Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galveston - Texas

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Galveston - Texas

Merhaba arkadaşlar,

Galveston'a gelen arkadaslar icin fikir birligi yapabilecegimiz bir baslik olsun. Benim ikinci gidisim olacak. Akliniza takilan sorulari bu baslik altindan sorabilirsiniz.Herkese simdiden eglenceli Watlar.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İkinci iş olarak Galveston da hangi işler mevcut yada yaygın watcıların yapabileceği ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

galveston değilde san antonio hakkında ne söyleyebilirsin ? bu yaz orda olucam...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Deadline Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkinci iş olarak Galveston da hangi işler mevcut yada yaygın watcıların yapabileceği ?

Galveston Bazı İşler ( 2.İş İçin Not Edin - WAT Öğrencileri Çalışır.)

Rain Forest Cafe (En tavsiye edilen iş.)
    Şezlong Kiralama
    Schlitterbahn Waterpark
    Sunflower Bakery
    El Nopalito
    Willie G's
    La King Confectionary & Coffee House
    Fish Tales Seafood Grill
    Ocean Grill Fisherman’s Wharf
    Gaidos Seafoods
    Kemah Boardwalk
    Fish Tales Restaurant
    Fishermans Wharf
    Golden Corral (Kaç kişi gittiği önemli çok büyük değil.)
    Wingsbeachwear
    Pleasure Pier

Konaklama Bakabileceğiniz Adres : galveston apts/housing for rent classifieds - craigslist

University Apartments Galveston Ratings, Reviews, Map, Rents, and other Galveston apartments for rent from ApartmentRatings.com
    (ALINTI)

Alıntı yagiz456 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    galveston değilde san antonio hakkında ne söyleyebilirsin ? bu yaz orda olucam...

San antonio da 4 kez bulundum. Genel olarak guzel hareketli bir sehir Galvestona gore. Six flags te calisan arkadaslarim Alpin apartments diye bir yerde kaliyordu. Konaklama fena degil diyorlardi. 125 dolardi hftalik yalnis hatirlamiyorsam.Six flagse de baya Turk gelir.Ama genelde aldiklari saatlerden memnun degillerdir ogrenciler. Yaz boyunca 45 saatin ustune ciktiklari pek gorulmez.

Riverwalk i meshurdur. Tekne turu yaptik orda baya eglenceliydi. Riverwalk civarinda her butceye uygun restoranlar bulmak mumkun.

soyleyeceklerim genel olarak bunlar olur.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Galveston da nerde çalışacaksın hocam?
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galveston da nerde çalışacaksın hocam?

Schlitterbahn dayım ben...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Schlitterbahn dayım ben...
    Dediğiniz yeri bilmiyorum ilk kez gideceğim ben. Benim çalışacağım yer Landry's Seafood Rest.
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Nerde bu galvestoncular. Gecen seneki gibi son dakikada mi cikacaklar karsimiza.

Bu sene gidenler nerelerde kaliyor? University apartment dami herkes?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Nerde bu galvestoncular. Gecen seneki gibi son dakikada mi cikacaklar karsimiza.

Bu sene gidenler nerelerde kaliyor? University apartment dami herkes?
    Şimdilik university apartment gibi gözüküyor. Çok Türk kalıyor demiştin unıversity apartment de onun dişinda genel olarak nasıl geçen yıl memnunmuydun apartmentlarda ? internette genelde olumsuz olarak eleştiri almış ama , doğru mu ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Şimdilik university apartment gibi gözüküyor. Çok Türk kalıyor demiştin unıversity apartment de onun dişinda genel olarak nasıl geçen yıl memnunmuydun apartmentlarda ? internette genelde olumsuz olarak eleştiri almış ama , doğru mu ?
    Evet aynen oyle gecen sene cok fazla turk vardi. Konaklama ile maillesip kesinlikle internationallar ile kalmak istememi soylmeme ragmen "7 adet Turk" ile beraber kaldim. Kabus gibiydi. Gecen sene istedigim gibi bi yaz olsaydi bu sene gitmek istemezdim belki ama. Cok kotu gecti benim icin.

Eger sponsorun zorunlu tutmuyorsa orda kalmani kesinlikle kalma derim. Mehmetcetinkaya adli uyenin konaklama hakkindaki yorumlarina bi goz at istersen. Her yerde kalinabilir ama university apartment da asla o kadar diyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet aynen oyle gecen sene cok fazla turk vardi. Konaklama ile maillesip kesinlikle internationallar ile kalmak istememi soylmeme ragmen "7 adet Turk" ile beraber kaldim. Kabus gibiydi. Gecen sene istedigim gibi bi yaz olsaydi bu sene gitmek istemezdim belki ama. Cok kotu gecti benim icin.

Eger sponsorun zorunlu tutmuyorsa orda kalmani kesinlikle kalma derim. Mehmetcetinkaya adli uyenin konaklama hakkindaki yorumlarina bi goz at istersen. Her yerde kalinabilir ama university apartment da asla o kadar diyorum.
    Herhangi bir zorunluluk yok konaklama için , hatta işveren iş fuarında istersenız unıversity apartmentlarda kalırsınız yada başka bir yer de olabilir dedi istediğiniz.
    Hemen hemen tüm yazılanları okudum mehmetcetınkaya nın yazdıklarını.Nedense unıversity apartlarda kalmak daha mantıklı geldı her ne kadar Türk çok olsa da. Anladıgım kadarıyla Galveston baya bi sıcak yazın. University apartın işyerlerine servisii güzel bir avantaj gibi geldi , öteki türlü ev de kalmak istesek evin iş yerine yakın olması gerekiyor diye düşünüyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Herhangi bir zorunluluk yok konaklama için , hatta işveren iş fuarında istersenız unıversity apartmentlarda kalırsınız yada başka bir yer de olabilir dedi istediğiniz.
    Hemen hemen tüm yazılanları okudum mehmetcetınkaya nın yazdıklarını.Nedense unıversity apartlarda kalmak daha mantıklı geldı her ne kadar Türk çok olsa da. Anladıgım kadarıyla Galveston baya bi sıcak yazın. University apartın işyerlerine servisii güzel bir avantaj gibi geldi , öteki türlü ev de kalmak istesek evin iş yerine yakın olması gerekiyor diye düşünüyorum.
    Bocekleri de okudun mu? Ben sana orda kalmaman icin son uyarilari yapayim da. Kot pantolon uzerinden sokar mi la hic sivrisinek? Sadece sivrisinekler yuzunden bile kalmazdim.Evet Galveston fena sicak olur. Geldigimde bana hintli turist diyorlardi. O derece yandim yani. Sen bilirsin yine de....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bocekleri de okudun mu? Ben sana orda kalmaman icin son uyarilari yapayim da. Kot pantolon uzerinden sokar mi la hic sivrisinek? Sadece sivrisinekler yuzunden bile kalmazdim.Evet Galveston fena sicak olur. Geldigimde bana hintli turist diyorlardi. O derece yandim yani. Sen bilirsin yine de....
    Evet okudum böceklerle alakalı mesajları da kötü bi avantaj.Peki diyelim ki evde kalmaya karar verdik , nasıl yapacağız evi nasıl ayarlayacağız ? Ben 4 Haziranda orda olacağım inş.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Evet okudum böceklerle alakalı mesajları da kötü bi avantaj.Peki diyelim ki evde kalmaya karar verdik , nasıl yapacağız evi nasıl ayarlayacağız ? Ben 4 Haziranda orda olacağım inş.
    Craigslist veya couchsurfing tarzi yerlerden arkadaslar bulup eve cikabilirsin veya galveston da sezonluk kalincak baska yerler de var onlara bakabilirsin. Direk ev nasil kiralanir bilmiyorum. Ki ev kiralamani tavsiye etmem. Kiralicaksan da full mobilyali kirali yoksa astari yuzunden pahaliya gelebilir sana.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam yeni buldum başlığı galveston hakkında;
    1)Bubba gump shrimp company de server lık yapacağım nasıl bir yer bilgin var mı?
    2)texas aksanı hakkında biraz bilgi verebilir misin?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı özgür.yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yeni buldum başlığı galveston hakkında;
    1)Bubba gump shrimp company de server lık yapacağım nasıl bir yer bilgin var mı?
    2)texas aksanı hakkında biraz bilgi verebilir misin?
    Bubba Gumb da calisanlar genelde memnundu gecen sene. Pek sikayet edeni gormedim. Tipleri iyiydi sanirim. Orda ne is yapacagini bilmiyorum serverliksa iyi diyebilirim. Kasiyerlikse tabi ona gore tipsiz oluyor. Gecen sene 4-5 kisiyi sebepsiz yere de attilar bu is yerinden. bir tane rus cocuk gelip bizle lifeguardlik yapti isten atildiktan sonra.

