Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: çok önemli!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart çok önemli!

beyler merhaba. bi arkadaşım vasıtasıyla bi sorum olacak. dün amerikaya ulasan bi arkadasımız parka gidiyor ve şu anda lifeguard ihtiyacımız yok diyip geri çevriliyor. nasıl olabilir acaba şaşkınlık içerisindeyiz. SSN numarasını nasıl temin edebilir acaba ? başka bir işte çalışmak için. çok acil cevap bekliyor kendisi lütfen arkadaslar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

iş sözleşmesi imzalamadı mı? sonuçta elinde bi sözleşme var arasın sponsoru anlatsn durumu. madem ihtiyaçları yokmuş ne diye adamı işe kabul etmişler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar olay su. clemeton parkta calismak icin geldik clementon new jersey e. clementon parktaki adamlar bize lifeguard ihtiyacimiz yok dediler. oylece kaldik. ustelik daha 3 tane arkadas daha gelecek. ama bizim burdaki menajerimiz bile bizim gelecegimiz bilimiyormus. kadin sasirdi. simdi ocean city de is bulmaya calisicam dedi ya da turkiyeye donun dedi. diger 3 arkadasiniza da soyleyin gelmesinler dedi. su an napalim bilmiyoruz. bir de bu adamlara yaptirim olmayacak mi? yani adamlar bizden binlerce doalr para aliyorlar ve ustune geliyoruz is yok diyorlar. buraya geldik guya kalacak yer ayarlamislar ama ise girmezseniz kalamazsiniz diyorlar. 2 gundur motelde kaliyoruz. ellerimizde bavul dolasip duruyoruz. lutfen fikir verin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sözleşmeniz var demek ki oraya gittiğinize göre. gidin konsolosluğa polise fln anlatın durumu bence. ortada bi dolandırıcılık var. amerikadaki sponsorla görüşmeniz gerek tabi ki. oradaki işleri halleden de o . size ds basmış adamlar. konuşun size iş bulurlar eğer bulmuyorlarsa da gidin şikayet edin adamları. elinizde ds belgesi ile gidin SSN başvurmayı deneyin. allah yardımcınız olsun. zor bi durum cidden.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar bunu ben 3-4 ay önce yazmıştım herkes saçmalıyosun dedi. Şİmdi birdaha yazıyorum. Job offer belgesinin boş halini hemen hemen bütün sponsorların internet sitesinden indirebilirsin. Ve kendin doldurabilirsin. İşyeri adresi falan sallar doldurabilirsin. Job offer belgesinin hiçbir resmi geçerliliği yok. Ayrıca Türkiyedeki bütün WAT şirketleri job offerları az yada çok kendileri doldurur. Çoğu zaman işverenin o elemanın geleceğinden haberi dahi olmaz. Yani kısacası job offera güvenmemek lazım. Gitmeden işverenle direk irtibata geçmek lazım. En mantıklısı aslında job offerı kendin doldurup self gitmek lazım. Sonra istedğin şehre gidip iş ararsın Amerikada. Size tavsiyem artık iş işten geçmiş ve sponsorun size iş aramasıyla sizin kendinizin iş araması arasında çok fark olmayacak. Bu yüzden kaldığınız yerdeki bütün işyerlerini dolaşıp iş aramanız. Olmazsa yazın iş arzı çok olan Turizstik şehirlere kaymanızı tavsiye ederim. NAsıl olsa sizi orda bağlayan birşey yok. Son olarak şirkete hiçbirşey yapamazsınız çünkü siz bu işe başlarken size 8-9 sayfa anlaşma imzalatıyorlar ve oluşabilecek bütün bu tarz olumsuz durumların şirketle alakası olmadığını kabul ettiriyorlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

iyi de kardeşim bu adamlar sadece job offer imzalayıp gitmediler herhalde amerikaya. o job offer'a göre ds formu da basıldı. herkes job offer yazabilir evet ama herkes ds basamıyor. sponsor ds'i bastıysa bilgisi var demek işten. her yere şikayet edebilirsin bu adamları. ara bence hakkını yanlarına kar bırakma yani. çünkü daha sonra bunu başkalarna da yapacaklardır.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunu ben 3-4 ay önce yazmıştım herkes saçmalıyosun dedi. Şİmdi birdaha yazıyorum. Job offer belgesinin boş halini hemen hemen bütün sponsorların internet sitesinden indirebilirsin. Ve kendin doldurabilirsin. İşyeri adresi falan sallar doldurabilirsin. Job offer belgesinin hiçbir resmi geçerliliği yok. Ayrıca Türkiyedeki bütün WAT şirketleri job offerları az yada çok kendileri doldurur. Çoğu zaman işverenin o elemanın geleceğinden haberi dahi olmaz. Yani kısacası job offera güvenmemek lazım. Gitmeden işverenle direk irtibata geçmek lazım. En mantıklısı aslında job offerı kendin doldurup self gitmek lazım. Sonra istedğin şehre gidip iş ararsın Amerikada. Size tavsiyem artık iş işten geçmiş ve sponsorun size iş aramasıyla sizin kendinizin iş araması arasında çok fark olmayacak. Bu yüzden kaldığınız yerdeki bütün işyerlerini dolaşıp iş aramanız. Olmazsa yazın iş arzı çok olan Turizstik şehirlere kaymanızı tavsiye ederim. NAsıl olsa sizi orda bağlayan birşey yok. Son olarak şirkete hiçbirşey yapamazsınız çünkü siz bu işe başlarken size 8-9 sayfa anlaşma imzalatıyorlar ve oluşabilecek bütün bu tarz olumsuz durumların şirketle alakası olmadığını kabul ettiriyorlar.
    Bu konuda biraz eksik bilgi geçilmiş. Her offer istediğiniz gibi doldurulabilir ancak yeni düzenlemelerle offer üzerinde istenen ve şirketlerin herkese vermeyeceği bilgiler vardır. Bunlar:

