Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada YASALAR!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amerikada YASALAR!!!

AMERİKA'DA YASALAR

Ziyaretçi olmanıza rağmen Amerikan Yasaları sizin için de geçerlidir. Sizden kendi ülkenizde olduğu gibi Amerikan federal, eyalet, yerel yasalarına uymanız ve saygı göstermeniz beklenir. Amerika’da kaldığınız süre içinde problemlerden uzak durmalısınız. Yasa dışı hareketler Amerika’da kalmanızı zora sokar.

Eğer yasa ile ilgili başınız derde girerse, Sponsor kuruluşunuzu size yardım etmesi için arayabilirsiniz. Ancak şunu bilmenizde fayda var; yasayı çiğnerseniz sponsor kuruluşunuz sizin yapmış olduğunuz hareketlerden sorumlu tutulamaz. İşlediğiniz suçun sorumluluğu da tamamen size aittir. İşlediğiniz yasa dışı suçun cezası olarak size verilebilecek her türlü harcama ve cezadan kendiniz sorumlu olursunuz. Sponsor kuru luşunuz istediğiniz takdirde size avukat bulma ya da Amerika’daki Türk konsolosluğundan yardım isteme gibi konularda destek verebilir.

Amerika’da yasaları uygulayan dört kurum vardır:

Şehir polisi (Şerif)

Eyalet polisi

Ulusal muhafızlar

FBI

Uygulanan yasalar şehirden şehre değişmektedir. Ancak genel olarak Amerika’ya gitmeden önce yasalarla ilgili bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Şuçlu bulunursanız muhtemel sonuçlar şunlardır:

Para Cezası – sizin işlediğiniz suça göre değişir.

Belli Bir Müddet Hapis Cezası

Sınır dışı edilmek

Bunların dışında Amerika’da herhangi bir suç işlemeniz durumunda bir daha Amerika’ya gitmek istediğiniz zaman vize almakta zorluk çekebilirsiniz.

Ne Tür Suçlar Tutuklanmanıza Neden Olabilir?

Uyuşturucu kullanmak

21 yaşın altında alkol almak

Alkollü ve ehliyetsiz araba kullanmak

Sahte kimlik belgeleri kullanmak

Çevrenizdeki kişiler ve polisle kavga etmek

Huzuru bozacak davranışlarda bulunmak

Yasadışı davranışlarda bulunmak

Mülke zarar vermek

Hırsızlık ve yankesicilik

Suçlu Bulunursanız Yasal Haklarınız

Sessiz kalma ve sorulara cevap vermeme hakkınız var

Suçlanan hiç kimse itiraf etmeye ya da kanıt göstermeye zorlanamaz

Polis memuru araştırma ile yetkili değilse aranmama hakkınız vardır.

Avukat tutma hakkınız vardır ve avukatınızın ücretini ödeyememeniz durumunda size bir avukat sağlanacaktır.

Mahkemeyi beklerken kefalet ile serbest kalabilirsiniz.

Kendinizi mahkeme prosedürlerine ve kanıt göstermenin tüm kurallarına göre savunma hakkınız vardır.

Her şeyden önemlisi suçunuz kanıtlanana dek masum sayılırsınız.

Uyuşturucu
    Uyuşturucu maddelerin yasa dışı kullanımı kanunda belirtilmiştir. Her ne kadar cezalar eyaletten eyalete değişse de uyuşturucu madde kullanmanız ya da uyuşturucu madde satmanız, satıcılarla iletişim kurmanız durumunda para hatta hapis cezasına çarptırılabilirsiniz.

Cinsellikle İlgili Yasal Zorunluluklar

Cinsel olarak aktif olmak sizin kendi kişisel seçiminiz olmasına karşın, Amerika’da bu konularda yasal sınırlar vardır:

1) Karşılıklı Rıza. İki tarafta birlikte olmayı istemelidir. Saldırarak, zor kullanarak, ve istem dışı ilişkiye girmek kanunda şiddet ve tecavüz olarak adlandırılır. Bu konuda kanunlar eyaletten eyalete değişiklik gösterir

2) Küçüklerle İlişkiye Girmek. Eğer yetişkin bir insan 18 yaş altında bir insanla cinsel ilişkiye girerse bu tür bir ilişki yasadışıdır. Eyaletten eyalete yaş sınırı ve yasal sonuçlar değişebilir.

Alkol :
    Amerika’da yasal alkol alma yaşı 21’dir. Çoğu yerde eğer alkollü bir içki isterseniz ya da size verilirse, yaşınızın 21’in üstünde olup olmadığını soracaklardır. Böyle bir durumda yaşınızı ıspatlamanız gerekebilir. Bunun içinde fotoğraflı bir kimliğinizi beyan etmeniz gerekecektir. Bir tatil yerindeyseniz alkol tüketimiyle ilgili katı kurallar alınmış olabilir. Örneğin, haftanın belli günleri yada günün belli saatlerinde alkol tüketimi yasaklanabilir ya da izin verilebilir.

Amerika’da alkollü içecekler ve alkollü araç kullanımı uzun yıllardır üzerinde hassasiyetle durulan en önemli konulardan biridir. Alkolle ilişkili çok fazla trafik kazası ve ölümler meydana geldiğinden eyalet ve yerel polis DWI (Sarhoş araç kullanma) ya da DUI (Etki altında araç kullanma) yasalarını özellikle savunur. Kendinizin ve çevrenizdeki diğer insanların güvenliği için alkollü araç kullanmayınız. Amerikalılar genellikle grup halinde arkadaşlarıyla dışarı çıkarken kendilerine bir şoför belirlerler. Belirlenen kişi alkollü içki içmez ve gruptaki kişileri güvenli bir şekilde evlerine bırakır.
    Konu harun_bjk tarafından (17-02-2008 Saat 03:23 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saolasın faydalı bilgiler..dikkatli olmak lasım yoksa yaz zehire döner
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saolasın faydalı bilgiler..dikkatli olmak lasım yoksa yaz zehire döner
    hapiste geçirdigini dşünsene gidiomuş gider ayak 3 ay yiyomuşun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abı orda hapıslerde sakat prison breakı biliosundur her turlu muamele oluor
    sakata gelrısı en ıyısı alkole yaklasmamak yas 21diil zaten içmıozda allaha sukur
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sakata gelrısı en ıyısı alkole yaklasmamak yas 21diil zaten içmıozda allaha sukur
    prison dedin damarıma bastın şimdi abi ben o dizinin manyağı sayılırım
    atarlarsa içeri kaçarız yani panamaya korkma sen

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zaten konsolosluktaki parmak izini orda bi suç işlersek diye alıyolar galiba. Gönderiyodur amerikaya parmak izlerini database'e geçtimi ztn geçmiş olsun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Laorx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten konsolosluktaki parmak izini orda bi suç işlersek diye alıyolar galiba. Gönderiyodur amerikaya parmak izlerini database'e geçtimi ztn geçmiş olsun
    aynen bide önceden bi suçun varmı el kaide ye üyemisin değilmisin die bakıolardır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Beyler her birimiz bir hapis hanenin planını çıkarsa ve üzerimize işlesek tamamdır herhalde..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

jersey'de yaş sınır yok. 16 yaşında birinin rızasıyla girişilen atraksiyonlarda sorun çıkmıyor. Tabi ben girişmedim, hatta jersey'de kalmadım ama house m.d dizisinden öğrendim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yazan arkadaşın eline saglık faydalı bilgiler var...!!!

hem hatırlatma amacı ile hemde uzerıne bır seyler eklenebılır umudu ile konuyu yukarı cekmek istedim...!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hapis kötü valla bi daha dönmeye yüz bulamazsın.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bence konuyu biraz daha açabiliriz. Yani hukukda okuyanlar Amerikan yasaları hakkında biraz daha geniş bilgileri yazarlarsa daha iyi olur bence. Tabi bunu yazarken WAT döneminde türklerin düşebileceği cezalar göz önüne alınmalı. Yani bizim türkler ne yapar orda???

