Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Busser

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Busser

İngilizce seviyem çok iyi değil, busser için başvurdum. 5$+tips veriyorlar bu iş için bu fiyat uygun mudur? Ben bahşişi garsonlara aldığı için busser çok alamıyor diye duydum o nedenle tedirginim, ne kadar doğru?
    Bir de bayanlara genelde önermiyorlar ama pozisyon olarak server ve busser vardı ve ben bu seviyeyle sanırım server olamam çok zorlanır mıyım?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

busser denilen şey komiliktir. Masayı toplican servis açıcan , masayı temizlicen gerektiğinde yerleri silicen , yani garsonun o müşteriye iyi hizmet vermesi için pis işlerde yardımcı olucan yaparsın merak etme. garsonlar bahsislerinden pay verirler busser lara. yani cok sorun etme saatliğin yine 8-8.5 dolara gelir mutlaka.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ozgursum hazır konu varken yeni konu açmayayım dedim. Bir kaç tane de benim sorum var.
    Danışmanım server yada busser işleri önerdi bana. Ama garsonlukta çok iyi ingilizcem gerekiyor diye biliyorum. Benim ingilizcem pratikte çok iyi değildir ama danışmanım mülakatta advance olduğu söyledi. CV ye de böyle yazdı. Sen garsonluğu yapabilirsin diyor acaba onun gaz vermesi mi bu. Garsonluğun ne gibi zorlukları oluyor.
    2. olarakta dil seviyem yüzünden komilikte düşünebilirim ama işte danışmanım garsonluğu yapabilirsin dediği için aklım karıştı. Zaten en kötü ihtimal işverenle konuşurken sen server degil busser ol filan der herhalde. Biraz bilgi verirsen sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aynen ingilizcenden dolayı server değil de busser olursun şansını dene. Sen server olmak istiyorum de.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım peki server saatlik ücreti 2-3$ filan tipler bu açığı gerçekten kapatabilir mi. Kapatması için günlük en az 40$ üstü tip düşmesi lazım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kapatır merak etme yeterince bahşiş oluyor..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Server'Lıkta ingilizcenize güvenmiyorsanız kesinlikle gitmeyin.Tip almak için müşteriyle muhabbeti iyi tutup çok iyi hizmet vermeniz lazım.Bunun içinde gerçekten çok iyi ingilizce gerekiyor.Ayrıca serverlığı öğrenmek gerçekten çok zor.Menu öğrenmesi ayrı dert, restoran işleyişini kavramak ayrı dert.Bunlar ciddi zaman alıyor.Bu süre zarfında alacağınız tip'de az alıyor.Ayrıca yemekler alışık olduğunuz tarzda olmadığı için onların ayrıntısını kavramak ve iyi hizmet vermek çok zor.

Busser'lıkta tamamen komilik.Bir çok restoranda busser'ın alacağı ücret garsonun insafına kalmış oluyor.Ama bu restorandan restorana değişiyor.Ben benim çalıştığım restoranda busser'a çok bi para vermiyordum.Busser'lık işini kızlara özellikle önermem.Hele şu güne kadar hiç bir ağır işte çalışmadıysanız.İşin tüm pisliğiyle busserlar uğraşıyor.Ayrıca onlar da iyi ingilizce konuşmalı ve restorana hakim olmalı.Sonuçta zenci bi garsona komilik yaparsanız, onları anlamak ve isteklerini yapmak gayet zor.İngilizcesi iyi olmayan pek bu işlere girmesin.
    ""Let the game begin""

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaş zaten busser lığa razı durumda. ingilizce seviyesi de iyi eğer garsonluğa yemezse bile busser olur. sorun yok onun açısından denenebilir onun için bence.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Tabi ingilizce yetmezse bile busserlık olabilir ama kazancı düşük busserlığın.5$+tip az bi miktar.Tabi bazı restoranlar garsonların aldığı tip üstünden yüzde veriyor busserlarao iyi olur,ama bazısı da garsona bırakıyor tipi.O zaman da az kazanılıyor.Bence daha net ücret veren işler daha çok kazandırır.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Busserlar serverlarn insafına kaldı yani. o zaman riskli bir seçim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)