Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and travel mı, dil okulu mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Standart Work and travel mı, dil okulu mu?

Şimdi de epey kararsız kaldım. Daha en az bir sene var ama olsun.

Sizce Work and travel mı yoksa yine abd'de dil okulu mu daha mantıklı? (Dil eğitimi 3 ay süreli olacak)

WAT'da hem para kazanacaksın hem gezeceksin ama dil eğitiminde böyle bir ihtimal yok. Üç ay sadece para harcayacaksın.

Ayrıca gideceğim okulun final programına baktım da bu sene, sınavlar 14 Haziran'da bitiyor. Şayet seneye de aynısı olursa o tarihten sonra tüm işlemler hallolmuş olup Haziran sonu programa dahil olunabilir mi acaba?

Sizce hangisi daha mantıklı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gramerin eksikse onu geliştirmem lazım dıyorsan dil okulu. ama gramerden yana sıkıntım cok az benım konusmam lazım dıyorsan wat bence. ayrıca 3 ay sadece para harcıcam dıyosun dil okulunda da wat işlerinde öyle iyi paralar kazanan artık çok az dostum. kıt kanaat geçinip dolaşıcaksın ama her turlu eğlenceli dil okulunada gittim wat ta yaptım wat ın tecrübesi tabiki bambaşka. dil okulunda kötü bi yere denk gelirsen hiç bişey olmaz wat ta kötü bi işe denk gelirsen kolay kolay bırakamazssında işte farklı riskleri var. sen ne yapmak istiyorsun. ikisi de farklı tecrübeler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı oguzerdem1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gramerin eksikse onu geliştirmem lazım dıyorsan dil okulu. ama gramerden yana sıkıntım cok az benım konusmam lazım dıyorsan wat bence. ayrıca 3 ay sadece para harcıcam dıyosun dil okulunda da wat işlerinde öyle iyi paralar kazanan artık çok az dostum. kıt kanaat geçinip dolaşıcaksın ama her turlu eğlenceli dil okulunada gittim wat ta yaptım wat ın tecrübesi tabiki bambaşka. dil okulunda kötü bi yere denk gelirsen hiç bişey olmaz wat ta kötü bi işe denk gelirsen kolay kolay bırakamazssında işte farklı riskleri var. sen ne yapmak istiyorsun. ikisi de farklı tecrübeler.
    WAT'dan elbette beklentim "Paranın anasını ağlatıcam olm" değil ama en azından akmasa damlar. Az da olsa masraflarını çıkarma imkanın var. Ama dil okulunda o yok.

Ayrıca gramerim şu an zayıf ama bu haftasonu kursa başlıyorum ve önümüzdeki senenin Nisan-Mayıs'ına kadar da kursa devam edicem. Yani o zamana kadar gramer açığı kapanır diye düşünüyorum ve geriye konuşma kısmı kalacak. Bu doğrultuda da WAT en mantıklısı gibi gözüküyor.

Ama dediğim gibi, gideceğim Myo'nun sınav takvimi biraz saçma. Diyelim seneye de 14 Haziran'da biterse okul, WAT'a gidebilir miyim?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Maddi durumun varsa ailenı zor duruma bırakmayacaksan dil okuluna gidebilirsin faydalı olur yine hertürlü ortamını yaparsın eğlenip gezip tozarsın
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence kesinlikle wat

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı ask45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kesinlikle wat
    Neden peki?

