Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ingilizce

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Cool ingilizce

selam arkadaslar ingilizce ile ilgili tecrubelı arkadaslardan yardım beklıyorum wat'a katılmayı dusunuyorum ama ingilizce seviyem ne derce uygun onu bilmiyorum orta sevıye kitapları rahat okuyabiliyorum üstü kıtapları ise daha yavas okuyorum ama is konusmaya gelınce temel cumlelerden fazlasını kurmak cok zor oluyo gramerım ii bana göre ama sız ne dusunuyosunuz yazdıklarıma göre, ha bu arda hazırlık falan okumadım ona göre sizce bosunamı endıse yapıyorum hiiç bilmeden gidenler falan var sen yaparsınmı diyosunuz yoksa aman uzak durmu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ingilizce ile ilgili tecrubelı arkadaslardan yardım beklıyorum wat'a katılmayı dusunuyorum ama ingilizce seviyem ne derce uygun onu bilmiyorum orta sevıye kitapları rahat okuyabiliyorum üstü kıtapları ise daha yavas okuyorum ama is konusmaya gelınce temel cumlelerden fazlasını kurmak cok zor oluyo gramerım ii bana göre ama sız ne dusunuyosunuz yazdıklarıma göre, ha bu arda hazırlık falan okumadım ona göre sizce bosunamı endıse yapıyorum hiiç bilmeden gidenler falan var sen yaparsınmı diyosunuz yoksa aman uzak durmu?
    bence önce mesaj yazmadan forumu bi karıştırırsan daha iyi olur. yok öle armut piş ağzıma düş

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı atlantiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence önce mesaj yazmadan forumu bi karıştırırsan daha iyi olur. yok öle armut piş ağzıma düş
    hehe 3 kuruşa 5 kuruş yok diyosun yani :PP

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arastırdım ama tam olarak bir fikir edınemedım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı anton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arastırdım ama tam olarak bir fikir edınemedım
    wat a katılabilmek için yeterli seviyede ingilizce bilgisine sahipsin.. hatta bir çok wat katılımcısından bile daha iyi olabilirsin. amerikaya gittiğinde ise tek eksiğin olan konuşma zorluğunuda üzerinden atabilirsin. sağlam bir gramer yapısına sahipsen eğer

BannedUser
    Guest

matbaacı ne demek printer mı )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

valla elımde bi gramer kıtabı var onu bitirdim işte şimdilerde hıkaye kıtapları okuyorum hatta şimdi okuduğum kıtap advanced duzeyde okurken gramerde cok az takıldığım oluyo bıde kıtaplar penguın reader kıtapları bunlar kakkında bılgın varmı atlantız...................... bide bu programa katılanlar genelde hazırlık okumus yada ingilizce bolumunde okuyanlarmıdır?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

takılma ingilizce konusuna bu kadar not ortalaman 2nin üstü ise ve ingilizce seviyende sana sorulan sorularda yes ve no cevaplarından fazlasını verebiliyosan alırsın vizeyi

BannedUser
    Guest

bahaya sen öle mi aldın yes no ile peki adam sana sorduğu soru yes ve no ile değilse ne olcak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım yazıyı dikkatli okursan yes ve no cevaplarından fazlasını verebiliyosan yaşmışım yes ve no diyerek alabiliyosan dememişim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hmm inş hepimiz alırız kardeş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya ben vize konusunda değilde daha sonra abd de cok zorlanırmıyım die takıldım biraz bazı arkadaslar orta seviyenın üstünde bilmelısınız yoksa rezillık cekersınız falan diolar oyusden kafam karısık

BannedUser
    Guest

ben hiç bilmiyorum ama şansımı deniyourum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yokmu başka görüşü olan ingilizce ile ilgili kendınden yada giden arkadaslarından bildiği kadarıyla

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Kendini yeteri derecede iyi seviyede ingizlce konuşacak biri olarak görmüyorsan oraya gitğinide zorlanmak olası...
    ancak ingilzcem var söylenleri anlarım cevapta veririm diyorsan o zaman geliştirebilirsin ama eğer 2 sinide yapamıyorsam gitmende bi mana yok bence.
    Sen kendini daha iyi bilirsin eğer gitiğin zaman zorlanmam ayak uyduracak kadar ingilizcem var diyorsan yararı olabilir.ama aksi taktirde içinden çıkamayabilirsin olayın...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

okuyabilmek çok farklı konuşabilmek ve konuşanı anlayabilmek daha farklı..eğer karşındaki insanın ne söylediğini anlayailiyor, içinde bulunduğun durumu karşındakine anlatabiliyorsan bir problem olcağını sanmam..ne kdr iyi ingilizcesi olursa olsun insanın ilk defa yurt dışında bulunuyorsa hele ki ingilizcenin vatanına gidiyorsa ilk haftalarda zorluk çekmesi çok olağandır..hepimiz ilk başta "benim burada ne işim var bu insanlar ne konuşuyor böyle"diyeceğiz eminimki..çünkü kendimizi bildik bileli etrafımızda anadilimiz konuşuluyor.bazen orda da ingilizce konuşurken araya ingilizce sözcükler kaynatmak kuvvetle muhtemel örneğin ben job fairde iş verenle konuşurken hadi yaa demiştim ehehehe

