Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karavan ile istenilen yerde park edilirmi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Karavan ile istenilen yerde park edilirmi?

Selamun Aleyküm.

Beyler arkdasla karavanda kalmayı düşünüyor ve tek düşüncemiz karavanı sakin gördügümüz herhangi bir yerde yani insanlara pek zarar vermeyecek bir yerde park etme imkanımız varmı?. örnegin bi nehir kenarı bir park kenarı vs..

*veya virginia beach ta karavan alanı nerededir?.(adresi)
    ve ayrıca kamping alanlarında park edince para vermek gerekiyormu? gerekiyorsa bu ücret ne kadar ve nereye veriliyor?

Teşekkürler.
    Konu yildirim tarafından (05-11-2012 Saat 02:05 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

dostm bende 2013 de gidicem bnm de düşüncemde karavan var konu cok iyi olmuş daha önceden karavanla wat yapan vardır umarım forumda. bilgilendirirse çok iyi olur.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Beyler merakımdan soruyorum neden karavan?Ucuz diye mi düşünüyosunuz yoksa macera olsun diye mi?Karavanda kalan var tabi ama onlar mecburiyetten kalıyor gezici eğlence parkı işinde çalışanlar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sadece travel kısmında ama tabi karavan fiyatları ,karavan parkları vs. onları bilmek lasım tuzluya gelmesin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Karavan işveren tarafından sağlanmazsa pek bi farkı olmaz..İşverenin tamamen konaklamayı sağladığı işler var..Galiba değişik bi anı olsun diye düşünülüyor..Ama 3 ay bi odada zor olur diye düşünüyorum..Travel için karavana gerek yok zaten gezilecek hep,düz bi araba kiralansa yeter..Koca karavanı heryere park edip gezemezsin..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

karavani gece park etmek icin park bulmaniz gerekir, o parklara hem karavan basi hem de kisi basi para odersiniz. yani ucuz bir otelde konaklama parasini karavanda yasamak icin odersiniz ondan eger karavan sevdalisi filan degilseniz. gereksiz..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

herşeyden önce biz iki arkdas karavan sevdalısıyız yani daha önce karavan kullandık ve amerikada çekme karavan almayı düşünüyoruz karavanı bir yere park edecegiz sürekli orada duracak ve gerektigi zaman onu araba ile çekecegiz.
    benım asıl sorunum şu virginia beach de karavanları park edecek yerler neresi ve 2 kişi için ortalama ne kadar ücret taleb ediyorlar.
    *birde buralara gidenler olmuş ise tuvalet ve banyo konusunda kamplarda sıkıntı varmı?(nomalde karavanlarda olur fakat kamplarda olması daha uygun)

*burada istedigin yere çek park et hiç birşey olmuyor
    *veya normal bir yere park etsek günlük olarak sıkıntı yaşarmıyız?.
    *karavan yaşantısını bildiginiz ve yapabildiginiz takdirde bir ev yaşantısından farkı yoktur ve bi o kadarda zevklidir.
    Konu yildirim tarafından (05-11-2012 Saat 04:46 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı yildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herşeyden önce biz iki arkdas karavan sevdalısıyız yani daha önce karavan kullandık ve amerikada çekme karavan almayı düşünüyoruz karavanı bir yere park edecegiz sürekli orada duracak ve gerektigi zaman onu araba ile çekecegiz.
    benım asıl sorunum şu virginia beach de karavanları park edecek yerler neresi ve 2 kişi için ortalama ne kadar ücret taleb ediyorlar.

*veya normal bir yere park etsek günlük olarak sıkıntı yaşarmıyız?.
    *karavan yaşantısını bildiginiz ve yapabildiginiz takdirde bir ev yaşantısından farkı yoktur ve bi o kadarda zevklidir.
    Meraklısıysan başka tabi ama bana göre değilİnternet sorunu sıcak su sorunu vs birsürü sorun var..Tabi çözümleride vardır ama bunu çalışmadığım bi dönemde kafam rahatken yapmak isterim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

sıcak su konusu dert degil ufak bi güneş enerjisi yaparız olur biter zaten içinde buz dolabı ocagı yatagı dolabı herşeyi var. internette kablolu degilde kablosuz 3g falan olsun oda dert degil kiii bazı karavanlara internet bile baglanıyor çözüm çok aslında işi bilinirse çok zevkli ,rahat ve daha az masraflı kii acaba orada camping alanları ne kadar para alıyor o mesele. Türkiye de istedigin yere park et sorun olmuyor acaba orada bi kuytu köşeye cekip park etsek sorun olurmu

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

her parkin fiyati farkli oluyor netten bulabilirsin ama orda kesinlikle istedigin yere park edemezsin karavani. arabani kenara biyere cekip icinde uyumana bile izin vermiyorlar ayrica karavan kesinlikle daha az masrafli degil normalden cok daha fazla para vereceksin. gittiginde gorursun..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İşveren verince tamam eyvallah ama kendin ayarlarsan dediğim gibi elektrik su başa bela olur ve internet..3G internet fiyatlarıda öyle ucuz değil yani.5GB 50 dolardı at&t de.Laundry problem olur vs vs..Ve yine en önemli sorunlardan biri.İş yerine yakında bi yerde park edebilecekmisin?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

peki virginiadaki parkın fiyatına nerden nasıl bakabilirim . netten arastırıyorumda pek birşey bulamıyorum. karavan motokaravan degil çekme karavan olacak. yanı karavanı bi yere park edecegiz hep orada kalacak biz arabayı kullanacagız sadece ve yatmak istedigimiz zamanlar falan karavana dönecegiz.hani karavanla içli dışlı oldugum ve sevdigim içn masraf pekde gözüme gitmez ve bizim için şimdilik görünen park sorunu. ve fiyatı.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim ole istedigin heryere parkedemiyorsun ben de bunu diyorum. arabayla bile kenara cekip 2 saat uyumak istedik yolumuz uzun diye bundan dolayi bile polis gelip kovdu bizi ordan. Turkiye gibi dusunmeyin orayi. gizli kimsenin gormeyeceg polisin dikkatini asla cekmeyecegi bir yer bulabilirseniz kalirsiniz.kolay gelsin simdiden.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

peki kardesim çok teşekkür ediyorum anladım benım demek istedigimde karavan parkına park etmekten bahsediyorum. ve virginia beachdeki bu karavan parkının fiyatlarına nereden ulasabilirim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Merhaba yildirim;

Oncelikle ben arkadaslar gibi olumsuz bakmiyorum konuya.. Bir ara benimde hayalimdi ama arkadasim ekti yalan oldu.. Oncelikle bana gore her turlu kar edersin arkadas.. Haftada 300dolar versen konaklamaya 2 kisi 3 ayda 7200 dolar para vericeksiniz toplamda. . Guzel bir cekme karavan alirsan buyuk depolu genis birsey 2000dolarada bir araba diyelim ki travelida ucuza getirirsin ve tadinmaz yenmez. Ki karavan ve araci donerken saticaksin ve paranin bir kismini amorti ediceksin.

Park etme kismina gelince sehrin merkezine park edemezsin abi. Ama motel6 otelinin cogu yerde genis parklari mevcut arabada onun ocinde sabahlamisligimiz var.. Mc donalds parklarindada keza oyle. Gerekirse bi isyeriyle konusursun ornek motel6 kalma diyecegini sanmiyorum.ben arabayla 24000km yol yaptim abd de
    Konu ozgursum tarafından (12-11-2012 Saat 01:55 PM ) değiştirilmiştir.
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ermceyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yildirim;

Oncelikle ben arkadaslar gibi olumsuz bakmiyorum konuya.. Bir ara benimde hayalimdi ama arkadasim ekti yalan oldu.. Oncelikle bana gore her turlu kar edersin arkadas.. Haftada 300dolar versen konaklamaya 2 kisi 3 ayda 7200 dolar para vericeksiniz toplamda. . Guzel bir cekme karavan alirsan buyuk depolu genis birsey 2000dolarada bir araba diyelim ki travelida ucuza getirirsin ve tadinmaz yenmez. Ki karavan ve araci donerken saticaksin ve paranin bir kismini amorti ediceksin.

