Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 kez vize reddi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 2 kez vize reddi

ben tam bı yanlıs anlısmaya kurban gıtmısım benım gno 191 fakat son donem ortalam 164 ınglızce tanskıpt aldıgımda en son donemdde gpa 1 65 yazıyo benım mal okul nasıl yapmıssa boyle bı sacmalık donem ortalamrını gpa dıe gostermıs dun vızden sora farkettım 3 kez gıdıp anlatsammı sansımı denesemmı 2 kere ıstanbulda red aldım acaba ankaradamı denesm 2 kez red alıp gıdın varmı gecen sene vıze almıstım bu arada

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Okula suç atıyosun ama transkript aldığında bakmadın mı ne yazdığına?2. yada 3. kez başvuruyor olmanın eksisi artısı yoktur.Eğer şartlarda değişiklik sağlayabilirsen başvurmanda fayda var.Yani güncel notlarınla başvurursan senin açından faydası olacaktır.Eğer beni dinlersen 2. dönem notlarını yükselt ve sene sonu transkripti ile başvur belki gno 2 nin üstüne çıkar daha avantajlı olabilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okula suç atıyosun ama transkript aldığında bakmadın mı ne yazdığına?2. yada 3. kez başvuruyor olmanın eksisi artısı yoktur.Eğer şartlarda değişiklik sağlayabilirsen başvurmanda fayda var.Yani güncel notlarınla başvurursan senin açından faydası olacaktır.Eğer beni dinlersen 2. dönem notlarını yükselt ve sene sonu transkripti ile başvur belki gno 2 nin üstüne çıkar daha avantajlı olabilirsin.
    butlerım var 2ye yukseltebılırım ama okul dno ları gpa dıe gosterıyo bugun okula gıdıp konuscam konsola ortalmam 191 dedım ama ınammadı tekar tanskıpte baktı en son 165 yazıyo gpa

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    butlerım var 2ye yukseltebılırım ama okul dno ları gpa dıe gosterıyo bugun okula gıdıp konuscam konsola ortalmam 191 dedım ama ınammadı tekar tanskıpte baktı en son 165 yazıyo gpa
    bırde benı mulat yapn kınslos bana red veren kadına gıdıp sordu anlamdım bunu tekarr gıtsem yıne sorcaklarmı bırbırlerıne

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Kısa süre içinde ret aldıysan sorması normal,ancak konsolosta inanamaz tabi senin söylediğine.Belgede ne yazıyorsa ona inanır.Notlarını yükseltmeden gitmen bi değişiklik yaratmayabilir bunuda göz önünde bulundur.Eğerki gidersen bu not karışıklığını anlatmayı unutma.Yani belliki notun yüzünden vize vermiyorlar sana geçen yıl vermiş olmalarına rağmen..Notunu yükseltirsen alacağını düşünüyorum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa süre içinde ret aldıysan sorması normal,ancak konsolosta inanamaz tabi senin söylediğine.Belgede ne yazıyorsa ona inanır.Notlarını yükseltmeden gitmen bi değişiklik yaratmayabilir bunuda göz önünde bulundur.Eğerki gidersen bu not karışıklığını anlatmayı unutma.Yani belliki notun yüzünden vize vermiyorlar sana geçen yıl vermiş olmalarına rağmen..Notunu yükseltirsen alacağını düşünüyorum..
    1 91 dusukmu sence yukarda cumulative gno 191 yazıyo ama donemlerde gpa dıye gostermıs son donem 1 65 gpa dno yazması gerkıyto aslında adam yukarı bak dedım de adam zaten redı vermıstı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

1 91 dusukmu sence yukarda cumulative gno 191 yazıyo ama donemlerde gpa dıye gostermıs son donem 1 65 gpa dno yazması gerkıyto aslında adam yukarı bak dedım de adam zaten redı vermıstı
    1.91 düşük bi not.Aranılan not 2 ve yukarısı.Ayrıca onlar gpa gno dno gibi detaylara değil cumulative yazan yere bakar.Not dışında belki o anki konuşma sırasında onlarca göze batan bi durum olmuş olabilir.Kız arkadaşım 1.87 ile başvurdu olmadı 1.9a yükseltti yine olmadı bi sonraki sene 2.4 e yükseltti ve öncekilerden ret almış olmasına rağmen vizeyi aldı.Yani not önemli bi kıstas.1.99 ile 2.00 arasına çok ciddi fark var.Biri öğrenciyi mezun etmeye yetecek bi nottur.Diğeri ise öğrencinin mezun olamayacağı bi nottur.Eğer notların 2nin üstündeyse senin bu kadar çabanı boşa harcamayıp geri döneceğini düşünürler.2.00'ın altında ise geri döneceğine inandırıcılığına bağlı.Bu yüzden daha önce gidip gelmiş kişiler için vize almak daha kolaydır.diğer yıllarda notun çok önemli değildir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Tek ümitli olduğum konu eğer mart nisan gibi gidersek ve WAT öğrencileri sıklıkla gelmeye başlarsa konsolosluğa belki uzunca bir görüşmeden ziyade daha kısa görüşmeler yaparlar bizlerle.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek ümitli olduğum konu eğer mart nisan gibi gidersek ve WAT öğrencileri sıklıkla gelmeye başlarsa konsolosluğa belki uzunca bir görüşmeden ziyade daha kısa görüşmeler yaparlar bizlerle.
    Mantıklı sıkışık olduğu zamanda çok hızlı geçiyordu görüşmeler insan kaçakcılığını okudunmu bide sponsorunu biliyor musun tarzı sorup geçirmişlerdi biras daha kassa bu sene ama süre az olur diye tahmin ediyorum ben en iyisi mart nisan ayında görüşmelere girmek yani
    What an experience .!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar birşey soracağım bu transcript mühürlü olmuyormu ? Görüşmeye girmeden önce nasıl açıp bakacağız ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam sormadınmı neden red aldım dıye ? Birde sana sorulan soruları yazarsan ıyı olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

önce transkrifti normal şekilde alıyorsun sonrada kırtasiyeden bir zarf, bunları öğrenci işlerine götürüyorson o mühürlüyor.yani transkripti sen gördükten sonra mühürletiyorsun.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı eagle19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önce transkrifti normal şekilde alıyorsun sonrada kırtasiyeden bir zarf, bunları öğrenci işlerine götürüyorson o mühürlüyor.yani transkripti sen gördükten sonra mühürletiyorsun.
    Her okulun sistemi farklıdır bu konuda kimisi kağıtları acık şekilde sana verip danışmaya damgalatman için seni yollarlar, kimisi bütün damgaları olduğu yerde vurup zarfa kendisi koyup mühürler.

Ortalamayı görmenin en iyi yolu memurdan 2 saniye izin isteyip kağıdı incelemektir.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey soracağım bu transcript mühürlü olmuyormu ? Görüşmeye girmeden önce nasıl açıp bakacağız ?
    Hocam muhurlenmeden once bakarsin, ogrenci islerine sorarsin ya da ekstra bir tane daha alirsin. Istedigin kadar verirler sana.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı h2run Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sormadınmı neden red aldım dıye ? Birde sana sorulan soruları yazarsan ıyı olur.
    ortalan dusuk dedı en onemlı krıter bana verdıklerı kagıttada aynen yazıyo bırıncı kosul not ıkıncısı ıngılızce

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kaya kardes , daha once gittim gozunun yagini yigim faln demedin mi ya hic mi umut yok, 2,00 altina, benim 1.96 3 kere gittim ama , icimi karartin sen benim alamam diye, sansimi da denemek istemem acikcasi bir sans yaklasik 1000 liraya mal oluyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı TeMPuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaya kardes , daha once gittim gozunun yagini yigim faln demedin mi ya hic mi umut yok, 2,00 altina, benim 1.96 3 kere gittim ama , icimi karartin sen benim alamam diye, sansimi da denemek istemem acikcasi bir sans yaklasik 1000 liraya mal oluyor
    Hocam ingilizcene guvenıyorsan bence dene .. eger cok ıyı bı ıngılızcen varsa red cıkmaz sanmıyorum yaa ..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya kardesım oyle diyosun da, ben denize girsem deniz kurur ondan 1000 lirayi cope atmak istemiyorum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı TeMPuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes dedım ya hatta adamla en son turkce kurkce konustum verın dedım ama nafıle ben 2 kere gıttım 10 ıcınde yıne alamadım ortalamm 191 suan butlere gıtcem 2 yapabılırsem yada bıraz daha yukseltırsem gıtcem 2 hafta sonra self gıdıyorum ayrıca kısmet bana vermedıler dıye sanada vermıcekler dıye bişey yok ben turıs vızesıne basvurranların arasında gırdm tek vatcı olarak bu cok kotu bu neden olabır ama sansınızı sonna kadar deneyın bence ben ole yapcam

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler bakın ganonun %100 etkileyici bir özelliği yok böyle yapmayın yahu 1.2 ile vize alan arkadaşım oldu lütfen genelleme yapmayın artık diğer arkadaşlara da kötü örnek olmayın!!!!!! Bu arkadaş biraz istisna olmuş biraz tabi kendi suçu da var....
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ByLyric Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler bakın ganonun %100 etkileyici bir özelliği yok böyle yapmayın yahu 1.2 ile vize alan arkadaşım oldu lütfen genelleme yapmayın artık diğer arkadaşlara da kötü örnek olmayın!!!!!! Bu arkadaş biraz istisna olmuş biraz tabi kendi suçu da var....
    ne sucum varmıs anlamdım arkads

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ne sucum varmıs anlamdım arkads
    birde gecen sene 1 30 larala vıze alan bırcok arkasım oldu bendde aldım bu sene katıyız dedı kestırıp attı bu durum sandece benım ıcın gecerlı baskası alamaz dıye bişey yok gorcez ılerleyen zamnda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)