Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Orange Beach

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Orange Beach

Evt arkadaslar 2013 yazında Alabama da Orange Beach teydim.Sizlere kısaca bilgi vermek isterim ordaki yasam hakkında.Öncelikle benim işim linen transporterdı otelimde,bazıları housemen de diyor.Artık size kalmıs nasıl adlandırcagınız .Her neyse oncelikle sehirden bahsedecek olursak izole bir yer olarak düsenebilirsiniz.Tatil bölgesiydi ama gencler icin degil evli barklı cocuklu insanlar ve yaslı emekli insanlar genelde oradaydı.Bu anlamda sıkıcı bir yerdi.Bir baska diyisle arabanız yoksa yandınız.Yapacak herhangi bir aktivite bulmak zordu.En fazla yapacagınız sey sahile diger watcılarla sahile veya sitenin havuzuna gidip takılmaktı.Bir de wharf diye bi vardı oraya gidebilridiniz sineması fln vardı ama taksi tutmak zorrundaydınınz.Zaten ordaki watcıların bir cogu para kazanmaya gelmisti türklerden farklı olarak.Heralde en az ikinci işe sahip olan türklerdi .Hal böyle olunca durum gayet sıkıcı bir hal alıyordu.cünkü 2 işte calısınlar gece 12 ye kadar calıstıgı icin bulusmak zor oluyordu.Arada olursa her hafta partiler oluyordu eglence olarak work and travel ogrencileri arasında.Ya da basket ya da tenis oynamayı seviyorsanız onları oynabiliyordunuz.İşime gelcek olursak ilk baslarda zor gibiydi cunku otelimiz gercekten buyuktu 28 katlıydı.Ve sadece 2 linen transporterdık ve haliyle ilk baslarda işi bilmiyorduk.Bundan dolayı gereginden fazla iş yapıyorduk.Ama zamanla işi yavas yavas kapmaya neyin ne oldugunu ögrenmeye basladık.1 aydan sonra artık her sey kafamıza göreydi.Odaya girip uyuyorduk tv seyrediyorduk .Kafama göre housekeeperın yanına gidip sohbet ediyordum.Ama dedigim gibi ilk 1 ay işin inceliklerini ögrenene kadar biraz yorulduk diyebilirz .Ev konaklamama gelince ben gayet rahattım.5 kişi bir evde kalıyorduk ama ev evdi.2 yatak odası 2 banyo tuvalet balkon havuz mutfak oturma odası acıkcası her sey icindeydi diyebilirz .Ayrıca sitemizin yeteri kadar buyuk olmasada havuzu bile vardı.Asagıda bir kac resim atıcam aklıma gelenler bu kadar simdilik eger sorunuz olursa cekinmedn sorabilirsinz
    Burası wharftı.
    Meshurr linen baglarimiz housekeeperlar içlerine kirli carsaf ve kirli havluları doldururdu bizde kanalı anahtarımızla acar asagı yollardık.Günün sonunda onları bos kartlara doldurur laundry nin alması için bırakırdık.
    Otelin en yukarınsdan bi manzara.
    Laundry den gelen kartlar.Bunları bosaltmak ve ofise yerlestimek bizim görevimizdi.
    Housing..
    Otelin önden görünüsü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sehrin sahili.Otelin arkadan görünüsü.Not:fotograf kaldıgım evden cekilmistir.
    Sahili yeniden..
    Cagrı cihazımız.Supervisior birsey istediginde bu cihazdan bize mesaj yolluyordu.
    Bu da nacizane alligatorumuz .Gercekten evlere cok yakın oluyordu arkadaslar .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

brett robinson?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı DireStraits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brett robinson?
    Dogrudur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

