Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel ile Amerika'ya gelecek öğrencilerin dikkatine!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Work and Travel ile Amerika'ya gelecek öğrencilerin dikkatine!

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, Work & Travel Öğrencilerine Türkiyeden Amerika gelmeden önce yapmaları ve dikkatli olmaları için bir kitapçık hazırladı. Kitapçıkta, Work & Travel Programının işleyişi, Türkiyeden Ayrılmadan Önce Yapılması Gerekenler, Amerikaya Vardıktan Sonra Yapılması Gerekenler, Amerikada Kültür ve Yaşam ve TADF Work & Travel Masası hakkında geniş bilgileri içeriyor.

http://tadf.org/doc/wat-kitapcik.pdf

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Teşekkurler bu güzel paylaşım için..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Çok faydalı bir kitapçık. Daha önce forumdaki arkadaşların da böyle bir kitapçık benzeri döküman hazırladıkları olmuş ama bu daha bir detaylı sanki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Özellikle programa ilk defa katılacak arkadaşlar için kelime kelime irdelenmesi gerekir diye düşünüyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Dosyaya baktım baya faydalı bilgiler var.Paylaşım için teşekkürler.Konuyu sabitliyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

18-28 ya$ arasi demiş .. ne yani ben gidemicekmiyim o kadar işlemi bosunamı yaptım ? benım yaş 29.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18-28 ya$ arasi demiş .. ne yani ben gidemicekmiyim o kadar işlemi bosunamı yaptım ? benım yaş 29.
    Daha öncede dedim 31 yaşında bu programa katılan var.Bilmiyorum bu kural yeni mi ama sanmıyorum..Şirket kabul ediyosa en azından bu sebeple vize reddi alırsan para iadesi olur mu olmaz mı bi sor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Çok faydalı bilgiler içeriyor teşekkürler TADF

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Rica ederim. Umarım WAT yapmayı düşünen arkadaşlara yararlı olur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba

paylaştıgınız kıtapcıgın lınkı olmus, yenıleyebılır mısınız acaba ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2016 WAT yardım !!

Arkadaşlar merhaba

ben bu yaz amerikaya gitmeyi düşünüyorum. Seçmem gereken iş ve yer konusunda fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz ? Birkaç yer var aklımda ama tam karar veremedim , mesela colorado nasıl bi yer tavsiye eder misiniz ?
    Kayak merkezinde çalışmayı düşünüyorum avantaj dezavantajları var mıdır acaba ?
    yada liman işçisi olarak çalışsam çok zorlanır mıyım ?
    Konu ozgursum tarafından (24-01-2016 Saat 07:20 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı sinbeipta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba

ben bu yaz amerikaya gitmeyi düşünüyorum , . Seçmem gereken iş ve yer konusunda fikirlerinize ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz ? Birkaç yer var aklımda ama tam karar veremedim , mesela colorado nasıl bi yer tavsiye eder misiniz ?
    Kayak merkezinde çalışmayı düşünüyorum avantaj dezavantajları var mıdır acaba ?
    yada liman işçisi olarak çalışsam çok zorlanır mıyım ?
    Liman işcisi olamazsın heralde her işi yapamıyorsun amerikan devleti j1 ögrencilerin calıştığı yasal işleri belirliyorlar. colarado içinde yasal esrar tasıyabiliyorsun avantajı o heralde :P
    Konu ozgursum tarafından (24-01-2016 Saat 07:20 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gordugun avantaja bak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar bende Work and Travel a gitmek istiyorum Studyzone ve Oxford la görüşüyorum, sizce nasıl şirketler ve bu yaz için geç mi kaldım? Studyzone bana Holiday Inn Resort Galveston u önerdi. nasıl acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende bu yıl ilk defa katiliyorum. Studyzone hakkında hiç güzel bir şey duymadim. Bence ciee sponsorlugunda bir firmayla çalışman senin için iyi olur. Hatta seçtiğini firmanın vize alırken konsoloslugun gözünde artı yada eksi itibar uyandırdığı da söyleniyor.
    Konu Sosyete kebabı tarafından (08-02-2016 Saat 08:56 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı EylulSogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende Work and Travel a gitmek istiyorum Studyzone ve Oxford la görüşüyorum, sizce nasıl şirketler ve bu yaz için geç mi kaldım? Studyzone bana Holiday Inn Resort Galveston u önerdi. nasıl acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Turkiye de mevcut 20 ye yakin belki daha fazla sirket var. Hepsi ile gorusmen yararina. En azindan bulabildigin kadari ile gorusmen iyi olacaktir. Hepsine ellerindeki bos kontenjanli isleri sorarsin en begendigine kaydolursun.

Alıntı Sosyete kebabı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu yıl ilk defa katiliyorum. Studyzone hakkında hiç güzel bir şey duymadim. Bence ciee sponsorlugunda bir firmayla çalışman senin için iyi olur. Hatta seçtiğini firmanın vize alırken konsoloslugun gözünde artı yada eksi itibar uyandırdığı da söyleniyor.
    Ciee in diger sponsorlardan herhangi bir artisi yok. Tum sponsorlar ve cogu yerel firma benzer kalitede is yapiyor. 2012 oncesinde kaldi o unlu magduriyetler filan. Bunun disinda HICBIR sponsor ya da firmanin vizede en ufak bir etkisi OLAMAZ. Diger sponsorlar zaten kotu olsa Amerikan hukumeti onlarin sponsorluk yetkilerini aliR.Bu programi Amerikan hukumeti bizzt yonetiyor. Kendi kontrolunde olan firmalara imtiyaz saglayacgini dusunmek buyuk hata olur. Ayrica bir firm hakkinda iyi seyler duymadim diyip ardindan Ciee ile calisman yararina olur diyorsun ancak o olumsuz seyler duydugun firma zaten ciee ile calisiyor. Sirket ismi ve sponsor isimleri ile mesaj yazmamaniz daha iyi olacaktir. Yazdiginiz mesajlarda bir ya da birden fazla sirkete reklam hizmeti dogabilir. Bu da forumumuzda yasaktir.
    Konu ozgursum tarafından (08-02-2016 Saat 10:11 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım çok teşekkür ediyorum peki sizce geç kalmadım mı? Ekim ayında iyi işler kapılıyor ve daha uygun fiyatlarla gidiliyor demişler, ne kadar doğru acaba?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı EylulSogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım çok teşekkür ediyorum peki sizce geç kalmadım mı? Ekim ayında iyi işler kapılıyor ve daha uygun fiyatlarla gidiliyor demişler, ne kadar doğru acaba?
    hala elinde isleri olan firmalar mevcut , iyi arastirirsan firmalari bulacagina eminim. Direk forum uzerinden isim vererek yonlendirme yapmayayim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)