Park etme kismina gelince sehrin merkezine park edemezsin abi. Ama motel6 otelinin cogu yerde genis parklari mevcut arabada onun ocinde sabahlamisligimiz var.. Mc donalds parklarindada keza oyle. Gerekirse bi isyeriyle konusursun ornek motel6 kalma diyecegini sanmiyorum.ben arabayla 24000km yol yaptim abd de
    kardesim 300 dolar haftalik diye konaklama sekli yok , sarayda yasamayacak bu insanlar. aylik 300 dolar eder ve kisi basi 3 ayda 900 dolar eve para oderler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben konaklamaya para vermemistim gittigimde, o yuzden fiyatlari biraz karistirmisim ama yinede maceraya deger derim
    Yaptıklarımı yapacaklarımın garantisi sananlar, yapılanları yaptıklarıyla kıyaslayanlar kadar pişman olabilirler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben konaklamaya para vermemistim gittigimde, o yuzden fiyatlari biraz karistirmisim ama yinede maceraya deger derim
    macera ayri birsey ancak travel da bunu yapmak ayri , tum yaz yapmak cok ayri. tum yaz karavanda binbiturlu temizlik sorunu yasarsiniz. temiz camasir sorunu olur, dus sorunu olur , tuvalet sorunu olur. olur da olur. ayrica amerika kurallar ulkesi ondan basinizda agriyabilir. travel da karavan derseniz ben yine taraftar olmamakla beraber iyi planlanmis karavan seyhati guzel gecebilir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Merhaba yildirim;

Hocam work and travelda 7200 bırak konaklamaya vermek kazanmak bile büyük olaydır.İnsanlar yatırdığı parayı çıkarma derdinde.Birde burdan giderken yanında yüklü miktar para götüreceksin ki karavan alabilesin yada kiralayabilesin.ayrıca onu çekip kullanmak için ve iş yerine yakın bi yere park edemeyeceğinden dolayı karavan-iş arası için ayrıca bi araba alman gerekir ki bu kadar yüklü bi miktar para harcamak bi öğrenci için kolay bişey değil.Maddi durumun çok iyiyse o zaman wat ile değil turist olarak gider istediğin yeri gezersin..Bencede uzun vadede yapılacak iş değil.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Smile

Zaten 2 kisilik 7200un cevabini verdim 2 ust yazimda. Daha once wat ile abd de bulundim ama calismadim onun icin ne kadar kazanilir bilmem. 2 arkadaslar ve tum hesapladigin masraflari ikiye boluceksin. cekme karavanin oyle pek bir maliyeti yoktur karsilanamayacak kadar. Koniyu acan arkadas zaten karavan fiyatlarini biliyordur ki bu ise girmistir. Imkan meselesidir yapilmayacak yapamazsin diyecek bir durum yok ortada. Daha once karavanla cok tatil yaptim. kac kisi ile kalacagin belli olmayan bir konaklama ayarlayip ona depozito verip yabancilarla kalmak yerine gol kenarinda manzarada uuumak istemis arkadas cokta iyi dusunmus. Zaten karavan hayatini seviyor ve travelida oldukca ucuza getirir karavaniyla.

Yeni karavan tiplerinde tuvaletten dusa acilir kapanir yataklardan her turlu konfor imkanina kaddr herseyi hulabilirsin veyahut kendiniz karavana ilace kitler alarak monte edebilirsiniz. Ben arkadasi destekliyorum sonnuna kadarda yapablkecegini dusunuyorum ama yapar yapmaz o ayri.

7200unde cevabini verdim. Belki ayni paraya gelir belki biraz daha pahaliya veya ucuza gelir normal konaklama ile. Ki travel bolumunude eklersek garanti ucuza gelicegini soyleyebilirim. Burdan giderken yeterli parayi bulur bulamaz o basligi acanin bilecegi istir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

