Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD de Turkcell,vodafone,avea Kullanmak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart ABD de Turkcell,vodafone,avea Kullanmak

merhaba arkadaşlar türk gsm operatörlerinden hangisi daha iyi amerika da konuşmak için ? arama kartları yada oranın gsmleri gibi olayların olduğunu biliyorum 2 tane telefon götürsem birine türk hattımı taksam diğerine abd hattını mantıklı mı ? elbet Türkiye'den bizi arayanlar olacaktır yada Amerikaya gittiğimizi bilmeden arayanlar olacaktır bundan dolayı hattın 24 saat açık kalmasında fayda var diye düşünüyorum....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Biri seni arasa bile, sen Türkiye'deki hattını Amerika'da kullandığında hem seni arayana hem de sana uluslararası görüşme ücreti yansıtır operatorün.

Oraya gittiğinde bi hat edinmek çok zor değil aslında, alternatif olarak callingcard firmalarına bakabilirsin ankesorlu telefonlardan arama yapmak için.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Eğer çok önemli değilse kullanma hattını.Msj gelince bakarsın yada msj paketi alırsın.Ayrıca operatörlerin yaptığı kampanyalardaki kotalar ister sen ara ister seni arasınlar iki şekilde de azalıyor.En mantıklısı abd kartı alıp kullanmak.Seni arayan olursa meşgule atar abd hattıyla ararsın.Ben online işlem için gelen şifreye bakmak için götürdüm mecburen onun dışında tracfone şirketinden aldığım telefonu (10$) kullandım.Ayrıca forumda konusu vardı galiba nonoh adlı program ile cep telefonunu cüzzi bi miktara sabit hatları ise bedavaya arayabiliyorsun internet üzerinden.iphone'a kurmuştum bu mobile voip programını bu nonoh hesabımı tanımlamıştım wifi olan heryerden rahatlıkla konuşabildim.En iyi çözüm bu bence cep tel. aramak için.Türkiyedeki fiyatlar gibiydi fiyatı.Tavisye ederim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer çok önemli değilse kullanma hattını.Msj gelince bakarsın yada msj paketi alırsın.Ayrıca operatörlerin yaptığı kampanyalardaki kotalar ister sen ara ister seni arasınlar iki şekilde de azalıyor.En mantıklısı abd kartı alıp kullanmak.Seni arayan olursa meşgule atar abd hattıyla ararsın.Ben online işlem için gelen şifreye bakmak için götürdüm mecburen onun dışında tracfone şirketinden aldığım telefonu (10$) kullandım.Ayrıca forumda konusu vardı galiba nonoh adlı program ile cep telefonunu cüzzi bi miktara sabit hatları ise bedavaya arayabiliyorsun internet üzerinden.iphone'a kurmuştum bu mobile voip programını bu nonoh hesabımı tanımlamıştım wifi olan heryerden rahatlıkla konuşabildim.En iyi çözüm bu bence cep tel. aramak için.Türkiyedeki fiyatlar gibiydi fiyatı.Tavisye ederim..
    tracfone nasıl bişey hocam biraz daha açabilir misiniz? Birde mobile app olarak sadece whatsapp ı kullandım nonoh dediğiniz buna mı benzıyor ?
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tracfone nasıl bişey hocam biraz daha açabilir misiniz? Birde mobile app olarak sadece whatsapp ı kullandım nonoh dediğiniz buna mı benzıyor ?
    Mobile voip uygulaması voip hesaplarınıdan hangisine sahipsen onu telefonda kullanmanı sağlayan bişey.Mesela twitter ve facebook uygulamarını aynı anda bi hesaptan kullanabilmek gibi.ama voip hesapları için geçerli bi uygulama.nonoh dediğim ise bi voip uygulama.Bu nonoh hesabını açtıktan sonra euro ile para yüklüyosun,gerçekten çok ucuza Cep telefonlarını arayabiliyosun.Bilgisayar üzerinden de direk arayabiliyosun.Seni de arayabiliyorlar.Ayrıca mobile voip uygulamasını kullanarak iphone ipad gibi cihazlarda da kullanabiliyosun bu hesabını.Türkiyedeki sabit hatları aramak bedava,nonoh hesapları arası konuşmak bedava,cep telefonları çok ucuz bi fiyata arayabiliyosun.Tracfone ise net10 firmasının ortağı.mantığı net10 ile aynı.net10 ile ilgili konu vardı forumda.net10 de tr ile konuşurken 1 dk konuşmaya 2 kredi gidiyor,tracfone da 1 e 1 gidiyor farkı bu.Net10 başlarken 600 kredi veriyor sana tracfone 300 veriyor.tracfone ilk satın alma paketi daha ucuz ve 75 gün aktif kalma süresi vardı net10 ilk satın alma paketi daha pahalı ama 120 gün aktif kalabiliyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

