Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: araba kiralama mi yoksa ucak mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart araba kiralama mi yoksa ucak mi?

Biz 3 arkadas suan philadelphia yakinlarinda calisiyoruz. Eylul 15 16 gibi isten ayrilip 10 11 gunluk bi travel yapma gibi bi planimiz var. Miamiyi gormek istiyoruz onceligimiz bu ve donus biletimiz de new yorktan... 6 gunu miami yoluna, 4 5 gunu de new yorkta turlara kaltilmayi dusunuyoruz. Ama arastirdim ve bi suru secenek var en mantiklisina karar veremiyorum?

Takildigim konu miamiye araba kiralayirak gitmek donerkende ucaga binip gelmek istiyorduk fakat ama arabayi bi yerde alip baska bi yere birakmak normalden 4 kat fazla. Ucaktan vazgersek de gidis donus 50saat yakin gitmemiz gerekiyor yani 2 gunden fazla zamanimiz yolda gececek. Dogu kiyilari geze geze gidilebilir mi arabayla yoksa bosuna mi zaman kaybi sirf sadece miami icin? Dogu kiyisini gezen arkadaslardan oneriler bekliyorum... bide 2 soforuz bilgi amaciyla:-)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

zaten dogu turuna katialacaksan washington dc ye kadar gidiyorsun.. direk ucaga atla orda araba kiralayip floridada kendin gez.. florida washington arasinda bisey yok merak etme..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten dogu turuna katialacaksan washington dc ye kadar gidiyorsun.. direk ucaga atla orda araba kiralayip floridada kendin gez.. florida washington arasinda bisey yok merak etme..
    South carolinayi falanda gezmeyi dusunuyorum yol uzerinde ama cokda arastiramadim, gezemeye deger mi? Cok da asiri bi vaktim olmadigi icin ,yani 10 gibi vakit, dedigin daha mantikli gozukuyor. Bide bu tarz bi plan icin 1000dolar yeterli olur mu? Suan arastiriyorum ama belirli bi planim olmadigi icin hep kaba taslak kaliyor para konusu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hakaten ya bende washıngton florıda arasını arabayla gezmeyi planlıyorum. hakaten yok mu kayda değer bir şey ?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence yok bikac kucuk sahil kasabasi bulursun bir de virginia beach ama daha once dedigim gibi ocean city virginia beach ne kadar guzel de olsalar yazin okullar acilinca ciddi sekilde bosalir.. her turistik sahil yeri gibi diyelim 1000 dolar da yeterli eylul ortasi gibi tur arkadasi araan bir cok kisi var onlara katil.. forumda baya konu var bu sekilde ya da sen kendi tarihin icin konu ac eger sana uymuyorsa hicbiri.. cunku 2 al 2 bedava var.. 370 dolara 6 gunluk dogu turu var.. bu tursana 500-600 arasinda patlar.. miamiye gidis gelis ucak biletini ordaki gezilerini de katarsak 1000-1300 arasinda bu isi halledersen.. cok kasman lazim 1000 doalr icin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sana şöyle bir tavsiye verebilirim. nyc den tura katılacakmışsınız, bu süper zaten. bunun dışında miami-nyc arasında görülmesi gereken neresi var dersen belki jacksonville o da uzay müzesi filan var işte, bir de belki orlando.(aslında gidilecek hoş sahil kentleri var fakat hani 1 gün gezelim-görelimlik değil bence. mesela tampa diye bir kent var gideceksin 1 hafta tatil yapacaksın ama 1 günlük hiçbirşeye benzemez bence. orlarda yapacağın şey gün içinde denize girelim sonra gece de klübe gidelim olur 1gün içinde, zaten yol yorgunu olacaksınız o da ne kadar verimli olur. tamam amerikaya geldik, bir daha ne zaman gelicez heryeri dolaşalım mantığı var ama bu iki yer arası arabayla gidilirse; attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez.(bence)) yapacağın şey 2 tane;

1)nyc-miami'ye uçacaksın.(biz $75e almıştık, gidiş dönüş $100e filan bulursunuz bence), orda 2 gün araba kiralayın, miamide gezilecek yerlere gidin ve sonra key west e gidin! key west'e giderken güneşin batışını yakalayın çünkü öyle biryer ki 100km kadar okyanusun ortasında köprüde gidiyorsun(mapten bakarsın). sonra arabayı bırakıp 3-4 gün miami de deniz, eğlence takılırsınız.

2)nyc-orlando uçağına bilet alırsınız. orda araba kiralarsınız. universal studios'a girersiniz, gece bir klübe girersiniz, sabaha karşı orlardodan miamiye yola koyulursunuz(otele para vermektense arabaya verirsiniz fazladan yer görmüş olursunuz). araba altınızdayken miamiyi gezersiniz, sonra yine keywest e gidin!(key west iki seçeneğe de koydum, miami de 1 gece dışarı çıkmaktansa orada 1 geceyi, yolun mükemmelliğini görmenizi isterim, bu arada 1 geceden fazlası da sıkar bence) sonra miami de arabayı verirsiniz. 3-4 gün ise plaj, gece, mece derken geçirirsiniz günleri. sonra miami den nyc ye uçakla dönersiniz.
    Konu orcns tarafından (13-08-2012 Saat 11:38 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı orcns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana şöyle bir tavsiye verebilirim. nyc den tura katılacakmışsınız, bu süper zaten. bunun dışında miami-nyc arasında görülmesi gereken neresi var dersen belki jacksonville o da uzay müzesi filan var işte, bir de belki orlando.(aslında gidilecek hoş sahil kentleri var fakat hani 1 gün gezelim-görelimlik değil bence. mesela tampa diye bir kent var gideceksin 1 hafta tatil yapacaksın ama 1 günlük hiçbirşeye benzemez bence. orlarda yapacağın şey gün içinde denize girelim sonra gece de klübe gidelim olur 1gün içinde, zaten yol yorgunu olacaksınız o da ne kadar verimli olur. tamam amerikaya geldik, bir daha ne zaman gelicez heryeri dolaşalım mantığı var ama bu iki yer arası arabayla gidilirse; attığın taş ürküttüğün kurbağaya değmez.(bence)) yapacağın şey 2 tane;