2 kişi aylık 600 dolar verse konaklamaya ki bu ortalama fiyattır,hiç vermeyen veya benim gibi aylık 460 verende vardır,3 ayda 1800 eder.Kişi başı 1000 dolar da travelda harcansa toplamda 3800 dolar yapıyor 3 ay+travel.Merakımdan soruyorum,eğer karavan fiyatlarını ve araba parası dahil 3 ayda ne kadar harcandığını biliyorsanız yazabilirmisiniz?Yani karavan fiyatına elektrik su int dahil mi?yada başka ne gibi giderler olur?park ücreti ne kadardır?bunları biliyosanız paylaşırmısınız bizimle?Daha sonra karavanla tatil yapacaklara da bi örnek hesaplama olur..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kişi aylık 600 dolar verse konaklamaya ki bu ortalama fiyattır,hiç vermeyen veya benim gibi aylık 460 verende vardır,3 ayda 1800 eder.Kişi başı 1000 dolar da travelda harcansa toplamda 3800 dolar yapıyor 3 ay+travel.Merakımdan soruyorum,eğer karavan fiyatlarını ve araba parası dahil 3 ayda ne kadar harcandığını biliyorsanız yazabilirmisiniz?Yani karavan fiyatına elektrik su int dahil mi?yada başka ne gibi giderler olur?park ücreti ne kadardır?bunları biliyosanız paylaşırmısınız bizimle?Daha sonra karavanla tatil yapacaklara da bi örnek hesaplama olur..
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım yanlış bilgi verirsemde affola. Amerikada 2000dolar civarında karavanı çekebilecek araç bulmak öncelikle mümkün denilebilecek bir rakam. Güncel karavan fiyatlarına bakılabilir. Fazla olucağını sanmıyorum ama güncel fiyat bilgim yok. Dediğiniz gibi konaklama değişir tercih meselesidir. Dönüşünüzde karavanı ve aracınızı(veya motokaravanınızı) aldıgınız fiyatlarda ve aldıgınız fiyatlara yakın satabileceğinizi unutmayın.

Karavanlar hakkında bilgi vermek gerekirse;
    -Çekme karavan motordan araçtan anlamayanlar için motokaravana göre tercih edilmelidir. Bahsettiğimiz uygun fiyatlara alacağınız motokaravan size sorun çıkartabilir.. Sürüş bakımındanda bazı incelikleri vardır yokuş inme çıkma v.s gibi...
    -Karavan parkları avrupada 25-30euro arasındadır. Amerikada da 25-30dolar diyelim. Ancak devamlı karavan parkında kalma zorunlulugunuz yok.
    -Karavan içerisinde araç tipi jeneratör sistemi ile elektriği sağlayabilirsiniz. Araç üstü genişletilmiş su deposu ile araç dışında duş alabilirsiniz. İnternet artık size kalmış ama karavanda kalan birinin internetle pek işi olmaz en azından ben öyleyim Wc ihtiyacıda araçlarda karşılanabilir. Sadece kokuya karşı poşette biriken wc atığını araçtan uzaklaştırmak gerekir. Bireysel güneş panalleri yapılarak elektrik üretimine katkı sağlanabilir aynı zamanda araç üstü rüzgar gülleriylede elektrik üretimi sağlanabilir.
    -Karavan parkında kalmak istemezseniz dediğim gibi şehirden biraz uzaklaştıgınızda(ki amerikada gezdiğim kadarıyla büyük şehirler hariç downtown dışına çıkar çıkmaz holiday inn, motel 6 görmek mümkün) park ve bekleme kısımlarında geceyi rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Travel kısmında da 1000 dolar olarak düşünmüyeceksin işte. Karavanı bir kez aldıktan sonra masrafın neredeyse yok gibi birşey. Konaklama Beleşe yakın, yemek fiyatlarıda normal harcıyacağınızın 1/3 ü kadar. Çünkü karavanda yemek yapmakla dışardan yemek arasında dağlar kadar fark var. Bu nedenle travel kısmını oldukçaaa uzatabilirsiniz böyle bir avantajı var.

Konuda uzman değilim sadece bildiğimi yazdım. Tşk

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yok dediklerin dogru sadece tuvalet kismi hala soru isareti bende bizim de dedigimiz zaten karavan yani trailer ve araba alacaksiniz bu size 4000 dolar civari patlar ki bunu yaninda nakit olarak goturecek adam varsa zaten wata gitmesin turist vizesiyle gitsin gezsin

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Aynen @ozgursum dediği gibi o parayı götürecek öğrenci sayısı azdır.Harcanmaz demiyorum zevk için harcanan paranın miktarı 1.000.000$ bile olabilir.Paran olduktan sonra herşey insan için ama genel manada herkes yatıracağı paranın hesabını yaparken risk alıp yüklü miktarda para taşımak istemez.Kaldıki ha deyince karavanı satamazsın bi kaç hafta önce satman gerekir müşteri çıkmasını son güne bırakmamak için.Yine travelın bi kısmı paralı olacak.Hayat tarzı olarak evet mantıklı ama bütçe sorunu olan biri için konaklamadan karlı olduğu söylenemez bence.Ancak parası olan ve bunu sorun etmeyecek biri için olay bambaşka tabi.