uzun süre kimse yazmamış ama eminim birilerine faydası olacak bu yazdıklarımın
    brett robinson un tek bir oteli yok aklıma gelen en az 20 tane oteli var ve çok geniş bir bölgeye yayılmış durumda. her otelde en az 20 wat öğrencisi olduğunu düşünürsek min 400 öğrenci yani parti eğlence yanında dil geliştirmek için de iyi fırsat çevre edinin. housinglere gelince birden çok sitede 60dan fazla housingleri var hepsi aynı para sizin şansınıza 60metrekarede 5 kişi de kalabilirsin koca müstakil dublex dairede 7 kişi de.dediğim gibi şansın önemli olduğu noktalardan biri. diğer sıkıntı ise markete olan uzaklığınız. malum wallmart ı meşhur buranın. evinize 1 saat uzaklıkta olursa yandınız ama dert etmeyin otel haftalık servis kaldırıyor markete gitmek isteyenler için. housing kuralları katıdır aman ters düşmeyen yanarsınız. ayrıca depozitonun da en fazla yüzde ellisini verirler o da en iyi ihtimal. en iyi housing mariner lakes tir hem markete çook yakın hem havuzlu biraz küçük ama olsun oyun sahası mevcut insanlar nezih. ikinci iş olarak ise türkler genelde haziran 10dan sonra gidebiliyor sizden önce jamaikalı ukraynalı dominikli öğrenciler işleri kapmış oluyor. bölge turistik olmasına karşın ikinci iş şansı çok düşük bulsanız dahi gidiş geliş 2 saat pedal çevirmeniz gerekebilir. okyanusu iyidir yerel halkı +50 üstünde. para harcayacak yeriniz çok azdır. supervisorlar genel olarak iyidir kimleri 10 numaradır.

işe gelince 8.30da başlarsın işe.evin işine uzaksa bisiklet veriyorlar sürmeye üşenirsen servis gelip alıyor en kıyak tarafı bu
    tüm gün yatayım sv ile muhabbet edeyim derseniz linen attendant derim. sadece sabah ve öğleden sonra iş yaparsınız. boş vakitlerde çaktırmadan oteli gezme şansınız çok olmayabilir supervisor a bağlı bu.

diğer ise Facilities Attendant diğer adı quality attendant (QA) en temiz iş bu para kazanma derdiniz yoksa ki parası da iyi sayılır gelin saatlik ücretinizi alın haftalık min 220dolar vergi ve housing çıkarılmış halidir bu net yani. yaptığınız iş de housekeeper ların temizledikleri odaların standartlara uygun olup olmadığına bakmaktır. bazen sizin de noksan gördüğünüz temizliği düzeltmeniz istenir. eğer düzeltilemeyecek seviyede ise go back verip housekeeper a tekrardan temizlemesini söylersiniz. unutmayın sizin kontrolünüzden sonra arada supervisor da sizin kontrolünüzü kontrol eder sıkıntılı durumlar yaşanabilir.

gelelim en zor ve en çok para kazandıran işe yanı housekeeper lığa. bizzat yaptım zorluklarını iyi bilirim. temizlediğin oda başına para alırsın küçük orta büyük sırasıyla 16 23 30 dolar kazanırsın otellerin çoğunda. sezonda günde ortalama 4 oda verirler bu sizin hızınıza da bağlı ve günlük 70-90 dolar arası kazanırsınız. bazı otelleri var ki (west west2 east east2 all suites) bunlarda unitler çok geniş o yüzden iki oda verirler bunların her biri 60-80 dolar arasında min 130 dolar alırsın ki 3 oda verdikleri arkadasım vardi her gün 180 dolardan 5 gün çalışıp haftanın sonunda eline net 530 dolar geçerdi en iyi taraflarından biri de temizlemen için verilen odalarda bulduğun her türlü yiyecek senindir bulduğun alkolü de müdürüne gösterip izniyle alırsın yani 21 yaşından büyüksen. bu sizi büyük bir market masrafında kurtarır eğer değişik lezzetlere açıksanız market masrafınız %40a kadar azalır
    size tavsiyem mülakata gittiğinizde özel olarak belirttiğim otellerde çalışmak için konuşun karşınızdaki yetkiliyle haftalik 500dolarlık paycheck e her ne kadar zor olsa da kimse hayır diyemez özellikle 2.iş bulma şansınız az ise tam bir velinimet olur. kaptırmayın güzel işleri yabancılar siz kazanın hatta fazlasını güzel ülkemize getirin
    bunlar dışında sorusu olanlar bana yazabilir. şans her iş için lazımdır eğer brett robinsondaysan iki kat lazım bol şans