Aksan hakkinda ise soyleyeceklerim, oyle cok anlasilmaz bir aksanlari yok internette ornek baya videolar var zaten. Bazilari tabi cok alakali degil texas accent etiketinde olmasina ragmen youtube da....Aksan uzerine baya muhabbet etmistim ben ordayken. Biraz ilgiliyim bu aksan olsun, sive olsun. Turkcede de severim ilgilenmeyi...Bazilari aksanin cok sempatikmis dediginde kizabilirken bir baskasi bizim texas aksanimiz var diye artislik yapiyordu....Biraz tonlamada farklilik var...Avrupadan gelen bir turist kafilesine ben aslen Teksasliyim diye kandirdigim gunu de unutamam.....British aksanina da baya guluyorlar....Ingilizler babaannem gibi konusuyorlar diyorlardi...Ben zencileri anlamada baya zorluk cekmistim onun uzerine durmani tavsiye ederim sana....genel olarak soyleceklerim bunlar olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam gerçekten çok yardımcı oldun sağolasın dikkate alıcam dediklerini

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ne demek kardesim her zaman. Bildigim bir sey olursa yine yardimci olmaya calisirim. University apartment da mi kalacaksin bu arada? Bizim arkadaslar orada kaliyordu cunku...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şirket oraya yönlendiriyo herkes gibi ama biz pek düşünmüyoruz orayı bi süre etrafı öğrenip uygun fiyatlı otel veya ev bakabiliriz hocam wallmart yakınlarında uygun fiyatlı bi otel olduğunu okumuştum orayı araştırıcam bu kkonuda bi bilgin var mı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Şirket oraya yönlendiriyo herkes gibi ama biz pek düşünmüyoruz orayı bi süre etrafı öğrenip uygun fiyatlı otel veya ev bakabiliriz hocam wallmart yakınlarında uygun fiyatlı bi otel olduğunu okumuştum orayı araştırıcam bu kkonuda bi bilgin var mı

Kesinlikle kalmayin derim ben size. Hem cok pahali hem bir suru sinek bocek var....Hem servis filan cok sikinti saatinde gelmiyor.Yollarda kalyirsunuz. Taksiyle gelmek zorunda kalabilirsiniz....Zaten konumuna bakarsan adadan tamamen kopuk apayri bir yerde. Eger imkaniniz varsa arastirin kesin farkli bir yerde kalin. Dedigin yer Sommerset buyuk ihtimal. Bi arastir yine bakarim tekrardan..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamamdır hocam sommerset apartments a mesaj attım cevap bekliyorum ua hakkında dediklerini de önceden okudum ve soğuk bakıyodum oraya zaten sağolasın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tamamdır hocam sommerset apartments a mesaj attım cevap bekliyorum ua hakkında dediklerini de önceden okudum ve soğuk bakıyodum oraya zaten sağolasın
    Sommerset pleasure pier e biraz uzak degil mi ? 2.7 mil yaklaşık 4.3 km gösteriyor google maps ten ölçtüğünde ? Bu arada aynı yerde çalışacağız Bubba Gump da. Rica etsem Sommerset ten cevap gelince burada paylaşırmısın nedir ne değildir diye ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sommerset pleasure pier e biraz uzak degil mi ? 2.7 mil yaklaşık 4.3 km gösteriyor google maps ten ölçtüğünde ? Bu arada aynı yerde çalışacağız Bubba Gump da. Rica etsem Sommerset ten cevap gelince burada paylaşırmısın nedir ne değildir diye ?
    doğru hocam 3 mil civarı yazıyo zaten , university apartments da 5 mile yakın .Aynı yerde çalışcaksak özelden haberleşelim gitmeye doğru ve sommerset konusunda da cevap geldiğinde paylaşırım burda

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sommerset'e mesaj atma ara.Maillere bakmiyorlar fazla.Katherine diye bi kadin sorumlu ordan. Ara Onla konus.Rezervasyon yaptir gidecegin tarih icin.

Galveston Somerset Apartment Rental Rates bu linkten müsait olduğunda bakabilir misin mesela burda 1 bedroom dediği bi kişilik mi oluyor veya 2 bedroom dediğinde 2 kişiyse 775 dolar kişi başı mıdır yoksa total mi ? gittiğin için tecrübene dayanarak sordum en azından yapısını bildiğini umduğumdan sordum hocam

Diger soruna gelirsek,

Bu bedroom denilen sey yatak odasi degil. Bu iki adet tek kisilik veya cift kisilik tek yatak demek. Ama genelde iki tane tek yatak olur.
    Yani 1 bedroom = 2 kisi kalabilir demek 2 bedroom da ev 4 kisilik demek oluyor. 2 bedroom lu evde kalirsan toplam kira miktari 4 e bolunecek . Umarim anlatabilmisimdir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sommerset'e mesaj atma ara.Maillere bakmiyorlar fazla.Katherine diye bi kadin sorumlu ordan. Ara Onla konus.Rezervasyon yaptir gidecegin tarih icin.

