Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 90 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 'Dil Yeterliliği' Düzenlemesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 'Dil Yeterliliği' Düzenlemesi

Merhaba arkadaşlar, şirketimden aldığım bir maili sizlerle paylaşmak istedim.

Department of State'in yayimlamis oldugu yeni program duzenlemeleri ile program icin gerekli dil yeterliligi kisimi asagidaki cercevede guncellenmistir:

Daha onceki senelerde ogrencinin yerlestigi/yerlesecegi isi yapabilecek seviyede Ingilizce biliyor olmasi o ogrencinin dil seviyesinin programa katilim icin yeterli olmasi manasina geliyordu. Bu durumda ogrenci fuarlar'da veya telefon/Skype uzerinden yaptirilan mulakatlarda isvereni tarafindan ise aindigi/alinacagi pozisyon icin yeterli goruluyorsa, Ingilizce kisiti ogrenci tarafindan asilmis oluyordu.

Yeni duzenlemelerle programa katilim icin gerekli Ingilizce seviyesi programa katilip kulturel bir etkilesim icerisine girmeye yetecek seviye olarak yeniden tanimlamistir. ABD Devlet Bakanligi'nin koymus oldugu kurallara gore ogrenci, programi boyunca Amerikalilarla kulturel etkilesim icerisinde olma ve cevresinde var olan Amerikan kulturune ait aktiviteleri takip edip katilma cabasi icerisinde olmayi kabul etmek zorundadir. Yani isverenin ogrenciyi kabul ettigi ve kendisi icin yeterli gordugu Ingilize seviyesi program icin artik yeterli olmayabilir.

Bu seviyenin daha saglikli belirlenebilmesi adina ogrencilerin programa katilmadan once bizlerle yapmis olduklari mulakatlardan sonra ve ogrencinin kaydi program sponsoru CIEE'ye bildirildikten sonra, CIEE de ogrenci ile bir ses kaydi uzerinden Ingilizce seviyesi degerlendirmesi yapacak ve ogrencinin programa devamina bu degerlendirmenin sonucuna gore karar verecektir. Ogrencini Ingilizce seviyesinin CIEE tarafindan yetersiz bulunmasi durumunda programi iptal edilecek ve yatirdigi on kayit ucreti ogrenciye iade edilecektir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yine de cok kasilmayacaktir korkmayin. ancak iki kelimeyi biraraya getiremeyen kisilerin amerikaya gittigini dusununce cok dogru uygulama oldugu ortadadir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Benim bu mailde anlamadığım şu aynısından bana da geldi de onlar soru soracak serbest bir şekilde ses kayıdını biz mi yapacağız yoksa skype şeklinde mi olacak

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bana sponsorlarin telefonla olcecegini soylemislerdi ama skype da ingilizce olcmek icin bir aractir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kesinlikle çok doğru bi adım atılmış ve geç de kalınmıştı aslında,
    birsürü öğrenci iki kelimeyi bi araya getirmeden yarım yamalak işler yapmaya kalkışıyor ki birçok öğrencinin amacının dil geliştirme olduğu düşünülürse belli bi temel olmadan istediğin kadar git bence ing.ce geliştirmek zor
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mantıklı bi uygulama inş. red cevap almayız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu uygulamaya giren var mı varsa tecrübelerini bizimle paylaşabilir mi bildiğim kadarıyla CIEE bu uygulamayı zorunlu tutuyor .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim is secmeden once ilk sponsorla sonra isverenle gorusuyorsun skype da tum sponsorlar icin bu gecerli su an

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aynısı banada geldi kafamı karıştıran şey 30 ile 45 dk arasında olacağı görüşmelerin açıkçası bana baya bi uzun geldi patlayabilir

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya benim arkadasim ise yerlesti gecen hafta. Once sponsorla sonra da isverenle gorustu ikisi de 20 dk civarinda surmus.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

arkadaşlar programın içeriği şu bir program var bu skype gibi size sorular geliyor 1 dakika düşünme hakkı ve soru cevabı için 1 dakika veriyorlar kayıdı başlat tuşuna basıyorsunuz ve hem görüntünüzü hem sesinizi kayıt ediyorlar.Ben bugün yaptım pek iyi geçmedi fena değildi biraz panik oldum CIEE bu programı zorunlu tutuyor benim bildiğim sponsoru CIEE olan arkadaşlar danışmanlarına bir sorsunlar çünkü 5 gün gibi bir süresi var 5 gün sonra sistem kapanıyor(Sistem bugün açıldı)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bana sadece danışmanın maili geldi her gün kontrol edin diyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

senin sponsorun CIEE ise bir sor derim danışmanına

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Şirketi UnıtedTowers olanlar girdi mi bu mülakata?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bnm armada grandee ciee emailde yazıo hatta 5 tanede soru var örnek sorular diye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sizin mülakat tarihi olarak ne zaman geçiyor başladı diye biliyorum ben

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bugün itibari ile 5 gün içinde olucak

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bende yaptım mulakatı haftaya acıklanırmıs sonucu heralde.Öyle düşündügüm gibi sıkıntı olmadı intermediate ing. olan rahat gecer yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende girdim bugün kayıtlarımı izlerken gözlerim çok kaymış ekranın başka atarflarına inş bu çocuk kopya çekiyor diye düşünmezler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki hangi soruları sordular? Mülakatı yapan diğer arkadaşlarda sorulan soruları yazabilir mi? Daha çok yardımınız olur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya dostlar bana şöyle bir maıl geldı ve anladıgım kadarıyla pratık yapıp ıstedıgımız zaman görüşme yapıyor musuz bahsettııgınız sey bu mu ? bunun hakkında bılgısı olan var mı ben normalde yuzyuze konusmak ıstıyorum CIEE ıle buraya uye olup vıdeo ıle ongörüşme vs yapmak ıstemıyorum ama bır yandanda pratık yapmak ıstıyorum bu konuda :S

Well done, you have been invited to complete a video interview by CIEE: Council on International Educational Exchange.
    Video interviews are really convenient! You can choose your own time and place but it must be completed before January 10, 2013 (23.59 GMT).