Ayrıca belirtmek istedim verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..Bu konuda düşüncesi olan arkadaşlara rehberlik edecektir..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

su da var bence normal donemde degilde travelde 15 gunluk bir kiralik karavan seyehati dusunulebilir meraklisi icin. 1500-2000 dolar arasi- 5-6 kisilik bir karavan kiralanabiliyor diye biliyorum. kisi basi 300-350 dolar arti 150 dolar daha koymak lazim bence 500 dolar konaklma ve araba kirasi icin iyi bir rakam. meraklisiysaniz bence yapilabilecek bir travel sekli..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Haklisin ozgursum, aslinda bu tamamen giden arkadasin durumuna isteklerine v.s v.s bagli bi durum. zaten karavanda konaklamak herkesin tercih edecegi bir durum degildir. bence konuyu acan arkadas yorum atsin bundan sonraki onun ne dusundugunu ogrenelim)

Aslinda 4000dolar goturmeyecek iki arkadas gidicekleri icin 2000dolar yeterli olur. Bende cok luks bir ogrenci hayati yasamiyorum ama kafaya koyduysam 2000bir sekilde cikaritilir diye dusunuyorum. Aslinda bu da konuyu acan arkadasin durumuna bagli tamamen.

Sahsen karavan hayati sureceksem luksu aramam, bohem hayata geciceksin karavanda)

Birde olumsuz yanlarindan bahsetmek gerekirse tr de hem gunubirlik haftalik vs karavan alanlari vardir hemde bagzi sahillerde tamamen karavanlara ayrilmis yerlerde mevcuttur. Buralara karavaninizi sezonluk koyarak tatil yapabilirsiniz.. Ama bunun yaninda herhangi bir sahile karavanini cekebilirsen cekme karavani kuma kadar indir kimse sana karismaz istedigin yere park et kimse sana karismaz... Amerikada malesef bunlari yapamazsin; yaparsin ama ceza yersin o bakimdan cogunlukla travel kisminda karavanini manzaraya cekim sehrin icine sokim gibi sansin olmaz.. Yaparsin birsey olmaz ama ceza yersin. Misal 60mil hiz siniri hizim 110mil 350dolar. Emniyet kemeri takmama 80dolar(ki otoparkin kapisinda fis kestiriyodum dusun) . Araci ters yonde parketme 60dolar(olay su araclarin burunlarinin hepsi gidis yoluna bakicak geri geri park edemezsin) , cizgi ihlali 110dolar onu bende tam anlamadim.. Park fezalari 15 20 25 diye vardi onlardanda.. Yanlis yere parkin cezasi aracin konumuna gore mesela itfaiye alanina koyduysanki bu alan kaldirimin birazinin kirmiziya boyali olmasiymis direk cekerler. Yanlis koyarsan ve dedigim gibi ozel alanlara bilmem neye (site parklari oluyor hologrami olanlar parkedebilir) ondanda vatandaslar ihbar ediyor yine cekerler.

Simdi bu degildirki yandik bittik kul olduk ama gitmeden kurallari iyicee ogrenmek gerekiyor. Sistem bizdekinden farkli cunku aracin cekildigi anda 500dolar minimum kendim yasadim. bahsettigim kurallar araba icin, karavan icinde vardir ek kurallar arastir sadece.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

