Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work And Rail hakkında

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile Work And Rail hakkında

Merhaba TW sakinleri . Ben foruma yeni üye oldum ama yaklaşık 1 aydır forumun hemen hemen %40 lık bölümünü okudum takip ettim fakat work and rail hakkında bir konu bulabildim onda da kimse cevap vermemiş. Bu programa katılan oldu mu ? Ben ön kayıt yaptırdım 2013 yazı için. Tecrübeli kişilerden yardım bekliyorum. Teşekkürler

Ayrıca şuan Amerika'da olanlara bol şans ve kolay gelsin diyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

interrail bilirdim de bunu ilk kez duydum yav varmiiymis boyle bisey :s

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet varmış. Travel kısmında ulaşım ücretini onlar karşılıyo work and traveldan farklı olarak.

Çok ilgili insanlar şuanda ama bakalım gidince neler olcak.

Work & Rail | InterRail Macerasi Avrupadan sonra artik Amerika'da | Work and Rail | Camp Usa -Work and Travel
    # Ne zaman ki son ağaç kuruyacak, son balık tutulacak, son ırmak zehirli akacak, o zaman anlayacaksınız paranın karın doyurmayacağını.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Amerikada interrail ile ilgili biseyler gormstum dostum forumda bi bak istersen, eger bakmadiysan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

interrail değil de work and rail benim katılacağım program. o konuyu biliyorum.

Teşekkürler
    # Ne zaman ki son ağaç kuruyacak, son balık tutulacak, son ırmak zehirli akacak, o zaman anlayacaksınız paranın karın doyurmayacağını.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

detalarini ogrenince yazarsin merak ettim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

detaylar şöyleymiş

1950 USD program ucretine dahil...

Amerikada ki yaz boyunca calisacagin is ve konaklama ayarlanmasi.
    Yaz sonunda amerika gezin (ekstra bir ucret odemiyorsun amerikada)
    Havaalani karsilama.
    Saglik sigortasi
    Vize danismanligi - (ki vize danismanligi yaptigimiz sirketin ucreti normal basvurularda 500 USDdir.)
    500 dakika Turkiye Mobile gorusme.
    Ayrica interrailamerica partneri interrailamerica-CarService ten %20 indirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu parauo vermek sacma.. ayrica amerikayi gezmenin en kotu yolu trenle yolculuktur. bence direk sil bunu kafandan..zaten normal watdan 600 dolar civarinda daha pahli ondan gereksiz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ön kayıt yaptırdım. Açıkçası WAT firmalarına güvenemedim. Bir sürü mağdur öğrencinin yazılarını forumda okuyunca vazgeçtim. Ve bu programı buldum. 500-600 daha fazla verip en azından orda sıkıntı çekmem diye düşündüm. Çok zor olcak benim için ilk olduğu için ama ne yapcam bilmiyorum baya yardımcı oluyolar aslında. Bu programa katılan var mı ki ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

work and travel dan neymis farki ne gibi garanti veriyorlarmis ki ne gibi islerde calisiyorsun farkli olarak.. wat firmalari da ayni garantiyle yolluyor zaten ogrencileri ayrica tum firmalar sen amerikaya gidene kadar ilgilenir merak etme sen.. daha dogrusu parayi tamamlayana kadar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Henüz olacaklardan haberdar değilim Umarım sıkıntı olmaz. Zaten her sene gitmeyi düşünüyorum. Bu programı beğenmezsem WAT'a katılırım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

iyi bakalim bu akdar erken kayit olurken ve bu paralari verebiliyorken watda iyi islerde calisabilirdin bu sene mutlu olunan neyse bakalim sen git bu programa da donunce anlatirsin farklarini..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pek fark olmaz ama dediğim gibi WAT ilen giden arkadaşlarım çok pişmandı, bi daha asla diyorlar. Çok kararsızım.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gittigin program watdan cok farkli bir program degil iste ben sana onu sordum neysmi watdan farki? gezi kismiysa trenle gezmek daha kotu daha kotu bir program olur.. is olarak ne farklilik vaadediyorlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İş olarak çok geniş seçenekler varmış WAT programına göre. Ve travel kısmı şu şekilde :