1- Tax ID
    2- Workers' Compensation Policy Number, Carrier Company ve geçerlilik tarihi

Bunlara ilaveten Workers' ın bir kopyasını da sponsorlar iş yerlerinden ister. Ayrıca her offerda yazan iş yerinin ofis telefonundan offerı imzalayan kişi aranır, konfirmasyon istenir. Yani bahsettiğin gibi offerın doldurulmasıyla iş bitmiyor artık.
    admin (at) turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam burdaki sirket sorumlu olmasa sponsor sorumludur.Bi sekilde ya sponsorun yada sirketin sorumsuzlugu var.Bu durumda gittiginiz her yerden fis alin sonra bunlari talep edersiniz.yediginiz yemek kaldiginiz yer ne kadar toplayabiliyosaniz toplayin.Dava acin ve dava masraflarini karsi taraftan talep edin o kadar ucuz olmamali.Tabi bu arada is arayin belki sansiniza iyi bi is bulabilirsiniz.Sponsora soylersiniz biz is bulduk diye.Ama kolay pesini birakmayin.Yukarda arkadaslarin dedigi gibi polise basvurun durumunuzu anlatin.Size yardim ederler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

su saatten sonra zaten yaptigimiz sey o. sponsor kadin bize sundugu teklifte tabiiki de turkiyeye hemen donmeyecegimiz icin, ocean city MD ye geldik bugun. sabah 7 de ciktik yola ogleden sonra 4 gibi varabildik ancak. ve yoldayken kadini aramamiza ragmen bizi beklemeden kapatmis saat 4te. ustelik kapida 5te kapaniyor diyor. yarinda malum 4 temmuz yani resmi tatil. kadinla persembe gorusecegiz. biz de burada kapi kapi is aramaya basladik ama nafile. heryer artik cok gec diyor. sirket bizi gec gonderdi ds 2019 u basamadigi icin. ustelik onlarin yuzunden olan bi gecikmeye ragmen bizden fazladan para aldilar ucak bileti icin. tukiyedeki arkadaslara gelmeyin maili geldi dun. kadina bize is bulmak zorundasin, elimizde kontrat var dedik. kadin sizin kontratiniz clementon parktaydi ben size burda is bulmak zorunda degilim diyor. siz kendiniz bulabilirseniz bulun diyor.burdaki insanlar amerika dis isleri bakanligina(ya da o tarz bisey orjinal adini tam bilmiyorum) sikayet edin her turlu yardimci olurlar diyolar. ve burdaki turkler her yil kac tane ogrenci bu durumda buraya geliyor dedi az once. sikayet edecegimizi soyledim. mutlaka yapin artik buna birinin dur demesi lazim dedi. 300 kisilik yere 700 kisi gondermek ne demektir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

durumunuzda herhangi bir gelisme var mi? naptiniz arkadaslar?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet durumunuzu bende merak ettim noldu? Son durum nedir? Öyle herkese sponsorluk verilirse olacağı budur muhakkak gidin şikayet edin. türk konsolosluğuna ve göçmenlik bürosuna. immigration office derler. ayrıca türkiye'ye gelince de burdaki şirketinizi dava edin. herşeyinizi belgeleyin muhakkak.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 kisiydik arkadaslar. diger arkadasim otelde is buldu dun. kalacak yeri de buldu. ben halen is ariyorum. ama bulamadim. yine cikip aramaya devam edicam. umarim bulurum. cunku sikayet falan su an aciliyetim degil. oncelikle is ve kalacak yer bulmam lazim. tesekkurler ilgilendiginiz icin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hadi Allah yardimcin olsun kardesim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ah birde işiniz bitince geri dönüş yapsanız,bilgiyi alınca kaçmasanız!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Harbiden ya acaba sonuç ne oldu. Çözüldü mü çözülmedi mi? insan merak ediyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)