Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ist-ny aktarmasız uçak bileti hakkında??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart ist-ny aktarmasız uçak bileti hakkında??

Merhaba arkadaşlar, bilmiyorum fiyatları benim kadar piskopat bi halde takip eden var mı ama, thy'nin ist-ny aktarmasız gidiş dönüş biletleri bir hafta öncesinde 600-650 euro arasında çıkarken bugün baktığımda 1500 eurodan görünür oldu. Bu konunun beni germesinin nedeniyse, geçen hafta tarihi saati her şeyi uyan izmir-ist-ny şeklinde gidiş dönüş bilet 600 euroya bulmuştum, daha fazla gecikmemek için alsam mı diye düşünüp danışmanımı aradım. vize görüşmem 11 haziranda olucağı için, aman ne olur ne olmaz onların iadesi olmuyor vize alamazsan ne olur mantığında rezervasyon yapalım dedi. sonra da beni arayıp rezervasyonlar en fazla 3-5 gün geçerli oluyor, ondan bilet işini vize görüşmenden 3 gün önce ayarlayalım, hem zaten thy'nin ist-ny aktarmasız uçuşlarının fiyatlarında değişme olmaz (!) gibi ilginç bir bilgi vermişti. Çalıştıkları bir acenta varmış, herhalde oraya danışıp söylemiştir diye düşündüm. Ben de güvenip tamam dedim, bugün açıp baktığım fiyat karşısında kaldım tabi :S Sizce bu fiyatların ben alana kadar yeniden düşmesi söz konusu olabilir mi, yoksa danışmanım beni başından mı savdı şüphedeyim. Şimdi expediadan deltayla ist-ny gidiş dönüş aktarmasız 550 dolara buldum,ceza karşılığında iadesi de var ama çok az bilet var. Bu yüzden thy'den umudu kesip deltadaki bileti kaçırmasam iyi mi olur acaba? Bir de ek olarak newyorktan key west adasına bilet alıcam, gidiceğim yer orası çünkü ve ada biletleri hep son bir bilet son iki bilet diye gidiyor expedia dan bugünlerde. vize görüşmemi beklersem adaya uçuş bulamamaktan da endişeleniyorum o açıdan. İşe başlama tarihim 24 haziran, 18-19 haziran gibi gitmeyi planlıyorum bu arada. Bilet fiyatlarındaki artışlar-azalışlar konusunda bilgisi olan arkadaşlar; yardımcı olursanız çok sevinirim. Yarın tekrar danışmanımla da görüşücem ama thynin o fiyatlarını görünce söyleyeceklerine çok güvenim kalmadı artık :S Şimdiden önerileriniz için teşekkürler

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sana soyle anlataim her ucagin biliyorsun ki fist class (bazilarinda) business class ve economy class olmak uzere uc ana siniftan olusur. Ekonomi sinifi kendi icinde de bolumlere ayrilmistir. e,w,k,q, gibi salliyorum 100 tane ekonomi koltugu varsa 20 ayri bolum yapilip her bolum 5 koltuktan olusacak sekilde , fiyatlandirma yapilir. Her bolumun fiyati farkli olur ve o bolum doldukca daha pahali olan bolum satisa cikar , o dolunca bir sonraki satisa cikar , dolayisiyla fiyatlarin artmasinin mantigi budur. Ekonomi sinifindaki koltuklarin neredeyse hepsi farkli fiyatlarla satisa sunulur. ucuzdan pahaliya dogru doldukca satilir. Senin 600 euro ya buldugun biletin koltugu dolmus artik 1500 euroya satilan ahali koltuklar kalmis.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

açıklama için teşekkürler. bu durumda fiyatların 1-2 hafta içinde tekrar düşmesi gibi bir durum söz konusu olamaz sanırım, thy den umudu kesip delta nın da koltukları tükenmeden alıyım en iyisi :/

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

soyle olabilir belki sansliysan su an rezerve olan koltuklar olabilir rezervasyon iptal edilebilir ancak aninda kapman lazim , veya biletini iptal ya d degistien olabilir yine aninda kapman gerekir . Boyle ihtimaller var ancak dusuk ihtimaller

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

su anda guzergahına baktıgımda, fıyatlar gayet yukselmıs, hatta almıs basını gıtmıs.

IZMIR/KEY WEST, UNITED AIRLINES/3 STOPS: 876 EURO olmus. bence kac para olursa olsun, salla vızenden sonra alırsın bıletını.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

o uçuş bağlantılı mı ayrı uçuşların toplam fiyatı olarak mı buldun, arama sitelerinde gördüklerime oranla çok daha makul göründü 876 euro. bilmiyorum ya karar veremedim bir türlü :/ zaten izmir den adaya kadar bağlantılı düşününce fiyatlar korkunç, izmir-ist ayrı ist-ny ayrı ny-key west ayrı uçuşlar bakıyorum sürekli. tabi zarara girmemek açısından en garantisi vizeden sonra almak ama, özellikle ada biletlerinin azalması rahatsız edici. fiyat yükselişleri de rahatsız edici tabi, garanti olsun diye bekleyip 2000 tl zarara girmek mi yoksa şimdiden alıp vize reddi yiyip hiçbir yere gidemeden 200-300 euro gibi bi miktar cezayla bilet iadesi yapmak mı daha mantıklı olur bilmiyorum. gideceğine yakın bilet alıp da makul fiyatlardan alabilen hiç duymuyorum genelde. geçen yıl nisan da bilet alıp vizeye mayısta girmiştim neyse ki sorun olmadan almıştım da bu yıl work and travel a değil bir yıllık training programına gidicem ondan vize daha korkutucu bir etken oldu :/ ne tür sorularla karşılaşırım ona dair bile fikrim yok neyse artık

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı seebell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o uçuş bağlantılı mı ayrı uçuşların toplam fiyatı olarak mı buldun, arama sitelerinde gördüklerime oranla çok daha makul göründü 876 euro. bilmiyorum ya karar veremedim bir türlü :/ zaten izmir den adaya kadar bağlantılı düşününce fiyatlar korkunç, izmir-ist ayrı ist-ny ayrı ny-key west ayrı uçuşlar bakıyorum sürekli. tabi zarara girmemek açısından en garantisi vizeden sonra almak ama, özellikle ada biletlerinin azalması rahatsız edici. fiyat yükselişleri de rahatsız edici tabi, garanti olsun diye bekleyip 2000 tl zarara girmek mi yoksa şimdiden alıp vize reddi yiyip hiçbir yere gidemeden 200-300 euro gibi bi miktar cezayla bilet iadesi yapmak mı daha mantıklı olur bilmiyorum. gideceğine yakın bilet alıp da makul fiyatlardan alabilen hiç duymuyorum genelde. geçen yıl nisan da bilet alıp vizeye mayısta girmiştim neyse ki sorun olmadan almıştım da bu yıl work and travel a değil bir yıllık training programına gidicem ondan vize daha korkutucu bir etken oldu :/ ne tür sorularla karşılaşırım ona dair bile fikrim yok neyse artık
    o zaman ıs degısır yukarıdakı bılet gıdıs donuslu. sımdı sız bana ayrıntısıyla nereden ne zaman gıdıs mı donus mu tum ayrıntıları verın. ben sıstemıme gırıp sızın ıcın bır "fıyat" rezervı edeyım, ceza neyın hıc bırsey yok. yazın bakalım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gidişim 17 haziran haftası boyunca herhangi bir gün olabilir. çıkışım izmir varışım key west adası. daha uygun oluyosa izmir-ist ayrı ist-ny ayrı ny-key west ayrı uçuşlar olabilir. araya başka ülkeler abuk subuk aktarmalar olmasın yeter yani. dönüşüm ise aslında temmuz 2014 ama bu tarihe bilet almak mümkün değil diye biliyorum. dönüş çok da umrumda değil aslında, yüzde doksan ihtimalle dönmem artık. ama sponsor anlaşmada mecbur ettiği için dönüş bileti alıcam. kısacası rota belli de tarihler epey oynanabilir durumda. trden abdye arada başka ülke aktarması istemiyorum, abuk subuk havayollarına da bulaşmak istemiyorum, öyle yani çok kesin tarihli bişey yazamadım, ortalamadan toparlamaya çalışırsam 19/06/2013 izmir-key west gidiş 10/07/2014 de dönüş abd de herhangi biyer-izmir diyelim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gidişim 17 haziran haftası boyunca herhangi bir gün olabilir. çıkışım izmir varışım key west adası. daha uygun oluyosa izmir-ist ayrı ist-ny ayrı ny-key west ayrı uçuşlar olabilir. araya başka ülkeler abuk subuk aktarmalar olmasın yeter yani. dönüşüm ise aslında temmuz 2014 ama bu tarihe bilet almak mümkün değil diye biliyorum. dönüş çok da umrumda değil aslında, yüzde doksan ihtimalle dönmem artık. ama sponsor anlaşmada mecbur ettiği için dönüş bileti alıcam. kısacası rota belli de tarihler epey oynanabilir durumda. trden abdye arada başka ülke aktarması istemiyorum, abuk subuk havayollarına da bulaşmak istemiyorum, öyle yani çok kesin tarihli bişey yazamadım, ortalamadan toparlamaya çalışırsam 19/06/2013 izmir-key west gidiş 10/07/2014 de dönüş abd de herhangi biyer-izmir diyelim

