Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 19.03 Vize görüşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 19.03 Vize görüşmesi

merhaba arkadaşlar bugün bende vizemi aldım.Şimdi adım adım anlatmaya başlıyayım.Ben beşiktaştan bindim otobüse d.içi yazıyor otobüslerin önünde oradan atlayın 25 dkya konsolosluğun önündeydim hemen önünde bıraktı.
    Öncelikle konsoloslugun önünü geldiğinizde karşıda kafeler var. 5 TL'ye emanet bırakıyorsunuz ve başlıyorsunuz yolun karşısında beklemeye(kafelerin önünde) daha sonra görevli söylüyor 10.45 içeriye alınıyor diye.Gidiyorsunuz ve sıraya geçiyorsunuz. Buraya kadar herşey konsoloslugun dışında oluyor.Daha sonra üst taramasına gitmek için dışardan 3'er gruplar halinde yavaştan konsolosluğun içine alıyolar. Ben girdiğimde polislere hemen saatimi,pasaportumu,evraklarımı bir sepet gibi şeyin içinde teslim ettim ve x-ray cihazından geçtim.Daha sonra bir kapıdan daha giriyorsunuz asansöre giden oradan v/a katına çıkıyorsunuz. O kata çıktıktan sonra içeri vize işlemlerine geçiyorsunuz ve kapıdan girince vezne çıkıyor karşınıza oraya pasaport,ds belgeleri,sevis ve transkriptinize veriyorsunuz ve size o belgelerinin üzerine zımbalı numarayı tekrar uzatıyor.Burada heycana kapılmayın vizede bulunanlar yardım sever onlar bile düzenliyor sıkıntı olmuyolar herneyse o numara ile karşınızda bulunan gişelerin sol tarafında parmak izi vermek için bekliyorsunuz.Parmak izi vermeden önce aldıgınız numara yandığında öncelikle gişeye gidiyorsunuz ve evrakları veriyorsunuz onlar lastikleniyor ve yine aynı numara tekrar yandıgında bu sefer parmak izi vermeye gidiyosunuz.2.sefer gittiğinizde size yine bir numara veriyolar evraklarınızla birlikte muhtemelen aynı numarayı vericekler ve bu sefer sağ taraftaki gişede vize görüşmesini bekliyorsunuz.
    10-11-12-13 numaralı gişeler vardı ve 13 numaralı gişe sadece erkekti.
    Numaranız yandıgında gişeye gidiyorsunuz.Karşınızda bir cam ayak üstü sohbet tarzında geçiyor.
    Öncelikle belgelerinizi veriyorsunuz daha sonra muhabbet başlıyor ve transkripti uzatıyor alttan açmanızı rica ediyor.
    Bana 11 numaradaki bayan denk geldi.En çok içlerinde zorlayan kişi oydu ve benide baya bir zorladı.
    Nereye gitceksin ? Bu sorunun altında
    Gitteğin yer neresi,hangi şehirlere yakın
    Ne iş yapacaksın ? Cvp. I will work in a rest. as a server Bu cevaba;
    What is server sorusu ? Cevap: I will prepare food and drinks and serve costurmerts. Bu sorunun altından
    What kind of food are you going to prepare ? Bunada cevabım I didn't check all menu items that is why I have no idea.
    Nerede çalışacaksın ? Cvp.I will work for rainforestcafe Bu sorunun altında
    What is the rain ? ( bu soruyu hiç anlamadım )
    What is the cafe ?

En son olarak Camdaki insankaçakcılıgını okudun mu diye sordu ?
    Evet cevabının ardından yine sorular geldi
    Ne hakkında ? Human rights
    What is the human rights ? Pls. Explain it.

her sorunun altında görüldüğü gibi açıklamalı cevap istedi ve benim mülakatım bitesiye kadar diğer gişelerden herhalde 2-3 kişinin mülakatı bitmişti.Ds 2019 (çalışma belgesi) belgeme mührü bastı ve sevis belgesiyle birlikte bana iade etti.Pasaport,ds 160 formu ve transkriptim ondan kaldı.

