Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6 mart 08 vize gorusmesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart 6 mart 08 vize gorusmesi

evt arkadaslar ankarada vize gorusmesine girdim ilk once demir parmakliklarin disinda 10 15 dk sira bekledikten sonra onceki seansa girenleri iceri aldiktan sonra bizden kapidan passaportlarimizi istediler 9*30 seansi icin sonra bahceye almaya basladilar turk guvenlikler sonra dedektorlerle uzerini ve cantan falan varsa hepsini aradiktan sonra siraya geciyorsun bahcede.guvenlikler herkese bir kagit veriyorlar kabine gelmeden bunlari oku ve o belgeleri hazirla diye.

kabinin icinde 2 turk kabin var onlar senden passaport transkript dekont ve dsleri aldıktan sonra sira numarasi veriyor ve bu sefer iceriye giriyorsun tekrar guvenlikten gecirildikten sonra iceriye aliyorlar buyuk birsalona sanirim 100 kisilik kapasitesi vardi.siyah sandalyelere oturyorsun istersen orda sirani beklemeye koyuluyorsun benim biraz fazla surdu birbcuk iki saat rahat bekledim sanki bir banka gibi 7 tane kabin vardi ama 3 taneside gorusmeler yapiliyordu.

sira bana geldiginde :1 numarali kabine gittim tam sarisin olmayan kivircik uzun sacli bir kadin vardi.
    ilk olarak parmak izilerini aldıktan sonra sunlari sordu
    1.benim transkript 100 uzerinden oldugundan tam olarak anlamadıgından what is your GPA? my GPA is 2.41.

2.what do you study?im studying electrical and electronics engineering

3.where will you go?i will go to Mobile AL
    kadinda gulumseyerek Mobile farkli biryerdedi

4.what will you work there?i will work at Mc Donalds

5.are your family living in Ankara ?yes they are bir yandanda transkripi inceliyordu.

sonra have nice day dedikten sonra ciktim.

sonra sana sonra da ds 2019 formuyla sevis makbuzunu ve pasaportunu yoldaginida sana yollariz dedi herkese beyaz kagit verdiler ankarada (yesil diye birsey yok)orda olmayan belgeler isaretliydi ds2019 vardi

bakalim ds geldiginde belli olcaktir alip almadigimiz
    diger watcilardada heycan falan yoktu sirasi gelen gitip konusup cikiyordu bukadar basit iste 30 40 sn surdu veya surmedi

sorunuz varsa alabilirim sanki gazetecilere seslenen *yalanci* siyasetciler gibi oldu kusura bakmayin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet 7 gişe var ama ben gittiğimde de 2 si çalışıyordu..ankarada beyaz kağıt veriolar ben telaş olmuştum ilk başta..bence gayet iyi geçmiş olumsuz olmaması için bi sebep yok hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

%99ALMIŞSIN VİZEYİ TELAŞ YAPMNA GEREK YOK.ARTIK DARISI BİZİM BAŞIMIZA DİYELİM.BENİM VİZE GÖRÜŞMEMDE 14 MARTTA BAKALIM NASIL OLUCAK TEBRİKLER SANA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saol sirona tessekkurler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bu ds 2019 formu ne zaman gelcek bilginiz varmı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

