Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: alaska için güvenilir bir şirket?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart alaska için güvenilir bir şirket?

varmı böle bi şirket ben kafaya koydum bu yaz alaskaya gidicem ama güvenilir bir şirket lazım bana avantajlarıyla dezavantajlarıyla ve tecrübeleriyle

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

alaskaya ben gitmedim ama baya bir süredir wat konusunu araştırıyorum.bazı şirketler alaskaya gidenleri orada karşılıyormuş.adı aklıma gelmiyor şimdi.böyle bir şirket seç.genelde küçük şirketler bunu yapıyor.şirketsiz de yanında belirli bir kontenjan dahilinde yanında götüren insanlar da var.yani şirket olmadan da alaskaya gidebilirsin. güvenilirliği tartışılır.ama mantıksız da değil.hem daha ekonomik.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirketsiz derken o zaman daha önce alaskaya giden oraları görmüş tanımış birilerinin yanında gideyim demek istiyorsun ?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı wat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirketsiz derken o zaman daha önce alaskaya giden oraları görmüş tanımış birilerinin yanında gideyim demek istiyorsun ?
    evet bence mantıklı adam seni yanında götürüyor çünkü.ama yine de bilemem.iyi araştırmak gerekir
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

saol fatih ben araştırmalara devam ediyom

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wat sen hangi şehirdesin. ben istasnbuldayım ve alaskaya bende gitmeye karar verdim. ama senin gibi şirkette karar veremedim. daha doğrusu istanbulda bulamadım iyi bi şirket ama ankarada 1 tane var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet alaskaya giden biriyle gidin bence de. ama oyle birini bulamiyosaniz orda karsilayan bi sirketle gidin. aslinda anchoragenin her tarafini biliyorum ama adam onceden benim ordaki islerimi halledip daha 2. gun ise baslayabileceksem niye ugrasiyim? uygar tur gecen sene ogrencilerini alaskada karsilamis diye duydum gidip sordum dogru dediler karsiladik. gidip hemen yatirdim kayit parasini.
    ama istanbulda subesi var mi bilmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

advis le alaskaya gidenler havaalanından karsılancak sirketin özel ucagıyla calıscakları yerlere dagıtım olacakmıs.
    Bazı güzel yanlarınıda göz ardı edemem advisin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kaplan efendi evet bize oyle dendi ama ne oldu kim karsiladi bu sadece bize degil herkese yapilan bise yine advisin yalanlarindandi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar
    alaska maceraperestler için güzel bir seçim olur. cidden çok iyi bir deneyim yaşarsınız. ama şunu söyleyeyim ki alaskaya gitmek istiyorsanız buradaki danışmanlık şirketinizin orada bir fonksiyonu olmayacaktır. bu şans işi.eğer sezon iyi olursa şanslısınız bütün fabrikalar iş yapar,kötüyse işte o zaman yandınız
    neyse yapacağınız en akıllı seçim, kuzeyden başlayıp balığın akış yönüne doğru fabrika değiştirmek
    yani naknekten başlayıp cordovaya kadar uzunca bir yolculuk yapmanız gerekebilir
    buradaki önemli başka bir ayrıntı da alaskadaki farbrikaları araştırmanız gerekir.
    daha önce alaskaya gitmiş arkadaşlardan öğrenebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gecen yaz Alaskadaydim ve bu yaz tekrar gitmek istiyorum ben de . Alaska konusunu iyi arastirmanizi tavsiye ederim.Ben sorun yasamadim cok yakin bir arkadasimin arkadasi ile gittim ama sorun yasayan cok ogrenci gordum. dikkatli olmak lazim
    ...................

Chum Vs Coho

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

konuya bi acıklık getirelim academixteki arkadaşı tanıyorum vizeyi alabilirse gelecek sizle o (yanlışım yoksa okulu bitti vize alma şansı ne olur bilemem) ama ii firmadır kredi imkanı olsa bende onla gitcektim ama olmadı. alaska için campusum de iyidir. sahipleri sizi orda karşılıyor SSN filan almaya birlikte gidiyorsunuz ordan da fabrikanıza geçiip çalışıyorsunuz. ama alaska tavsiye etmem çok ama çok riskli. bizde Alaska cıydık vazgeçtik. herşeyiyle şans işi tamamen ii düşünün derim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Turgay'ı bende tanıyorum yakın arkadaşımdır kendisi . bu sene J1 vizesi ile değil H2B vizesi ile gidecek çalışmaya . Bu saatten sonra ona J1 vizesi vermezler artık 4 defa gitti yuh ... Gerçi bende fena sayılmam 3 kere gittim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ehehhee adam artık 4 kere gidince Alaska konusunda uzman oldu ...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sence ilk kez giden biri hangi fabrikaya gitmeli

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sana hangi fabrikanin tavsiye edilecegi ,Turkiye'den ayrilacagin tarihe ve onceliklerine gore degisir .

