Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT vizesi J-1

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Arrow WAT vizesi J-1

Kuşkusuz wat programının en can alıcı noktası VIZE. Aynı zamanda kilit nokta da vize. Yani herşey buna bağlı. Bu nedenle en sıkıntılı en stresli dönemdir vize dönemi. Ama aslında hiç te abartılacak bir konu değildir, hemen hemen herkesin beklediğinin aksine inanılmaz kolay geçmiştir vize görüşmeleri. Eğer uygun şartlara sahipseniz büyük ihtimalle alıyorsunuz. Peki nedir bu şartlar: geçtiğimiz yıllarda baktıkları tek kriter not ortalamasıydı. 4lük sistemde 2'nin üstünde ortalamaya sahipseniz ve extra olumsuz bir durumunuz yoksa almamanız için hiç bir neden yoktur. Vize görüşmelerinin ingilizce yapılıyor olması bazı arkadaşlarımız için sıkıntı oluyor ama ordaki vize mülakatı bir ingilizce sınavı değildir. Adın, soyadın, baban ne iş yapar, hangi okula, hangi bölüme gidiyon, not ortalaman kaç, okulunu seviyomusun, orda ne yapacaksın? etc. sorular. Bu soruları da cevaplayamayacak arkadaş ta zaten gitmesin.

Vize görüşmesinde konsolosluk görevlisyle konuşurken ne kadar rahat bir tavır sergilerseniz vize almanız o nisbette kolay olur. Hiç bir anormallik yokken bir suçlu gibi takındığınız tavırlar adamın aklına soru işaretleri getirir. Birde şu çok önemli: yalan söylemeyin, yanlış beyanda bulunmayın. Özelliklede onların öğrenebilmesi muhtemel konularda. Hani İstanbuldan başvurdun ama alamadın, Ankara'ya gittin. Daha önce başvurdunuz mu sorusuna kesinlikle "EVET" diyeceksiniz. Adamın önünde monitör var zaten, senin başka bir Amerikan konsolosluğunda yapmış olduğun işlemi, kaydı tabiki de görüyor. Onu seni denemek için soruyor, dürüstlüğünü sınıyor. Bir kere yalanınız ortaya çıktımı da işiniz çok zor. Son derece rahat ve kendinize güvenerek çıkın görüşmeye ve alın vizeyi.

Son olarak hiç bir yerde vize alabilmenin tam olarak neler bağlı olduğunu bulamazsınız. Boşuna araştırmayın, bulduysanız da inanmayın, yalandır. Yani "şunu bunu yap %100 alırsın" yalandır. Bu söğlediğim Amerikan Büyükelçiliği'nin beyanıdır. Onlar derlerki konsolosluk görevlisi sizin hakkınızda en doğru kararı verme gücüne sahiptir. Onlar sizin ne mal olduğunuzu 100KM den gözünüzden anlarlar. Onlar tanrının yer yüzündeki nüktedan yansımalarıdır. Onlar Matrix'tir. Erkek görevliler NEO, kadınlar TRINITY'dir. Evet, tabi. Bu da onların beyanı... Vel hasılı kelam, "istersek veririz, istemezsek vermeyiz, çok meraklı değiliz size, olsanız da olur, olmasanız da" diyor adamlar. Yani eğer mazallah, olurda alamazsanız söyleyeck hiç bir lafınız yoktur. Zaten önceden hazırlamış oldukları "neden red alınır" diye bir kağıdı elinize tutuşturur, hiç bir açıklama yapmazlar. Ama şey kem küm dersiniz, tüm sorularınızın cevabı o kağıtta var derler tekrar tekrar okur hiç bir şey anlamaz, aç karnına bir bardak soğuk su ile yutarsınız.

Çok mu içinizi kararttım?, yok yok siz sıkmayın canınızı alırsınız ben genel olarak konuştum. Size ihtiyaçları var. Ucuz ve okumuş işci. Yeme de yanında yat... WAT vizesi en kolay vizedir. Kapıdan girer bir anda kendinizi gişede bulursunuz, telefonu kaldırır bir laç kelam edersini. Telefonu kapatır, ağzınız kulaklarınızda kapıdan çıkarsınız ve giderken valizinize ne koyacağınızı düşünmeye başlarsınız. Çok güzel bir duygudur...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

hati doğru yazmış arkadaşlar. mesela konsoloslukta kesinlikle dürüst olun. akıllı havalarına girip cambazlık yapmayın. karşınızdaki görevli bilmiyormuş gibi davranıp size öyle can alıcı sorular sorarki yüksek olasılıkla alabileceğiniz vize güme gider. yani kesinlikle dürüst olun. bunu dersem bana vize vermez demeyin. bu vizeyi alan ama daha önceki vizelerde red yiyen birçok insan var. bu öğrenci vize arkadaşın da dediği gibi en kolay alınabilen vizedir. dersleriniz ortalamanın üstünde ve ingilizceniz de anlaşabilir seviyede olsun yeter.

şu konsolosluktan vizeyi almış halde çıkış yapılan an gerçekten güzel oluyor o anı yaşadım bir an

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür edrim. bi sorum olacaktı. acaba bu yaz gideceğim wat için şimdiden vize başvurusunda bulunabilirmiyim. programa kayıt oldum.. belgelerim tamam. şimdiden başvurma gibi bir şansım var mı?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

merhaba tough öncelikle aramıza hoşgeldin. geçen sene work and travel ile ilgili vize başvuruları sanırım şubat ayında başlamıştı ama tam emin değilim. yalnız bazı arkadaşlarımız çok önceden yani aralık, ocak aylarında vize görüşmesine katılan ve vizesini alan kişilerin olduğundan bahsediyordu. bence bu kadar aceleci davranmana gerek yok. konsolosluklarda yoğunluk nisan ayında olur. o zamana kadar zaten başvurmuş olursun. bu arada çok erken işlerini halletmişsin. hangi pozisyonda çalışacaksın?

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür edrim. bi sorum olacaktı. acaba bu yaz gideceğim wat için şimdiden vize başvurusunda bulunabilirmiyim. programa kayıt oldum.. belgelerim tamam. şimdiden başvurma gibi bir şansım var mı?
    Bu sene Work and Travel vize görüşme tarihleri 15 Şubat 2007 ile 1 Haziran 2007 olarak açıklandı ama senin daha doğrusu şirketinin yakın tarihte kadar hazır olabileceğini zannetmiyorum. Biliyorsun belgelerin hazırlanması falan birde özellikle en önemli evrak olan yurt dışından getirilen DS-2019 formunun eline ulaşması epey zaman alır. Ama acele edecek bir durum yok, sabırlı ol. Vizeni bu gün de alsan son günde alsan bişey değişmeyecek.
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya hati bu sene benim firma ds 2019 olmadan vize alınabildiğini ve bu form olmadan bir sürü kişinin vize aldığını söyledi.ben de haftaya büyük ihtimalle bu yolla vize almaya karar verdim.bu konu hakkında bilgisi olan var mı???
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ds 2019 numarasıyla alabiliyosun vizeyi..geçen sene de ööle olmuştu..yalnız şöyle bi durum var onda..sen DS numaranla vize alıyosun DS formun gelene kadar pasaportun konsoloslukta kalıyo şirket konsolosluğa DS formunu gönderdikten sonra vizen basılıp da pasaportunu yolluyolar..bişey değişmiyo sonuç olarak DSi beklemiş kadar oluyosun..Neden bu kadar acele ediyosunuz anlamadım

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ds 2019 numarasıyla alabiliyosun vizeyi..geçen sene de ööle olmuştu..yalnız şöyle bi durum var onda..sen DS numaranla vize alıyosun DS formun gelene kadar pasaportun konsoloslukta kalıyo şirket konsolosluğa DS formunu gönderdikten sonra vizen basılıp da pasaportunu yolluyolar..bişey değişmiyo sonuç olarak DSi beklemiş kadar oluyosun..Neden bu kadar acele ediyosunuz anlamadım
    ya dersler başlamadan gidip gelmek istiyorum bi an önce.beklemenin bir anlamı yok.gideceğim tarih belli.uçak biletini de ayarlarım bir an önce.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Vizedeki tarih hakkında...

Arkadaşlar merhaba... Benim bir sorum olacaktı. Ben yeni aldım vize. Vizemin üstündeki expiration date'de 11 september yazıyor. Benim sorum şu: Ben bu vizede yazan expiration date'den sonra Amerika'da 25 yasal olarak bulunabilirim değil mi? Teşekkürler herkese...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet bulunabilirsin ama çalışma iznin yok sadece gezebilirsin. ha ben kaçak da çalışırım dersen onu bilemem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hati yazin kesinlikle dogru yani almak ta var alamamakta ...

Bu arada en sona yazmissin ya " Kapıdan girer bir anda kendinizi gişede bulursunuz, telefonu kaldırır bir laç kelam edersiniz sonra da Telefonu kapatırsiniz ...

Kucuk bir not ankara konsoloslugunda bu olay yok yani orda telefon yok gorevliyle aranizda bi camekan var o kadar... o sizi hoparlorden duyuyor
    sizde onu tabi bu arada ikinizin konusmasini arkanizdaki arkadaslariniz da duyuyor ama merak etmeyin panik yok burda guvenmiceksiniz kendinize de nerede guveneceksiniz degilmi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks