Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 800 $ cep harcligi zorunlu mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart 800 $ cep harcligi zorunlu mu?

Merhaba Arkadaslar ins bi sikinti cikmazsa 13 unde gidiyorum. Sirketim ve ciee online oryantasyonunda falan minimum 800 $ cep harcligi goturmelisin diyor. Benim suan 500 $ im var. 500 $ ile gitsem cok sikinti olur mu? orda paraya sikissam ailem gonderebilir. Gumruk kontrolunde sorarlar mi ne kadar cep harcligin var diye?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

birşey olmaz merak etme hocam 100 dolarla gidenler var kimse ne kadar parayla girdiğine karışmıyor sadece kontrol çok büyük paralarla girenleri için eğer direk konaklayacağın yere geçeceksen ve peşinat istenmiyorsa o para sana rahat yeter ilk haftalar için
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı broadway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

Gümrük kontrolünde belgeye yanında yaklaşık ne kadar paran oldugunu yazıyorsun ama dogru miktarı yazmasan da olur kimse bakmaz kaç paran var diye. 500 bence az, paraya sıkışma ihtimalin cok fazla, maaşını iki hafta sonra alicagini varsayarsak konaklama depozito yemek falan zor durumda kalabilirsin bir 200 daha koy en azından

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Anladim 600-700 arasi yeter o zaman konaklamaya 80 dolar vericem haftalik 2 haftada biraz sikarim kendimi sonra gerisi gelir 800 dolarin zorunluluk oldugunu soylediler o yuzden endiselendim biraz. Tesekkur ederim yanitlariniz icin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şu kadar para götürülmeli diye bir zorunluluk yok ama en azından bi 700 dolarla filan gitmek lazım. Çünkü ilk gidişinde depozito, bisiklet gibi şeylere para vermek zorunda kalabilirsin. Bunları göz önünde bulundur, özellikle konaklamana depozito ödeyecek misin o önemli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Clubber Lang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kadar para götürülmeli diye bir zorunluluk yok ama en azından bi 700 dolarla filan gitmek lazım. Çünkü ilk gidişinde depozito, bisiklet gibi şeylere para vermek zorunda kalabilirsin. Bunları göz önünde bulundur, özellikle konaklamana depozito ödeyecek misin o önemli.
    konaklamaya ailenin yaninda kalirsam depozito odemicem haftalik 80 dolar. 600 700 arasi goturmeyi dusunuyorum cunku param kalmadi ailemede fazla yuk olmak istemiyorum. o iki haftayi bi sekilde gecirecez ins ilerisi daha guzel olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İlk paycheckini almak için 2 hafta bekleyeceksin diye bir şey yok. Tamam paycheckler iki haftada bir veriliyor ama belirli günleri var. Mesela bizimkiler her ayın 3'i ve 17'inde ödeniyor. Geçen sefer ayın 11'inde başlamıştım bir hafta sonra 6 günlük kazandığım parayı almıştım. En fazla iki hafta beklerdin ama bu durumu düşündüğünde iki haftadan daha da kısa olabilir ilk paycheckini alman.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)