Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

1- En az 1 yıl geçerli bir pasaport.
    2- Son 6 ayda çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (5x5 ebatında, arka fon açık renk)
    3- Transkript belgeniz (Kapalı, mühürlü zarf içinde)
    4- SEVIS ödendi belgesi (35$) (Bu işi genellikle aracı şirketler halleder)
    5- Fortis Bank'a yatırılan vize görüşme ücreti (100$) ödendi dekontu.
    6- DS 2019 Formu
    7- DS 157 Formu (Sadece erkekler)
    8- DS 158 Formu
    9- DS 156 Formu

Bunun haricinde sayılan belgelerin tamamı extralardır. Gerekli olan belgeler bunlardır. Biz de gitmeden önce sabıka kaydı, tapu, banka hesap kayıtları, referans mektupları, ıvırlar ve zıvırlar olmak üzere bir çok belge götürmüştük ancak gişeye girmeden önce kapıda bekleyen evraklarımızı inceleyen bayan bize sadece şu yukarda saydığım belgeleri teslim edeceğimizi, öteki belgelerin gerkmediğini ve incelenmeyeceğini söyledi. Ve dosyanın dışına çıkartmamızı söylemişti. Ama yine de siz çok istersenin yanınıza alın. Ancak şunu söyleyebilirim: Ben kimseden istediklerini görmedim, duymadım...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sağol bee kardeş valla bunları yazdığın iyi oldu
    bu bankaya bir miktar para yatırıyoz yaa o işte ne kadar önmeli ???????

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

öenmli dğeil..o evraklarına bakmıyolar bile formalite icabı götürüyosun ne var ne yok..ben 2 kere vize aldım 2sinde de ne tapuya baktı ne de banka hesabına..

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

kardeşimin öğrenci belgesi,maaş bordrosu,tapu,araba ruhsatı vs...bunları ben de götürdüm.ama bi işe yaramadılar
    Konu fatih26 tarafından (03-03-2007 Saat 05:02 PM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SELAM arkadaşlar bende bu yıl gidicem inşallah sormak istediğim şey benim abim 2 yıldır amerikada dil eğitimi yapmakta bunun benim vize almamda herhangi bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı birde biz 5 arkadaş gidiyoruz aynı bölümden vize randevusuna giderken hep berbermi yoksa ayrı ayrımı tarihler alırız

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

abin illegal bir şekilde orada kalmadıktan sonra sana bir sorun çıkarmaz.

vize için konsolosluğa gitmeden önce belirlenen bir tarihe randevu alınıyor. bu randevu tarihini tüm arkadaşlarınız aynı güne alırsanız aynı gün hepinizin vize durumu belli olur.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok illegal deil 1 yıllığına gitmişti hala dönmeye niyeti yok ama öğrenci olarak göründüğünü söyledi.. teşekkür ederim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu zarf içinde transkript nasıl bişe?yani zarf nasıl olcak bide mühür okuln kendi mühürü değil mi?bir de mühürü neresine bascaklar bizim öğrenci işleri anlamıyo bu işlerden
    +
    tapu ruhsat vs.. almasak nolur şimdiye kadar o belgeleri sorana rastlayan oldu mu
    +
    5x5 fotoğraf örneği koyabilecek olan var mı?ben çektirdim bitane de boynun altı da gözüküyor biraz..nasıl olcak bi fikir için koyabilir misiniz acaba rica etsem
    Konu cellman tarafından (12-04-2007 Saat 01:22 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

öğrenci işlerine gittigin zaman aslında soylemelerı lazım acık mı ıstıyosun kapalı mı dıye sadece kapalı bı zarf ıcıne koymuslar ve ılk vızedekı gorevlı acıp bakacak mantık bu hatta kapalı transkrıpt ıcın daha fazla para alıyodu bızım okul sızınkı nası olur bılmem bana tapu ruhsat banka hesabı gıbı seyler sormadılar kı zaten yanımda bıle degıldı goturmedım kı ben zannetmıyorum sordukları bırılerının oldugunu bence sende hıc ugrasma belgelerın transkrıptın ve fotografın olsun yeter fotografında 5e 5 cektırdıkten sonra sorun olmaz bence yaa.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@seymusum;
    çok sağol açıklamaların için..bunlar demekki kulaktan kulağa yayılarak çıkan asılsız şeyler zaten tapu,ruhsat ne işlerine yarayacak ki bunların onu da anlamamıştım zaten..sonuçta o tapular ruhsatlar benim üzerime değil ve ben reşitim..
    hiç transkript almadım okuldan artık bilmiyorum nasıl olcak paralı mı parasız mı..zaten baya bi para harcadık/harcayacağız bu şeyler için..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim 3 arkadaş geçen yıl hazırlıktan çaktılar, bu yılın başında muafiyettende çaktılar yani şuan sorumlular hazırlıktan ee bu illaki transcripte gözükücek bu yüzden vize alamama gibi birşey çıkarmı sizce?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks