Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Harçsız Pasaport Onaylatma

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Harçsız Pasaport Onaylatma

Arkadaşlar harçsız pasaport hakkında emniyetin sitesinde:
    İlgili kanun çerçevesince resmi burslu ve özel öğrenci statüsünde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek isteyenlerin öğrencilik tanıma işlemleri ve ülkemizdeki yüksek öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden yurt dışında staj, teknik gezi, seminer ve konferans toplantı vb. etkinliklerine katılacaklar için harçsız pasaport talepleri Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğrenim Genel Müdürlüğünce yürütülmektedir. Talebiniz doğrultusunda buradan edinilecek belge ve bu belgeyle Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir. Onaylanan belge ile Pasaport Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü- Pasaport Büro Amirliklerine başvuruda bulunarak harçsız pasaport hakkından yararlanabilirsiniz.

Hiç malmüdürlüğünden onay almış olan var mı yoksa hep bostancı ile cevizlibağ tarafında mı yaptırdınız bu onaylama mevzusunu?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı gordias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar harçsız pasaport hakkında emniyetin sitesinde:
    İlgili kanun çerçevesince resmi burslu ve özel öğrenci statüsünde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek isteyenlerin öğrencilik tanıma işlemleri ve ülkemizdeki yüksek öğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden yurt dışında staj, teknik gezi, seminer ve konferans toplantı vb. etkinliklerine katılacaklar için harçsız pasaport talepleri Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğrenim Genel Müdürlüğünce yürütülmektedir. Talebiniz doğrultusunda buradan edinilecek belge ve bu belgeyle Defterdarlık/Mal Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir. Onaylanan belge ile Pasaport Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü- Pasaport Büro Amirliklerine başvuruda bulunarak harçsız pasaport hakkından yararlanabilirsiniz.

Hiç malmüdürlüğünden onay almış olan var mı yoksa hep bostancı ile cevizlibağ tarafında mı yaptırdınız bu onaylama mevzusunu?
    İstanbullu değilim ama sormak istediğinden şunu anladım."Defterdarlıktan mı onay alınıyor yoksa Emniyet Müdürlüğünden mi"Eğer yanlış anlamışsam düzelt lütfen.

Prosedür şu şekilde,sen okula gidip Rektörlük öğrenci işlerine yurt dışına çıkacağına dair dilekçeyle başvuru yapıyosun şu tarihlerde work and travel sebebiyle yurt dışına çıkacağım harçsız pasaport için gereğini arz ederim diye onlarda sana onaylı bi kağıt veriyorlar bu kağıtla Vergi dairesine gidiyosun ordan harçsız pasaport alabilir kaşesi vuruluyor kağıda sonra emniyete gidip bu belgeyle verilen süreye göre harçsız pasaport alabiliyorsun.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben pasaportumu Akdeniz üniversitesinden aldım okulun belgeyi vermesi 3 gün sürdü kalan defterdarlık ve emniyet 1 gün sonrada pasaportu aldım bi sıkıntı yok. Ayrıca benim bildiği harçsız pasaport kısmında YÖK üniversiteleri zorunlu tutuyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Bugün bu başlığı açtıktan 1 saat sonra Kadıköy Vergi Dairesi'ne gittim belki halledebilirim diye. Sonuç hüsran oldu. Bana bu işe Bostancı Veraset in baktığını söylediler. Yetişemem diye yarına erteledim. Sanırım 3 vergi dairesi yani: Yeditepe Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü(Cevizlibağ-Topkapı), Hisar Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğü(Okmeydanı- Şişli) Rıhtım Veraset Ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüklerinden(Bostancı-Kadıköy) bu işe bakıyor anladığım kadarıyla.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Galiba ben yanlış anlamışım bölge isimlerinden söylemek istediğini.Daha önce hangisinden alan varsa yardım eder umarım..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Daha önce bir arkadaş sanırım Cevizlibağ'dan alamamıştı galiba memur kafasına göre hareket etmişti yanlış da hatırlıyor olabiliri. Yarın cevizlibağ test edilip onaylanacak bakalım Teşekkürler Uğur yine de yarın gittiğimde nedir ne değildir yazarım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu belgeyi harçlar bölümü olan vergi daireleri onaylıyor arkadaşlar bende daha önceden böyle bi hataya düşmüştüm ordan biliyorum

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Antalyada tek bir yer var bu işe bakan onun için kolay Hatta kapıdan girince anlıyorlar pasaportmu diyorlar İşte küçük şehirlerde yaşamanın faydası

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bugün cevizlibağa gittim ve yapamadım işlemimi. Bana 2 tane form gibi kağıt verdi ve bunlardan hangisini okul uygun görürse ona göre doldurup mühürletip getir dedi. Yani okulun verdiği kağıt hikaye. Çalışan memur da ismini vermeyeyim davranışı hiç hoş değildi öyle söyleyeyim siz anlayın. İşin ilginç yanı okula bu formları götürdüğümde artık karar aldık watçılara harçsız pasaport kağıdı vermiyoruz karar çıktı dendi. Kısacası ortada kaldım okul da onaylamıyor vergi dairesi de. Bize harçlı pasaport yolu göründü. O kadar sinirlendim ki. İstanbul üniversitesindeki arkadaşlar dikkatli olsunlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı gordias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün cevizlibağa gittim ve yapamadım işlemimi. Bana 2 tane form gibi kağıt verdi ve bunlardan hangisini okul uygun görürse ona göre doldurup mühürletip getir dedi. Yani okulun verdiği kağıt hikaye. Çalışan memur da ismini vermeyeyim davranışı hiç hoş değildi öyle söyleyeyim siz anlayın. İşin ilginç yanı okula bu formları götürdüğümde artık karar aldık watçılara harçsız pasaport kağıdı vermiyoruz karar çıktı dendi. Kısacası ortada kaldım okul da onaylamıyor vergi dairesi de. Bize harçlı pasaport yolu göründü. O kadar sinirlendim ki. İstanbul üniversitesindeki arkadaşlar dikkatli olsunlar.
    Başka bi vergi dairesi varsa ona gitmeyi denesen okuldan önceden almış olduğun belgeyle?Yani olmaması gereken şeyler ama burası Türkiye burda herşey normal...

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Burası Türkiye burda herşey A-normal abi ...
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar cevizlibaga gittim bende alamadim bu sene wat ogrencilerine belge wermiyoruz diye adam kıldı zaten.mudur yardimcisina yonlendirdiler o da wat icin gidecegin yaziyor kagitta onu okul degstirsin egitim icin gidecegini yazdir dedi o da uzun surer diye ok meydani sislidekine gittim hic sorun cikmadan hallettik.benden 2 hafta sonra arkadasim gitti ama ona sorun cikarmislar imzalamamislar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim okul da onaylamıyor artık sorun orada. Zorla harç ödetecekler bizlere hayret bir şey.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)