Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erasmus ıcın Gıdılecek Unıversıteler Ve Ulkeler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Erasmus ıcın Gıdılecek Unıversıteler Ve Ulkeler

Oncelikle bu yaz work and travel yaptiktan sonra California Palm Desert te gelecek sene icin (2008-2009) 2. yariyili icin erasmus programi ile ilgileniorm. gel gelelimki bizim bolumun erasmus koordinatoruyle gorusunce suan elimizde universite yok armut pis agzima dus olmaz dedi gitcegim unvteyi benim bulmami istedi gerekiorsa arkadaslarindan yardim alabilirsn biz sizin icin kontenjani ayarliyacagiz dedi bu yuzden arkadaslar isletme bolumu 2. sinifta okuorum istanbul universitesi iktisat fak. 3. sinifn 2. donemi orda olmayi planliorum bunun icin onerebileceginiz ulkeler ve elinizde mevcutsa o universitelerinin adlarini alabilirmym koordinator hocamiz iletisime gecip ikili anlasma yapacakms bu sayede arkamdakilerde benim calismalarimdan yararlanabilecekms simdiden tesekkurler ...
    California PAlm DesErT & BufFalO ThuNdEr ReSorT . . .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Birde arkadaslar bu ikili anlasmalar dolayisiyle amerika filan secenegimiz var mi dir eger yoksa hangi ulkeyi onerirsiniz ..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

erasmuscu arkadaslar aranior ) bu arada sir ozel atamiorm pazar 11 de ordaym beni bulursam yardimci olmaya calisrm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Erasmus aşağıda da görüldüğü gibi ab üyesi ülkeler arasında olur.Amerika'daki üniversiteler bölye birşey var mı bilmiyorum ama daha önce hiç duymadım.

Bu programdan yararlanmak isteyen öğrencilerin, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin üniversitelerini araştırarak kendi derslerine benzer dersleri bulup, kendi bölümlerindeki ERASMUS danışmanlarına iletmeleri gerekmektedir. Derslerin denkliğini onayladığında ilgili başvurular danışmanlar tarafından yapılır. ERASMUS öğrencileri yurtdışındaki harcamaları için yaklaşık 500 dolar hibe alırlar. Üniversite öğrencileri ERASMUS programına öğrenim hayatları boyunca sadece bir kere katılabilirler.

Nasıl Müracaat Edilir? Üniversiteler, Erasmus Üniversite Beyannamesi, Müfredat Geliştirme, Yoğun Programlar, Akademik Uzmanlık Ağları projeleri ve ECTS/DS Etiketi için Teknik Destek Bürosu’na (Technical Assistance Office-TAO) http://www.socleoyouth.be adresi yoluyla ayrı ayrı müracaat etmek zorundadırlar. AB Komisyonu, beyannamede verilen kurumsal bilgileri, ilgili üniversitenin rektörlük onayını taşıdığı için doğru kabul eder fakat bu bilgilerdeki herhangi bir yanlışlık veya yanıltma amaçlı herhangi bir bilgi bir şekilde tespit edilirse, ilgili üniversite, işbirliği kurduğu üniversiteler ve Komisyon nezdinde itibarını kaybeder. Bu da daha sonra yapmayı düşündüğü işbirliği zeminini ortadan kaldırabilir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

cok tesekkurler arkadasim da isletme de okuyorm bunun icin hangi ulke unvte vs bilen var mi interneti alt ust ediorumda umdugum kadar kolay degilmis
    bu programin exchange le bir farki var mi yani amerika da 1 donem okuyabilrmym olmadi ispanya dusunuorum yorumlarinizi bekliorm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Şöyle bi baktım da Türkiye'deki üniversitelerin Amerika'daki üniversitelerle anlaşmaları varmış fakat bunların şartlarını bilmiyorum.Bu yüzden yanlış bilgilendirme yapmak istemiyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Kafayi yemek uzereyim cok arastirmaci bir kisiligim var milletin salladigi yok amerika ile olan anlasmalarda bir ucretin olup olmadigini cozemedm ama bir de sartlarinda hic biri notlardan filan bahsetmior wat gibisi yok ya )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

dediğin gibi bir uygulamayı daha önce duymamıştım.. erasmus öğrenci değişim programı olduğu için üniversiteler arasında anlaşma sonucu yapılıyor. yani hem onlar bize hem de biz onalra gönderiyoruz... bizim bölümde çek cumhuriyeti, polonya ve italyaya gidiliyor. bunlar içinde en uygunu polonya.. çünkü çoğu avrupa ülkesinde ekonomi türkiyenin çok üzerinde olduğu için hayat çok pahalı hale gelebiliyor (ör: italya) ama polonya hem diğer ülkelere yakın oluşu hem de üniversitelerinin fena olmayışıyla baya öğrenci alıyor bizden....
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende seneye katılmayı düşünüyorum
    inaşallah düşünmekle kalmam
    !!! VİZEDE FİRE VERMEYEN TEK FORUM !!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

dusunmekle kalmayip yururluge gecirmelisin simdiden basla hatta yardim lazim bana da ispanyadan 1 2 yer buldum gibi de oncelik usa de bakalm ordan bulabilecekmiyim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hasann senin bu dediğini bnde düşünüyorum bu sene amerikaya gideceksin ya bnce orda işi gücü bırak okul araştır. bn erasmus olmasada dil kursu gibi bişeyle başlayıp sonra master falan olabilir bnde kafayı bozdum gerekirse okulu bile dondururum. erasmus işini bnde hocalarımla konuşcam kayda değer bişey olursa burdan paylaşırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

4. sinifsa eger erasmus cok risk arz edior bir de zamanlarini kacirmisim o kadar takip etmeme ragmen ya 2. donem gondermiyormus bizim okul 1. donem de de diger unvt. le ikili anlasma yapmak icin zaman gecmis sansa bak baska bolumlerin unv.telerine sarkacm tabi onlar gitmez bana yer kalirsa bakalm nolcak(bu arada ben 2. sinifin 2. donemindeyim yanlis anlasilnma olmasin)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

erasmusla ilgili sorularinizi hollandada erasmus yapmis ve 1 sene erasmus ogrenci klubu turkiye baskanligi yapmis biri olarak yanitlayabilirim. ilkertaner1

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar ben endüstri mühendisliğinde okuyorum,erasmus yada exchande için ders denkliğinin sağlanabileceği üniversiteler var mı? Bu konuda acil bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizim okulun End. Müh. bu okullarla exchange yapıyomuş.

Almanya
    Uni. Karlsruhe

Avusturya
    Tech. Uni. Wien

Finlandiya
    Tampere Uni. of Technology

Fransa
    Inst. Nat. Polytech. De Grenoble

İspanya
    Uni. Poli. de Valencia

İtalya
    Uni. Degli Studi di Firenze
    Uni. Poli. Delle Marche

Portekiz
    Uni. do Minho
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

TR deki üniversitelerden bazılarının şu anada anlaşmalı oldugu bi kaç üniversite Endüstri müh için

Universita degli Studi di L'Aquila
    Technische Universitat Kaiserslautern
    Universita degli Studi di Perugia

Savonia University of Applied Sciences
    Endüstri Mühendisliği Tuula Linnas Tuula.Linnas@savonia.fi

Viadrina European University İşletme,Uluslararası İlişkiler,
    Endüstri Mühendisliği Petra Weber students-in@euv-frankfurt-o.de

Craiova Üniveristesi Romanya

University of Extremadura İspanya

Timişoara Politeknik Üniveristesi Romanya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)