Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Program iptali.

Hayalperest Watçı cngzmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Program iptali.

merhabalar herkese

wisconsın deels te flamingo hotel de house keeper olarak calısıyordum. daha sonra bu oda temızlemek icin verdıklerı spreyler benı ınanılmaz rahatsız etmeye basladı ve işe gitmemeye basladım. supervisorumla konustum ustelık bu durumu. ama umursamadılar bile. sonra işe gittiğim bi gün beni cağırdı ve işten atıldığımı söyledi. herneyse ciee'yi aradım adamlar umursamadılar pek fazla sonra bana programımın iptal olacağını söylediler. benımde social securty kartım yok ustelık. ısyerım bana agustos 5 te gideceğimi söylemıstı cunku. sımdı 2 haftaya donmem gerekıyor ulkeye ancak ucak bıletlerı cok pahalı. ne yapacağım bilemiyorum bi yol gosterebılırmısınız acaba ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yeni iş felan bulsan olmaz mı

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Yeni iş bulmaya çalış ama şuan sezonun ortasından iş kalmış mıdır bilmem...Fakat yeni iş bulabilirsin bence hemen karamsarlığa kapılma.Ek olarak danışman şirketini acil olarak ara bilgilendir.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Tecrübe Puanı
    0

turkıye'deki sponsorum olan şirkete mail attım bir kaç tane. ama herhangı bi cevap bile atmadılar. ciee in bu denlı kötü olduğunu bılmıyordum. hani tamam sucluyum bi yerde işe gitmedım felan kabul ediyorum ama ne türkiyedeki studyzone ilgilenıyor ne burdaki ciee iş bulsam nasıl olur ne gibi bi yol izlemeliyim onuda bılmıyorum. su anda resmen ortada kaldım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sen şimdi git iş bul. öncelikle yaşadığı eyalete şehirlere felan bak mutlaka vardır. sonra sponsoruna mail at böyle böyle diye. iş dğeiştirdim dersin. work and travel öğrencisinin kapsamında çalışabileceği bi iş olsun. ben olsam böyle yapardım heralde. çünkü gidenlerin % 30 u kadarı işten atılıyor ve başka iş buluyor. iş değiştiren çok kişi var.

Tecrübe Puanı
    0

yarından ıtıbaren gıdıp iş arıyacağım bakalım nerede bulacağım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, ben missouri eyaletinde ciee nin bana buldugu iste calisiyirdum fakat bazi durumlardan dolayi ciee den onay alip isimden ayrildim ve san franciscoya geldim burada kalacak yerimi sagladim ve is ariyorum bu surec icerisinde bayagi bir arastirmalar yaptim sana verecegim ilk tavsiye gidip social security kartin icin basvurmak o gelene kadar da is araman. Ciee yi ara ve turkce konusan danismanlara baglamalarini iste sana yardimci olacak Suat, Can.. Ve daha bircok danismana baglayabilirler. Bunun haricinde is bulmak icin kapi kapi gezebilirsin ya da craigslist.com sana cok yardimci olabilir. Vazgecme programini tamamla oyle don turkuyeye. Bol sans diliyorum sana. Sunu da bil ciee programini iptal etse bile yasal olarak vizen iptal olmuyor ve vizenin bitim tarihine kadar kalabilirsin. Fakat bu eger ki Amerikaya tekrar gelmek istersen vize alman cok az zorlasir hepsi bu. En kisa zamanda is bulman ve islerini yoluna sokman dilegiyle...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sibel_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben missouri eyaletinde ciee nin bana buldugu iste calisiyirdum fakat bazi durumlardan dolayi ciee den onay alip isimden ayrildim ve san franciscoya geldim burada kalacak yerimi sagladim ve is ariyorum bu surec icerisinde bayagi bir arastirmalar yaptim sana verecegim ilk tavsiye gidip social security kartin icin basvurmak o gelene kadar da is araman. Ciee yi ara ve turkce konusan danismanlara baglamalarini iste sana yardimci olacak Suat, Can.. Ve daha bircok danismana baglayabilirler. Bunun haricinde is bulmak icin kapi kapi gezebilirsin ya da craigslist.com sana cok yardimci olabilir. Vazgecme programini tamamla oyle don turkuyeye. Bol sans diliyorum sana. Sunu da bil ciee programini iptal etse bile yasal olarak vizen iptal olmuyor ve vizenin bitim tarihine kadar kalabilirsin. Fakat bu eger ki Amerikaya tekrar gelmek istersen vize alman cok az zorlasir hepsi bu. En kisa zamanda is bulman ve islerini yoluna sokman dilegiyle...
    malesef oyle bir şey yok bana gelen mailleri keşke sizede gösterseydim sana aslında orda o bulundugun danısmanlık firması kefil oluyo ve her zmanda cebinde iptal etme yetkısı var o bakımdan buna guvenıp kalayım deme zaten amerıkada cok gocmen var kımse atmaz yada ole cok dıkkat cekemdıgın surece programını tamamlarsın ama gel gorkı o ulkeden cıktıktan sonra bı daha gırmek ıstersen senn ve aılenn vize alabilmesi riske giriyo arkadaşın durumuna gelirsek ben human resource cıkıp ben yarın işe gelmiorum hbr ın ız olsn tatlı veda edelım dedım o da bana hiç bir yere gidemezsin dedi cıktım gittim ama bu dediklerim socıal aldıktan dan 1 hafta sonra oldu o bakımdan socıal cok onemlı ozellıkle amerıka da socıal number ın yoksa iş bulman zor bide gidip eğer basvuru yaptysan iş yerine gönderiolar ordan alıosun bn ole almstm sizin proseduru bılemem socıal ını alana kadar bekle bu aradada turkıyedekı beleş para kazananları bilgilendir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