Acemi Watçı Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

WAT'ın +'ları Dil okuluna göre daha fazla bence. Nedeni ise şu: Bence Work And Travel'de iki ortama birden girebilirsin. İki ortamdan kastım hem iş hem arkadaş ortamı. dil okulunda ise sadece arkadaş ortamını görürsün. WAT'da iş olarak tecrübe kazanırsın. Ayrıca dilin ister istemez gelişir. Çünkü senin anadilini bilmeyen bir sürü yabancı insanla birliktesin ve bir şekilde onlarla iletişim kurmak zorundasın. Para konusunda da dediğin gibi akmasa da damlar seviyede. Yani hem masraflarını düşürür, hem dilini geliştirir, hemde çevreni büyütürsün. En azından benim fikrim bu yönde. + olarak dil okulunda sanmıyorum ki " Travel " gibi eşsiz bir bölüm olsun. Work and TRAVEL'de 1 ay boyunca gezmek gibi bir lüksün olacak. Hemde ister Türk ister Yabancı arkadaşlarınla. ailen de bunun bilincinde olacağı için " biz seni oraya dil okuluna yolladık, gezmeye değil" gibi cümlelerde duymazsın. Yaşamı öğrenmiş olursun bir nevi. Yeni dostluklar, farklı kültürler, dolu dolu bir yaz.. Daha neler neler. Work and Travel'deki amacın para kazanmak olmadıktan sonra mükemmel bir macera yaşayabilirsin. Ama yine de tercih senin tabii ki arkadaşım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşım geçen sene Kanada'ya dil eğitimi için gitti, dil öğrenmek dışında her şeyi yaparak okul parası dahil 40.000$ harcayarak döndü.

Maddi durumun varsa git çünkü hiç ucuza patlayamayacak emin ol ki. Maddi durumum çok iyi değil, Gramer de kötü diyorsan Türkiye'de dil okula gidip Amerika'ya Work&Travel için gitmen tabi ki mantıklı olanı.

Arkadaşım biraz abartmış olabilir, barlardan çıkmadı kendisi ama 20.000$'dan aza döneceğini hiç sanmıyorum. Ot gibi yaşaman lazım yoksa.

Burda yıllık 2-3 milyara çok iyi kurslara gidebilirsin. Paran varsa ne yapmalıyım diye düşünmen bile hata
    Konu EmreG tarafından (29-05-2013 Saat 11:41 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Freak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WAT'ın +'ları Dil okuluna göre daha fazla bence. Nedeni ise şu: Bence Work And Travel'de iki ortama birden girebilirsin. İki ortamdan kastım hem iş hem arkadaş ortamı. dil okulunda ise sadece arkadaş ortamını görürsün. WAT'da iş olarak tecrübe kazanırsın. Ayrıca dilin ister istemez gelişir. Çünkü senin anadilini bilmeyen bir sürü yabancı insanla birliktesin ve bir şekilde onlarla iletişim kurmak zorundasın. Para konusunda da dediğin gibi akmasa da damlar seviyede. Yani hem masraflarını düşürür, hem dilini geliştirir, hemde çevreni büyütürsün. En azından benim fikrim bu yönde. + olarak dil okulunda sanmıyorum ki " Travel " gibi eşsiz bir bölüm olsun. Work and TRAVEL'de 1 ay boyunca gezmek gibi bir lüksün olacak. Hemde ister Türk ister Yabancı arkadaşlarınla. ailen de bunun bilincinde olacağı için " biz seni oraya dil okuluna yolladık, gezmeye değil" gibi cümlelerde duymazsın. Yaşamı öğrenmiş olursun bir nevi. Yeni dostluklar, farklı kültürler, dolu dolu bir yaz.. Daha neler neler. Work and Travel'deki amacın para kazanmak olmadıktan sonra mükemmel bir macera yaşayabilirsin. Ama yine de tercih senin tabii ki arkadaşım
    Altına imzamı atarım. Şimdiden valizimi hazırlamaya başladım.

Ama tek sıkıntı şu WAT için: Benim lise daha yeni bitti. Gitmek istediğim myo'nun final programına baktım da, adamların sınavları 14 Haziran'da bitiyor. Eh seneye de aynı şey olursa ben ne ara gideceğim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı EmreG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım geçen sene Kanada'ya dil eğitimi için gitti, dil öğrenmek dışında her şeyi yaparak okul parası dahil 40.000$ harcayarak döndü.

Maddi durumun varsa git çünkü hiç ucuza patlayamayacak emin ol ki. Maddi durumum çok iyi değil, Gramer de kötü diyorsan Türkiye'de dil okula gidip Amerika'ya Work&Travel için gitmen tabi ki mantıklı olanı.

Arkadaşım biraz abartmış olabilir, barlardan çıkmadı kendisi ama 20.000$'dan aza döneceğini hiç sanmıyorum. Ot gibi yaşaman lazım yoksa.

