Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kaç iphone getirtebiliriz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kaç iphone getirtebiliriz?

Bu sorunun cevabını az çok biliyorum da benim merak ettiğim bunun etrafından dolanabileceğimiz en garanti yol. 3-4 gün sonra amerikadan 2 arkadaşım geliyor. İkisi de bavulunda hediye olarak 1'er iphone getirecekler. Ben de iki tane getirtmek istiyorum. THY ile geldikleri için 2 bavul getirebiliyorlar. Şimdi iphoneleri her bir bavula bir tane olacak şekilde dağıtırlarsa sıkıntı çıkar mı acaba?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

fark etmez ikisinide valize atabilir
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İstediğin kadar getirebilirsin yeter ki carry-on bagajında getir. Türkiye'ye girene kadar zaten kimse karışmaz sadece çıkarırsa Türk Gümrüğü sorun çıkarır. Carry-on bagajında hiçbir şekilde Türkiye'de x-raydan geçmiyor o yüzden rahat.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben gecen yaz gelirken bir Allahin kulu demedi hemsehrim ne var cantanda diye... rahat ol cok abartmadigin surece istedigin kadar getirebilirsin...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Aslında benim de merak ettiğim konulardan birisi bu.O kadar araştırmama rağmen hiç bir şekilde kesin bir cevap alamadım.Yurtdışından kaç telefon getirebiliyoruz herhangi bir sayı sınırı var mı ? Ya da belli bir sayının üstünde getirmek için püf noktaları var mıdır ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben 3tane yeni telefon getirdim biri uçak içindeki valizde diğeri büyük valizde diğeri ise sırt çantamdaydı eh kendi telefonumda cebimde.Atatürk havaalanından çıkarken bazen soruyorlar kaç telefon var diye 1 tane dedim geçtim.

Araştırmacı Watçı ugurkaratass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Peki bu telefonları pasaporta işletme konusu nedir? hepsini isletebiliyormuyuz? Pasaportu olan herhangi bir kimse kendi pasaportuna isletebilirmi? çok sordum galiba

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ugurkaratass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu telefonları pasaporta işletme konusu nedir? hepsini isletebiliyormuyuz? Pasaportu olan herhangi bir kimse kendi pasaportuna isletebilirmi? çok sordum galiba
    kendi pasaportuna 1 tane işletirsin sadece. Başkasını pasaportuna işletebilirsin fakat işletceğin kişi son 2 senede hiç telefon işletmemiş olmalı ve (SANIRIM süreden emin değilim) son 2 ayda yurt dışından gelmiş olmalı. Yada birşeyler daha yapıyolardı ama işletmemek için onu bilmiyorum araştırman lazım gevey mi ne (belkide işe yaramaz ama bi araştır)
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ugurkaratass Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 telefonu 1 pasaporta işletebiliyorsun.O pasaportun son 2 sene içinde telefon işletme için kullanılmamış olması ayrıca işletilen pasaportun son 30 gün içinde yurt dışında bulunmuş olması gerekiyor.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dolar şuan yüksekken amerikadan iphone alıp pasaporta işletmek türk lirası ile aynı fiyata geliyor,böyle devam ederse çok fazla iphone fazla almak gereksiz gibi

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ayrıca işletirken vergi ödeniyor.Ücreti konusunda net bir bilgim yok ama 100 TL'den fazla olduğuna eminim.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca işletirken vergi ödeniyor.Ücreti konusunda net bir bilgim yok ama 100 TL'den fazla olduğuna eminim.
    Geçen kasım ayında abim yurt dışından gelen telefonu işletti 185 lira ödedi vergi olarak

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

185 lira ney kardeş ayıp vallahi
    2011 Virginia Beach Housekeeping - 2012 Virginia Beach Bike Rental Attendent and Scooper-2015 Virginia Beach (inş) Scooper

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben iphone un amerikan sitesinden fiyatlara baktım. Şarj aletiyle filan 687 $ yapıyor. Şuanda usd/tl kuru 2,69 yani tl fiyatı 1848 tl yapıyor. Bide 185 tl kayıt parası varmış 2033 yapıyor bide kaliteli bir dönüştürücü 40 tl desek 2070 tl denk geliyor. Türkiyedeki teknoloji magazalarının fiyatları 2300 tl civarında yani arada 230 tl var. Ki 7 haziran da seçimler var. O dönemlerde doların yükselmesi öngörülüyor. 3 tl yi görür diyorlar. Bu fiyata yükselmese bile yüksek seyreder gibime geliyor. Hadi diyelim herşey iyi gitti eylül ayına kadar doların 2,69 dan 2 ye düşmesi filan bana pek mümkün gibi gözükmüyor. Yolda getirirken kaybolma riski gümrükte takılma riski filan da var tabi. Bana kalırsa hiç girmeye gerek yok. Ordaki çalışılan para ile alınabilir ama başkası için getirmeye değmez.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu iphone konusunda durmak istiyorum iphone resmi sayfasına baktığınızda 620$ civarında söylüyor ama bu hafta bi arkadaşımın babası aldırdı California'dan 500$ verdi yani resmi sayfasındaki rakamlara takılmayın eyaletler arasında da çok fazla fark ediyor ve outlet türü mağazalardan daha uyguna bulmak mümkün bence öteden beriden lafları dinlemektense bekleyin kendi deneyiminizle alın ..herkese iyi watlar

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

vergisiz eyaletlerden daha uygun fiyatlara alınabilir, ilk gördüğünüz 500$ fiyatında ki telefonu almamanızı öneriyorum, araştırmakta biraz fayda var. bazı büyük marketler var bilindiği üzere orada elektronik eşya fiyatları daha cazip olabiliyor, bazı marketler var ki size 200$'dan iphone verebilir ama bu at&t sözleşmeli olduğu için ülkemizde kullanamazsınız ona falan bi dikkat etmek lazım ama tabii ki o yer altında ki mağazayı görmek için girmek gerekli iphone'a

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Kesin bilgi vereyim çok karıştırmışsınız siz olayları. Apple'ın kendi sitesinden alacağınız iPhone modelini seçtikten sonra Unlock Free gibi bir ibare görmeniz gerekiyor. Bunu seçtiğiniz zaman kontratsız fiyatı görünür ekranda. iPhone 6 için 16 GB 650$, 64 GB 750$, 128 GB 850$, 6+ için her modele 100$ daha eklemeniz gerek. Burada bir de vergi olayı var. Aldığınız eyalete göre bu fiyatlar üstüne bir de vergi alırlar. %10 olarak hesaplayın ortalama olarak. Cihazı aldığınız zaman içinden şarj cihazı çıkıyor zaten. Kaliteli converter falan da olmaz. Aslında converter diye bi muhabbet yok. Apple'ın adaptörü 110-240V arasında çalışıyor zaten. Sadece bizim prizlere girebilen bi bakır parçası satın alıyorsunuz 2 liraya. Bağla bakır teli bi ucunu prize bi ucunu adaptöre aynı şey.
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Apple store'dan nasıl olurda 500 dolara alabilir anlayabilmiş değilim.Amerikada vergi kasada eklenir yani 650 dolar görünen telefon için kasada 670-700 dolar civarı (eyalete göre vergi değişir) ödersiniz.Denemek için apple sitesine girip telefonu cart'a attıktan sonra sağ tarafta estimated tax kısmından eyalete göre vergi hesaplayabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)