Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsim Soruşturması ( ANKARA )

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

Standart İsim Soruşturması ( ANKARA )

Arkadaşlar öncelikle merhaba,2 arkadaşımla beraber bu sene ilk defa work and travel yapmak istedik , işimizi gideceğimiz eyaleti,şehri herşeyi ayarlamamıza rağmen 29 Nisan'da Ankara'da ki vize görüşmesinde beraber gittiğim 2 arkadaşımın vize almalarına rağmen ben isim soruşturmasına takıldım. Açıkcası bu isim soruşturmasının ( name check ) tam olarak sebebini bilmiyorum ( forumlarda okuduklarım ve şirketimin bahsettiği şeyler hariç ) ve güvenlik soruşturmasına takılmama şaşırdım çünkü geçtiğimiz dönem de erasmus yaptım yani bir sıkıntı olmayacağını rahatça amerikan vizesi alabileceğimi sanıyordum fakat yanılmışım.

Şimdi soruma gelicek olursam, forumda okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar elçiliğin bize mail atmayın ya da aramayın demelerine rağmen mail atmışlar ve içlerinden bazılarına vizelerinin çıktığı ama isimlerinin henüz listede yayınlanmadığı ve pasaportlarını göndermelerini söylemişler.Yani böyle bir imkan/şans varsa mail atan arkadaşlar tam olarak hangi adrese ve ne tarzda bir mail yazdıklarından bahsedebilirler mi ?

( Biraz uzun oldu.belki de anlatmak istediğimi tam anlatamadım arkadaşlar kusura bakmayın canım çok sıkkın,bu çaresiz bekleyiş insanı yoruyor )

Güncelleme :

Arkadaşlar 11.06.2013 saat 1.30 civarında bu isim soruşturması denilen illet,sancılı sıkıntılı bekleyiş tam olarak 43 günün sonunda benim için sona erdi. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum umarım sizinde bekleyişiniz en kısa sürede biter. ( burda bitti sanmıştım 2 3 gün içinde gelir pasaport sanmıştım ama yanılmışım tam 19 gün daha bekledim 25.06.2013 ) )

GÜncelleme ( 25.06.2013) :

U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION

Issued

Application ID or Case Number: AA.......
    Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 25-Jun-2013

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Arkadaşlar 29 nisan'da girdiğim vize görüşmesiyle başlayan maceralı vize süreci bugün itibariyle son buldu artık pasaportumun elime ulaşmasını bekliyorum .Kendi açtığım konuda da belirteyim istedim durumumu Darısı tüm bekleyenlerin başına
    Konu Leppävaara tarafından (25-06-2013 Saat 01:07 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba,2 arkadaşımla beraber bu sene ilk defa work and travel yapmak istedik , işimizi gideceğimiz eyaleti,şehri herşeyi ayarlamamıza rağmen 29 Nisan'da Ankara'da ki vize görüşmesinde beraber gittiğim 2 arkadaşımın vize almalarına rağmen ben isim soruşturmasına takıldım. Açıkcası bu isim soruşturmasının ( name check ) tam olarak sebebini bilmiyorum ( forumlarda okuduklarım ve şirketimin bahsettiği şeyler hariç ) ve güvenlik soruşturmasına takılmama şaşırdım çünkü geçtiğimiz dönem de erasmus yaptım yani bir sıkıntı olmayacağını rahatça amerikan vizesi alabileceğimi sanıyordum fakat yanılmışım.

Şimdi soruma gelicek olursam, forumda okuduğum kadarıyla bazı arkadaşlar elçiliğin bize mail atmayın ya da aramayın demelerine rağmen mail atmışlar ve içlerinden bazılarına vizelerinin çıktığı ama isimlerinin henüz listede yayınlanmadığı ve pasaportlarını göndermelerini söylemişler.Yani böyle bir imkan/şans varsa mail atan arkadaşlar tam olarak hangi adrese ve ne tarzda bir mail yazdıklarından bahsedebilirler mi ?