Temmuz da istanbul'dan cikacaksan kimse sana kuzeyi tavsiye etmez.
    Haziran ortalarinda gideceksen de kimse guneyi tavsiye etmez.
    Sehir yasami olsun, cok soguk olmasin dersen farkli yerler; erkenden basliyayim erken bitse de basimin caresine bakarim dersen farkli yerler tavsiye edilebilir. Forumlarla sinirli kalmayin daha cok arastirin
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaska için araştıran bi arkadaşım bi kaç şirketin oradan karşıladığını hatta öğrencilerle beraber gittiğini söylemişti hangisi şimdi hatırlamıyorum ama yazarım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar alaska konusunda 2 firma tanırım 2 si de ankara'da her ikisininde alaska konusunda tecrübeli kişiler sahipleri ve biri alaskada karşılama sağlıyor diğeri alaskaya birlikte uçuyor fabrikaya kadar götürüyor hatta şirketten bazı kişiler sahipleri çalışanları orda öğrencilerle çalışıyor.Hatta geçen yaz tatil organizasyonunuda yaptılar öğrencilere.Senin bahsettiğin bir kaç firmada eminim bunlar dır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım dediğim gibi ben şirket ismi verebilirim ama forum yöneticilerinden birinin izin vermesi lazım sanırım.onu bekliyorum eğer yöneticilerden biri sorun değil herkes isim veriyor sende verebilirsin derse veririm yoksa isim veripte sonra yok reklam kokuyor yok bilmemne der biri ben bunlara gelemem

---

Admin: Forumlarda şirketler eleştirildiği gibi olumlu yazılalar da alabilir. Kullanıcılar sansürlenmiş şirketler dışında herhangi bir şirketin ismini abartı olmadan zikrederek önerebilir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alaska'da fabrikanin karsilamasi cok buyuk bi olay degil bence. Havaalindan fabrikaya gitmek cok da problem olmaz. Benim gittigim fabrika havaalindan karsiliyor ama bence bu cok buyuk arti degil. Cok daha onemli unsurlar var.

Ben Alaska'da supervisor olarak calisiyorum ve Turkiye'den ogrencilerle beraber gidiyorum. Hatta Seattle hemen hemen butun sirketlerden gelen ogrencilerle havaalinda karsilasiyorum ve onlari social security office goturuyorum. Mutlaka forumda da buna rasgelmis ogrenciler cikacaktir. Yine Seattle'da bulunacagim tarih belli olunca bildiricem bunu da . Orda Social Security islemleri icin yardimci olabilirim

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok benim dediğim firmaların biri alaskada karşılıyor yardımcı oluyor diğeri burdan öğrencileri ile gidiyor alaskaya orda başvurulardan sonrafabrikadada çalışıyor beraber.bu arada yönetici abi izin var mı isim vermeye herkes soruyor ama ben sizden cevap gelmeden yazmak istemiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Academix , Turkiye'den ogrencilerle beraber Alaska'ya giden nadir sirketlerden biri. Alaska'daki isvereni de havaalindan karsiliyor. Bu guzel bir hizmet tabi, bunu yapan herkesi takdir etmek lazim

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sanırım bu mesajdan sonra şirket isimleri vermek serbest oldu banada editörün yada yöneticinin izin vereceği yok bari bende yazayım.ankarada olan ve öğrencilerini alaskada karşılayan firma Campus ve öğrencileriyle alaskaya giden ve birlikte çalışan firmada Siner bu iki firma ilede geçmiş yıllarda giden öğrenciler ki bende onlardan biriyim iş ve çalışma konusunda hiç sorun yaşamadık ancak geçen sene ufak bir tatsızlık yaşandı oda zaten alaskada diğer firma öğrencilerinin yanında hiçbir şeydi tabi insan bunu sonradan anlıyor.Hatta bu arkadaşlar geçen sene araba bile kiraladılar öğrencilere ve epeyce kar etti çocuklar seattle'da ama her firmada olduğu gibi bu firmalardan da memnun kalmayan vardır mutlaka o arkadaşlarda yanlış anlamasınlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks