Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uçak biletini kendimiz alsak ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Uçak biletini kendimiz alsak ?

Merhabalar biz 3 kişi Wisconsin dells'e gideceğiz 18 haziran gibi şirket ile görüştük bize 800 Euro fiyat biçti şikago için, bize fiyat biraz fazla geldi, acaba şirket bu iştende komisyonda alıyormu diye düşünüyor insan. Sizce bileti kendimiz alsak bir sorun yaşarmıyız, daha ucuz biletler var çünkü
    Konu tolgahan tarafından (09-05-2013 Saat 01:51 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alıyolar tabiki komisyon boşver git dışardan al kendin çok çok daha ekonomik olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yalnız şu an gidiş dönüş 800 dolar 18 haziran için kötü bir fiyat degil gibime geldi.
    kendin alsan da olur ben öyle yaptım 1 ay once 650 dolara buldum expedia dan. ama bir değişiklik vs oldugunda sıkıntı yaşayabilirsin.

benim ki 10 günlük bi gezi olacağı için fazla bi risk almış sayılmam . ama sen 3 ay kalıcaksın dönüş tarihin tam olarak kesin değişmez dersen al. 800 dolardan ne kadar aşağıda bulabilirsin o da şüpheli tabi. ama mümkün.

dip not : bu arada bildiğim kadarıyla firma bir uçak biletinden 40-50 dolar kazanmakta. fazla abartmamak lazım yani komisyon alıyolar diye. al biletini kafan rahat olsun değişiklik gerekirse falan. ha bulursun şimdiden 650 dolara falan al tabiki kendi başına.
    Konu oguzerdem1 tarafından (09-05-2013 Saat 10:31 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de en son kendim alacağım herhalde. Şirketim sürekli yok united airlines yok swiss airlines gibi firmalardan bilet buluyor. Ya tarihi istediğim gibi olmuyor ya da aktarmalı oluyor. En son kendim THY'den alacağım kafam rahat olsun. Ama merak ettiğim thy sitesinde fiyat için tüm vergiler dahil diyor. Acaba orada yazan fiyatın üstüne bir şey ekleniyor mu ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart euro

Alıntı oguzerdem1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnız şu an gidiş dönüş 800 dolar 18 haziran için kötü bir fiyat degil gibime geldi.
    kendin alsan da olur ben öyle yaptım 1 ay once 650 dolara buldum expedia dan. ama bir değişiklik vs oldugunda sıkıntı yaşayabilirsin.

benim ki 10 günlük bi gezi olacağı için fazla bi risk almış sayılmam . ama sen 3 ay kalıcaksın dönüş tarihin tam olarak kesin değişmez dersen al. 800 dolardan ne kadar aşağıda bulabilirsin o da şüpheli tabi. ama mümkün.

dip not : bu arada bildiğim kadarıyla firma bir uçak biletinden 40-50 dolar kazanmakta. fazla abartmamak lazım yani komisyon alıyolar diye. al biletini kafan rahat olsun değişiklik gerekirse falan. ha bulursun şimdiden 650 dolara falan al tabiki kendi başına.
    Kardeşim dolar değil euro istiyorlar ben de 660 euroya buldum.biraz daha esnek paketlere bakacağım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim , internetiniz var , telefonunuz var ne diye araci koyup , sirkete haketmedikleri parayi kazandiriyorsunuz. Kayak.com expedia.com , orbitz.com a bakin genelde en ucuz fiyatlari bunlar cikartir. Donus biletinizi de bosuna esnek yapmayin , is bitisiniz belli tahmini bir travel suresi ayarlayin 7-15 gun arasi , biletinizi ona gore alin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Peki bu transit aktarmalar problem yaratiirmi? bazı ülkeler sıkıntı yapıyormuş ve Türkiye ye geri gönderiyorlarmiş.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok oyle birsey ya , aktarma yapacagin ulkeler zaten avrupa ulkeleri ve onlar da geri yollamazlar merak etme. Bilet alirken ozellikle londra havaalaninda , ayni terminalden aktarma yapman gerekir , terminal disina cikartmazlar , bilet alirken onu kontrol et yeter.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben buldum şirketim aldı benim adıma sagolsun