şimdide ben yazayım
    öncelikle biz 1 yıl kalacagız ve şirketin merkezi norfolkta(mutfagı) stantları ise virginia beachta nerede acık var ise orada calısacagız kalacagımız yer kesin degil.
    ben size karavanın avantajlarından bahsetmeden önce herkese çok teşekkür ediyorum ve emrceyhan arkadasım 25-30 dolar civarından bahsetmiş bu haftalıkmı onu sorayım ve motel6 nın ne oldugunu anlamadım ve avantajlarından bahsedeyim.
    eğerki karavan hayatını bilirseniz evden çok daha kolay zevkli ve çok daha az masraflı olacagı kesin.
    amerikada fiyatlara baktım ve çekme karavan 750-2000 dolar arasında çok iyi derecede çekme karavanlar var ki 750-1000 dolar arasıda bir araba alırsak ortalama 2500-3000 dolar gidecegini hesap edelim(çekme karavanı arabaya bagla istedigin yere götür sabit bir park yerin oluncada orada bırak arabanı kullan).herkesin en büyük sorunu duş ve tuvalet aslında her karavanın su deposu var ve bir çok karavanında tuvalet ve banyo sistemi mevcut yanı sıkıntı olmazki su deposunu yukarıya yaparsın ufaktan bir güneş enerjisi sistemi ayarlarsın hem suyun sıcacık olur hemde az çok elektirik üretirsin en azından lamba,laptop şarjı için falan yeterli olur.zaten bildiginiz ev karavan dediginiz mutfagı dolapları oturma grubu ocak mikrodalga fırın buzdolabı derken a dan z ye herşey mevcut ve zevkide bir başka bunların yanında 1 yıl kalırsın paşalar gibi gelirkende 2500-3000 dolarada satarsın hadi olmadımı 2000 e sat (araba ile birlikte) ki 500 hadi 1000 dolar para zarar ettin diyelim kiii 1 yılda 1000 dolar konaklama kiiii 1 yıl kullanacaksın sen bunu bebek gibi bakar ek birşeyler katarsan kar bile edersin
    birde gittigimiz hafta degil ilk maaşımı aldıktan sonra alacagız kısmetse
    ve tek problem park edecek yer ve aylık park ücreti
    ayrıca 3 ay kalacak kişiler pek fazla kar yapabilecegini düşünmesinler ama travel açısından iyi olur ama uzun süre kalacak kişiler kesinlikle çok büyük kar elde edebilirler.
    (keşke Türkiye gibi olsa istedigimiz yere park edebilsek düşünsenize part time işte çalışacagım işveren evin nerde uzakmı sorusuna kapının önünde evim diye cevap verirsiniz)
    ha bir not daha ekleyeyim aklıma parça parça geliyor tuvalet çok çok çok dert ederseniz arkada kutu gibi birşey daha baglarsınız rahat rahat işinizi görürsünüz
    buyrun örnek göndereyim sizlere

Sunline RV for sale | 1990 Sunline Sunline Used Travel Trailer in Akron, OH | from RV Dealer Sirpilla RV | RVUSA.com Classifieds
    Fleetwood Terry RV for sale | 1971 Fleetwood Terry Used Travel Trailer in Meridian, ID | from RV Dealer Camping World RV Sales | RVUSA.com Classifieds
    Fleetwood Prowler RV for sale | 1976 Fleetwood Prowler Used Fifth Wheel in Greenwood, IN | from RV Dealer Camping World RV Sales | RVUSA.com Classifieds
    Gulf Stream Innsbruck RV for sale | 1991 Gulf Stream Innsbruck Used Fifth Wheel in Center Conway, NH | from RV Dealer Camping World RV Sales | RVUSA.com Classifieds

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1 yil ben yasayabilirim ya sorun olmaz dersen. karavan parklar var insanlar oralarda yasiyorlar. genelde trash denilen tipler ama olsun oralarda kalabilirsiniz. yer sorununuz olmaz ayrica soguk olur virginia sakin surekli gunes sicak diye dusunme ben virginia nin kuzeyinde de yasadim ne kadar soguk oldugunu biliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

eyvallah usta da trash denilen tipler nasıl )bari iyi güzel bir ortamımız olsa. karavanda ısıtıcıda var ) zaten bi yatmadan yatmaya kullanacagız biraz borc durumlarımız oldugu için genelde sürekli calısacagız işte o karavan parklarının fiyatını bi ögrenebilsem ona göre buradan hazırlık yapacagım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya onlarin fiyati aylik ev kirasindan ucuzdur ki parasi az olan kisiler ev tutmak yerine orda yasiyorlar. trash dediklerim issiz gucsuz aylak parasiz tipler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)