Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Self İş Arıyoruz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile Self İş Arıyoruz

Arkadaşlar merhaba. Bu yıl ben de wat istiyorum. Ama acenta fiyatları çok yüksek geldi. Self fiyatlarını görünce onu düşünmeye başladım ben de ama nasıl yapılır biz nasıl burdan ayarlanır falan bilmiyorum. Yapanlar olmuş duydum ama nasıl başvurabiliriz nerden buluruz yardımcı olabilicek biri var mı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya wat efsaneleri bitmez senede 1 kisi belki yapiyordur efsaneye donusmus yani amerikada calisacagin bir is bulursan katilirsin self olarak ama bunu bulman cok cok cok zor. cevrende self olarak giden birileri varsa 2. senesinde onlara bir soyle belki patrona mail atip beraber bi arkadasim geliyor diyebilir. ya da craiglist gibi sitelere bak is ilanlarina basvur belki bulursun seni ise alacak biri . cok sansli olman lazim.. zamanini da bu sekilde harcayip watin iyi islerini kacirma ihtimalin de yuksek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@selenay bende seninle aynı kanıdayım. Danışman şirketler,çok uçuk rakamlar söylüyorlar. self şirket ayarlamak gerek...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Birşey sormak istiyorum. Self iş ayarlarken şirket sektörünü neye göre seçiyoruz? Benim Amerika'da 3-4 şirkette çalışmış arkadaşlarım vardı. Onlarla iletişime geçip iş ayarlama durumu söz konusu olabilir mi? yada işleyişler nasıl olmaktadır;sektör seçiminde?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@ozgursum evet biraz efsanevi gibi gerçekten de.. ama işte dediğim gibi fiyatlar çok yüksek, maddi durumu da bi anda 1500-1600 dolara hazır hale getirmek de zor :/ bu yüzden self imkanını bi denemek istiyorum ama tabi iyi işleri kaçırma ihtimalim de var..

Alıntı nemoratatuy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey sormak istiyorum. Self iş ayarlarken şirket sektörünü neye göre seçiyoruz? Benim Amerika'da 3-4 şirkette çalışmış arkadaşlarım vardı. Onlarla iletişime geçip iş ayarlama durumu söz konusu olabilir mi? yada işleyişler nasıl olmaktadır;sektör seçiminde?
    işleri tam olarak öğrenip acentalarla bi konuş istersen. şirketlerde çalışma işi biraz sıkıntılı olabilir ama yine de dediğim gibi kesin çalışabileceğin konumları öğrenip konuşursan daha iyi olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim eğer sıkıntı çekmek istemiyorsanız self gitmeyin.

Sonrasında benim tecrübelerimden bahsedeyim. Ben ilk sene haricinde hep self olarak gittim. Eğer diliniz iyi bir seviyedeyse ve ABD'de firmalarla iyi iletişim sağlayabiliyorsanız firmaları arayıp görüşün. İlk aşamada Mail ile genelde pek olumlu cevap vermezler. Ben ve benim gibi bir kaç arkadaşım 2 yıldır kendimizin dışında bir çok kişiyi de self olarak götürdük. Oradaki işverenler bize güveniyordu biz de elimizden gelenin en iyisini yaptık. Hatta Türkiye'deki bir çok firmadan daha çok çalıştık bunun için. Geçen yıl çalıştığı şirkette "Area Manager" olan bir arkadaşım self olarak 25'den fazla kişiyi bir kaç firmaya yerleştirdi. Tabi bunu iş olarak yapmaya başladı bu sene yine o işlerle uğraşıyor.

Dediğiniz gibi varsa çevrenizde tecrübeli arkadaşlarınız onlarla iletişime geçin bir an önce işlerinizi ayarlayın geç olmadan. Sonra ortada kalmayın )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@solakbeyi ya işte ilk gidişimiz ama self olursa daha iyi olucak yoksa gidebilir miyim maddi açıdan bilemiyorum.. Siz nasıl ayarladınız peki o kadar kişiye yani bi yol gösteremez misin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben bıraktım ayarlama işlerini maalesef. Bu sene 3 arkadaşıma ve kendime ayarlayacağım sadece. Dediğim gibi madem çalışan arkadaşlarınız var sizin adınıza firmayla konuşsunlar. Zaten firma ok derse sizin de ingilizceniz iyiyse bir görüşme yaparsınız ve işi kaparsınız.