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

parasini sirket mi odedi ? sen odediysen niye onlar aldi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o değişiyor bence arkadaşlar ben 603 euroya aldım hollanda aktarmalı dallas'a ve tanıdık acenta vardı almadan önce danıştım hiç tereddüt etmeden al dediler öyle aldım.İnternetten de araştırmıstım 1.700 tl den asağıya yoktu ve thy gibi bi havayolunda da 2.200 liradan baslıyordu.Tahmınımce onceden bu şirketler rezerv yaptırıyor cok öncesinden ucuz oldugundan ve orada da komisyon koysa dahi ucuza geliyor.En azından benim öyle oldu.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hicbir sirketin rezerv hakki diye birsey yok , tum herkesin atis yaptigi altyapiyi kullanip satis yapiyorlar. Mesela biletinin oldugu firmanin acentasini arayip fiyat istedin mi ?
    Konu ozgursum tarafından (25-03-2015 Saat 01:31 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı tolgahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar biz 3 kişi Wisconsin dells'e gideceğiz 18 haziran gibi şirket ile görüştük bize 800 Euro fiyat biçti şikago için, bize fiyat biraz fazla geldi, acaba şirket bu iştende komisyonda alıyormu diye düşünüyor insan. Sizce bileti kendimiz alsak bir sorun yaşarmıyız, daha ucuz biletler var çünkü
    Merhaba tolgahan ben biletimi thy ofisinden aldim hicbir acente falan degil. bi suru acente gezdim bi acente bana İST-JFK 1600 tl dedi esnek ama degisiklikte falan ucret odemiceksin dedi bende tamam dedim rezerv yap ama rezervasyonuda bana mail at dedim. Gelen mailden rezervasyon numarasiyla THY yi aradim biletin esnek bilet olmadigi sabit oldugu ortaya cikti. Bende bileti gittim kiziltoprak Saracoglu stadinin yanindaki THY ofisinden aldim. esnek gidis-donus iptal edersen 106 tl kesiliyor 1685 tl ye aldim. Gorevliye ogrenci oldugumu soyledim sabit alsaydim eger 1200 tl olucakti fiyati. Amerikadayken ne olacagini nasil bi seyle karsilasacagimizi bilemiyoruz. O nedenle bu tarih degisikligi opsiyonu cok onemli bence. Acentelerdede fiyat sordugunda rezervasyon numaranla falan havayolunun cagri merkezini ara biletin esnek olup olmadigini sor ondan sonra al bence. O gun ben kontrol etmeseydim kandiriliyordum az kalsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emrah.crkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tolgahan ben biletimi thy ofisinden aldim hicbir acente falan degil. bi suru acente gezdim bi acente bana İST-JFK 1600 tl dedi esnek ama degisiklikte falan ucret odemiceksin dedi bende tamam dedim rezerv yap ama rezervasyonuda bana mail at dedim. Gelen mailden rezervasyon numarasiyla THY yi aradim biletin esnek bilet olmadigi sabit oldugu ortaya cikti. Bende bileti gittim kiziltoprak Saracoglu stadinin yanindaki THY ofisinden aldim. esnek gidis-donus iptal edersen 106 tl kesiliyor 1685 tl ye aldim. Gorevliye ogrenci oldugumu soyledim sabit alsaydim eger 1200 tl olucakti fiyati. Amerikadayken ne olacagini nasil bi seyle karsilasacagimizi bilemiyoruz. O nedenle bu tarih degisikligi opsiyonu cok onemli bence. Acentelerdede fiyat sordugunda rezervasyon numaranla falan havayolunun cagri merkezini ara biletin esnek olup olmadigini sor ondan sonra al bence. O gun ben kontrol etmeseydim kandiriliyordum az kalsin.
    merhaba. konu eskide kalmış ama, ben de biletimi türk hava yollarından istiyorum rahatlık açısından. ancak sitesine bakıyorum 3.000lerden başlıyor. sen nasıl 1685 tlye aldın ? açıklarsan çok sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bir sirri yok bu isin , donemsel olarak kampanyaya denk gelmis o kadar. Hangisi ucuzsa onla ucarsin cok da dert etme bu isi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı snmctn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba. konu eskide kalmış ama, ben de biletimi türk hava yollarından istiyorum rahatlık açısından. ancak sitesine bakıyorum 3.000lerden başlıyor. sen nasıl 1685 tlye aldın ? açıklarsan çok sevinirim.
    thy den 24 yasından küçüksen 444 0 849 teli arayarak bilet fiyatını öğci olarak sorgulatabilirsin ben 10 gün önce sorduğumda new york 1700 tl hala aynıdır

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hicbir sirketin rezerv hakki diye birsey yok , tum herkesin atis yaptigi altyapiyi kullanip satis yapiyorlar. Mesela biletinin oldugu firmanin acentasini arayip fiyat istedin mi ? SIRKETLERE AYRILMIS UCUZ BILET DIYE BIRSEY YOK . Koskoca ucus firmalari iki dandik wat sirketine bilet mi ayiracak sabit ucretle
    Valla bize de wat öğrencilerine özel deniliyor, rezerv yapalım diyolar
    o zaman kendi işimizi kendimiz halledelim daha mantıklı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bumerang_50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    thy den 24 yasından küçüksen 444 0 849 teli arayarak bilet fiyatını öğci olarak sorgulatabilirsin ben 10 gün önce sorduğumda new york 1700 tl hala aynıdır
    aradım bugun los angelesı sordum 3.500 tl dedı. ama şirketim 607 euroya buldu thy den anlamadım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı snmctn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aradım bugun los angelesı sordum 3.500 tl dedı. ama şirketim 607 euroya buldu thy den anlamadım
    hocam benim sorduğum new york ucusuydu 2700 tlden 1700 e düştüler öğrenci olunca bende yastan dolayı alamadım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı bumerang_50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim sorduğum new york ucusuydu 2700 tlden 1700 e düştüler öğrenci olunca bende yastan dolayı alamadım
    aradım dediğin gibi indirim yaptılar 2600 tl ye. başka birşey sormak istiyorum bir arkadaşım 527 euroya roma aktarmalı bilet bulmuş. dönüş ise newyorktan direk istanbul. benim bulduğum, hatta rezerve ettiğim 732 euro thy ve direk uçuş. hangisini tercih etmeliyim. sıkıntı olur mu aktarmada. aktarma suresı 2 saatmı ?

Araştırmacı Watçı IgorStravinsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Biletimi expedia.com üzerinden aldım. Dikkat ettiğim tek şey sadece şu. Türkçe karakter kullanmadım ve aktarma yapacağım süre 1.5 saatten fazla olmasını göz önüne aldım. Son olarak aktarma yapacağım şehirdeki hava limanlarının ve terminallerin aynı olmasına dikkat ettim ben. Gidiş geliş 580$'a aldım biletimi.
    Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (%100 İng.)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)