu oryantasyondan sonra servisle çalışacağınız lokasyona götürecekler.

4 lokasyonda da personel için Yemek odası(EDR) var. sabah, öğlen ve akşam yemekleri çıkıyor. Bu 3 öğün dışında 7/24 içecek, ekmek ve tost malzemeleri var.

Size verilen ID kartı her iş giriş-çıkışında okutmanız gerekiyor. Ayrıca yemek molasına çıkarken ve moladan dönerken okutmalısınız. Yemek molası yarım saat ve çalıştığınız toplam saatten yemek molaları düşüyor.

Telefon hiçbir lokasyonda çekmiyor. Ve internet konusuna değinecek olursam, internet tüm lokasyonlarda çok kötü. Sosyal medyada fotoğraf paylaşamazsınız ama girebilirsiniz. Whatsapp kullanabilirsiniz.

Son olarak ne olursa olsun housekepeer olmayın! Çünkü hkp ler sabah 8 akşam 4 çalışabiliyorlardı. En çok çalışma saatini mutfaktakiler alıyordu. Ben mutfaktaydım her gün 10 saat çalışıyordum. bazı günler 14-15 saat çalışıyordum.

İnşaallah gidecek olanlara yardımcı olur yazdıklarım.
    Konu ozgursum tarafından (16-12-2015 Saat 04:26 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)