Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: trafik cezasi yardim :(

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation trafik cezasi yardim :(

Selam arkadaslar , 2 gun once dc den donerken arabayla , arabanin ust kisminda bulunan camdan disari ciktim ve aninda polis durdurdu. Bi kagit verdi ve ayin 23 unde mahkemeye cikicam ceza ise reckless driving. Araci ben kullanmiyordum . Bu cezanin ucreti ne kadardir lutfen bilenler yardimci olsun .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hacım anladığım kadarıyla mahkemeye çıkıyorsun ve max alacağın ceza 364 gün ve 5000 dolar yalnız biraz araştırdım reckless driving uyuşturucu içip araba kullanmaktan on altı yaşından kucuk ehliyetsiz araba kullanmaya kadar değişiyor bu hem iyi hem kötü (bilmediğimden yorum yapamayacağım) iyiliği şu yukarıda yazdığım olaylar türkiyede çok ağır suçlar -yani bizde bile ağırsa amerikayı düşünemiyorum- dolayısyla benim tahminimce 300-500 dolar en fazla ceza ile yırtarsın (agresif olma canını da sıkma) kötülüğü ise şu bu kadar geniş bir kapsama fix bir cezalandırma sistemi uyguluyorlarsa yandın (şöyle yargıcın önüne olay değil sadece reckless driving diye gelirse bunun içinde uyuşturucu da olduğu için öyle bir suç ile aynı kefeye girebilirsin) aşşağıda linkini atıyorum biraz da kendin araştırırsın sıkma canını şansızlık olmuş ben mc de çalışıyorum bizim dükkanın önünden ne mallar geçiyor camdan aşşağı sarkarak kufur eden...

RCW 46.61.500: Reckless driving

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Reckless driving eger abd ehliyetin varsa 4 puan veriyorlar artı 250 dolar para cezası. Ama birde reckless in durumuna yani polisin raporuna bağlı. Çok ciddi bir suçtur. Gecen kıs bir tanıdığıma verdi bu cezayı polis. Yabancı oldugun için tamamen para cezasına cevirebilirler, en iyisi mahkemeye gitmen , özür diler , kuralları bilmiyordum felan dersen sucun düşebilir, drop deniyor ingilizcede, eğer imkanın varsa avukat tutmak en iyisi.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reckless driving eger abd ehliyetin varsa 4 puan veriyorlar artı 250 dolar para cezası. Ama birde reckless in durumuna yani polisin raporuna bağlı. Çok ciddi bir suçtur. Gecen kıs bir tanıdığıma verdi bu cezayı polis. Yabancı oldugun için tamamen para cezasına cevirebilirler, en iyisi mahkemeye gitmen , özür diler , kuralları bilmiyordum felan dersen sucun düşebilir, drop deniyor ingilizcede, eğer imkanın varsa avukat tutmak en iyisi.
    public defender talep edilemiyor mu ? bildiğim kadarıyla mahkemenın atamasını istersen ücretsiz. ama bu gıbı bı durumda mümkün mü bilemiyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Senin bildigin şey genel bilinen şey , birde olayın detayları var, her duruma mahkeme senin için avukat vermiyor , tutuklama yok ortada, ciddi bir durum yok . Diyelimki avukat verdiler sanmıyorum yapsınlar ama, bilen kisilerden duyduğum kadarıyla onlar bir ise yaramıyor.cunku avukatların belli bir süre devlet için bedava calışması lazım , o yüzden davayı kaybetsede kazansada umrunda değil. Seninle avukat ilgilenmiyor. Eğer ingilizcen varsa anlatırsın olayi
    Peki.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben de gittim mahkemeye gordugume gore max 250 dolar ceza alirsin merak etme .. herkes toplaniyor yaklasik 30 kisi ayni salonda tek tek adi okunan on tarafa cikiyor davasi goruluyor max 3 dk suruyor.. iddia makami olarak tam olarak mevkisi ne bilmedigim bir kisi davadan once senle konusuyor seni durduran polisle beraber polise senin hakkinda sorular soruyorlar sorun cikarttin mi gibisinden..eger polis olumlu konusursa senin icin sen de bilmiyordum Turkiye de araba kullanmayanlarin camdan sarkmasina ceza verilmiyor gibi birsey soyleyebilirsin.. neden sarktigina da bir bahane bulur soylersin.. ceza alirsin bence ceza miktari 100-150 dolar civari olur gibi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)