Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Two year rule

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Two year rule

Merhaba arkadaşlar,
    Vizemde "Two year rule doesn't apply" yazıyor. Nedir bu two year rule? Uygulanmıyor olması benim açımdan iyi mi yoksa kötü mü?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı juve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Vizemde "Two year rule doesn't apply" yazıyor. Nedir bu two year rule? Uygulanmıyor olması benim açımdan iyi mi yoksa kötü mü?
    Yanlış bilgilendirmeyim ama dropbox olabilir . Yanı seneye Amerıkaya gıdeceksen tekrar vızeye gırmen gerekecek. tam emin degilim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

buyuk bir ihtimalle wat vizesi aldin, boylesi senin icin daha iyi. aslinda o gocmen vizeye basvuranlari ilgilendiren birsey
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şöyle ki;
    Normalde J1 vizesi sıradan öğrenciler için kullanılan bir vize türü değil. J1 vizesini en çok kullanan grup Fulbright bursiyerleridir. ABD hükümetinin verdiği bu bursu kazanıp ABD'ye gidecek olduğunuzda J1 vizesi alırsınız. Ancak bu J1 vizesinin süresi en az 2 yıl olur. Çünkü oraya gidiş sebebiniz ya yüksek lisans ya da doktoradır. İşte ABD'de, Fulbright bursunun yapısı gereği(Anladığım kadarıyla bu burs resmi olarak bir kültürel değişim programı olarak görünüyor) bu bursu alıp ABD'de lisansüstü eğitim görenlere vize süreleri bitince 2 yıl ABD'ye girememe yasağı koyar. Bunda amaç öğrencinin kendi ülkesinde çalışmasını sağlamaktır. 2 year rule da işte bu 2 yıl ülkeye girememe durumudur. WAT öğrencileri Fulbright bursiyeri olmadığı için bu kurala ''subject'' değildirler.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı juve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Selam Juve,

Vizende oyle yaziyor ise 2 yil kuralina tabi degilsin, ama ilerde internship(staj) yapmayi dusunur isen yine J1 vizesi ile gideceksin ve bu defa bu iki yil kuralini koyacaklar vizene. Kaldirmasi uzun ve karisik gozukse de toplamda 300-315 dolara patlayan bir burokratik evrak islerinden ibarettir. Ileride o kurala tabi olacagini dusunerek yaziyorum Bursunu(kyk) odemeye basladi isen fazla sikinti cikmayacaktir ve toplamda 3-5 ay suren evrak islerinden sonra kuralina kaldirirlar, ve ABDde kalma ya da vize uzatma durumlarin olur ise rahatca yapabilirsin. Evlenmek, vize ya da statu degistirmek kural kalkmadigi surece mumkun degil diye biliyorum. Evlilik konusunda bu iki yil kurali kesinlikle baglayici rol oynuyor, yani iki yil kuralina tabi isen bu kural kalkmadan evlenemiyorsun, evlensen dahi statu degistirme durumun olamiyor dolayisi ile kendi kendini isin icinden cikilmaz bir hale sokmus oluyorsun.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba vize bitiş tarihinin hemen sağında 0100 yazıyor.bu ne anlama geliyor?biri iki yil içinde ancak 100 gün kalabilrsin bu o demek diyor.bu doğru olabilir mi?
    Konu eagle19 tarafından (09-06-2013 Saat 02:29 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilen yok mu arkadaşlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 0100

merhaba iyi geceler, vizenin bitiş tarihinin hemen solunda 0100 yazıyor.bunun anlamı nedir?yarın gideceğim ve ona göre bir plan yapmam gerekiyor.bu orada ancak 100 gün kalabiriz demek mi?wattan başka abd ye tekrar gitmek istediğim için vize ihlali yapmak istemiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı eagle19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilen yok mu arkadaşlar
    Arkadaşım yukarıda yazdım okumuyor musun?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burayı tartışma platformuna çevirme gibi bir niyetim yok pek tabi ama benimtakıldığım nokta da orada yazlı olan 0100 rakamı ile ilgili.hem gozumden kaçmışda olabilirdi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı eagle19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba iyi geceler, vizenin bitiş tarihinin hemen solunda 0100 yazıyor.bunun anlamı nedir?yarın gideceğim ve ona göre bir plan yapmam gerekiyor.bu orada ancak 100 gün kalabiriz demek mi?wattan başka abd ye tekrar gitmek istediğim için vize ihlali yapmak istemiyorum
    Selam Eagle, orada yazan 100 rakaminin senin vizenin uzunlugu ya da kisaligi ile alakasi yok. Basit bir mantik yurutecek olur isek : Wat'a gelen ogrenciler en az 3 ay ABD'de kaliyor ve calisiyor, 3 ay demek 90 gun demek. Haydi al bakalim daha ilk seneden limiti doldurduk gozukuyor eger o rakam senin ABDde kalabilecegin zamani gosteriyor olsa idi. Ben ust uste iki yil WAT yaptim ve 4er aydan toplam 8 ay kaldim. Yani iki yilda 240 gun ABDde kaldim ve calistim. Uzun lafin kisasi o rakamin vizenle veya 2 yil kurali ile hicbir alakasi yok. Baska sorularin olur ise sor cekinme,.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)