Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dil kursuyla çalışma mumkun dediler?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Dil kursuyla çalışma mumkun dediler?

Merhaba arkadaşlar;

bugun bir firmayla konustum ve bana las vegasta 3 aylık dil kursu onerdiler haftada 20 saat egıtım alacagım ve konaklama dahil 3 ay için 3300$ fiyatı mevcut. Yetkilinin bana söylediği 3 aylık dil kursu ıcın vize aldıgında 3 ayın başlangıcından 1 ay once ve bıtısınden 2 ay sonra daha abd de kalabilirsin ve sosyal guvenlık ofısıne gıttıgınde yasal olarak bır numara alıcaksın ve amerıkada yasal olarak calısabılırsın dendı. Ek olarakta las vegasta iş bulamayan olmadı bu zamana kadar falan denildi.

Şirketin tüm dediklerinin abartı oldugunun farkındayım ama dil vizesiyle gidip yasal çalışmam mümkünmü cunku ordaki yetkılının dediği bu bilginin konsolosluktan geldiği ve kesin olduğu yönünde.

Şimdiden Teşekkürler.
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim eger ozel bir program degilse f1 vizesi yani ogrenci vizesiyle yasal olarak calismak mumkun degildir. tek istisnasi haftada 20 saat max olmak uzere okul icinde bir iste calismaktir. o da imkansiz gibi birseydir. ayrica f1 vizesinde sonra 2 ay daha kalabilirsini hic duymadim . ama dedigim gibi yeni ozel bir program cikarmis olabilirler. eger soylediklerim tatmin etmediyse amerikan konsolosluguna mail at aninda cevapliyorlar. sor sana gercekleri ilk agizdan anlatsinlar.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ayrica kalma suren icin I-20 belgende belirtilen tarihleri baz alman gerekir. Yasal olarak calisma izni F1 degil J-1 dir . turkiyeden giderken bu vize turune basvurman gerekir. Ozgursum'un dedigi gibi yasal olarak sadece kampus icerisinde haftada 20 saat calisabilirsin.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

F-1 vizesiyle SSN'de alamıyorsun bildiğim kadarıyla.Kesinlikle WAT işleri gibi işlerde çalışamazsın.Şirket baya abartmış sana durumu.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Banada mantıklı gelmedi ama o kadar kesin konuştularki bişey diyemedim. Work and Travel'a alternatif bir program olarak sunuyorlar çünkü ; daha once las vegasda bulunan varsa birçok otelin havuzuna ucretsiz kacak bir sekılde giriyorsun ortamda super gece alemide öyle üstüne iş olanağı self arayacaklar için çok fazla yer var ve iş bulma olasılıgınızda gerçekten yuksek. Wat parası kadar para vericeksin ustune her hafta 20 saat ingilizce eğitim alıcaksın. Wat'a gerek yok yapılıyorsa

Dediğiniz gibi doğruluğunu amerikan konsoloslugundan öğrenmek daha mantıklı, amerikan konsoloslugu ıcın bildiginiz bir mail varmı ve maili ingilizcemi atmamız lazım.

Tşk.
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecen sene ogrencilerine sponsordan dolayi is bulamayan bir sirket ogrencilerine dil okulu ayarlayip F-1 vizesiyle Amerikaya yolluyor ve giden ogrencileri orada kendi buldugu islere yerlestiriyor. Denetimlerde ogrencilerin yasal calisma isleri olmadigi ortaya cikiyor. ve yerlestirilern isler Work and Travel kapsaminda olmadigindan dolayi tutuklanan ogrenciler bile oluyor. Bu nedenden dolayi Amerika dil okulu vizelerini Turkiye icin cok sıkı bir sekilde denetim altina aldi. Su an dil okulu vize red oranlari bu olaylardan sonra %80 uzerine cikti . Linke tiklayarak bu konu hakkinda yayinlanan makaleyi okuyabilirsin red oranlariyla ilgili. Bu tarz sirketlere dikkat etmeli... International Education News l The PIE News l English schools in USA suffer as Turkish visa rejections soar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hem dil okulu hem kacak is sıkıntı diyorsunuz yani arkadaslar ?

Bazı arkadaslar bazı eyaletlerde gocmen polisinin dil okulu ogrencilerinin calismalarina goz yumuyormus bazı eyaletlerde ise cok sıkı tutuluyormus. Bu şekilde tecrübesi olmuş yada duyan bilen varsa buradan paylaşabilirse çok iyi olur arkadaşlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim heryerde kacak calisacaksin. polis seni yakalarsa sinirdisi edilirsin amerikaya girisin cok zor olur bir daha. konuyu acan arkadasin durumu wat yerine ikame olarak bunun gosterilmesi ve yalan bilgilerle yapilmasi..bundan dolayi dikkat etmesi gerekir. gecen sene sinirdisi edilmeler oldu. yasaklanan islere veya bu ornekteki gibi ogrenci vizesiyle calismaya yollayan firmalardan uzak durulmasi lazim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşın yazdığı haberde ki gibi o işi yapan firma yüzünden şuan kimse dil okuluna gidemiyor. Böyle yaparak Türkiye'nin puanını düşürüyorlar saolsunlar :@
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

hic duymadim boyle birseyi ancak universiteye ogrenci degisimi yapiliyordu. Dil okulu degil .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)