All you need is an internet connection, a webcam and a microphone – and to help you along have a look at this Candidate Information Sheet for hints or tips.

In short what you need to do is:
    1.Log into your video interview:
    Click this URL - [url]https://ciee.sonru.com/user_activations/
    Choose your password
    2. You will be taken through a brief test to make sure you have appropriate internet connection, sound and video quality.
    3. You are then given the chance to do a practice interview. You can play around with this and practice as often as you wish - you can even log out at this stage and log back in later (before the deadline of course).
    4. When you are ready you can begin the real interview. Just like a face-to-face interview this is the real thing! You cannot stop or re-do the questions and you will not be able to see the questions in advance. Once you are done the interview is automatically sent to us.

You will shortly receive another email from support@sonru.com with more information and contact details should you have any technical problems.
    Best of luck.
    Konu humerus tarafından (06-01-2013 Saat 11:43 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar peki sorular bize gönderlenlerin aynısımıydı ne şekilde bi soru sordular?deaylı açklarsanız sevnirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı humerus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya dostlar bana şöyle bir maıl geldı ve anladıgım kadarıyla pratık yapıp ıstedıgımız zaman görüşme yapıyor musuz bahsettııgınız sey bu mu ? bunun hakkında bılgısı olan var mı ben normalde yuzyuze konusmak ıstıyorum CIEE ıle buraya uye olup vıdeo ıle ongörüşme vs yapmak ıstemıyorum ama bır yandanda pratık yapmak ıstıyorum bu konuda :S

Well done, you have been invited to complete a video interview by CIEE: Council on International Educational Exchange.
    Video interviews are really convenient! You can choose your own time and place but it must be completed before January 10, 2013 (23.59 GMT).

All you need is an internet connection, a webcam and a microphone – and to help you along have a look at this Candidate Information Sheet for hints or tips.

In short what you need to do is:
    1.Log into your video interview:
    Click this URL - https://ciee.sonru.com/user_activati...edit?locale=en
    Choose your password
    2. You will be taken through a brief test to make sure you have appropriate internet connection, sound and video quality.
    3. You are then given the chance to do a practice interview. You can play around with this and practice as often as you wish - you can even log out at this stage and log back in later (before the deadline of course).
    4. When you are ready you can begin the real interview. Just like a face-to-face interview this is the real thing! You cannot stop or re-do the questions and you will not be able to see the questions in advance. Once you are done the interview is automatically sent to us.

You will shortly receive another email from support@sonru.com with more information and contact details should you have any technical problems.
    Best of luck.
    ferhat bana daha gelmedi email ama sorular kolay giriş yapıcaksın karşında canlı biri olmıcak sorular sorcak 1 dk soru 1 dk cvp şeklinde 5 sorudan oluşan bişi zamn konusuna gelnce ilk 5 gun içinde olmalısın eğer olmazsa bir 5 gun daha veriyolar ama sen ilk 5 gunde halletmeye bak .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

adımı soyleyınce kım le bu dedım ilk kayıt kolayda benım ogrenmek ıstedıgım sey şu buraya kayıt olduktan sonra CIEE ıle yuzyuze degılde ınternet uzerınden mı mecbur gorusme yapacagım yoksa sadece pratık ıcın kullansam yeter mı dıyorum ://
    bunu bana sırket gondermedı bu arada CIEE den dırekt geldı gelır sanada herhal

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Konuyu takipteyim. CIEE Mülakatına giren arkadaşlar girecek olanlara yardım ederse sevinirim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı humerus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adımı soyleyınce kım le bu dedım ilk kayıt kolayda benım ogrenmek ıstedıgım sey şu buraya kayıt olduktan sonra CIEE ıle yuzyuze degılde ınternet uzerınden mı mecbur gorusme yapacagım yoksa sadece pratık ıcın kullansam yeter mı dıyorum ://
    bunu bana sırket gondermedı bu arada CIEE den dırekt geldı gelır sanada herhal
    pratik fln değil bu uygulama bu sene ilk olucak sponsor sana katılıp katılamayacağına dair değerlendirecek zaten yüz yüze de değil ciee nin mülakatı bilgisayara kaydetmişler bi kaç soru senn görüntü kaydını sonradan inceliyolar daha girmedim bnm okudugumdan anladıklarım bu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

normalde önce şirket yeterliliğe bakar, ardından iş fuarında yada skype'ta işveren bakardı bu yeterliliğe değil mi?

bu sene özel olarak sponsorlar da giriyor da içimi kapladı bi sıkıntı.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Dostum o linke tıklayıp sisteme giriş yapıyorsun önce sana sistemin nasıl işlediğini gösteren 5 dakikalık bir video izletiyorlar onu dikaktlice izle sonra ses denemesi görüntü denemesi apıyorsun daha sonra 2 tane deneme sorusu veriyorlar sonra asıl kısıma geçiyor ve sorular geliyor .Sorular danışmanların bize gönderdiği sorular paralelinde ancak 2 tane farklı soru gelebiliyor açıkçası hazırlıklı olun değişik sorularada .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Her sene WAT programını daha zor hale getiriyorlar böyle internetten mülakat vs bence bu sene ilk uygulandığından dolayı herkes geçecektir yoksa benimde pek iyi geçmedi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks