Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia'da ehliyet

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Virginia'da ehliyet

Selamun Aleykum...

Beyler Virginia Beach'dayım ve ehliyet alacagım öncelikle sitede arastırdım fakat virginiaya ait pek fazla bilgi bulamadım .

öncelikle yas 18 ve dmv ye gidip kayıt olup o an sınava girebilecegimi söylediler ve kaçta kaç yapmam lazım?bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
    sınav ücreti vs nereye yatıyor.
    birde learner's permit olayı var 18 yasında oldugum için kaç günlük veriyorlar acaba?
    Konu yildirim tarafından (22-12-2012 Saat 08:53 AM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

haci 18 i doldurmussundur , ehliyetini alirsin , her eyaletinki farklidir dmv virginia sitesine bak orada mutlaka ehliyet sinaviyla alakli biseyler vardir genelde online tutor seklinde oluyor sorulacak sorularin benzerleri cikiyor , kendine bir test yapiyorsun filn onlara calis. %70-75 civari oluyor istedikleri rakam. Para olarak da yuksek meblaglar vermiyorsun merak etme, ehliyeti alirken aliyorlar o parayi. 10 dolara cikarttim ben maryland de. 10 doar da drug testine vermistim

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Virginia Beach'de DMV'ye gidip ehliyet için başvuruyorsun.Ordan bi dergi gibi bir şey alıp ona çalış.Sonra istediğin zaman sınava girebiliyorsun.Bilgisayarda oluyor bu sınav.Sonucu anında belli oluyor.Ondan sonra sürüş sınavına giriyorsun.Sınava gireceğin aracı sen götürüyorsun.Yalnız aracın sigortasının olması lazım.Bunu da geçersen ehliyeti bir hafta içinde alıyorsun.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eyvallah sagolun arkadaslar gittim dergiyi aldım calısıyorum. virginia nın dmv sindeki testlere bakıyorum part 1 ve 2 olmak üzere toplam 20 soru var acaba Commonwealth of Virginia Department of Motor Vehicles

sorular bunun gibimi? toplam 20 sorumu var?

İlk bölümden en kötü 8 dogru 2 yanlıs çıkıyor ama geneli 9-10
    ikinci bölümdende 10 üzerinden 7-8 yapabiliyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

surekli coz zaten 20 soruda 4=5 soru degisiyor her defasinda, ezberle cok benzerleri cikiyor hatta bazilari birebir ayni oluyor. merak etme kolayca cozersin. sinava yaninda arabayla git.sigortasi olsun saglam bi araba al eger park yapmada sorunlarin varsa kucuk araba bulmaya calis. ayni gun icinde ikisine de bitirirsin. ALIRSIN EHLIYETI. KOLAY GELE.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eyvallah sagolasın en kısa zamanda gideceğim.,

birde yas 18 oldugu için 1 aylık learned permit verecek diyor bazı kişiler bu dogrumu?
    Konu yildirim tarafından (22-12-2012 Saat 11:45 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eyaletten eyalete degisiyor emin degilim zaten sorun deil 1 sene kalacaksin maryland de 18 yasindakilere normal ehliyet veriyolardi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

1 sene kalacagım kesin degil sonrasında burada herhangi bir üniversiteye yazılmayı düşünüyorum ama bir kaç ay sonra karar verecegim neyin nasıl olacagını

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Eğer bir şey değişmediyse direk ehliyeti alıyorsun virginia'da.Learned Permit yoktu en son.Sorular aynen senin gösterdiğin gibi geliyor bu arada.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Amerikada ehliyet almak şu şekilde oluyor; 1- dmv ye gidip çalışma kitapçığı temin edilir. 2 - Kitapçık baştan sona ezberlenir.(çıkabilecek bütün sorular o kitapçıkta var) 3 -Daha sonra Herhangi bir gün dmv ye gidip elektronik sınava girilir. 4 - elektronik sınav 2 aşamalıdır. Önce ekranda karşınıza sırayla 10 basit soru çıkar (kırmızı ışıkta ne yaparsın tarzı), bu 10 sorunun 10 unuda doğru yanıtlamanız gerekiyor. Bu aşamayı geçerseniz karşınıza 25 tane kazık soru çıkıyor bu sefer ve bu sorularında en az 20 tanesini doğru yanıtlamanız gerekiyor.
    (ilk on soruda her soruyu 45 saniye - diğer 25 soruda 60 saniye içerisinde yanıtlamanız gerekiyor).. Sınavı geçerseniz direksiyon testine alınıyorsunuz hemen (kendi getirdiğiniz bir araç olması gerekiyor. dmv araç temin etmiyor). Bir görevli ile birlikte yaklaşık 20 dakika sürüş testi yaptıktan sonra bu aşamaıyıda geçerseniz. 4 dolar karşılığında ehliyetiniz 5 iş günü içerisinde adresinize teslim ediliyor.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

burda ehliylet almak 1500 tl vay anasını
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eyvallah sagolun da şimdi biraz kafam karıstı bi gönderdigim dmv linkindeki sorular çıkacak deniyor birde 25 tane cıkacak deniyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende sınava girmeden önce 20 soru sorulacak zannediyordum ama öyle değil. toplamda 35 soru var. ilk 10 sorunun hepsini doğru yanıtlamak gerekiyor bir sonraki 25 soruyu görebilmek için. Ayrıca sınav işin kolay kısmı, önemli olan direksiyon sınavı. Sürüş sırasında herhangi bir tabelayı falan kaçırırsan vermiyorlar ehliyet.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya yazili sinavi cok rahat gecersin calis sen ama mutlaka gitmeden. surus testinde paralel park ve dikey park yaptiriyorlar , bir yerde yazan stop sign lara mutlaka dikkat et ve dur. arkadasin dedigi gibi tabelalari bil ve dur isareti olan yerde mutlaka dur. Alirsin cok kasma. Bu arada soru sayisi ve istenen dogru cevap sayisi her eyalette farklidir. 25 soru diye biiyorum virginiada. 20 doru ya da 18 dogru istiyrolardi diye hatirliyorum. Sen calismaya devam et 25 yap kesin olsun :P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

eyvallah sagolun tam gaz calısıyorum. İnşalah alırım.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)