Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uluslararası çek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation uluslararası çek

Merhaba arkadaşlar başıma hiç aklıma gelmeyecek bir şey geldi.ben six flags great escape te çalıştım ve bu çalıştığım süre boyunca paramı şirketin bize hesap açtırdığı citizensbank ta tuttum dönerken bizlere 75 dolar vereceğiz hesabınızda paranızı tutun dendi ve ben tüm paramı 2640 dolarımı banka hesabımda tuttum bu süre de her zaman internetten kontrol ediyordum 2 gece önce paramın hepsinin çekildiğini ve hesabımın kapatıldığı söylendi hemen müşteri hizmetlerini aradım nasıl böyle bir şey yaparsınız benden izinsiz dedim ve onlar sadece üzgün olduklarını ordaki çalışma sürem dolduğu için banka hesabımın kapattıklarını söylediler ve paramın hepsini uluslararası çek yazıp gönderdiklerini söylediler ve ben 1.5 haftadır bekliyorum ve hala çek gelmedi gelmez ise naparım bana bir çare bulun acil lütfen ayrıyetten atm kartımı da iptal ettiklerini söylediler ben çeki iptal ettirip atm kartımdan çekeceğimi söyledğimde atm kartınızı iptal ettik çek gönderdik diyorlar ...!
    Konu redlabel tarafından (09-10-2012 Saat 01:08 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sakin ol alırsın paranı ama biraz zaman alır. banada son paychekimi göndereceklerini söyledi şirketim ama 1 aydır bekliyorum yani biraz zaman alıcak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ama bu şirket değilki banka yani ne kadar bekletirlerki ortalama vede çekimin başkasının eline geçme imkanı varmı ?? varsa eğer bir dolandırıcılığa uğrama ihtimalim varmı sizce?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hangi adrese göndereceklerini sordun mu merak etme er yada geç gelir çekin rahat olur
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşallah peki önceden böyle çek yada son paychecki türkiyede bankadan bozdururken sorun çıkartıyorlarmı yani benimki de biraz büyük miktar 2640 dolar 5 milyara yakın para yapıyor bir sorun çıkarırlarmı acaba ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı redlabel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah peki önceden böyle çek yada son paychecki türkiyede bankadan bozdururken sorun çıkartıyorlarmı yani benimki de biraz büyük miktar 2640 dolar 5 milyara yakın para yapıyor bir sorun çıkarırlarmı acaba ?
    hiç bi sorun çıkmaz sadece biraz kesinti yapılır o kadar daha önce çok kişi tr de dozdurdu çekini
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Oncelikle ceki nereye yolladiklarini ogren. Bankaya git biraz magdur rolu oyna acil ihtiyacin oldugunu soyle. Sana haber vermeden boyle birseyin olamayacagini ve parani nakit olarak istedigini belirt. Tum belgelerini yaninda gotur,hatta 911'i arayacagini da belirtebilirsin. En olmadi ceki alirsin sikinti olmaz merak etme. Turkiye'de bile bozdurabilirsin.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

banka senden habersiz paran varken nası hesabı kapatıyo dorusu hayret bide o çeki bozdururken baya bi komisyon isticeklerdir. 75 dolar ekstra alıyım derken 500 600 komisyon ücreti ödemessin inşallah. %10 15 komisyon olsa 500 750 tl yapıyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

böyle bi haklarının olup olmadığını sor bence amerikada benzer vakalarda zenginleştirecek tazminatlar kazanılabiliyo

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

calisma suresi dolmus mus, ben 3 senedir kapatmadim hesabimi, git bankayi dagit kardes...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

break ben türkiyeye döndüm dönmesem her türlü alırdım paramı ordan ama türkiyede olduğum için elim kolum bağlı bekliyorum 2 hafta geçti üzerinden hala gelmedi kadını aradığımda bana biz gönderdik biraz zaman alabilir diyor yani bu türkiyede olmasam her türlü hallederdim paramı elden alırdım ama türkiyede olduğumdan dolayı elim kolum bağlı bir posta numarası da yok takip edebileceğim kafayı yemek üzereyim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar size son paycheckiniz ne zaman geldi ne zaman elinize ulaştı vede elden kimlik göstererek mi veriyorlar yoksa posta kutusuna atıp gidiyorlarmı ? ayrıyetten bu parayı bozdururken ne kadar kesinti yapılıyor acaba daha önce yaşayan anlatsın lütfen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim de son paycheck yeni geldi ama benimki buradaki şirkete geldi yani benim amerikaya gitmekteki kullandıgım şirketin ana şubesine geldi belki seninkini de oraya gönderirler eve değil ayrıca birsey soyleyecegim umarım senin oradaki ikamet adresine göndermezler.
    hesabı actırdıgın banka welsfargo ise müsteri hizmetlerini aradıgında türk oldugunu belirt seni türk birine yönlendiriyorlar belki baska bankalarda da öyledir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayır adresi sordular ben adresi tekrar güncelledim ve bu adrese göndereceğiz dediler tamam dedim bir barkod numarası yada takip edeceğim numara varmı elinizde dedim hayır yok eğer öyle bir adres yoksa çek bize geri döner dediler bekleyin şu anda tek yapabileceğin bu dedi gerizekalılar şuanda 1 ay olacak bu haftasonu hala bekliyorum bakalım ptt ye sorgulatmaya gittim onlarda barkod numarası istediler o da yok herneyse arkadaşlar eğer bu para elime geçmez ise haklarım nelerdir neler yapabilirim öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olun miktar 4.800 tl.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim gecer eline eger ki gecmezse amerikada bir avukat bul tazminat davasi actir de ki ne kazanirsak fifty fity kirisicaz de avukat da deli gibi saldirsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ya inşallah gelir gelmezse sırf bu yüzden workandtravela gidecem bu yazda ..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı redlabel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz ya inşallah gelir gelmezse sırf bu yüzden workandtravela gidecem bu yazda ..
    Öncelikle geçmiş olsun.Sen bankadan paranı çekmediysen sıkıntı yok.Gerisi onların mesuliyeti.Yani senin bi şikayetin durumunda araştırılır ve paranın hangi yoldan hesaptan çekildiği belli olur.Bu yüzden sıkıntı yapma.Ve amerikadan buraya en ucuz kargoyla geleceğini varsayarsan 2 ay bile sürebilir.(ki bende 50 günde gelmişti).Eğer hala içindeki sıkıntı geçmezse amerikada yaşayan Türk bi avukata danış derdini güzelce anlat.Tabi bununda biraz maliyeti olur sana ama yol gösterir.Sana tavsiyem biraz daha beklemen yolunda ekstra bi masraf olmaması için.Eğer gelecek olan paraya acil ihtiyacın varsa o ayrı tabi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)