( Biraz uzun oldu.belki de anlatmak istediğimi tam anlatamadım arkadaşlar kusura bakmayın canım çok sıkkın,bu çaresiz bekleyiş insanı yoruyor )
    Konsolosluga mailde atsan yada arasanda birsey yapamazlar sorusturma konsolosluk tarafindan yurutulmuyir
    Umarm sanslisindir ve cabuk aciklanir benim 90. Gunu bitirdim ben hala bekliyorum allah sanada sabir versin bu arada mail atanlarin surecleri tamamlanmistir. zaten 2 gun icinde internete dusuyor sorusturman bitince icin rahat olsun o konuda en kotu olan sey zamanin daralmasi ve gitme isteginin azalmasi.
    Konu canakbay tarafından (09-05-2013 Saat 09:23 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim numaramdan da hala eser yok yaklaşık 10 gün oluyor. Her gün site güncelleniyor ancak benden sonra seri olarak bir sürü kişi eklendi fakat nedense benim numaram atlandı. Eğer önümüzdeki hafta da eklenmezse (eklenmesi demek sonuçlandı anlamına gelmiyor biliyorum ama en azından işleme alındığını gösteriyor) ben de bir şekilde mail ile ulaşabilirsem sormayı düşünüyorum, tabi cevap veren olur mu bilemiyorum.. Can sıkıcı bir durum maalesef...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ranilin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim numaramdan da hala eser yok yaklaşık 10 gün oluyor. Her gün site güncelleniyor ancak benden sonra seri olarak bir sürü kişi eklendi fakat nedense benim numaram atlandı. Eğer önümüzdeki hafta da eklenmezse (eklenmesi demek sonuçlandı anlamına gelmiyor biliyorum ama en azından işleme alındığını gösteriyor) ben de bir şekilde mail ile ulaşabilirsem sormayı düşünüyorum, tabi cevap veren olur mu bilemiyorum.. Can sıkıcı bir durum maalesef...
    senin isim soruşturman için süreç başladı lakin yoğunluktan dolayı idari işleme başlaması geç olucaktır 3-4 gün içinde başlıycaktır.Vize başvuruları arttığı için yoğunluk oluşmuş durumda eğer senin ismin ek idari işlem gerektirmez ise dosyan çabuk kapatılır tahmin ediyorum 30 mayısa kadar bir sonuç alırsın eğer ki almazsan bu demek oluyor ki ek idari işlem gerektiriyor.Süreç uzar kesinlikle seni dinlemiyorlar ve arasanda mail atsanda sürekli seyahat planlarını vizen çıktıktan sonra yapmanı söylüyorlar.
    ceac dan kontrol et vizeni ne yazıyor buraya kopyala sürecin aşaması hakkında bir ön tahmin yapalım.

https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...zCYubaSQI+RA==

ds -160 numaran aa ile başlayan ve konsolosluğunu seç

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu arada senin numarandan farklı numaralar eklenecektir açıklananlarıda farkediceksin sistemden bu konuda yapılabilecek birşey yok. name check için geniş çaplı bir bilgi yada çözüm yok. herkesin yaşadığı süreçlerden yola çıkarak tahminde bulunuyoruz malesef.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin isim soruşturman için süreç başladı lakin yoğunluktan dolayı idari işleme başlaması geç olucaktır 3-4 gün içinde başlıycaktır.Vize başvuruları arttığı için yoğunluk oluşmuş durumda eğer senin ismin ek idari işlem gerektirmez ise dosyan çabuk kapatılır tahmin ediyorum 30 mayısa kadar bir sonuç alırsın eğer ki almazsan bu demek oluyor ki ek idari işlem gerektiriyor.Süreç uzar kesinlikle seni dinlemiyorlar ve arasanda mail atsanda sürekli seyahat planlarını vizen çıktıktan sonra yapmanı söylüyorlar.
    ceac dan kontrol et vizeni ne yazıyor buraya kopyala sürecin aşaması hakkında bir ön tahmin yapalım.

https://ceac.state.gov/CEACStatTrack...zCYubaSQI+RA==

ds -160 numaran aa ile başlayan ve konsolosluğunu seç
    Teşekkür ederim cevabınız için. Gerçekten çok sinir bozucu bir süreç. Otur, bekle demek onlar için kolayda bizim için durum aynı mı tabi pek umurlarında değil haliyle.. Benim takıldığım nokta, verdikleri numaraları bir şekilde bir sırayla veriyorlar yani tabi net olarak da bilemiyorum ama benden önce sıralı giden ve benden sonra gene sıralı bir şekilde eklenmeye devam ettiği için hani sanki benim numaram/işlemim unutulmuş veyahut hiç öyle bir görüşme yapılmamış gibi bir izlenim uyandırması can sıkıyor

Neyse bakalım umarım dediğiniz gibi olur. Bu arada CEAC ı kontrol ettim ilk günden beri herhangi bir değişiklik olmadı ne tarihlerde ne de yazan yazıda. Şu şekilde:

"Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days."