daut sanada basarilar kap gel vizeyi heycan yapma

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sirona bana sirketim nisan veya mayis ayi icende gelebilir dedi ama forumdan arkadslar daha ii bilir oyle bir konu acsak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bana da şirket öyle söyledi..biz burda bununla ilgilenirken forumda daha abuk ve boş konular açılıyor..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vize görüşmesi için ankarada 7 mart saat 7:30 da yola çıktım amerikan konsolosluğuna gitmek üzere saat 8:30 da konsolosluğa yaklaşmıştım kapıda benim gibi 30 kişiye yakın genç vardı bizi içeri almadılar ,kapıda sıra olduk sonra içerden memur gelerek demir kapı önünde bizden pasaportlarımızı istedi daha sonra sıra ile içeri aldılar içeri dediğim 2 turk kabin var onlar sizden belgelerinizi istiolar ve daha sonra sıra numarası veriolar banka gibi içeri alınıorsunuz ve beklemeye başlıorsunuz arkdaşlar ben 30 kişiden 24.cüydüm ve 2 saat bekledim yaklaşık sonra sıram geldi ve 1 numaralı gişeye görüşme için gittim ilk önce parmnak izi aldılar ( arkadaşlar ben parmaklarımı bastırmadığımdan okumadı digital makina ilk önce siz bu hataya düşmeyin size verilen formda bastırıcaksınız demior sadece yerleştiriceksiniz dior ama siz hem yerleştirin hem bastırın ) daha sonra bana transkriptimle ilgili sorular sordu çünkü ben yatay geçiş yapmıştım ve dikkatini çekti ilk üniversitemde not ortalamam 3.34 fakat yatay geçiş yaptığım üniversitede bu not sıfırlandı ve ben sıfırdan başladım ve şuanki not ortalamam 1.53 bana bunları açıklamamı söyledi ve bende güzelce izah ettim daha sonra ailen ankaradamı yaşıor die sordu sen nereye gidiceksin die sordu ve ds 2019 formuyla sevis makbuzunu ve pasaportunu yoldaginda sana yollariz dedi bana beyaz bir kağıt verdi herkeze verilenden ve dışarı çıktım hemen şirketimi aradım beyaz kağıt verdiklerini söyledim şirket istanbuldaki konsoloslukta beyaz kağıdın anlamının red olduğunu, ankaradaki konsoloslukta işlermlerinin devamı anlamı geldiğini söyledi danışmanım yani henüz bir şey belli değilmiş nisan civarı belli olurmuş sanırım ,sonucu bekliyorum umarım anlattıklarımın bir yararı olur arkadaşlar ,hepinize başarılar diliorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bize demişlerdiki cuma günleri vize görüşmesi olmuo ama oluomuş demekki..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abi bendede aynisi oldu sol parmaklarimi bastirmami istedi senin gibi hersey ayni gibi sana kıvırcık sarisin gibi ama tam sarisin olmayan kadin mı soru sordu sakaryanui ne kadar surdu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş ben 1 numaralı gişede girdim zaten 2 de çekik gözlü bi bayan vardı ve sanırsam Türkçede bilmiodu o gelmesin die resmen dua ettim çünü resmen sorguya çekio yanına bi giden en az 8 dakka gelemio yanından herneyse evet kıvırcık sarışın gibi olan yaptı benim mülakatı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ds 2019 formu, şirketle yaptığınızı sözleşmedn sonra en geç 1 ay içinde geliyor sanırım şirket öyle söylemişti...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teşekkürler bilgin için maj..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet tesekkurler bilgi icin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sakaryauni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize görüşmesi için ankarada 7 mart saat 7:30 da yola çıktım amerikan konsolosluğuna gitmek üzere saat 8:30 da konsolosluğa yaklaşmıştım kapıda benim gibi 30 kişiye yakın genç vardı bizi içeri almadılar ,kapıda sıra olduk sonra içerden memur gelerek demir kapı önünde bizden pasaportlarımızı istedi daha sonra sıra ile içeri aldılar içeri dediğim 2 turk kabin var onlar sizden belgelerinizi istiolar ve daha sonra sıra numarası veriolar banka gibi içeri alınıorsunuz ve beklemeye başlıorsunuz arkdaşlar ben 30 kişiden 24.cüydüm ve 2 saat bekledim yaklaşık sonra sıram geldi ve 1 numaralı gişeye görüşme için gittim ilk önce parmnak izi aldılar ( arkadaşlar ben parmaklarımı bastırmadığımdan okumadı digital makina ilk önce siz bu hataya düşmeyin size verilen formda bastırıcaksınız demior sadece yerleştiriceksiniz dior ama siz hem yerleştirin hem bastırın ) daha sonra bana transkriptimle ilgili sorular sordu çünkü ben yatay geçiş yapmıştım ve dikkatini çekti ilk üniversitemde not ortalamam 3.34 fakat yatay geçiş yaptığım üniversitede bu not sıfırlandı ve ben sıfırdan başladım ve şuanki not ortalamam 1.53 bana bunları açıklamamı söyledi ve bende güzelce izah ettim daha sonra ailen ankaradamı yaşıor die sordu sen nereye gidiceksin die sordu ve ds 2019 formuyla sevis makbuzunu ve pasaportunu yoldaginda sana yollariz dedi bana beyaz bir kağıt verdi herkeze verilenden ve dışarı çıktım hemen şirketimi aradım beyaz kağıt verdiklerini söyledim şirket istanbuldaki konsoloslukta beyaz kağıdın anlamının red olduğunu, ankaradaki konsoloslukta işlermlerinin devamı anlamı geldiğini söyledi danışmanım yani henüz bir şey belli değilmiş nisan civarı belli olurmuş sanırım ,sonucu bekliyorum umarım anlattıklarımın bir yararı olur arkadaşlar ,hepinize başarılar diliorum
    bende yatay geçişim o olayı birazdaha açarmısın nasıl sordu sen ne dedin nasıl izah ettin
    bide ingilizce yetey geçiş undergraduate transfer mi demek
    !!! VİZEDE FİRE VERMEYEN TEK FORUM !!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ds2019larımızın nerede kaldı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen ds 2019 nerde kaldı muhuhauhuha

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ballı mı herkese genelde oyle soruyorlar en fzla 1 dk de aldı cogu ama bazilari diger gorevlliyle epey lafladilar 4 5 dk vardı onlarinki sanirim onlarin ortalmalari dusuktude ondan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar vizeye giden herkse geçmis olsun
    bankaya fatura yatırmak gibi birşey anlamazsınız bile alıp çıkarsınız vizeyi
    gitmeyenler gittikten sonra dediklerimi anlarsınız

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen nerde girdin istanbul mu ankara mı
    ankara girdim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)