en ıyı secenek bu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yardımın için çok sağol, ama bu sabah danışmanımla konuşup expedia dan topladım artık biletleri delta ist-ny gidiş dönüş 550 usd, american airlines ny-key west tek yön 227 usd diye iki ayrı uçuş aldım. izmir-ist da ayarlarım artık bi ara. internship-training de vize reddi pek olmuyor deniliyo ama görücez artık. bi aykırılık olur da vize alamazsam da olsun napalım bana thy promosyonlorını kaçırtan danışmanlarımı lanetliyorum orası ayrı :F bir sürü bavul ödemesi yapmak zorundayım şimdi izm-ist bi de delta yüzünden :F

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

yardımın için çok sağol, ama bu sabah danışmanımla konuşup expedia dan topladım artık biletleri delta ist-ny gidiş dönüş 550 usd, american airlines ny-key west tek yön 227 usd diye iki ayrı uçuş aldım. izmir-ist da ayarlarım artık bi ara. internship-training de vize reddi pek olmuyor deniliyo ama görücez artık. bi aykırılık olur da vize alamazsam da olsun napalım bana thy promosyonlorını kaçırtan danışmanlarımı lanetliyorum orası ayrı :F bir sürü bavul ödemesi yapmak zorundayım şimdi izm-ist bi de delta yüzünden :F
    kaç bavul götüreceksin ?
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Konuyu biraz dagitacagim ama ne kadar sacma birsey geri donus biletini de almak, eger bir yillik gidiyorsan zaten donus tarihin buyuk ihtimalle 365 gunden fazla olacak zaten cogu havayolu sirketi 11 aydan fazlaki gun icin bilet vermiyor, mesela THY.Gerci donus biletini bulmussunuz bile ama. Nasil sacma bir sozlesmeymis. Sen ne zaman geri donecegini bilemezsinki,uc ay gibi kisa bir sure degilki donus zamanini kestirebilesin. Sacma bir sozlesmeymis. Sanmiyorum sozlesmede oyle bir sey yazsin ama diyelimki oyle birsey var olsa bile senin ucak biletini ne sekilde aldigini onlar bilemez,sen ucak biletini vizeni aldiktan sonra alacaksin. Ben de interne giderken cogu kisi dedi ucak biletini gidis donus al diye, sinirdan gecerken sorun cikar felan diye ama hic de birsey olmadi.Olmadi Amerikaya geldiginde donus biletini iptal edebiliyorsan edersin parani geri alirsin, donmeyecegini soylemissin. ( Vize aldinmi almadinmi ,durumun ne bilmiyorum, sadece yazinin bir kisminda sozlesmede donus biletini alman gerektigi yazdigini soylemissin, ona hitaben yazdim.)
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Fiyatlar ne kadar bilmiyorum ama istersen THY yi ara ve NY ucus biletini en dusuk siniftan al ve alirken soyle geri iadesi olan bir bilet istiyorum diye. Yani bazi ekonomi biletlerin geri iadesi yapiliyor. Senin buldugun gibi bir kampanya yakalamistim ve satin almistim, sonra bir nedenden dolayi bileti iptal ettirmek zorunda kaldim. Alirken soylemislerdi $20 keseriz eger iptal edersek dedi, kabul ettim fakat iptal ettirdigimde o $20 da kesmediler benden.