Çoğu kişi alıyor arkadaşlar, içinizde heycan olsun bu iyidir. ben 1 saatin içinde benim aldıgım gişeden 2 tane red duydum birtanesinin not ortalaması 1.87'di sanırım diğer hiçbirisi red vermedi.
    buarada benimde not ortalamam 3.48 ve ingilizce seviyemde o kadar kötü değil okudugumu açıklarım yeterincede pratiğim var. İşinizi şansa bırakmayın,kafanızdan ingilizce birşeyler oluşturma yetisine anlık sahip değilseniz cevaplarınızı hazırda tutun derim bugün çok ters köşede olabilirdim.Bana hiç vize onaylandı dedimi hatırlamıyorum Tek have fun holiday dedi birara tereddüt bile ettim acaba alamadım mı diye sonra o zaman pasaportumu verirdi mühür basmazdı dedim )
    Herkese başarılar.
    hertürlü soruya açıgım.
    Konu rainforest1 tarafından (20-03-2013 Saat 03:24 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

1.97 ya ins o kadina denk gelmem alti ustu 0.3 eksikki zaten duzelticem bu donem.

Hayirli olsun bu arada

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hyrli olsn vizen tam sans isi bu vize gecen gun formdan bi arkadsa hic soru sormamislar sendede yardirmislar 2 nn asagisindaki o eleman aciklama fln yaptimi yada alanlar arasnda bildigin 2 nn asagisinda olan veya snn transcrpti inceledimi cok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

1.87 olana red mi vermiş :/ senin görüştüğün kadın mı red verdi ?Ayrıca diğer herkes geçtiyse eğer ağırlıklı geçiriyorlar herkesi aynen gözlemlerin sonucunda ortalma çok dikkat ediliyor mu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

anlasıldı 11 den uzak durmak lazım D:

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

19.03 te bende 8.15 randevusundaydım 8e doğru girdim içeri. sıramı bekledim ortam çok rahattı tüm stresimi attım üzerimden. bi sürü kaygınız olsa da oraya giriyorsunuz ve kesin alacağım vizeyi diyorsunuz. hemen ardından sıram geldi evrakları teslim ettim. 2 soru sordu 1- ne iş yapacaksın. 2- insan kaçakçılığı bildirisini okudun mu. ben of course deyince adam hayırlı olsun dedi. çok şaşırdım ortalamam 1.98 di ve transkriptimi açmamıştı bile. yani 30 saniyede iki soru ile not derdi olmadan aldım dün vizemi. darısı bekleyenlerin başına...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı koksal112 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19.03 te bende 8.15 randevusundaydım 8e doğru girdim içeri. sıramı bekledim ortam çok rahattı tüm stresimi attım üzerimden. bi sürü kaygınız olsa da oraya giriyorsunuz ve kesin alacağım vizeyi diyorsunuz. hemen ardından sıram geldi evrakları teslim ettim. 2 soru sordu 1- ne iş yapacaksın. 2- insan kaçakçılığı bildirisini okudun mu. ben of course deyince adam hayırlı olsun dedi. çok şaşırdım ortalamam 1.98 di ve transkriptimi açmamıştı bile. yani 30 saniyede iki soru ile not derdi olmadan aldım dün vizemi. darısı bekleyenlerin başına...
    Hyrli olsn vizen tskrler paylasimin icin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Tam sans isi yA bu. ins . Benimde transkiript acmama gerek kalmaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ewerest hocam bildiğim 2'nin altında yok fakat alan kişiler vardır herhalde, o çocugada derslerin kötü oldugundan dolayı vermiyoruz demişlerdi kendisi öyle söyledi.Benimle konuştuktan sonra traskriptin son not ortalamasına baktı gibi geldi sonrada verdi.

@AnakinSkywalker Evet benim girdiğim vezneden red vermişlerdi çocuga.Bence birazcık ingilizce birazda trasnkript etkiliyor.Sonuçta çok vasat kişilere vermiyolar.Ben anlamadım kimisi gelde vereyim diyor kimisininde vermeye gönlü var soru çok soruyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayırlı olsun
    Amerika hakkında bütün bildiklerim bu blogta!
    http://butunbildiklerinianlat.blogspot.com/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)