Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: abd de gezi planı?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart abd de gezi planı?

arkadaşlar wat programının tatil kısmında nereleri gezdiniz gördünüz? abd de gezerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?nasıl ekonomik olarak gezilir?
    ben doğu amerikadan çıksam.amerikayı boylamasına turlasam. california yı şöyle trenle gezsem 10 gün falan. bana kaça mal olur?duyduğum kadarıyla amtrak trenlere 5-15-30 gün olmak üzere sınırsız binilebiliyor. ne dersiniz?
    ben paramın hepsini gezmeye harcamayı düşünüyorum.(tabii dolarları kazanabilirsem.)
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yaw iyi çalışırsan para biriktirirsin o sorun değil de boşver treni al bir araba arkadaşlarınla geze geze git. ya da uçakla 6 saat california newyork arası tek seferde gitmiş olursun. ama yerinde olsam arabayla gezerek gider macera yaşardım hem daha ekonomik olurdu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bizim ingiliz ev arkadaşı 1500 dolara tüm amerikayı gezdi bu trenlerle. konaklamalarda buna dahil. ama konaklamalar bazen çadırda bazen hostellarda felan öyle yanii...fatih senin dediğin gibi doğu yakasından bi çıktılar california ya kadar sonra da güneyden yine doğu yakasına geldi. bir ay sürdü. 1000 dolardan gezerken harcamış ama gezdiği yerleri anlatamam. gezmediği yer kalmamış desem abartı olmaz. özellikle büyük kanyon falan oraları çok güzelmiş.. fotoları bende mevcut ama atacak zamanım yok bu aralar....

Tecrübe Puanı
    18

evet bende ingiliz gibi düşünüyorum.ama 15 gün.bu demektir ki gezi 1500 dolar falan tutacak.
    Konu fatih26 tarafından (26-01-2007 Saat 05:19 PM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet ama 15 günde bütün amerikayı gezemezsin ama sen daha seçici davranırsın sadece en iyilerini en güzellerini gezersin.niagara şelaleri ve las vegas'ı mutlaka planlarına dahil et

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Bende son 1 ay full amerika seyahati yapmayı düsünüyorum yasım 18 19 olucak araba kiralalama imkansız bi arkadas bulursam 21 yasında kiralar gezeriz

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı LejyoneR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende son 1 ay full amerika seyahati yapmayı düsünüyorum yasım 18 19 olucak araba kiralalama imkansız bi arkadas bulursam 21 yasında kiralar gezeriz
    ben 22 yaşımdayım.ehliyetim de var.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

araba kiralama derken günlük kiralamayı düşünmüyorsunuz herhalde. bilmiyorum ama sezonluk araba da kiralama şansınız vardır. siz bir arabaya günde 60 dolar kira bedeli ödeyeceğinize ki eğer öyle düşünüyorsanız tabi, gidin 3 arkadaş ortak 1000 dolarlık araba alın veya kiralayın. tek fark günlük kiraladığınız araçlar daha kaliteli son modele yakın arabalar 1000 dolarlıklar da hurda değil, çok kaliteli ve güçlü. kiralamışsanız geri verir satın almışsanız gelirken siz satarsınız. ama satın almak için yapılması gereken işlemler nelerdir bilmem.

ehliyet konusuna gelince başka bir başlık altında açıklamıştım gene burda açıklayayım. her eyaletin kuralları hemen hemen farklı oluyor. aynı zamanda bazı eyaletlerde sınavlar Türkçe'de olabiliyor. ehliyet almanız 3 hafta kadar sürer. bunun için SSN yani social security number ınız olmalı. Türk ehliyetleri sadece turist olarak giderseniz geçerli oluyor. turing den alınan ehliyetler amerikada geçmiyor. orada yaşayan bazı türkler pasaportunuzla birlikte türk ehliyetiniz gösterirseniz birşey olmaz diyorlar ama o tecrübeyi hiç yaşamadık yani polis hiç durdurmadı.
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya biz sezon sonunda NJ de kiralama işini düşündük. eylül başında fiyatlar şok ediciydi. 3 günlük kiralamalar 50 dolara kadar düşüyordu. sigorta vs. dahil hemde...Dodge Neon ve chevy aveo için geçerli bu rakamlar. bence kiralama en mantıklısı... ama yerel firmaları değilde tüm abd çapında çalışan firmaları kullanın..enterprise size bu konuda tavsiye edebileceğim bir firmadır. en büyük araba kiralama firmasıdır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 22 yaşımdayım.ehliyetim de var.
    İyi iste söför de bulundu

Bekle bizi ABD

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks