Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: amerikadaki citibanktan türkiyede para çekme

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart amerikadaki citibanktan türkiyede para çekme

arkadaşlar amerikadan gelirken bir miktar para ile döncem. ama üzerimde taşımak istemiyorum. sorum şu amaerikadan citibank hesabı açsam. türkiyedeki citibanktan veznesinden bu parayı komisyonsuz çekebilirmiyim. western uniun vb. çok para kesiyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yok mu bilgisi olan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dostum aynı şekilde citibank ve hcbs den açacağın hesaparda herhangi bir para kesintisi olmuyordu geçen sene ya da ben fark edememiş olabirim 3-5 tl gibi bir şey sanırım en fazla.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki amerikadan bu hesabı açmanın bedelini biliyo musun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

hesap açtırırken kartın hesabına sadece 20 dolar yatırman gerekiyor depozito gibi bir şey kartı kapatıp geri alırken o 20 doları da geri alıyorsun sadece.Yani sadece aktif etmek için kartı bu ücreti yatırıyorsun.
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı harun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar amerikadan gelirken bir miktar para ile döncem. ama üzerimde taşımak istemiyorum. sorum şu amaerikadan citibank hesabı açsam. türkiyedeki citibanktan veznesinden bu parayı komisyonsuz çekebilirmiyim. western uniun vb. çok para kesiyo
    dostum öncelikle amerikada hesap açmanın bir bedeli yok. bedavaya hesap açabiliyorsun. hatta bankalar bazı promosyon ürünler bile verebiliyor hesap açtın diye.

birde para konusunda da parayı yanında getir. ben geçen sene arkadaşın 8000 dolarını getirdim. ( ki emanet daha önemlidir ) sırt çantamın dibine yerleştirdim guzelce. e tüm diğer önemli evrak pasaport şu bu içinde olunca da ona göre sahip çıktım çantaya. öbur turlu boş yere bankalar arası transferde zarar edersin.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum öncelikle amerikada hesap açmanın bir bedeli yok. bedavaya hesap açabiliyorsun. hatta bankalar bazı promosyon ürünler bile verebiliyor hesap açtın diye.

birde para konusunda da parayı yanında getir. ben geçen sene arkadaşın 8000 dolarını getirdim. ( ki emanet daha önemlidir ) sırt çantamın dibine yerleştirdim guzelce. e tüm diğer önemli evrak pasaport şu bu içinde olunca da ona göre sahip çıktım çantaya. öbur turlu boş yere bankalar arası transferde zarar edersin.
    aynen katılıyrum altı üstü havalimanında uçağa bineceksin çantanın dibine koy el çantana koy yanı bir gün dikkat edeceksin zaten amerikada insanlar yanınfdan felan geçerken sana çarpmaz dokunmaz bile yanı kabalık olarak görüyorlar öyle yankesicilik tarzı bişeyle karşılaşacağını sanmıyorum
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya doğru diyosunuz da, dünya hali kaybolur, çalınır diye korkuyorum. sonuçta canımıza dişimize katıp çalışıyoruz. iyice düşünmek lazım ne yapsam bilemedim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kardeşim ben yanımda götüreceğim parayı nerede saklayabilirim? parayla uyuyamam heralde, odada da 3 kişi olursa mutlaka bir banka hesabı mı açtırmak gerekir?
    Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mubayka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben yanımda götüreceğim parayı nerede saklayabilirim? parayla uyuyamam heralde, odada da 3 kişi olursa mutlaka bir banka hesabı mı açtırmak gerekir?
    amerikaya gidince ilk birkaç gün dolabında durur gerekirse yatağına yanına al bişekilde uyurken ama oraya gider gitmez hesap açtırıp paranı oraya yatırırsın. birde debit card ( bankamatik kartı ) aldım mı her yerde kart geçiyor zaten onu kullanırsın. tr ye dönerken de yanına sırt çantana al. uçakta da önundeki koltugun altına koyarsın çantayı zaten bişey de olmaz uçakta.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)