Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rainforest Restaurant

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Rainforest Restaurant

merhaba arkadaşlar bu yaz Rainforest cafede server olarak çalışacağım.Gideceğim yer ise Grapevine'de artık googlemaps'ten baktığım kadarıyla bir alışveriş merkezinin içinde ve 2.13$+tips(garanti olarak ise 7.25$ garanti ediliyor.
    Öncelikle Grapevini hakkında bilgisi olan varmı ? Ayrıca serverlıkta kime sorsam giden gidecek arkadaşlara çok iyi kazanırsın diyolar bunun doğruluk payı nedir ?
    --
    Ayrıca serverlık için çok fazla iyi ingilizce isteniyor yazılıyor.Genellikle iş analizlerinde Advance seviyesinde deniyor.Bu işi düşünen arkadaşların Intermediate seviyesinde olması yeterlidir sanırım.Ben mülakatımda Cook işine yönelmiştim fakat işveren serverlık teklif etti.Upper-Intermediate seviyesinde ingilizcem var.Demek istediğim hiç çekinmeyin yapamam diye şansınızı deneyin iş fuarlarında. Ayrıca gelecek dönemlerdede serverlık hakkında gördüklerimi bu topic altında paylaşıcam.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Server olmak için kesinlikle neredeyse anadil düzeyinde ingilizce konuşmak gerekir.Çünkü tip ile çalıştığın için müşteriyle iyi bir muhabbete girmen lazım.Az bi konuşmayla ya da komik bi ingilizceyle çok fazla tip alamazsın.Kesinlikle amerikan espri anlayışı, normal muhabbetleri ve müşteriye nasıl davranılacağı ve ne şekilde konuşulacağı ile ilgili bilgi edin.Burada eğer bi tecrüben varsa az çok işe yarayabilir ancak kültür ve iletişim anlamında kesinlikle yetersiz kalır.Çünkü amerikanın ve amerikalıların her şeyi çok farklı.

Ayrıca serverlık baya emek isteyen bi iş.Bence wat işlerinin en zorlularından.Çünkü menuyü ezberlemek, sipariş bilgisayarını ya da sipariş şeklini öğrenmek gerçekten çok uzun süre alıyor.Bundan dolayı traning uzun sürüyor.Bu dediklerim öğrenildikten, ingilizce geliştirilip müşteriyle iyi ilişki kurulmaya başlanınca çok iyi para kazanmaya başlarsınız.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar benim seviyem de upper diyebilirim sizce en ideal iş nedir benim açımdan bende server düşünüyorum başka ne iş olablır kazancı iyi olan?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

upper seviyesi garsonluk icin yeterli degildir genelde. en dusuk ihtimalle advanced seviyesinde olmalisiniz. sonra garson olucam diye gidip bulasikci olmayin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Özgür merhaba. Ben de bu yaz o alışveriş merkezindeki rainforest cafede server olarak çalışacağım. İstersen iletişime geçebiliriz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

reinforest cafe de garsonluk yaparken yaklasik bi 1 dk lik ezber konusmaniz vardir , menude bulunan yaklasik 20 item in hepsini ezbere bilmelisiniz neyden yapildiginin icinde ne oldugunun valcano diye desertleri var onu serve edereken sarki solemelisiniz yani ingilizceniz iyi olmali ezberinizinde zaten size test yapacaklar gecemezseniz sever merver olamazsiniz
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba memet ben bu yaz grapevinide çalışacağım bu yer hakkında bilgin varmı ? Ayrıca gidene kadar önümde iyi bir zaman var bu süreç zarfında garsonluk için ne yapabilirim daha iyi olabilmek adına

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)