is degistirebilirsin benim arkadasim degistirdi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cngzmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar herkese

wisconsın deels te flamingo hotel de house keeper olarak calısıyordum. daha sonra bu oda temızlemek icin verdıklerı spreyler benı ınanılmaz rahatsız etmeye basladı ve işe gitmemeye basladım. supervisorumla konustum ustelık bu durumu. ama umursamadılar bile. sonra işe gittiğim bi gün beni cağırdı ve işten atıldığımı söyledi. herneyse ciee'yi aradım adamlar umursamadılar pek fazla sonra bana programımın iptal olacağını söylediler. benımde social securty kartım yok ustelık. ısyerım bana agustos 5 te gideceğimi söylemıstı cunku. sımdı 2 haftaya donmem gerekıyor ulkeye ancak ucak bıletlerı cok pahalı. ne yapacağım bilemiyorum bi yol gosterebılırmısınız acaba ?
    Gecmis olsun oncelikle. Bu tur durumlar cok oldugu icin genelde kimse umursamaz cunku sponsor acisindan sezonun en yogun zamaninda isten cikartilanlar, sorun yasayanlarla uzun uzun ugrasmak istemezler. Ancak sizin de cok ciddi haklariniz var. Insan Kacakciligi Brosuru'nu okudunuz mu diye vize mulakati esnasinda sordular. Orada haklariniz yaziyor. Sorun aninda neler yapmaniz gerektigi acikca yaziyor. O sekilde mudahale edebilirsiniz. Sesinizi cikartmazsaniz kimse sizinle ilgilenmez. Anlasmanizda yazan saatler neyse o kadar saat calismaniz gerekir. Ise basladiginiz ilk veya ikinci hafta genelde az calisilir ama 3. haftadan itibaren is saatlerinin oturmasi gerekir.

Sosyal Sigorta Numarasi almak icin basvurunuzu yaptiysaniz her yerde calisabilirsiniz. Ama basvuru yapmadiysaniz bu da ayri bir sorun cunku Amerika'da yasal olarak calisabilmek icin mutlaka Sosyal Sigorta Ofisine basvuru yapmis olmaniz gerekir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ewerest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım seni en iyi anlayan benim gecen sene kalahari resortte bu işi beğenmediğimi söledim danışmana o da bana elinde başka iş olmadıgını soledi craiglistten buldum iş chicagoya gittim br yunanın yanında işe başladım sonra bana mail attı ve programımın iptal oldugunu soledi bnde hmn konsolsuktakı numarayı aradım ve hem firmayı hem kalahariyi hemde danışmaınımı şikayett ettim ve case numberımıda aldım şimdi sana demem o ki türkiyedeki firmanı ara konuş, bnm gittğm firma programımı self e cevirmşti bana 2 hafta içinde ülkeyi terk et diye bi mail gelmişti selfe cevrildikten sonra bi sorun olmadıgı ve aylık olarak programın nasıl gittiğini danısmalık firmama bildirdim ama bu dediklerim tabiki en son noktada yap ama sanırım sen de bnm muhatap oldugum salak amerıkalılar la muhattap olmussun nese gelısmeler oldukca yazarsın burdan iyi watlar
    WAt Programinda isi begenmedim diye isi birakmak uygun degildir cunku gecerli bir sebep olmadan is birakilamaz. Eger her isi begenmeyen is birakirsa, sponsorlarin isi gucu birakip is birakanlara yeni is bulmasi lazim ki bunu asla yapmazlar. Ogrenciler kafalarina gore is bulup calisamazlar. Once isi bulup, isle ilgili butun iletisim bilgilerini sponsora yollamaniz, sponsor o isi onayladiktan sonra ise baslamaniz gerekmektedir. Siz her buldugunuz iste kafaniza gore calisamazsiniz cunku WAT ogrencilerinin yapmasi yasak olan isler, calismasi yasak olan saat dilimleri vardir. Bunlara uymazsaniz tekrar vize alamazsiniz.

Programi daha sonra Self'e cevirmek diye birsey olmaz. Zaten DS-2019 formlari Full-Placement veya Self-Placement diye farkli olmaz. Iki programin tek farki sponsorun sizi ise yerlestirmesi veya sizin kendi buldugunuz ise yerlesmeniz.