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

px5 facilities attendant kazandığım para yeter mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı burakk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    px5 facilities attendant kazandığım para yeter mi?
    yeterlilikten kastın ne? günlük yaşamını sürdürebilmek mi hergün ilginç yemek ve içkiler deneyebilmek mi travelda 3000$ harcayabilmek mi ülkene para getirebilmek mi?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı alperentuco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeterlilikten kastın ne? günlük yaşamını sürdürebilmek mi hergün ilginç yemek ve içkiler deneyebilmek mi travelda 3000$ harcayabilmek mi ülkene para getirebilmek mi?
    oradaki günlük yaşam için ve biraz da travel için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı burakk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oradaki günlük yaşam için ve biraz da travel için

haftalık market alışverişi 50 dolar(et süt yogurt alkol dahil) civarı her hafta 150 dolar kenara koyabilirsin yani 10 hafta çalışsan min 1200 dolar biriktirirsin o da sana 10 günlük travel eder zaten cep harçlığın da olacak yanında 700 dolar civarı onu harcamana bile gerek kalmayabilir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 8 haziranda Brett Robinsona giden?

8 haziranda Brett Robinsona giden?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb otele ulaşımı nasıl sağladınız ilk gittiğinizde?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben de brett robinsona gıdıcem tanıssak ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Nur33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb otele ulaşımı nasıl sağladınız ilk gittiğinizde?
    ne zaman nereye varacağını student info ya söylüyorsun onlar seni alıyorlar. zaten ya havaalanında olursun ya da greyhound istasyonunda. varış saatini iyi ayarla pensacola da gecesi 75 dolara rezil otelde geçirebilirsin en kötü benim gibi greyhound istasyonunda uyuyabilirsin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alperen siz bu yil tekrar gelmeyi planliyordunuz nlldu ? Berna eger gelirsen zaten tanisiriz muhtarla filanda tanisirsin odda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alperen siz bu yil tekrar gelmeyi planliyordunuz nlldu ? Berna eger gelirsen zaten tanisiriz muhtarla filanda tanisirsin odda
    çalışırken sicilimi pek temiz tutmadığım anlaşılmış gelme sen dediler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu yaz haziran 20 gibi gideceğim. Brett robinson'a.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 3 şubat da skype uzerınden mulakata gırıcem ona gore gıdıp gıtmeyecegım bellı olucak ama nasıl bır yer eglencelımı arkadas ortamı falan onlar bıraz kafam da soru ısaretı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Berna_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben de brett robinsona gıdıcem tanıssak ya
    merhaba bende ıs gorusmesını gecersem bu yaz gıdıcem ıstersen tanısabılırızz yardımcı olalım bırbırımıze orda elın ulkesınde

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tek berna degıl herkesle ıletısıme gecelım gencler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Usta berna geçen sene katılmış programa çoktan gitmiştir. Bilgi alabilirsiniz tekrar foruma dönerse şans eseri

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende daha once gıtmedım, ılk defa gıdıyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vize de bir problem cıkmazsa bende Brett robınson a gidiyorum... Oraya gidecek arkadaslar vızeyı aldınız mı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben daha almadim vizeyi 3 martta alicam ins��

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Selam arkadaşlar 2.senem olacak orange beachde bilgi isterseniz ulsabilirniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 10 martta alacagım ınsallah... berna vıze sonrası ne sorduklarını yazarsan sevınırım...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı 2015watci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 2.senem olacak orange beachde bilgi isterseniz ulsabilirniz
    dostum rica etsem ekleyebilir misin ben de bu yaz orada olacağım bi kac sorum olacak yardım edebilirsen?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)