Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yakın Tarihe Vize Randevusu Verilmemesi Sorunu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Yakın Tarihe Vize Randevusu Verilmemesi Sorunu

Öncelikle merhabalar dostlar, uzun zamandır takip ediyorum forumu, bu yaz için aspen - colorado'da bir otelde işe başlayacaktım ki gezi olayları falan derken son 2 haftadır randevular temmuz 7-8'den önceye verilmez oldu bildiğiniz üzere, danışmanı 2-3 kez aradım durum düzelirse randevu alacağız ama ayın 7-8'sine randevu alırsak gitmem 15'i bulacak, o saatten sonra gitmemin bir anlamı olmayacak zira 1 ay kafadan az çalışmış olacağım saatlik ücretim de iyiydi 13 $ yani iyi bir miktardan yoksun olmuş olacağım, bu yılı es geçeceğiz gibi duruyor artık, bu sorunu yaşayanlarımız var mı zira bir kaç mesajda gördüm ama öyle büyük bir sorun oluşturmadı sanırım wat'çıların geneli için herhalde çoğunuz olaylar başlamadan önce randevuyu almıştı zaten..
    ayrıca göçmenlik yasası + abd'deki terör olayları + türkiyedeki karışıklıklar genel olarak bu sorunun bahanesi olarak gösteriliyor danışman tarafından .. Oxford house'dayım şirketi de tavsiye etmiyorum dipnot olsun bu da ..
    Konu Bal61 tarafından (25-06-2013 Saat 04:09 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Bal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar dostlar, uzun zamandır takip ediyorum forumu, bu yaz için aspen - colorado'da bir otelde işe başlayacaktım ki gezi olayları falan derken son 2 haftadır randevular temmuz 7-8'den önceye verilmez oldu bildiğiniz üzere, danışmanı 2-3 kez aradım durum düzelirse randevu alacağız ama ayın 7-8'sine randevu alırsak gitmem 15'i bulacak, o saatten sonra gitmemin bir anlamı olmayacak zira 1 ay kafadan az çalışmış olacağım saatlik ücretim de iyiydi 13 $ yani iyi bir miktardan yoksun olmuş olacağım, bu yılı es geçeceğiz gibi duruyor artık, bu sorunu yaşayanlarımız var mı zira bir kaç mesajda gördüm ama öyle büyük bir sorun oluşturmadı sanırım wat'çıların geneli için herhalde çoğunuz olaylar başlamadan önce randevuyu almıştı zaten..
    ayrıca göçmenlik yasası + abd'deki terör olayları + türkiyedeki karışıklıklar genel olarak bu sorunun bahanesi olarak gösteriliyor danışman tarafından .. Oxford house'dayım şirketi de tavsiye etmiyorum dipnot olsun bu da ..

istanbuldanmı bahsedıyorsun ankaradanmı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldanmı bahsedıyorsun ankaradanmı ?
    istanbul kardeş ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben de aynı şirketle gidiyorum, 12 temmuza randevu almışlardı bana ama dün konsolosluğu arayıp 3 temmuza aldırabildim randevumu. Şirketi kesinlikle ben de tavsiye etmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam ben pazartesi gunu mail attım konsoloslugun bu NIVUrgent@state.gov adresine çarşamba gunu dönüş yaptılar.. Benımde görüşmem 16 temmuz idi 8 temmuza aldılar bence sende acıklayıcı bir mail at öne alıcaklardır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hermione Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben de aynı şirketle gidiyorum, 12 temmuza randevu almışlardı bana ama dün konsolosluğu arayıp 3 temmuza aldırabildim randevumu. Şirketi kesinlikle ben de tavsiye etmiyorum
    Oxford house college'ı sildim bende zaten başka bir yerde karar kıldım seneye için,
    3 temmuz olurdu aslında ya iyi sayılır ama alttaki arkadaşa bakarsak 8'e kadar kaymış sıra.. ah OHC !

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben pazartesi gunu mail attım konsoloslugun bu NIVUrgent@state.gov adresine çarşamba gunu dönüş yaptılar.. Benımde görüşmem 16 temmuz idi 8 temmuza aldılar bence sende acıklayıcı bir mail at öne alıcaklardır.
    işte benim sorunum şu ki danışman "haziran için randevu alamazsak temmuz 9-10'a randavu almaya gerek yok programı iptal ederiz zira 1 ay geç başlamış olacakasın vb. dedi, bende şöyle düşünüyorum işveren ben gidene kadar kesin birini bulmuş olur benim için bir pozisyonu 1 ay boş tutacak değil ya ..

ayrıca çabalarınız gayet yerinde olmuş ama dediğim gibi ben ve benle aynı işe gidecek olanlar vize paralarını bile yatırmadık zira durumumuz böyle yani randevu işi artık yattı gibi, en iyisi tekrar danışmanı arayıp sizleri örnek vermem olacak ayın 3'üne alan var diyeceğim sağ olun dostlar gerçekten teşekkür ederim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gecmis olsun kardesim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun kardesim.
    teşekkür ederim kardeşim, bugün danışmanı aradım (!) ve sakince dediki aa sizin iş iptal oldu zaten* .. aramasam bugün, haber bile etmeye tenezzül etmeyecekler..

OXFORD HOUSE COLLEGE'dan uzak durun diyorum artık paramı alıp yeni arayışlar içerine gireceğim, önümüzdeki sezon için yine buralardayım, giden arkadaşlarımıza da have a nice summer ! diyorum, esenlikler ...
    Konu Bal61 tarafından (28-06-2013 Saat 12:06 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)