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu biraz dagitacagim ama ne kadar sacma birsey geri donus biletini de almak, eger bir yillik gidiyorsan zaten donus tarihin buyuk ihtimalle 365 gunden fazla olacak zaten cogu havayolu sirketi 11 aydan fazlaki gun icin bilet vermiyor, mesela THY.Gerci donus biletini bulmussunuz bile ama. Nasil sacma bir sozlesmeymis. Sen ne zaman geri donecegini bilemezsinki,uc ay gibi kisa bir sure degilki donus zamanini kestirebilesin. Sacma bir sozlesmeymis. Sanmiyorum sozlesmede oyle bir sey yazsin ama diyelimki oyle birsey var olsa bile senin ucak biletini ne sekilde aldigini onlar bilemez,sen ucak biletini vizeni aldiktan sonra alacaksin. Ben de interne giderken cogu kisi dedi ucak biletini gidis donus al diye, sinirdan gecerken sorun cikar felan diye ama hic de birsey olmadi.Olmadi Amerikaya geldiginde donus biletini iptal edebiliyorsan edersin parani geri alirsin, donmeyecegini soylemissin. ( Vize aldinmi almadinmi ,durumun ne bilmiyorum, sadece yazinin bir kisminda sozlesmede donus biletini alman gerektigi yazdigini soylemissin, ona hitaben yazdim.)
    açıkçası bana da çok saçma geldi ama işi ayarlayan yabancı sponsor American Hospitality Academy, anlaşmada da böyle bir madde vardı cidden okuyup imzaladığım belgede yazıyordu aday uçak biletinde gidişiyle birlikte dönüşü de almak zorunda ve Aha'ya biletleri uçuş numaralarını sunmak zorundadır diye. kalmayalım diye ne yapıcaklarını şaşırmışlar işte :F danışman şirketime de söyledim dediğini, bir yıl sonraya bilet çıkmıyo ztn, başka tarihe alsam bi de ceza ödeyip değiştiricem vs diye, vize görüşmesi için de gidiş dönüş olması gerekiyor dönmeye niyetli olduğunu göstermen açısından dediler. bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar yanlış artık. ztn expediadan aldığım biletin gidiş dönüş fiyatıyla tek yön fiyatı aynı çıkıyodu, daha önce baktığım thy biletleri de öyleydi ucuz halleri de yani. ondan o kısmına takılmamıştım hiç, ztn sadece ist-ny kısmını gidiş dönüş aldım gerisi tek yön. rezervasyon konusu da 3-5 gün olunca haziranın 5ine 6sına kadar bekleyesim gelmedi, haziranda fena yükseltiyolar fiyatları malum. tek umudum j1 staj programlarında red olayının çok fazla yaşanmıyor olmasına dair söylentiler, zaten geçen yıl watta sorunsuzca vize alıp gidip geldim. ing dili edb mezunu olarak dil sıkıntım da yok. çok sıradışı bişeycanı red vermek isteyen birisine denk gelmediğim sürece bir sıkıntı olmamalı da görücez artık 11'inde :S bu kadar bahane saymama rağmen görüşmeye kadar stresten ölüyor olucam orası ayrı tabi :F:F

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç bavul götüreceksin ?
    küçük boy dağcı sırt çantasını el bagajı alıyorum, iki bavul büyük ihtimalle 23 kg x2 olarak. thy de ücretsizdi iki bavul ama delta 2.den 100 dolar alıyor. izmir-ist arası pegasus almayı düşünüyorum, yurt içi uçuşta da 15 kg izin, 30 kg ekstra bagaj hakkı almam gerekicek. ada uçuşu 1.den 25 2.den 35 usd alıyor ztn. tek bavula sığma gibi bir mucize gerçekleştirsem epey kar ederim aslında da çook zor. 1 yıl için pek mümkün değil. hatta dönmeme derdinde olduğumdan çok şeyden vazgeçmem gerek. gideceğim yer çok ucuz da değil, walmart bile yok ordan alıyım aman ucuz desem :F ben yine bi uğraşıyım tek bavula inmeye ama, kendimden pek umudum yok o konuda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)