Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba kiralama

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Araba kiralama

Merhabalar,

Amerikada araba kiralamakla ilgili bir kaç soru sormam gerekiyor biz 3 arkadaş araba kiralayacağız ama burada öğrendiğimize göre 21 yaş altı araba kiralayamıyormuş şöyle bir durum var biz 2 miz 21 yaş üstüyüz ama ehliyeti olan arkadaşımız 20 yaşında bu nasıl çözülebilir ve ya arabayı biz kiralayıp sürücü olarak onu gösterebiliyormuyuz

Diğer sorum ise araba kiralarken kredi kartı istiyorlarmış kredi kartı yerine Bank of America Debit cardı olurmu içine yükleme yapınca galiba ondan çekebiliyorlarmış extradan bir de depozito söz konusu ama bu depozito ne kadar bir para yaklaşık olarak bilen varsa şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz

Cevaplarınızı acilen bekliyoruz
    Konu Derleyen tarafından (29-08-2012 Saat 07:12 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba bizde aynı sorunu yasıyoruz arkadaslar ben 21 yasındayım kredi kartım yok dıye kıralamıorlar kredı kartı olan arkadasta 20 yasında dıye kabul etmıyorlar.Ehliyet ve kredi kartı aynı ısme ait olması gerekıyormus bide en az 21 yas ıstıyorlar tabi.ne yapsak bılemedık acıkcası

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

21 yas altina kiralamistik biz tum firmalari arayin.. elbet kiralayan birini bulursunuz.. ayrica tuna sizin debit card iniz yok mu bankadan verilen.. onla kiralama yapailiyorsunuz.. 150-250 arasina depozito kesilir arabayi teslim ettiginizde o parayi iade ederler.. yani kira parasindan 250 dolar fazla hesabiniz olmali unutmayin..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hepimizin debit karti var ama parayi block edebilmek icin kredi kari lazim dediler budget enterprise avis boyle dedi diger sirketlere bakicaz olmadi havaalanindan kiralicaz artik duyduguma gore ordan debit kartla kiralayabiliyormusuz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

enterprise da dahil bircok firmadan debit card la araba kiraladim garip bir durum..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

havalanınında pek çok firmanın ofisini bulabilirsiniz. Debit le ben kiraladğımda 200 dolar bloke etmişlerdi. Telefonla veya giderek bu miktarı öğrenebilirsiniz. Debit kabul eden mutlaka olacaktır.
    sadece kiralayan kişi arabayı sürebiliyor, ekstra şöför için ekstra ücret var sanırım. onu belirtmeniz lazım. şirketlerle birebir konuşmanızı tavsiye ederim. havalanına gidebiliyorsanız.
    bununla beraber bu ulusal şirketlerin dışında, küçük yerel araba kiralayan yerler ,şirketlerde vardır google map tan bulabilirsiniz sanırım. onlar cash de kabul edebilir. ama şartları farklı olur.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar hertz 21 yas altina kiraliyor biz arkadasla kiralicaz aradik tamm dedier ama internetten rezervasyon yaparkn ki cikan fiyat tahmini diyor ve 20 yas oldugu icin acaba arabayi yerinden alirkende ek fiyat cikarirlarmi internetten reservasyon yaptirip kiralayan varmi arkadaslar
    Konu daxter tarafından (30-08-2012 Saat 04:40 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla bende enterprise tan kiralaadım debit card ile. yalnız üzerine isminizin yazılı olan oluyor. bu arada 21 yasında olan kiralayabilir sürücü olarak istediğini kayıt ettirebilr. biz öyle yapmıstık. 3 kişisiniz kesin yapın bunu on numara oluyor benzin bedava zaten biliosunuz... gezin istediğiniz kadr ))) good luck

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Debit card ile blok etmeniz için 24 yaşından büyok olmanız lazım. Eğer 21 ila 24 arasıysanız ve araba vermişlerse birazda sizin bilgilerinizi sisteme giren arkadaşın eksikliğir. Haberiniz ola