tüm voip programlarını araştırın benim şimdi aklıma gelmiyor ama bir iki tanevoip programında Türkiye sabit hatlarını aramak bedava idi. Araştırıp o voip programını bulmak lazım. Voipraider olabilir biri , ama hepsine bakın , uğurun dediği gibi programı indirin , hangi voip programını kullanırsanız o hesapla giriş yapıp internetin olduğu heryerde telefondan konuşabilirsiniz. Ya da bilgisayarda. Amerika içi aramalarda ücretsiz , sadece Turkiye cep telefonunu ararken küçük miktar kesiliyor hesabından.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben skypeden arıyordum hatırlamıyorum ama 10 euro mu ne yüklüyordum 2 hafta yetiyordu arkadaşlarımla ailemle konuşmama,tabi habire konuşcağınız bir sevgiliniz varsa yeteceğini sanmam o ayrı mesele ..Türksel ve vodafon çok zahmetli habire uyduruk şeylerden tl yer orada türk hattı kullanmak biraz mantıksız ve sinir bozucu ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Galiba bu nonoh için anlatımlı bi konu açmam gerekecekSkype ile aynı mantık ama daha avantajlı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben şimdi Turkcell hattımı orada hiç kullanmasam arama,sms,twitter falan yinede kullanım ücreti yansıtırlarmı? Iphone de birçok program internetle beraber çalıştığı için olur diye düşünüyorum.Bunun haricinde nonoh yükleyip telefonu sadece wifi olan yerlerde açsak onun dışında uçak modunda tutsak bir sıkıntı olurmu?buradaki hattımızı abd de kullanmadan aktif halde tutmanın,gelen sms ve aramaları görmek için en iyi yolu hangisidir?Voip programı kurduğumuz zaman yeterli oluyormu?giden arkadaşlar bu programları Türkiye hattı takılı olan telefonlarına mı kurdu
    Konu Fanaticos tarafından (13-06-2013 Saat 07:24 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Fanaticos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi Turkcell hattımı orada hiç kullanmasam arama,sms,twitter falan yinede kullanım ücreti yansıtırlarmı? Iphone de birçok program internetle beraber çalıştığı için olur diye düşünüyorum.Bunun haricinde nonoh yükleyip telefonu sadece wifi olan yerlerde açsak onun dışında uçak modunda tutsak bir sıkıntı olurmu?buradaki hattımızı abd de kullanmadan aktif halde tutmanın,gelen sms ve aramaları görmek için en iyi yolu hangisidir?Voip programı kurduğumuz zaman yeterli oluyormu?giden arkadaşlar bu programları Türkiye hattı takılı olan telefonlarına mı kurdu
    iphonada interneti açık bırakırsan fena patlar fatura telefonu ya uçak modunda kullanacaksın yada ayarlardan internet ayarlarından bir kaç bişeyi sil internete bağlanmaz telefon doğal olarak bu şekilde kullanabilirsin gelen aramaları görmek için ama gelen aramayı cevapladığındada sana belli bir ücret yansıyacak
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben tam anlayamadığım için sorma ihtiyacı hissettim. Vodafone'un 60 dk 25 tl gibi bir kampanyası var. Ben bununla türkiyeyi arasam, aradığım kişi de ücret öder mi? Bunu kullanma amacım sadece ilk gidişimde aileme haber verip bikaç gün ben hat alana kadar konuşmak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı tonys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben tam anlayamadığım için sorma ihtiyacı hissettim. Vodafone'un 60 dk 25 tl gibi bir kampanyası var. Ben bununla türkiyeyi arasam, aradığım kişi de ücret öder mi? Bunu kullanma amacım sadece ilk gidişimde aileme haber verip bikaç gün ben hat alana kadar konuşmak
    detaylar burda
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)