Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne yapabilirim?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Ne yapabilirim?

Vergi iadesi tutarı bu kadar..Benden banka hesap numarası istendi.Şimdi ne yapmalıyım da en az kesinti ile elime azıcıkda olsa bi para geçsin?

Total Refund Issued: US$ 194.00

Taxback.com processing fee: US$ 75.00

Handling Fee: US$ 15.00

Customer Refund: US$ 104.00

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kac para vergi odedin?
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

toplamda ne kadar ödedim bilmiyorum...zaten eksik verdim payleri..kalan 100 dolar işte..ama onuda kesintisiz nasıl alıcam bilmiyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim dusuk miktar olunca bu olmus. Sirketin araciligiyla mi aldin vergi iadeni?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

taxback.comdan almis Alinin isleri,hile hurda
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

şirket aracılığıyla alınca bir de onlar kesinti yapıyor ondan normal yani bu kadar kesinti

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben daha 2 gün önce taxback.com ile ve rttax ile görüştüm.Birinde telefonda 1 saat diğerinde online chat yaparak.Taxback.com'da bi bayan çıktı Türkmüş.Anlattım durumu dedim ben iki işte çalıştım ödediğim vergi 2300$ civarı,ne kadar alırım.Sordu hangisinde ne kadar ödediğimi anlattım detayları bana direk üste para istemedikleri için şanslısın diye başlayan olumsuza girip artık ne kadar alırsam şükretmeliyim mantığına sokmaya çalıştı sonra 890 dolar alırsın dedi.Ben size dönerim dedim kapattım teli.Sonra rttax a girip chat ile biriyle görüştüm adam birlikte hesaplayalım dedi sitedeki hesaplama aracına değerleri aynı anda girdik verilen miktar 1168$.Arada ciddi fark var.Birde bana iki kişide aynı şeyi söyledi kazancın belli bi miktarı geçince aldığın vergi iadesi azalıyormuş.Bu mantıklı geldi çünkü vergi iadesi almak için tam rakamı bilmiyorum ama bi sınır var onun altında kazanmış olmak gerekiyor galiba.

@azuhazu @ozgursum var mı tavsiye edebileceğiniz bi şirket bu yazdıklarım dışında?Yani daha az kesinti yapacak..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben daha 2 gün önce taxback.com ile ve rttax ile görüştüm.Birinde telefonda 1 saat diğerinde online chat yaparak.Taxback.com'da bi bayan çıktı Türkmüş.Anlattım durumu dedim ben iki işte çalıştım ödediğim vergi 2300$ civarı,ne kadar alırım.Sordu hangisinde ne kadar ödediğimi anlattım detayları bana direk üste para istemedikleri için şanslısın diye başlayan olumsuza girip artık ne kadar alırsam şükretmeliyim mantığına sokmaya çalıştı sonra 890 dolar alırsın dedi.Ben size dönerim dedim kapattım teli.Sonra rttax a girip chat ile biriyle görüştüm adam birlikte hesaplayalım dedi sitedeki hesaplama aracına değerleri aynı anda girdik verilen miktar 1168$.Arada ciddi fark var.Birde bana iki kişide aynı şeyi söyledi kazancın belli bi miktarı geçince aldığın vergi iadesi azalıyormuş.Bu mantıklı geldi çünkü vergi iadesi almak için tam rakamı bilmiyorum ama bi sınır var onun altında kazanmış olmak gerekiyor galiba.

@azuhazu @ozgursum var mı tavsiye edebileceğiniz bi şirket bu yazdıklarım dışında?Yani daha az kesinti yapacak..

Ben ustaxworld.com ile hallediyorum islemlerimi. Senim durumun icinse aklima ayri ayri basvurman geldi. Iki ayri sirkete basvur. Iki farkli yerde calistigini soyleme. evraklarini Ayri ayri verirsen tahminim daha cok alirsin. Tabi boyle birsey oluyorsa.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ustaxworld bir de dendax var . Bu ikisiyle de görüş bence.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ustaxworld.com ile hallediyorum islemlerimi. Senim durumun icinse aklima ayri ayri basvurman geldi. Iki ayri sirkete basvur. Iki farkli yerde calistigini soyleme. evraklarini Ayri ayri verirsen tahminim daha cok alirsin. Tabi boyle birsey oluyorsa.
    Türk'ün aklı aynı çalışıyor demekkiBen kimseye yanlış örnek olmasın diye bundan bahsetmeyecektim ama madem böyle bişeyden bahsettin açıklayımVergi iadesi toplam gelir üzerinden hesaplanıyormuş.Mesela ben 2. işimde 7656$ kazandım onun tek vergi iadesi 1400 civarı çıkıyor.1. işimde 6590$ kazandım onun iadesi 900$ çıkıyor.ikisini birlikte hesaplayınca 1168 çıkıyor.Sadece birini yada ayrı ayrı ikisini başvuramıyosun.Başvursanda kayıtlarda ssn üzerine kazanılan toplam gross pay gözüktüğü için işlem iptal ediliyormuş.İki şirkete de sordum ikiside kelimesi kelimesine aynı şeyi söyledi.Bende tahmin ediyodum ama bi şansımı deneyim dedim olmuyomuş.

@ozgursum @captain89 ustaxworld ve dendax ile görüşücem sağolunustaxworld hesaplama aracında direk ssn istediği için güvenemedim doğrusuBide onlarla bi görüşelim bakalım..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

@ozgursum ustaxworld daha iyi bi rakam söyledi.1856$ diyor.dendax 998$.Hala İletişim halindeyim herhangi bi değişiklik olursa yine yazarım.En azından okuyan arkadaşlara da faydası olsun..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Olur dostum haberleri bekliyoruz.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)