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dediklerın cok doğru maj ama bende ondan emın değilim ya tvde kı ing konusmaların 1/3 i anlayabılıyorum en azından neden bahsettıklerı konusunda ama işte insan kendıne güvenemıyo

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benim dediklerim de doğru

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sirona senın ingilizce ii herhalde, job faire katılıp ordan sectıysen işini

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tamam senınkılerde doğru ama senınkıler bıraz daha korkuttu benı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya benim grammar anlamında ingilizcem iyi...ama konuşmaya gelince kalakalıyorum.job faire çok korkarak girdim ama şöyle bir durum var eğer kafan da bir cümleyi nasıl kurcanı tasarlarsan bu iş olmuyo.dikkat et hiçbir amerikalı tensine bilmem neyine bakarak konuşmaz ztn.ben de bundan yola çıkarak aklıma nasıl geliyorsa öyle kurdum cümleleri.hiç grammar kaygısı olmadan..biraz kelime bilgin varsa bence hiç çekinme.sonradan kurduğum cümleleri düşündüm gramer hatası dolu ancak işveren bana ingilizcen çok iyi dedi..halbuki hakikaten iyi değil
    biz takmışız bi gramer kuralın burda hangi tens şurda hangi kalıp die böyle düşünerek knşurken de hata yapıyoruz çoğu kez..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bunu baştan yazsan olmazmıydı bakalım ben napcam benımde gramer fena değil ama hiç pratığım yok gibi bişey

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konuyu daha yeni gördüm yaw
    pratik kimsede yok rahat ol..bir de benim amerikalı bir arkadaşım var facebooktan yazıştığım ondan konuşma dilini baya öğrendim..böyle bir arkadaş bulup yazışmak da senin yararına olabilir..birde tabi ingilizce film izlemek listening i acaip geliştiriyor..her gün bir film izlesen hem zevkli bir şey yapmış olursun hem ingilizcen ve kelime haznen gelişir..sakın oturup gramer çalışma

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ya zaten sababhtan aksama kadar e2 yada cnbc e acık bizim ewde ordan bakıyorum işte dediğim gibi 1/3 ni anlıyorum yada konustuklarının içerığını bıraz daha yavas konussalar daha ii olur ama abd de kimse yavas konusmuyo sanırsam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ama işverenler fln gayet açık ve anlaşılır konuşuyor..çünkü uluslararası öğrencilerle çalışmaya alışmışlar..onların hızlı konuşmalarından bişey anlamadığımızı bildikleri için çok dikkatliler bu konuda..ztn hızlı konuştuğu zaman anlamasan bile tekrarlatabilirsin çünkü farkındalar çok hızlı konuştuklarının

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

vala sırona yazdıkların baya ii geldı hatta biraz daha yazarsan şimdi gidip kayıt olcam şaka bı yana karar vermek zor. sirona sen hazırlık falan mı okudun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben lisede süperlisedeydim..iki yıl önce de ingilizce kursuna gitmiştim..ama 2 yıl boyunca ingilizcenin i sini görmedim..sen daha yazılmadınmı work and travel a??? ya ingilizce için bunu sorun yapıosan yapma..kimler gitti benim arkadaşlardan ya sıfır ingilizceyle..bülbül olup döndüler valla..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

su son yazdığın mesajdakı son satırları gordum ya tamam artık baya sevındım, ben haftaya yazılcam pek fazla iş imkanıda kalmamıstır ama işte arkadasımın keyfını beklıyorum sen coktan yazıldın herhalde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben yazıldım çoktan işim kesinleşti sözleşme imzaladık işverenle..vize görüşmesine giricem önümüzdeki haftalarda..kimsenin keyfini beklemedim yalnız yazıldım

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

iyi yapmıssın, ne iş yapcaksın nerede yapcaksın ayrıca bu ilk gidişinmi olcak bira seri oldu ama senın vize kesın gibi yaw, iş vernle konusup hallettığıne göre vizedekı 3-5 soruya cevap verrısın zaten sanırsam vizeden falan da korkmuyosun

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)