Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Garsonluk (server)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Garsonluk (server)

Arkadaşlar, merhaba. Forumun restoran kısmını baya bi taradım fakat bilgi dağınıklığı var garsonluk hakkında. Garsonluk nasıl bir iştir (amerikada yani) ne kadar kazanılır ingilizce ne kadar ilerler vs vs ayrıca garsonluk yapmış olanlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Garson olman için seviyen intermediate de olsa ki en az upper lazım bence bi garsonun sonuçta başka bi kültüre gidiyorsun çok zor yani genede fluently bi ingilizce ararlar garson olmak o kadar kolay bi iş değildir yani yoksa atılabilirsin bile işten , bahşiş vardır amerikada fast food restaurantlar dışında çoğu restaurantta ama bunu genellikle amerikanıın kendi eski yaşlıları yani yerlileri yapıyor ama çoğu kişi biliyor bahşiş olayını orda bazı yerlerde zorunlu bahşiş bile vardır yani hesabın altında ne kadar bahşiş ödeyeceğini gösteren ortalama ücretin %10 şeklinde bahşiş kısmında fiyat vardır
    What an experience .!!

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaş güzel anlatmış ben de anlatayım öncelikle ingilizce geliştirmek isteyen birinin çalışacağı iş değildir garsonluk çünkü garsonlukta neredeyse kusursuz ingilizce istenir. burda garsonsun diye yollanıp orada bulaşıkçılık yapan bir sürü adam var. Garsonluk işine gelirsek ABD de %15 bahsıs oranı cok yaygındır hesbın % 15 i bahsıs olarak verilir ki iki kişinin yemeği min 50 dolar olur. bu da her masadan en az 10 dolar bahsıs alman demek. İyi para kazanılır ancak ingilizce seviyen ve garsonluğu becerebilmen gerekir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, upper advanced arası fluent bir ingilizcem var. Ben native seviyesi için kasıyorum onu o yüzden sordum. Türkiyede garsonluk yaptım daha önce, düğünlerde falan. Ki bilen bilir düğün garsonluğunun ağırlığını. O yüzden bana koymayacağını düşünüyorum. Ayrıca ofisimde yıl boyunca yabancı stajyerler var ve bütün gün pratik yapıyorum. Kendi projem için yaklaşık 25 excellent ingilizcesi olan yabancıyı da ocak ayında türkiyeye getireceğim. Mülakatlarını da ben yapıyorum neyse uzatmayayım ingilizcem iyi yani.

Garson olarak çalışmış birileri varsa tecrübelerini aktarabilir mi acaba

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

İngilizcen bu kadar iyiyse sorun yok garsonluk tecrüben de var, kolayca yaparsın genelde 30 saat civarı çalışırsın ve dediğim gibi restaurantın da lokasyonuna bağlı olarak iyi bahşiş alırsın. Garsonluk en çok kazanılan işlerdendir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)