Burda yıllık 2-3 milyara çok iyi kurslara gidebilirsin. Paran varsa ne yapmalıyım diye düşünmen bile hata
    Benim düşüncem şu. Yarın ya da cuma günü kursa yazılacağım. Ankara Üni. Tömer'in kursuna. Kursa yaklaşık bir sene devam etmeyi düşünüyorum. Kelime bilgim o bir senede ister istemez gelişir. Geriye bir tek konuşma kalır ki onu da WAT tamamlar.

Dil okulunun bence de bir esprisi yok. Sadece para harcayıp geleceğimden adım gibi eminim. Ama WAT daha farklı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

14 hazirandan sonra gidenler cok. oluyor vizeni alirsin biletinide sinavinin bittigi gune alirsin sonrasinda sana iyi yolculuklar yazariz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı anilcandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14 hazirandan sonra gidenler cok. oluyor vizeni alirsin biletinide sinavinin bittigi gune alirsin sonrasinda sana iyi yolculuklar yazariz
    Abi gaza getirmeyin beni allah aşkına

Peki en son hangi tarihte Amerika'ya gidebilirim? 25 Haziran'da filan gidenler var baya sanırım. En son tarihler için Haziran sonu diyebilir miyiz?

Tecrübe Puanı
    0

Wink

Alıntı huntelaar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim düşüncem şu. Yarın ya da cuma günü kursa yazılacağım. Ankara Üni. Tömer'in kursuna. Kursa yaklaşık bir sene devam etmeyi düşünüyorum. Kelime bilgim o bir senede ister istemez gelişir. Geriye bir tek konuşma kalır ki onu da WAT tamamlar.

Dil okulunun bence de bir esprisi yok. Sadece para harcayıp geleceğimden adım gibi eminim. Ama WAT daha farklı
    Kesinlikle katılıyorum bu görüşüne .

Tecrübe Puanı
    0

Smile

Abi gaza getirmeyin beni allah aşkına

Peki en son hangi tarihte Amerika'ya gidebilirim? 25 Haziran'da filan gidenler var baya sanırım. En son tarihler için Haziran sonu diyebilir miyiz?
    İş vereninin verdiği tarihe göre değişir tabii ki. Seçtiğin işe ve iş verenine bağl. Şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman .

Tecrübe Puanı
    0

Wink

Altına imzamı atarım. Şimdiden valizimi hazırlamaya başladım.

Ama tek sıkıntı şu WAT için: Benim lise daha yeni bitti. Gitmek istediğim myo'nun final programına baktım da, adamların sınavları 14 Haziran'da bitiyor. Eh seneye de aynı şey olursa ben ne ara gideceğim?
    Ben YO da okuyorm. Sınavlarım bu ayın 7 snde bitiyor. 10 haziranda uçağım var .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Freak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben YO da okuyorm. Sınavlarım bu ayın 7 snde bitiyor. 10 haziranda uçağım var .
    Ya ben 14 diyorum da, 14 Haziran'a kalan kısım Uzaktan eğitimler filan. 1. öğretimlerin 10'u gibi bitiyor en geç.

Tecrübe Puanı
    0

Wink

Ya ben 14 diyorum da, 14 Haziran'a kalan kısım Uzaktan eğitimler filan. 1. öğretimlerin 10'u gibi bitiyor en geç.
    Demek istediğim hani Türkiye'de durmak istediğin zamandan biraz fedakarlık yapacaksın . 6snda memleketime gidiyorum ve hiç uykusuz ailem, akrabalarım, arkadaşlarımla dolu dolu bir 3 gün geçireceğim Hatta 3 gün 4 gece

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dil okulları çok pahalı amerika,kanada,ingiltere vs. 15bınden aşağısı patlamz yaşam koşulları fln gider bu fiyatlar üstüne çıkar altına inmez.İng ye gelirsen herhangi bir kursa gidip yazın yoğunlaşmış kurslarla fln çok rahat upper düzeye getirirsin azmine bağlı kelime dağarcığın çok önmli tabi hayatına artık müzik,film,kitap her ortamda ing yi sokmaya gayret et . gidene kadar baya geliştirirsin kendini emin ol. soruna gelirsek wat la o dili konuşan insanların içindesin zaten yurtdısı dil okullarının amacıda bu değilmi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)