Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkiye ye donus

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Turkiye ye donus

Merhabalar3 bucuk yildir amerikadayim work and travel ji vizesi ile amerikaya geldim ve cesitli nedenlerden dolayi amerikada kalmaz zorunda kaldim ve yasal statumu kaybettim . Su anda tr ye gitmyi dusunuyorum eylul 3 gibi ancak tr ye donerken herhangi bir problem olur mu diye endisleniyorum cunku amerikada bulundugum donemde kredit kartlarina borcum oldugu icin ve bazi gym uyeliklerinden dolayi collections var adima ait bunlar amerikadan cikarken sorun cikartir mi bana ne yapmaliyim maddi sikinti yasadigim icin de oduyemiyorum bilgilendirirseniz sevinirim tesskurler ...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Herhangi bir sorun çıkacağını sanmam. Eğer yasal olarak arama , mahkeme olayların varsa orası ayrı. Ama iş o boyutlarda değilse çıkar gelirsin. Borçla dönen arkadaşlarım olmuştu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Oncelikle cok tesskurler cevabiniz icin herhangi bir mahkeme veya arama durumum soz konusu degil sadece 5800 dolar civarinda borcum ve collectionsda da 1740 dolar borcum gorunuyor bundan dolayi tedirginim sadece arti vizemin tarihi gectigi icin cokista herhangi bir cezai durum soz konusu mu sizce homeland scurity tarafindan tesskurler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Cok kisi taniyorum senin durumundayken donduler. Amerikada borcun var diye hapse girme durumu yok TR deki gibi. Vize konusunda da yine icin rahat olsun, vizene bakmiyorlar. Sadece ID olarak biletteki isimle pasaporttaki ismi karsilastiriyorlar. Dikkat et pasaportun tarihi gecmis olmasin.
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen bir korku var vizem gecti geri donebilir miyim diye ? Vizeye ulkeye girerken ya da havayolu sirketleri ucustan once check in sirasinda bakiyorlar. Zaten Turkiye ye doneceksi Turk vatandasisin. Vize sorunun yok. Bakacaklari tek sey Pasaportun tarihi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cok tesskur ediyorum verdiginiz bilgiler icin icimi rahatlattiniz pasapportumu yenilettim 10 yillik suresi var onda sorun yok cok sukur kredi kartlarini odemeye gerek yok o zaman zaten cok buyuk bir mebla benim icin 6000 dolara yakin tekrsrdan tesskur ederim ins bir sorun cikmaz allahin izniyle memleketime donerim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Mumkunse limitlerini doldurmaya bak kredi kartlarinin. TRde bulamayabilirsin bu sansi.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hadi ya problem cikmasin ya bana surekli kredi karti gonderiyolardi ben kabul etmiyordum bisey olur diye korkuyordum activate yapsammi acaba o kartlari da ??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Ozellikle bir Turk olarak biz hep suistimal pesinde oluyoruz. Bunu sana hitaben yazmiyorum, kendimin de yaptigi yanlislar var ama ben sana sadece durumu anlatayim gerisi sana kalmis. Amerikada durum TR deki gibi degil. Eger ozel bir kuruma borcun varsa ozellikle hastanelere ya da bankalara, sen hapse felan girmiyorsun. Diyelim bankaya kredi karti borcun var, eger odemezsen borcunu, belli bir zaman zarfinda banka bu borcunu collection agency ler oluyor onlara satiyor. Diyelim bankaya 1000 lira borcun var banka bunu senden alamiyor ve senin bu borcunu dedigin bu finans sirketlerine diyelim 250 liraya satiyor. 1000 lira zarar etmektense 750 lira zarar etmis oluyorlar. Aslinda bankaya gore ortada zararlik bir durum yok cunku geri kalan parayi devlete gosterip saniyorum vergiden dusuruyorlar.Olan senin kredi gecmisine oluyor. Yani senin kredi notunu dusuruyorlar, ilerde ev ya da araba almak istedigin bu nota bakiyorlar ona gore faiz orani cikartiyorlar sana. Cok kisiden duydum ve tanidigim insanlar da var, Tr ye kesin donus yaparken butun kredi kartlarini doldurup donuyorlar,nasil olsa Amerikaya donmeyecekler bir daha ya da donseler bile kredi notlari dusuk olacak.

Hastaneler de yine ayni sekilde, gidip istedigin tedaviyi olabilirsin , seni tedavi etmek zorundalar. Yasa boyle, kimseyi senin paran yok,sigortan yok ya da sen evsizsin sokaklarda yatiyorsun diye tedavini geri cevirme luksu yok, daha sonra tabi yuksek miktarda fatura geliyor, odeyemezsen yine bankanin durumuyla ayni duruma dusuyor. Bu yuzden gordugum ogrencilere hep derim, hastaysaniz doktora gidin.Korkmayin birsey olacak diye. Simdi hala devam ediyormu o uygulama bilmiyorum ama onceden Trde hastanede tedavi gordun parayi odeyemezsen seni hastanede rehin tutuyorlardi.
    Peki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladim gercekten bu verdigin bilgiler icin cok tesskurler cok faydali oldu benim icin icimi cok rahatlattin cok tesskurler hepinize

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)