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

24 yas altinda hic kiralamadiysa heralde 20-25 kez kiralamisimdir araba. Bircok firmanin yas siniri 21 dir. Hatta 25 yas altinda iseniz size gunluk 15-25 dolar arasi ekstra ucret cikartiyorlar. Bu demek oluyor ki 25 yas altindakilere de arac kiralaniyor hatta bazi yerel firmalar 21 yas altina bile kiraliyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    11

miami de 21 yaşında olan arkadaşımın debit kartını bloke ettirerek THRIFTY firmasından kiralamıştık. 25 yaş altında olduğundan ekstra ücret ödedik +27 dolar (günlük) gps 10 dolar (günlük) kasko 12 dolar (günlük) expressway geçiş kartı 10 dolar (günlük) her şey dahil 3 gün için hyundai elentraya 210 dolar ödedik. gördüğünüz gibi aracın kendisi değil extra ücretler bu fiyatı çıkarıyor ortaya. ayrıca 3 günlük geziden sonra depoyu fullemek için 20 dolarlık benzin atıp verdik aracı. şu an benzin fiyatları dipte olduğunu da düşünürsek benzin parasının hesabını bile yapmanıza gerek yok.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şöyle bir anı aktarayım belki araba kiralayacak arkadaşlara yardımcı olur bir şekilde.Biz de araba kiralayıp travel'a çıktık minivan kiraladık.İlk sıkıntımız şuydu 25 yaşını geçen bir arkadaşımız vardı ve o kiralayacaktı ama debit kartını vermesine rağmen saçma bir şekilde sizin credit history niz yok bad credit ıvır zıvır dedi vermedi ki online rezervasyon yapıp ödeme yapmıştık.Arkadaşın türkiyeden de kredi kartı yoktu yani tek mal varlığı o debit kart gözüküyordu ama içinde fazlasıyla para olmasına rağmen şirket kiralamadı.Sonra ben kiralamak istedim epey bir konuştuk normalde 24 yaş altı minivan kiralamıyorlardı ama ben 21 yaşımda olmama rağmen önceki tatsızlığı kapatmak amacıyla olsa gerek adam onay verdi ve kiraladık.Bu bahsettiğim şirket avis idi ve Colorado eyealetinin küçük bir şehrinde geçti olay.ek bilgi:kesinlikle nakit ödeme yapmazsınız dedi.Kart lazım dedi.

Diğer bir araba kiralama olayı ise los angeles da gerçekti.Orada 4-5 günlük mid-size bi araba kiraladım.Enterprise dan aldım ve açıkçası çok yardımcıydılar her türlü.Hatta arabayı ufak çizememe rağmen fark etmediler sigorta da yoktu. Her neyse enterprise nakit ödemeyi kabul etti teslimde ama teslim alırken yine kart numaranızı alıyor.Garanti olsun diye.Çok gariptir ki sabah 9 dan sonra nakit ödeme alamayız demişti ben tabi 9 dan önce bıraktığım için sıkıntı olmadı.

Bu iki tecrübem ışığında sormak istediğiniz sorular varsa severek yardımcı olurum.Özet şu değişik kuralları var şirketlerin bazısı esnetiyor bazısı esnetmiyor.En sağlıklısı hepsiyle görüşmek.

not olarak ; eğer uzun bir travel yapacaksanız ve yollarda çok kalacaksanız kaza ve hasarı kapsayan sigortayı yaptırmanızı tavsiye ederim,Her ne kadar o parayı ödemek size çok koysa ve şoförlüğünüze güvenseniz de yollarda her şey başınıza gelebiLİr.
    Konu directedbycan tarafından (12-02-2015 Saat 01:20 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ek bilgi.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arabayı bir şehirde kiralayıp başka bir şehirde teslim edebileceğimiz, ulusal çalışan firmalar varmı?
    Birde eğer 24 yaşından büyükse kişi ne civarı paralar ödüyor?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

fiyat kısmına internetten bakarsınız her zaman değişir. One way yani başka şehire bırakılan araç kiralamalarda ben alamo yu biliyorum. Ben başka şehire bırakmıştım ekstra para vermeden.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Araba kiralama fiyatlarına bakıyorumda çok yüksek değil mi ? nereden bakıyorsunuz ?

Türkiye'de 750tl limitli kredi kratım var bununla orada araba kiralayabilir miyim ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)