Şeklinde bir ibare var. Tecrübelerinize dayanarak herhangi bir sıkıntı gözüküyor mu ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Teşekkür ederim cevabınız için. Gerçekten çok sinir bozucu bir süreç. Otur, bekle demek onlar için kolayda bizim için durum aynı mı tabi pek umurlarında değil haliyle.. Benim takıldığım nokta, verdikleri numaraları bir şekilde bir sırayla veriyorlar yani tabi net olarak da bilemiyorum ama benden önce sıralı giden ve benden sonra gene sıralı bir şekilde eklenmeye devam ettiği için hani sanki benim numaram/işlemim unutulmuş veyahut hiç öyle bir görüşme yapılmamış gibi bir izlenim uyandırması can sıkıyor

Neyse bakalım umarım dediğiniz gibi olur. Bu arada CEAC ı kontrol ettim ilk günden beri herhangi bir değişiklik olmadı ne tarihlerde ne de yazan yazıda. Şu şekilde:

"Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days."

Şeklinde bir ibare var. Tecrübelerinize dayanarak herhangi bir sıkıntı gözüküyor mu ?
    daha öncede bir kaç kişide bu ibareyi gördüm şuan normal bir terslik yok soruşturmaya geçildiğini bir kaç hafta sürebileceğini vs vs.
    dediğim gibi önümüzdeki hafta cumaya kadar numaran görünecektir.
    ama bir önemi yok benimki 3 günde sistemde görünmüştü .
    numaran yokken daha iyi ben bayadır bakıyorum numaramın yanında pending i görmek ten sıkıldım. keşke direk açıklasalar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

isimler neler arkadaslar insallah bizde sikinti olmaz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hüseyin can benim 8 şubat. vize başvuru tarihim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Forumda isim soruşturmasına kalmış kaç kişi var ? toplamda

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüseyin Ozan benim ismim de.
    Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda isim soruşturmasına kalmış kaç kişi var ? toplamda
    Sayı hakkında net bir fikrim yok.

Ayrıca arkadaşlar Ankara'daki elçiliğin İşlemleri Tamamlanan Göçmen Olmayan Vize Başvuruları listesi bu hafta neden güncellenmedi bu konuda bir fikri olan var mı ?
    Konu Leppävaara tarafından (11-05-2013 Saat 12:48 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ayrıca arkadaşlar Ankara'daki elçiliğin İşlemleri Tamamlanan Göçmen Olmayan Vize Başvuruları listesi bu hafta neden güncellenmedi bu konuda bir fikri olan var mı ?
    geçmiş olsun fazla umursama dicem ister istemez takıcaksın ama takıp etmekte fayda vermıyo acıklanıca sana ulasıoyrlar zaten bu hafta 2 guncelleme oldu yanlıs yerdenmı baktın acaba Non-Immigrant Visas | Consulate General of the United States Istanbul, Turkey bı lınke tıkla

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

türkçe siteyede bakmalısın yada türkçeye bakıyorsan ingilizce olanına bakmalısın bazen daha erken yada geç güncellenebiliyorlar birbirlerinden konu açıcam çok dağınık name checkciler

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun fazla umursama dicem ister istemez takıcaksın ama takıp etmekte fayda vermıyo acıklanıca sana ulasıoyrlar zaten bu hafta 2 guncelleme oldu yanlıs yerdenmı baktın acaba Non-Immigrant Visas | Consulate General of the United States Istanbul, Turkey bı lınke tıkla
    kaya0133,dostum vize görüşmesine İstanbul'da değil Ankara'da girdim ,Ankara'da ki elçiliğin listesi güncellenmedi bu hafta .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kaya0133,dostum vize görüşmesine İstanbul'da değil Ankara'da girdim ,Ankara'da ki elçiliğin listesi güncellenmedi bu hafta .
    ankarada mı gırdınankara haftada bır kere guncellnıyo yada 10gunde bır

Tecrübe Puanı
    12

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ankarada mı gırdınankara haftada bır kere guncellnıyo yada 10gunde bır
    Anladım dostum bilgi için teşekkürler

Tecrübe Puanı
    12

U.S. Department of State
    NONIMMIGRANT VISA APPLICATION

Issued

Application ID or Case Number: AA.......
    Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 25-Jun-2013

Your visa is in final processing. If you have not received it in more than 10 working days, please see the webpage for contact information of the embassy or consulate where you submitted your application.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Arkadaşlar 29 nisan'da girdiğim vize görüşmesiyle başlayan maceralı vize süreci bugün itibariyle son buldu artık pasaportumun elime ulaşmasını bekliyorum . Kendi açtığım konuda da belirteyim istedim durumumu Darısı tüm bekleyenlerin başına
    Konu Leppävaara tarafından (25-06-2013 Saat 01:01 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)