Iki secenek sunuyoruz genel olarak tabi bu 2013 yazinda dahada fazla olabilir:
    secenek 1 : tren ile 15 20 gun istedigin 8 farkli yeri geziyorsun (bunda konaklama dahil degil interrail bu ayni avrupadaki gibi )

secenek 2: Otobus ile 6- 8 gun seklinde Mesela washington dc philadelphia boston niagara new york seklinde konaklamali ve tur rehberli gezdiriyoruz bu iki gezi icinde her hangi bir ucret odemiyorsun.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben sana sunu soyleyim birincisi is olarak wat firmalarindaki islerden sececksin diyor watdan ne farki kaldi adamlarin isini sececeksin sence wat sirketleri en iyi isilerini kendilerine saklamazlar mi? ikincisi geziye gelirsek 600-700 dolar fazla para veriyorsun bunu unutma.. ilk secenege gore konusayim 1 haftalik araba kirasi 300-400 dolar arasinda gezecegin yerlere gore de 550-600 dolara benzininle beraber ulasim masrafini cikartirsin zaten ki bu arabayi 4 kisi kiraladigini varsayarsan bu asna 150 dolara patlar sen 600-700 dolar veriyorsun su an.. ikinci secenege gelirsek bu soyledikleri turlar 380 dolara var. ayrica 2 alana 2 bedava kampanyasi var yani 4 kisi gidersen 200 dolara geliyor sana ama senden 400-500 dolar fazla aliyorlar durumun su wat islerinde calisip gezini onlara planlattigin icin 400-500 dolar fazla vereceksin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım Fiyat farkı travel bölümünden kaynaklanıyor yani Eğer fark buysa sıkıntı yok. Araba kiralamak istemiyorum aslında güvenemiyorum oranın kurallarına, polisine , trafiğine

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla tercih senin..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlgilendiğiniz için teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

içimde kötü bi his var bence gitme yazıyı açtıgım an içime doğdu WAT ile git benim ki sadece bi uyarı sen bilirsin canım kardeşim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevap için sağolun ama gideceğim. WAT konusuna da katılmıyorum şuanlık.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

arkadasım bence ya reklamını yapıyosun bu programın yada paran cok. Cok sacma bı program magdur olan arkadaslarına sor bakalım amerıkaya gelırken magdur olucaklarını mı solemıs sırket ya da sana soylenen seylerımı soylemısler onlarada. Magdur edıcek adam magdur edıcem dermı o tamamen sans ısı burda kı patronunlada alakalı magdur olup olmaman. Baslıkta soru sormussun ama butun soruları yanıtlamıssın hatta baya bılgıde vermıssın hop bı tanede sayfa lınkı sahane reklam olmus caktırmadan tebrıkler.d
    Alıntı SantiMunez1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet varmış. Travel kısmında ulaşım ücretini onlar karşılıyo work and traveldan farklı olarak.

Çok ilgili insanlar şuanda ama bakalım gidince neler olcak.

Work & Rail | InterRail Macerasi Avrupadan sonra artik Amerika'da | Work and Rail | Camp Usa -Work and Travel

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

cevap için sağolun ama gideceğim. WAT konusuna da katılmıyorum şuanlık.
    hee son olarakta tecrubelı watcılardan yardım ıstemıssın herkes tum tecrubesıyle bu program sacma wat la gıt demıs. Bence tecrubeyle sabıttır watla gıt eger ıllakı gıdıceksen. Ben oklahomadayım burdan los angelasa ordan vegasa vegastanda newyorka ucak bıletımı 400 dolara aldım hatta ıkı kısıyız her gıttıgımız yerde araba bıle kıralasak cevreyı gezmek ıcın senın verdıgın fıyata gelıyo. Eger turkıyede kendıne polıse ve kurallara guvenıp araba kullanabılıyosan burda her turlu kullanırsın.d

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Anladım Fiyat farkı travel bölümünden kaynaklanıyor yani Eğer fark buysa sıkıntı yok. Araba kiralamak istemiyorum aslında güvenemiyorum oranın kurallarına, polisine , trafiğine
    sen kurallara uydugun surece Amerikada araba kullanmak istanbulda yada turkiyenin herhangi bir yerinde araba kulllanmaktan cok ama cok daha rahat. peki ne bu baslica kurallar.
    yayalara yol ver
    hiz limitini gecme
    polis durdurursa terslenme ve arabadan inme
    arabanin icinde uyuma
    otoyolu kirletme

zaten bunlar turkiyede olan kurallar - arabadan inme ve arabada uyuma disinda- ama burda uyulmadigi icin orda zor geliyo insanlara.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayrca arakdaslarinin sozuyle hareket etmek yerine arastirip ne iyi ne kotu kendin gormen daha mantikli bir hareket olur gibime geliyo. programa kayit olmussun ama hic bir islemin baslamamistir henuz geri almak gec degil eger oyle birsey dusunuursen. yyoksa sana git yada gitme diyemem. dememde zaten. ama sadece arakdaslarin dedi diiye vazgecilmez. bu programda mutlu olan kadar olmayanda var. mutlu olanlarda genelde arastiran ve sirketin kandiramadigi insanlardir. tecrubeyle sabit.
    ayrica bu program pek revacta olan bir program olmadigindan muhtemelen gezme kisminda da yalniz kalicaksin. ki bu kesinlikle tavsiye ettigmiz bisey degil.
    umarim hersey istedigin gibi olur kardesim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bu programin ne kadar sacma oldugu acik zaten .. bu konu reklam amacli bile acilmis olsa geri teper zarari olur firmaya adamlar wat firmasindan isi alicaz diyor nasil oluyor da bu durumda wat insanlari magdur ediyor da bu program etmiyor ayni ise gidiyorlar ya travel da da 380 dolarlik turu 700 e de kakaliyorlar asil magdur eden bu progam ama neyse herkesin kendi parasi kendi hayati...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğer ikinci seçeneği seçersen bi sor bakalım danışmanına,tur gezisini çinlilerle birlikte mi yapıyormuşsunuz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

baska neyle yapacak gidecek tur sitelerinden ona rezervasyon yapacaklar 380 e aldiklari turu 700 e satmis olacaklar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ugrasmayin adamla yav para onun tercih onun.
    ama dostum dolasirken sikinti yasarsin onu bil. tek basina gezi yapan bi arkadasin bana soyledigi en son kendimle konusuyodum huni bulsam kafama takip oyle dolasicaktim
    ve ozellikle wat islerinden birini seciceksen bu dedigin programin hic bir mantigi ve farki kalmiyor. ilk baslarda interrail mantigi ile kulagima hos gelmisti ama yazilanlara gore wat daha mantikli bir tercih.
    ayrica wat i kotuleyen arkadaslarini getir karsimiza nerde nasi yanlis yapmislar da neden o duruma dusmusler anlatalim sana.
    CUNKU;
    o kadar zamandir takip ediyoruz yazianlari yaz tatili iyi geceni ve kotu geceni anladigimiz tek sey kotu gecenlerin %95 i sirket tarafindan kandirilip madur edilmis madur edilme sebepleri ise agzi acik sirkete gtmisler ve danisman ne dediyse inanmislar. bunun cok az bir kismi herseye hazirlikli giderek kotu yaz gecirmisler. o da sans artik.
    bari kendin arastirsaydin da 2 3 arkadasinin dedigine gore degil + lariyla - leriyle kiyaslayip ona gore tercih yapaaydin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kusura bakma ama tamamen saçmalık olduğunu düşünüyorum.
    Seni oraya J1 vizesiyle göndericekler ve work and travel işlerini verecekler. sen bunlara para yedirmekle kalmıyorsun traveldaki özgürlüğünü de kısıtlıyorsun. mesela örnek vereyim çoğunun dönüş bileti nyc'dendir. travel yapma zamanı ise çoğu insan ya miami ister, ya batı'ya gitmek ister. uçakla yada arabayla ucuza ve hızlı gidebilme, istediğin gibi rota yapabilme şansın varken şansını azaltmış olursun.

mesela trenle nyc-miami 31 saat sürüyor. ve 100-150 dolar civarı.
    uçakla 3 saat 75-100 dolar. seçimini sen yap.

sana bunun gibi milyonlarca şey sayabilirim. bununla anca yakın mesefeler yaparsın ki 200 dolar verdin mi kuzey doğu yakasını, batı kentlerini dip bucak gezdirecek turlar var.

reklam kokan hareketler bunlar fakat reklam değilse bile seni iyi kazıklamışlar, hayırlı olsun.

ha bide olayın şu yönü var, yıllardan beri favori olan work and travel yerine popüleritesi az olan program sana daha çok garanti veremez bence. insanlar koyun değiller, work and travel yerine bu programla giderlerdi o zaman. ama gitmiyorlar, peki niye ?

eklemeden edemeyeceğim, avrupada interrail gelişmiş. çünkü mesafeler kısa ve tren en iyi ulaşım araçlarından biri. ama amerikada için öyle bir dünya yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)