Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 New York

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2013 New York

Arkadaşlar merhabalar

uzun arastırmalar ve bilgi alımından sonra her zaman hayalini kurdugum new yorka gitmeye karar verdim amacım sadece city'i görmek.para kazanmak gibi bir derdim yok acıkcası kazandıgım giderlerimi karsılasın iş bittikten sonrada cebimde 1-1.5 dolar para kalsın istiyorum
    ben su anda calısan bi insanım ve shift'im 07:00 - 16:00 arası ve iş saatlerimden cok memnunum eger oradada böyle saatli bir iş bulursam işten sonra şehri altına üstüne getirmek niyetindeyim.

size sorum su olucak şimdi. ingilizce bölümünden mezun oldugum için ingilizce upper-intermadiate seviyesinde yani iyi gibi orada ne gibi bir iş önerirsiniz bana ingilizcemi kullanarak ne gibi işler yapabilirim

cevaplar için much obliged şimdiden

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla arkadasım manhattanda bı herhangı bır ıs bulursan aradıklarınıda bulursun dıyebılırım ıng sevıyen ıı ıse zaten ıı ıs verırler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum ben manhattan da calisyorum yaklasik 2 haftadir, biraz zaman gecsin tam dusuncelerimi yazarim buraya. yalniz altimi ustine getirimek biraz zor bu sehrin istanbulu 2 ile carp icinde yasayan insanlari zengin yap, al sana new york.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı frmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ben manhattan da calisyorum yaklasik 2 haftadir, biraz zaman gecsin tam dusuncelerimi yazarim buraya. yalniz altimi ustine getirimek biraz zor bu sehrin istanbulu 2 ile carp icinde yasayan insanlari zengin yap, al sana new york.
    dostum ilk önce cevabın için cok teşekkür ederim ne işinde calısıyorsun ve shift'in nedir bilgi verebiir misin.?
    olsun bende gezebildiğim kadar gezerim napalım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AyaLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum ilk önce cevabın için cok teşekkür ederim ne işinde calısıyorsun ve shift'in nedir bilgi verebiir misin.?
    olsun bende gezebildiğim kadar gezerim napalım

burda bir gurme markette delivery yapiyorum, isim baya rahat saat 16 ile 22 arasi calisiyorum. bisikletle filmlerde gordugum o buyuk kulelere paket goturuyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler bılgıler benım ıcınde yararlı oldu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de ilk defa katılacağım WATa, ve ben de NY istiyorum ve benim de amacım para kazanmak değil! İlk ve ilk amacım : ingilizcemi advanced ve fluent yapmaktır. Şu anda kötü sayılmaz(zamanında hazırlık sınıfında upper ve advanced kurlarında okudum). Hangi şirketi seçeceğimi şaşırdım. NY olsun istiyorum ama şöyle de bir korkum var: firmaya başvururuz, sonra da istediğimiz eyalet veya şehrin o firmanın iş seçeneğinde olmadığını öğrenmek kahreder beni . napmak lazım?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AyaLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar

uzun arastırmalar ve bilgi alımından sonra her zaman hayalini kurdugum new yorka gitmeye karar verdim amacım sadece city'i görmek.para kazanmak gibi bir derdim yok acıkcası kazandıgım giderlerimi karsılasın iş bittikten sonrada cebimde 1-1.5 dolar para kalsın istiyorum
    ben su anda calısan bi insanım ve shift'im 07:00 - 16:00 arası ve iş saatlerimden cok memnunum eger oradada böyle saatli bir iş bulursam işten sonra şehri altına üstüne getirmek niyetindeyim.

size sorum su olucak şimdi. ingilizce bölümünden mezun oldugum için ingilizce upper-intermadiate seviyesinde yani iyi gibi orada ne gibi bir iş önerirsiniz bana ingilizcemi kullanarak ne gibi işler yapabilirim

cevaplar için much obliged şimdiden
    kötü haber!!! Artık NYC işi seçemeyeceğiz.
    Work and Travel 2013 sezonu Department of State‘in getirdigi yeni kurallar nedeniyle biraz sikintili gececek gibi duruyor. Yeni kurallar ile Alaska balik fabrika isleri artik yasaklaniyor. Work and Travel 2012 sezonu Alaska’ya gitmek isteyen ogrencilerin son sanslari oldu. Bunun yaninda satis isi yapilan kiosk-cart isleri de yasaklanacak.

Bir diger guncellemeye gore Turk ogrenciler artik Turk isverenlerde calisamayacak. Bu kuralin uygulanmasi programin geregi acisindan normal bir kural, fakat ogrenciler ve isverenler acisindan zorluk yaratacaktir.
    Work and Travel 2013 sezonunda artik gezici fuar isleri de iptal olan isler arasinda.

Work and Travel 2013 sezonunda ogrencilere sunulacak isler hotel, restaurant, lifeguard, eglence parki – kaldi ki eglence parki isleri artik pek Turkiye firmalarina verilmiyor- olacaktir. Work and Travel 2013 sezonunda New York City gibi buyuk sehirlerde calismak da mumkun olmayacak.

Bu yuzden ogrencilere sunulacak isler genelde kucuk sehirler, orta Amerika civari lokasyonlari ve housekeeping(oda temizligi) ya da dishwasher(bulasik yikama) gibi isler olacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda cok buyuk beklentilerle, mesela; cok para kazanmak, buyuk sehirlerde calismak, Ingilizcesi kotu olmasina ragmen server(garsonluk) gibi pozisyonlarda calisak istemek vb. tercihlerin olmasi artik pek mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2013 sezonunda tum ogrenciler mutlaka sponsor ya da isverenler ile mutlaka mulakat yapacaktir. Bu sebeple artik Ingilizcesi cok kotu olan adaylarin programa katilip vize alabilmesi daha isveren acisindan mumkun olmayacaktir.

Work and Travel 2012 vize mulakatalarinda konsolosluk gorevlileri not ortalamasindan ziyade Ingilizce bilgisine onem veriyorlar.

Work and Travel 2013 sezonunda bu maddeler daha cok one cikacak.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar new york deyince aklınıza new york city gelmesin orası nyc... new york bir eyalettir ve başkenti de albany dir. 2013 new york city diye açsaydınız başlığı daha doğru olurdu sanki

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

new paltz hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Newyorkda kalan konaklamada yardımcı olacak kımse varmı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)