Diger soruna gelirsek,

Bu bedroom denilen sey yatak odasi degil. Bu iki adet tek kisilik veya cift kisilik tek yatak demek. Ama genelde iki tane tek yatak olur.
    Yani 1 bedroom = 2 kisi kalabilir demek 2 bedroom da ev 4 kisilik demek oluyor. 2 bedroom lu evde kalirsan toplam kira miktari 4 e bolunecek . Umarim anlatabilmisimdir.
    Bu arada fiyatlar 2011 güz dönemi içinmiş , fiyat artışı olma ihtimalı yüksek.
    http://www.galvestonsomersetapartments.com/rates.html
    Konu Deadline tarafından (11-05-2013 Saat 07:26 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha güzel anlatamazdın hocam sağolasın bu arada bu aradaki 3-5 millik mesafeler aklımı baya bi kurcaladı ulaşım sıkıntı olur mu , olursa nasıl çare bulunabilir ? mesela araba alabilir miyim yaş sorun olur mu kirayamıyorsam yada kirayabilcek ufak şirketler var mı

Deadline ; aynen hocam mesajlara dönmüyorlar zaten ben aradıktan sonra güncel fiyatları falan yazarım buraya paylaşmış oluruz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha güzel anlatamazdın hocam sağolasın bu arada bu aradaki 3-5 millik mesafeler aklımı baya bi kurcaladı ulaşım sıkıntı olur mu , olursa nasıl çare bulunabilir ? mesela araba alabilir miyim yaş sorun olur mu kirayamıyorsam yada kirayabilcek ufak şirketler var mı

Deadline ; aynen hocam mesajlara dönmüyorlar zaten ben aradıktan sonra güncel fiyatları falan yazarım buraya paylaşmış oluruz
    Arabadan ziyade belki bisikletle ulaşım sağlanabilinir diye düşünüyorum. 10-15 dkya sommerset den pleasure pier e gidilir gibi duruyor bisikletle.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arabadan ziyade belki bisikletle ulaşım sağlanabilinir diye düşünüyorum. 10-15 dkya sommerset den pleasure pier e gidilir gibi duruyor bisikletle.

doğru diyon hocam da o sıcakta o yol nasıl olur bilmiyorum araba zaten travel kısmına hazırlık olsun gibi de yaş sorun olur mu bilmiyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bisikletle rahat saglanir. Ben de bisiklet alacagim zaten. Adada bir tane arac kiralama sirketi var o da gunluk kiralar 80-120 arasi degisiyor. Bisiklet su an en uygun ulasim metodu sizin icin...Maps ten baktigimda 13 dakika gosteriyo bisikletle....University apartment tan kat kat daha rahat olacaktir kesinlikle....University apartment olsa servis beklemek zorunda kalacaksiniz her seferinde....Arac kiralama konusunu daha once sormustun sanirim...21 altiysan ne kiralayabilirsin ne de kullanabilirsin maalesef....Enterprise in uygulamasi boyle diger firmalari bilmiyorum.....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bisikletle rahat saglanir. Ben de bisiklet alacagim zaten. Adada bir tane arac kiralama sirketi var o da gunluk kiralar 80-120 arasi degisiyor. Bisiklet su an en uygun ulasim metodu sizin icin...Maps ten baktigimda 13 dakika gosteriyo bisikletle....University apartment tan kat kat daha rahat olacaktir kesinlikle....University apartment olsa servis beklemek zorunda kalacaksiniz her seferinde....Arac kiralama konusunu daha once sormustun sanirim...21 altiysan ne kiralayabilirsin ne de kullanabilirsin maalesef....Enterprise in uygulamasi boyle diger firmalari bilmiyorum.....
    Araba kiralamayı sormuştum kardeşim evet ama forumda gezinirken böle küçük şirketlerden kiralanabileceğini okumuştum yaş 20 olsa bile onu sormuştum tekrardan Birde the island bay hakkında bilgin var mı fiyatları uygun baktığım kadarıyla ..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)