Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10.05.2013 Vize Mülakatı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs up 10.05.2013 Vize Mülakatı

Merhaba arkadaşlar. Bugün vize görüşmesine girdim (İstanbul) ve vizemi aldım. İkinci kez gidiyorum. Ortalamam 2,97 İngilizcem akıcı seviyede ve son sınıf öğrencisiyim.

3 konsolos vardı birisi yaşlı bir adam. Çok uzun sürüyordu mülakatları. Çok soru sorduğundan değil, çok yavaş çalıştığından. Diğeri daha genç bir bayanla yine daha genç bir erkek. Hepsinin ret verdiğini duydum. Taktıkları noktalar ise not ortalaması ve İngilizce. Bunun da en güzel örneğini (üzülerek yazıyorum) bir abla kardeş yaşadı. Beraber aynı yere çalışmaya gideceklerdi. Aynı anda girdiler görüşmeye. Birisinin ortalaması güzeldi ama İngilizcesi hiç yoktu, diğerinin ise İngilizcesi çok güzeldi ancak not ortalaması kötüydü. Ortalaması kötü olan kardeş, direk ret aldı ortalamadan dolayı. Diğer ortalaması iyi olan kardeşe ise vize vermek için çabaladı resmen adam ama kızın İngilizce iyi olmadığı için o da alamadı. Yani bu iki unsur çok önemli.

Ben mülakatımı yaşlı olan adamla yaptım ve hiç ummadığım kadar rahat ve hızlı geçti. Sorular; nereye gideceksin? Ne iş yapacaksın? Daha önce gittin mi? Bu sorulara cevap verdikten sonra zaten ikinci gidişim olduğunu anladı. Transkriptimi açarken not ortalaman nasıl dedi, ben de iyi olduğunu düşünüyorum 2,97 dedim. Açtı baktı evet güzel dedi. Hangi bölüm okuyorsun dedi onu da söyledim. Sonra belgeleri imzaladı en son İnsan Kaçakçılığı ile ilgili olan kağıdı okuyup okumadığımı sordu. Onu bile sormayacaktı neredeyse. Son sınıf olmamla alakalı tek bir soru bile sormadı. Dönünce ne iş yapacaksın falan. Ben hep bunları bekliyordum ama tek sorduğu bölümümün adı oldu. İşte bu kadar. Atladığım şeyler olabilir. Aklımda kalanlar bunlar. Soruları olan varsa zevkle cevaplarım.

Not olarak: Daha önce forumda da sormuştum telefon emanet işini. Daha önceden konsolosluk güvenlik kontrolünde yasaklı cihazları alıp kendileri muhafaza ediyorlardı. Ancak kafelerden komisyon almaya mı başlamış güvenlikçiler bilmiyorum ama artık kendileri muhafaza etmiyorlar. Kafeye veya herhangi bir yere bırakmanızı istiyorlar.
    Konu erkn tarafından (11-05-2013 Saat 12:41 AM ) değiştirilmiştir.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tebrikler inşallah bizde sıkıntısız alırız bende ikinci kere gitcem sma hala su vize korkusunu yenemedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Tebrik ederim dostum. İstanbul'da mı girdin?
    Yazın Newport, Rhode Island!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı damra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebrikler inşallah bizde sıkıntısız alırız bende ikinci kere gitcem sma hala su vize korkusunu yenemedim
    Teşekkürler. Dedim ya eğer not ortalaman 2'nin üzerindeyse ve İngilizce'den yana sıkıntın yoksa hiç korkma. Emin ol inanılmaz derecede rahat alırsın

Tebrik ederim dostum. İstanbul'da mı girdin?
    Teşekkür ederim. Bak bunu belirtmeyi unutmuşum. Evet İstanbul'da.
    PR, Reklamcı, Fotoğrafçı, Maceracı, Amca

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)