Aylik olarak danismanlik firmasina degil, sponsorunuza bilgi vermeniz gerekir. Bazi sponsorlarda web sitesinden hesabiniza giris yaparak iletisime gecersiniz, bazi sponsorlarda da size yolladiklari emaillere cevap yazarsiniz. Aylik iletisime gectiginizde kesinlikle yaptiginiz her turlu faaliyeti yaziniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cngzmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turkıye'deki sponsorum olan şirkete mail attım bir kaç tane. ama herhangı bi cevap bile atmadılar. ciee in bu denlı kötü olduğunu bılmıyordum. hani tamam sucluyum bi yerde işe gitmedım felan kabul ediyorum ama ne türkiyedeki studyzone ilgilenıyor ne burdaki ciee iş bulsam nasıl olur ne gibi bi yol izlemeliyim onuda bılmıyorum. su anda resmen ortada kaldım.
    Hic utanmadan, cekinmeden heryere is sorunuz. Amerikalilar genelde evlerine donerler onumuzdeki hafta ve islerde yerler acilir. Pes etmeyin cunku yaptiginiz masraflar bosa gitmesin.

Isi bulunca hemen sponsorunuza o isin butun detaylarini ve iletisim bilgilerini yollayin. 1-2 gun sonra eger o is WAT programina uygun bir is ise onayiniz gelir ve hemen ise baslarsiniz. Onay almadan calisirsaniz vizeniz iptal edilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ICCP TURKEY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WAt Programinda isi begenmedim diye isi birakmak uygun degildir cunku gecerli bir sebep olmadan is birakilamaz. Eger her isi begenmeyen is birakirsa, sponsorlarin isi gucu birakip is birakanlara yeni is bulmasi lazim ki bunu asla yapmazlar. Ogrenciler kafalarina gore is bulup calisamazlar. Once isi bulup, isle ilgili butun iletisim bilgilerini sponsora yollamaniz, sponsor o isi onayladiktan sonra ise baslamaniz gerekmektedir. Siz her buldugunuz iste kafaniza gore calisamazsiniz cunku WAT ogrencilerinin yapmasi yasak olan isler, calismasi yasak olan saat dilimleri vardir. Bunlara uymazsaniz tekrar vize alamazsiniz.

Programi daha sonra Self'e cevirmek diye birsey olmaz. Zaten DS-2019 formlari Full-Placement veya Self-Placement diye farkli olmaz. Iki programin tek farki sponsorun sizi ise yerlestirmesi veya sizin kendi buldugunuz ise yerlesmeniz.

Aylik olarak danismanlik firmasina degil, sponsorunuza bilgi vermeniz gerekir. Bazi sponsorlarda web sitesinden hesabiniza giris yaparak iletisime gecersiniz, bazi sponsorlarda da size yolladiklari emaillere cevap yazarsiniz. Aylik iletisime gectiginizde kesinlikle yaptiginiz her turlu faaliyeti yaziniz.
    ds imde calıscagım iş benm uçuşum olduğu gün değişti ds imde yazan yerde hiç çalışmadım zaten, konuya gelicek olrsak ds ımde yazmadıgı için bnde deiştirdim ve dediğiniz gibi aylık olarak da sponsorun sitesinden devam ettirdim check in lerimi, dikkatli okursanız arkadaşa en son dediklerimi yapmasını istiyrm oncelikle konusarak halletsin !!!kafasına göre deiştirme diye bişi yok bi daha oku yazdıklarımı orda kısa tuttum ama olaylar baya karısık bezen insanın halinden anlamıolar o zmnda haklarını kullanmak zorunda kalıosun koyun olmayın unv okumus adamlarsınız eğer bir işi yapamaıosan kbakma da bn istemem vatandaşımın orda madur olmasını , bnm danışmanlık firması çevirdi ha kagıt ustundemı konusarak mı onu bilemem ondan sonraki vizedede problem olmadı konusulup halledildi herneyse ,çevrilmediğini neye dayanarak söylüosn ?ds den dolayımı ? başına böyle bişi geldimi bilmek isterim çnkü eğer yaşamadıysan kbakmada broşürlerdekiyle bu sistem alakasız şekilde yürüyo firmadan firmaya insandan insana kosuldan kosula herneyse fazla uzatmıyım sonucta arkadasa yarımcı olmaya calıstım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Benim baska bi sorum olacakti on kayit ucretimi yatirdim ama mulakattan gecemedigim taktirde ucret odemesi yapiyorlar mi ? Ciee mulakati

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirket sözleşmesini okuduysam orda yazar genelde ve ön kayıt ücretini geri vermiyorlar sanırım ama diğer kısmı alabilirsin heralde

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim baska bi sorum olacakti on kayit ucretimi yatirdim ama mulakattan gecemedigim taktirde ucret odemesi yapiyorlar mi ? Ciee mulakati
    100 dolar kesinti ile on kayit ucretini veriyorlar diye biliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)