Bilmiyorum anlatabilidim mi. bence böyle bir çalışma yapılmalı en azından hakkımızı biliriz. Konuda yazan kanunlar Türkiyeden pekde farklı değil..
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bizim türkler, sahte kimlik ( türk ehliyeti ) ile bara girmeye çalışır, hız yapar, sahilde sokakta içki içer..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı CaMuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim türkler, sahte kimlik ( türk ehliyeti ) ile bara girmeye çalışır, hız yapar, sahilde sokakta içki içer..
    sahilde içmekle ilgili bişey var mı? burda yazları sahil kenarları gece 1e 2ye kadar içen insanlarla dolup taşıyo. oralarda okyanus kenarında falan öyle bişeye kalkışsak başımıza bişey gelir mi?
    helecan küpü

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yasak!!! halka açık alanlarda içki içemezsiniz..eyalet kurallarına bakın tabi gitmeden..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

hammond,louısana da biz pasaportsuz diskoya giremiyorduk adamlar almıyodu bu yuzden kapıdan donup pasaportumu aldıgımı biliyorum ben çok kızmıstım bide koluna renklı bı kagıt takıyolar (21 yas ustu yada altı oldugunu bellı eden)sankı eglenmeye degılde hapıse gırıyoruz çok iginç elimizde içki ile diskodan dısarı cıkamıyorduk kapının onunde ırı yarı adamlar var elınden bardagı almadan senı dısarı bırakmıolar

heryerde kurallar yasalar farklı ben gördüğüm kadarını yazayım dedim...!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bazı yerlerde denetim çok sıkı ama bazı yerlerde göz yumuyo..kalabalık yerler kesinlikle pasaport ya da abd nin geçerli id lerinden biri olmadan almıyor..bi tüyo vereyim...avrupa tarihleri gün.ay.yıl onlarda ay.gün.yıl yazıldığından bi iki kişi ay farkı olmasına rağmen girebildi...

not: yukarda türk ehliyeti yazdım ama bu ehliyet sahte türk ehliyeti ve başkasının adına, üzerine kendisi kendi fotosunu yapıştırmış..anton tanır arkadaşı..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tüh yaa sahil keyfi yapamıycaz orda desene
    helecan küpü

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yasak!!! halka açık alanlarda içki içemezsiniz..eyalet kurallarına bakın tabi gitmeden..

Nevada her haltın (sin state denebilir) oldugu bir eyalettir. O yüzden bilgidim kadarıyla acık konteynır ile halk arasında icki icmek serbestti. Arizona, Nevada, California eyaletlerinin tam sınırında olan bir sehirde calıstım. Botla nehirden karsıya geciyorduk Arizonadaydık, orda ise acık icki icmek yasaktı. Botta bir tabelada uyarısı vardı, artık AZ sınırlarına giriyorsunuz ona göre bu yasaktır gibisinden Sahte kimlik isine falan kesin girmeyin, yakalanırsanız cok büyük cezası var. Hatta orda onların kimligini alırken yemin ettiriyorlar, ama ID nin faydası cok. O konuyu okumanız önerilir. Ayrıca isiniz ve yasayacagınız yer kesinlesince o eyaletle ilgili kanunlara bir göz gezdirin, umarım gerek duymazsınız ama yararınıza olur...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tüh yaa sahil keyfi yapamıycaz orda desene
    turist vizesiyle gittigini bilmiyordum herkez keyif nasil cikarilir ona bakiyor.adamlar bu yuzden guclu iste,kurallara saygililar.istersen uyma sorun degil bizimkiler devlet buyukleri, halk daha iyi ulkeyi karistirsin yasalara uymasin diye, yasalari kolaylastiriyor, suc islemeyi cekici hale getiriyorlar.

Birde su var, konuyu acan arkadas karsilikli istek olmadan cinsel iliskiye girilirse suc sayilir demis.biryerde okumustum sanirim.kiz kendi istegiyle iliskiye girmis ama yine de sikayet etmis.sonra ne olmus bilmiyorum ama burda birkac kisiye sormustum,doktorlar anliyormus tecavuzmu ,degilmi diye.bu kizlardan korkulur walla.
    Peki.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiz kendi istegiyle iliskiye girmis ama yine de sikayet etmis.sonra ne olmus bilmiyorum ama burda birkac kisiye sormustum,doktorlar anliyormus tecavuzmu ,degilmi diye.bu kizlardan korkulur walla.
    kesinlikle bu konuya dikkat edin..bi filmde görmüştüm..kadın tecavüz suçu atmak için birlikte olurken, ona göre yapıodu...adamda ispat edemiodu..aman diorum..kızı iyi tanıyın ya da kendinizi hiç tanıtmayın how i met your mother Barney gibi olun
    Konu CaMuR tarafından (16-02-2010 Saat 02:17 AM ) değiştirilmiştir.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle bu konuya dikkat edin..bi filmde görmüştüm..kadın tecavüz suçu atmak için birlikte olurken, ona göre yapıodu...adamda ispat edemiodu..aman diorum..kızı iyi tanıyın ya da kendinizi hiç tanıtmayın how i met your mother Barney gibi olun
    arkadaşlar ben bu konu ıle ılgılı casus kameralı saatlerden almayı dusunuyorum en azından kendı rızasıyla oldugu bolumu kaydetsem yeter işte super kanıt

şimdi bide işin şu boyutu var biz olaya bu şekilde bakıyoruz birde şöyle düşünelim mesela hatunla bi şeyler yaşadık herneyse ertesi gün biz gidip şikayet edemiyormuyuz acaba zorla yaptı diye olur mu böyle bişi...!!

hem bide diyelim böyle bir seyle suclandık nasıl ispat edcez ki haklı oldugumuzu !!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

erkeklerinde cinsel taciz hakkında suçlamalarda bulunabileceğini biliyorum...herhalde yalan makinasına falan bağlarlar ispat durumu için..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bir kadin ogretmen ogrencisiyle birlikte olmustu yas farki var ver cocuk onsekizinden kucuk diye ogretmeni hapse attilar, bu tr de de yayinlanmisti.ispatlamanin bir yolu, adli doktorlar anliyabiliyormus zorlami oldu yoksa,isteyerekmi diye.Burda zenci bir dayi soylemisti.bir kiz seni ewine cagirirsa sakin ola hicbirisinin ewine gitme, polis cagirir ve onun ewinde oldugun icin tutuklanirsin dedi.seninle birlikte olma istegini telefonuna kaydet dedi yada sana msj olarak gondermesini sagla yada birsekilde kayit altina al demisti.
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bana da oarada yaşayan bir türk anlatmıştı "kendi çocuğu bi kızla ilişkiye girmiş, sonra çocuğu olmuş bu çocuk senin buna nafaka vereceksin, bana para vereceksin, bilmem ne gibisinden çocuğa şantaj yapmış hatda epey bi parasını yemiş çocuğun dedi aman dedi bak dikkat edin, sonra başınız yanar dedi. Ben gelirken mahkemeleri hala dewam ediyormuş. Kızlara güvenmem zaten hele ABD li kızlara hiççççççç&#231 ; güvenmem....
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim de amerikada oturan bi tanıdıkla olan konuşmamda benzer şeylerden bahsetti, amerikan kızlarına dikkat et ilk başlarda yakınlaşırken iyidir ama çocuk mocuk yaptın mı bi anda değişiverirler dediydi.
    helecan küpü

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Her şeye de ceza var yaa.Hani özgürlükler ülkesiydi içki yok, disko yok, kız yok her şeyden korktum valla
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kurallara uydugun surece herseyi yapmakta ozgursun
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

özgürlükler, başkalarının özgürlüklerini ihlal edene kadardır
    helecan küpü

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kere sheriff 1 kere state trooperlarca tutuklanmış, FBI'a ifade vermiş biri olarak (!) size önerim;
    haklı olduğunuz sürece hakkınızı sonuna kadar arayın. gitmeden önce genel bilgileri, özellikle ırkçılık hangi durumlarda suçtur vs bunları iyi öğrenin, gereğini yapın.
    Keske beni de alsalardı sorguya Anlatıcak, makara yapıcak daha cok hikaye malzemem olurdu Haklı oldugum sürece tankla, topla da gelseler korkmam, bu konuda Abd nin adil oldugunu düsündügüm icin. Sadece hava alanında sorguya alınmayı beklerken görevli eldivenleri giyip Arabı odaya almıstı, o zaman tırsmıstım biraz Sonra DS den dolayı beklettiklerini ögrenince la gene mi dedim kendimce, I-94 e 2 cümle yazıo gönderdiler tabi...
    Konu yakuza tarafından (16-02-2010 Saat 07:39 PM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)