Alıntı Serenay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @solakbeyi ya işte ilk gidişimiz ama self olursa daha iyi olucak yoksa gidebilir miyim maddi açıdan bilemiyorum.. Siz nasıl ayarladınız peki o kadar kişiye yani bi yol gösteremez misin?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar ben de self is ariyorum cunku tum wat parasini kendim odeyecegim. calisiyorum para biriktiriyorum ve normal sekilde gitmeye kalkarsam cok zor odemem. bu sene gitmemin tek yolu self gitmek. yaklasik 3 aydir gelecek yaz icin is ariyorum. forumda verilen birkac site var oralardan ariyorum ama kimse donmuyor. bildiginiz baska bir yolu var mi is bulmanin? tanidiklarinizla bulun diyorsunuz ama wata katilmis tek tanidigim abim o da alaskaya gitti ve alaska kaldirilmis sanirim. zaten ben gitmezdim alaskaya. is bulabilen ya da baska fikri olan varsa yazsin lutfen.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Daha önce de dedim. İlk senen self çok zor olacak. Öyle kolay değil maalesef bu işler. Hele ki bu sene iyice zorlaşacak. Bir çok firmanın kapandığını görüyoruz. Allah yardım etsin gidenlere valla.

Alıntı thedaphne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar ben de self is ariyorum cunku tum wat parasini kendim odeyecegim. calisiyorum para biriktiriyorum ve normal sekilde gitmeye kalkarsam cok zor odemem. bu sene gitmemin tek yolu self gitmek. yaklasik 3 aydir gelecek yaz icin is ariyorum. forumda verilen birkac site var oralardan ariyorum ama kimse donmuyor. bildiginiz baska bir yolu var mi is bulmanin? tanidiklarinizla bulun diyorsunuz ama wata katilmis tek tanidigim abim o da alaskaya gitti ve alaska kaldirilmis sanirim. zaten ben gitmezdim alaskaya. is bulabilen ya da baska fikri olan varsa yazsin lutfen.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

İlk seneniz ve ABD'de tanıdığınız yoksa önermem şahsen. II. yıl self ayarlar gidersiniz. Social Security, SEVİS vs. ilk sene zor olur tecrübeli ve tanıdık yoksa.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ocean city maryland de otelde houskeeping isi arayanlar bana ulassin....yada baska bi is...fakat manager isi parayla satiyor 400$ a yakin bir paraya satiyor...tr deki sirkeyte self icin 750 abd deki is icin 400-500 yine bi ucak parasi kaliyor geriye... dusunenler donsun bana

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı berkcakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ocean city maryland de otelde houskeeping isi arayanlar bana ulassin....yada baska bi is...fakat manager isi parayla satiyor 400$ a yakin bir paraya satiyor...tr deki sirkeyte self icin 750 abd deki is icin 400-500 yine bi ucak parasi kaliyor geriye... dusunenler donsun bana
    Manager niye parayla iş satsın?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Watta bulunan isleri isyerleri bedavaya mi verior zannediyorsun sirketlere..bu sirketlerin deli kazanclarini dusundug zaman akli basina gelen managerlerin kendi council sirketini kurup pozisyonlarini wat in en ragbet goren yerinde satmasi sasilacak bir durum degil ki

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

İşte sıkıntılar hep bence bundan çıkıyor. Herkes daha ucuza gidebilmek için ya bu tarz ne idüğü belirsiz şekilde gidiyor. Yada 100-200 dolar ucuz diye dolandırıcı firmalara kayıt yaptırmaya çalışıyor. Hal böyle olunca sonu sıkıntı sıkıntı sıkıntı. Yahu vereceğimiz zaten taş patlasın 5000 TL gidincede bunun en kötü ihtimalle 3500-4000 lik kısmı çıkar. eee daha ne diye boşuna stres. Bence düşünün derim...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

İyide bu işveren zaten işi sponsorlara satıyordur.Neden öğrenciyi direk kabul etsin ki?Ayrıca 500+750 zaten yaklaşık olarak şirketlerin gönderim fiyatına geliyor.Aradaki 150-200 dolar için mi dolandırılma riskini göze alsın katılacak olanlar?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya ben buna katılmmıyorum. Ne diye 400 dolar para için bu kadar risk alıcam. Ahada gittim almadı adam ne yapıcam. Bence bu tarz yaklaşımlar işte programı kötüye çeviren. Bence kimse almamalı!!!

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

İşi parayla satan bir manager için çalışmak.İyi cesaret var sizde.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar daha önce wat a hiç katılmadım,bu sene bir firmayla gitmeyi düşünüyordum fakat aldıkları paralar ortada , işin hazır oldugunu farz edersek benim ne yapmam gerekiyor acaba,gerekli belgeler konusunda?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Self tam leş yahu. Böyle bir riske atlamaya değmez. Bin pişman olursun 1500 değil 5000 dolar vereyim de döneyim dersin.Gene senin tercihin ama çok maceralı bir iş. Biz şirketle gittik o bile zordu. Senin ki iyice sıkıntı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)