Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ptt'ye gitmeden pasaportumu nasıl alabilirim?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Ptt'ye gitmeden pasaportumu nasıl alabilirim?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlari,

Geçtiğimiz haftalarda vize görüşmesine girdim ve vizeyi aldım sanırım ve konsolosluktan pasaportumun istanbuldaki bir ptt subesine geldiğiyle ilgili bir mail geldi ben kıbrısta okumama rağmen danışman şirketim pasaport adresi olarak istanbulu vermiş bunun sebebini ise adresleri toplu olarak vermelerini gösteriyorlar....

Herneyse bu pasaportu istanbula gitmeden alma şansım varmıdır ?

Kıbrısta allem ettim kallem ettim burada ptt şubesi olmadığı için almıyacağımı söylediler.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlari,

Geçtiğimiz haftalarda vize görüşmesine girdim ve vizeyi aldım sanırım ve konsolosluktan pasaportumun istanbuldaki bir ptt subesine geldiğiyle ilgili bir mail geldi ben kıbrısta okumama rağmen danışman şirketim pasaport adresi olarak istanbulu vermiş bunun sebebini ise adresleri toplu olarak vermelerini gösteriyorlar....

Kıbrısta allem ettim kallem ettim burada ptt şubesi olmadığı için almıyacağımı söylediler.
    Selamlar, Istanbulda ikamet eden yakin bir arkadasin ya da akraban var ise ona nufus cuzdaninin arkali onlu fotokopisini cekerek bir de bu fotokopinin altina derdini anlatan(kibrista okudugun ve istanbula katiyyen gelme sansin olmadigini belirten) dilekce yazarak imzali sekilde arkadasina webden gonder o da ciktisini alip ptt ye gitsin gelen kargonun icinde pasaport oldugunu beyan etsin hatta acmak ve teyit etmek isterler ise paketi actirip baktirsin. Bu kadar belge ve bilgi ile gidilir ise verirler diye dusunuyorum. Tabi bu yazdiklarim varsayim ama neden olmasin

1) arkadasinin elinde senin nufus cuzdaninin fotokopisi olacak
    2) bu fotokopinin onunde arkadasini pasaportu almasi icin vekil tayin ettigini yazip imzala
    3) Paketin icerigine kadar biliyorsun

Yani tum bu dokumanlari ve bilgileri sahte birisinin bir araya getirme olasiligi cok dusuktur, dolayisi ile ilimli bir ptt gorevlisinin derdini anlayacagini ve pasaportu arkadasina belgeler karsiliginda teslim edecegini dusunuyorum.(varsayim)

Sonra da o arkadasin sana o pasaportu hemen acele kargo servisi ile kibrisa ya da Trde ailen nerede ikamet ediyor ise ulastirir. Deneme yontemine gecmeden once bir arkadasin vasitasi ile ptt yi arayarak kalkismak uzere oldugun durumu anlatip nabiz yoklamasi yapmani da oneririm. Insallah problemsiz bir sekilde pasaportunu alabilirsin.

Son ihtimal olarak noter araciligi ile arkadasina vekalet verme durumunu da goz onunde bulundur, belki daha yasal olmasi icin noter tasdikli vekaletname isteyebilirler

Kolay gelsin

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Öncelikle cevapladığın için teşekkür ederim,

Belge ben imza atana kadar konsolosluğa ait olduğu için noter yöntemi hariç gitmeden alma şansım yokmuş,bugün dediğin gibi dilekçe felanda yazdım fakat oda burada ptt şubesi olmadığı için olmadı artık vekalet vereceğiz en son çare.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu işlem vekaletlede alınmıyormuş konsolosluktan gelen belgeler için alıcının imzası gerekiyormuş vizeye girecek olan arkadaşlar pasaportun gideceği adresi şirketinize sormayı unutmayın yoksa sizden habersiz bir ptt şubesini seçebiirler..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işlem vekaletlede alınmıyormuş konsolosluktan gelen belgeler için alıcının imzası gerekiyormuş vizeye girecek olan arkadaşlar pasaportun gideceği adresi şirketinize sormayı unutmayın yoksa sizden habersiz bir ptt şubesini seçebiirler..
    Ilginc bir bilgi, vekaletin ana amaci zaten vekil olan kisinin esas kisi adina imzalama yetkisine sahip olmasidir, vekalet verilerek ev, araba, arsa alinip satiliyor, bu baglamda pasaportun vekaletle alinamamasinin tek bir sebebi olabilir o da devlet kisinin yurt disina cikmasi icin gereken son belgeyi kisinin kendisinden baskasina vermek istememesidir.(vize istemeyen ulkeler icin gecerli). Ama madem devlet bir kisinin yurt disina kacmasini istemiyor o halde pasaportu vekaletle adama vermemek yerine cikis noktalarindaki guvenlik onlemlerini artirmasi daha mantikli olurdu. Neresinden bakarsan bak cok mantikli bir uygulama gibi durmuyor. Insallah zaman bulup istanbula gidip pasaportunu kendin alabilirsin. Sirketine de bir guzel firca cekmeyi unutma eger ki gercekten senden habersiz ya da sana bilgi vermeden seni boyle bir tohmetin altina soktular ise.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Uygulama banada çok saçma geldi dün ptt'ye gidip pasaportumu aldığımda oradaki adam ben imzayı atana kadar paketin konsolosluğun malı olduğunu söyledi ve abd konsolosluğu paketlerini vekaletle alınmasına izin vermiyormuş gibi bir şey söyledi neyse bundan sonraki arkadaşlar bizden uyanık davranıp böyle bir duruma düşmezler inşallah.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba arkadaşlari,

geçtiğimiz haftalarda vize görüşmesine girdim ve vizeyi aldım sanırım ve konsolosluktan pasaportumun istanbuldaki bir ptt subesine geldiğiyle ilgili bir mail geldi ben kıbrısta okumama rağmen danışman şirketim pasaport adresi olarak istanbulu vermiş bunun sebebini ise adresleri toplu olarak vermelerini gösteriyorlar....

keske hersey kuralları ıle olsa bu memlekette ama maalesef kım daha fazla dısını gosterıyorsa onun sozu gecıyor. Ben olsam yıgen, danısmanı bır guzel fırcalarım sonra madem o adresı verdın o pasaportu gıdıp kendısının alacagını guzelce kafasına kazıyarak anlatırım. Danısman harekete gecerse kesınlıkle o pasaportu o ptt'den alır. Haa, bu yobazlar eger baktın kemkum yapıyor, yolla kımlıgını bı kadım dostuna, o ımzanı da ataaar pasaportunu da alııır. Bunları ptt'nın daımı mudavımı soyluyor dıkkat!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Doğru diyorsun ama kalktık geldik işte bunun için istanbula danışamana bu konuyla ilgili tabiki çıkıştım bu seferde bana verdiği cevap o adresler toplu verildiği için böyle oldu v.s v.s gibi çocukların bile inanamıyacağı bahaneler neyse artık önümüze bakıcaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru diyorsun ama kalktık geldik işte bunun için istanbula danışamana bu konuyla ilgili tabiki çıkıştım bu seferde bana verdiği cevap o adresler toplu verildiği için böyle oldu v.s v.s gibi çocukların bile inanamıyacağı bahaneler neyse artık önümüze bakıcaz
    yerler onun toplu adreslerını hayırlısı, durmak yok wat'a devam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)