1)nyc-miami'ye uçacaksın.(biz $75e almıştık, gidiş dönüş $100e filan bulursunuz bence), orda 2 gün araba kiralayın, miamide gezilecek yerlere gidin ve sonra key west e gidin! key west'e giderken güneşin batışını yakalayın çünkü öyle biryer ki 100km kadar okyanusun ortasında köprüde gidiyorsun(mapten bakarsın). sonra arabayı bırakıp 3-4 gün miami de deniz, eğlence takılırsınız.

2)nyc-orlando uçağına bilet alırsınız. orda araba kiralarsınız. universal studios'a girersiniz, gece bir klübe girersiniz, sabaha karşı orlardodan miamiye yola koyulursunuz(otele para vermektense arabaya verirsiniz fazladan yer görmüş olursunuz). araba altınızdayken miamiyi gezersiniz, sonra yine keywest e gidin!(key west iki seçeneğe de koydum, miami de 1 gece dışarı çıkmaktansa orada 1 geceyi, yolun mükemmelliğini görmenizi isterim, bu arada 1 geceden fazlası da sıkar bence) sonra miami de arabayı verirsiniz. 3-4 gün ise plaj, gece, mece derken geçirirsiniz günleri. sonra miami den nyc ye uçakla dönersiniz.

Hocam yorumun cok tesekkur ederim sayende biraz Sekillenmis oldu kafamda miami tarafi. Ilk secenek para acisindan daha ucuza gelyo gibi duruyo. Ornegin 2. Secenekte arabayi orlandodan alip miamiye birakmak icin ekstradan bi ucret alirlar sanirim?

Bide ben suan baktigim ucak biletleri fiyati gidis donus 200 dolar. Ben suan size gore gec kaldigim icin mi 100dolara gore? Bide nerden bulabilirim ben expedia ve kayak.com a falan bakiyorum?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kayak.com en ucuzu zaten.. bir de havayolu sitelerine de bak bazen daha ucuz olabiliyor kampanyayla ama cok nadir kayak.com a yansimaz bu kampanya yinede 5 dk fazla nette durman sorun olmaz heralde..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

senin için maillerimi kontrol ettim; biz 1 ay öncesinden almışık(18 eylül için 13 ağustosta) miamiden nyc= $70 (expedia dan aldım)

ya aslına bakarsan şöyle birşey var; dediğin gibi orlando seçeneği daha pahalı neden?
    -orlandoya gideceksen universal studios'a giricen($100 civarı)
    çünkü şimdi hertz'in sitesinden baktım, orlando'dan alıp miamide bıraksan da aynı miamiden alıp miamide bıraksan da

iki seçenek arasında oynayacak olan rakam universal studios'un rakamı kadar olur;
    orlandoda hostel kişi başı 10 dolar ucuzdur. hostel parası+10 dolar daha verdin mi benzininin karşılar.
    Konu orcns tarafından (14-08-2012 Saat 04:45 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı orcns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin için maillerimi kontrol ettim; biz 1 ay öncesinden almışık(18 eylül için 13 ağustosta) miamiden nyc= $70 (expedia dan aldım)

ya aslına bakarsan şöyle birşey var; dediğin gibi orlando seçeneği daha pahalı neden?
    -orlandoya gideceksen universal studios'a giricen($100 civarı)
    çünkü şimdi hertz'in sitesinden baktım, orlando'dan alıp miamide bıraksan da aynı miamiden alıp miamide bıraksan da

iki seçenek arasında oynayacak olan rakam universal studios'un rakamı kadar olur;
    orlandoda hostel kişi başı 10 dolar ucuzdur. hostel parası+10 dolar daha verdin mi benzininin karşılar.
    Ucak bileti sitesi sormamdaki amac suan calistigimdan dolayi detayli arastirma yapamiyorum. Bilinen siteleri buldum fakat acaba boyle gunluk indirim yapan siteler falan var mi amaciylansordum.

Simdi birde haftaya day offumuz ocean city marylande gidicez onun arastirmasi da var. Onceligimi belirlemek istiyorum.

Daha once boyle planlar yapmadigim icin yani acemi oldugum icn fikir almak istoyorum. Simdi onumde baska gezi plani oldugu icin eyluldekine detayli bi arstirmaya giremiyorum. Ben tarihini kesinlestirsem ve kaba taslak ne yapacagima karar versem. Sonrasinda cok zaman gecmemesi icin hemen ucak biletlerini alsam ve diger hostel, araba kiralama isi gibi konulari 1 hafta sonra yapsm nasil olur?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

öyle çok farketmez bence. ama sonuçta 3 kişisiniz, biriniz de eylüldekine baksın göz ucuzyla, kampanya filan olursa alırsınız. hertz bazen kampanya yapıyor(discount kuponları dağıtıyor mesela, hosteller günlük düşebilir, uçaklar düşebilir)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)