Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: banka hesabı ve para transferi hakkında

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart banka hesabı ve para transferi hakkında

arkadaşlar bu konuda work and travel şirketime danıştım.oradaki banka hesabımı,paychecklerim için yatan paralar için bank of americadan açmamı önerdiler buraya kadar aklıma takılan birşey yok ama aklıma takılan asıl konu,türkiyeden amerikaya para transferi hakkında.citibank söylendi bana amerikada da rahatça atmlerini bulurum diye ama sanırım burada hesap açtırmak 150 dolara yakın bi ücret istiyorlarmış,benimle giden diğer arkadaşım sormuş öğrenmiş onun yalancısıyım.western union da düşündüm ama onlar da türkiyeden her para göndermede komisyon alıyorlar.sizin önereceğiniz başka türlü bir para gönderme şekli var mı türkiyeden? ya da başka bankaların sunduğu imkanlar neler bu konuda?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı lenguaraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu konuda work and travel şirketime danıştım.oradaki banka hesabımı,paychecklerim için yatan paralar için bank of americadan açmamı önerdiler buraya kadar aklıma takılan birşey yok ama aklıma takılan asıl konu,türkiyeden amerikaya para transferi hakkında.citibank söylendi bana amerikada da rahatça atmlerini bulurum diye ama sanırım burada hesap açtırmak 150 dolara yakın bi ücret istiyorlarmış,benimle giden diğer arkadaşım sormuş öğrenmiş onun yalancısıyım.western union da düşündüm ama onlar da türkiyeden her para göndermede komisyon alıyorlar.sizin önereceğiniz başka türlü bir para gönderme şekli var mı türkiyeden? ya da başka bankaların sunduğu imkanlar neler bu konuda?
    bankadan para göndermek her zaman pahalıya gelir en iyisi western union avantajı dolar kurunu satıştan çeviriyor

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

City Bank iyi ama dediğin gibi bi hesap açmada bile çok para alıyorlar. Western Union en kolay yolu.Bi kesinti tabi ki oluyor ama pratik. Ayrıca misal Türkiye'deki iş bankası atm kartını yurt dışı kullanıma açtırdığın zaman bank of america atmsinden para çekebiliyorsun.Ama tabi ki ordan da bi miktar para kesiliyor.Hiç para kesilmeyen banka city bank ama onlar parayı daha hesabı açtırırken kesiyor.Yani komisyon olmadan Türkiye'den para almak pek mümkün değil.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

banada denizbankı önermişlerdi,enazından kredi kartıyla rhtça alışveriş yapabliosun fln die ama para çekme boyutunu bilmiorm,diger duyduklrımda da hep kesinti olduğuydu

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Kredi kartıyla yurt dışı kullanımına açtırdıktan sonra her bankanın kartıyla alışveriş yapabilirsin.Tabi "Visa-Master Card" özelliğinin olması şartıyla.Ama genelde her kredi kartı visa ya da master zaten.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

zor durunumlar için ek kart çıkartmak daha mantıklı orada harcama yaparsınız buradan ailenizin para göndermesine gerek kalmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Kendi kredi kartınızın olduğu hesap numarası üzerinden bankamatik kartı çıkartın.Yani bi hesap üzerine hem kredi kartı hem düz bankamatik kartı olsun.Siz yanınıza kredi kartını alın bankamatik kartını burda bırakın.Aileniz hesabınıza para yatırsın siz direk harcarsınız kartınızdan.Ben ilk yıl sadece kredi kartıyla gitmiştim zor oldu ama bnakamatik kartını burda bırakıp kredi kartıyla gittim hiçbir sorun çıkmadı.Sadece dolar kuru piyasanın çok az üstünde oluyor birde kartınıza yurtdışı harcama masrafı geliyor %3,5.Tabi benim banka YapıKredi'ydi diğer bankaların faiz oranı nedir bilmiyorum ama yakındır birbirine.

Diğer yöntem PayPal kullanmak.İki ayrı paypal hesabı gerekli,trasnfer süreleri çok uzun ama yüksek meblağlarda en az kesinti.% komisyon yok sabit bi ücreti var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi kredi kartınızın olduğu hesap numarası üzerinden bankamatik kartı çıkartın.Yani bi hesap üzerine hem kredi kartı hem düz bankamatik kartı olsun.Siz yanınıza kredi kartını alın bankamatik kartını burda bırakın.Aileniz hesabınıza para yatırsın siz direk harcarsınız kartınızdan.Ben ilk yıl sadece kredi kartıyla gitmiştim zor oldu ama bnakamatik kartını burda bırakıp kredi kartıyla gittim hiçbir sorun çıkmadı.Sadece dolar kuru piyasanın çok az üstünde oluyor birde kartınıza yurtdışı harcama masrafı geliyor %3,5.Tabi benim banka YapıKredi'ydi diğer bankaların faiz oranı nedir bilmiyorum ama yakındır birbirine.

Diğer yöntem PayPal kullanmak.İki ayrı paypal hesabı gerekli,trasnfer süreleri çok uzun ama yüksek meblağlarda en az kesinti.% komisyon yok sabit bi ücreti var.
    Kredi kartına bankamatik kartı çıkarmak aşağı yukarı nekadar bi zaman kapsar.23 ünde nasip olursa gidiyorum o zamana yetişirmi sence ? Banka yapıkredi,classic play card.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı whatiswat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartına bankamatik kartı çıkarmak aşağı yukarı nekadar bi zaman kapsar.23 ünde nasip olursa gidiyorum o zamana yetişirmi sence ? Banka yapıkredi,classic play card.
    Süresi önemli değil.Senin adına ev adresine gelir zaten sen gittikten sonrada gelse olur.Neticede sen o kartı burda bırakacaksın..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Süresi önemli değil.Senin adına ev adresine gelir zaten sen gittikten sonrada gelse olur.Neticede sen o kartı burda bırakacaksın..
    eyv. sabahtan beri o başlık senin bu başlık benim basmadı kafa.Okudukcada hersey birbirine giriyo ny de nerde kalıcam nasıl gıdıcem . chına bus tehlıkelımı virginia yüzü görebilicekmiyiz vize görüşmesinde telaslanmamıstım bu kadar aklar düştü saçıma Hayırlısı olsun ya .. Ne yazmışım be

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı whatiswat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyv. sabahtan beri o başlık senin bu başlık benim basmadı kafa.Okudukcada hersey birbirine giriyo ny de nerde kalıcam nasıl gıdıcem . chına bus tehlıkelımı virginia yüzü görebilicekmiyiz vize görüşmesinde telaslanmamıstım bu kadar aklar düştü saçıma Hayırlısı olsun ya .. Ne yazmışım be
    Heyecan iyidir olmasa tuhaf olur zatenBen ilk gittiğimde wat ile ilgili bildiklerim uçak bileti,pasaport,vize,travel info ve bi kaç basit bilgiydi.Şimdi burdan görüyorum ilk giden arkadaşlar çok bilgili gidiyolar.Araştırmaya devam et

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

peki ziraat bankası burs kartlarımızdan bursumuzu çekebiliyor muyuz?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı yavru_penguen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Denemedim dönünce 4 ayın birikmişini aldım çok güzel oldu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı yavru_penguen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normal türkiye banka kartını bir bankanın atm'sine sokunca para çekebiliyorsun. (ama tabiki bir kesintisi oluyor.) burs kartının da onlardan farkı olmadığı için çekebilirsin.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

MoneyGram Western Union'a gore biraz daha avantajli. Kredi karti ise en guzeli diyebilirim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki bu bankalardan aldığımız kartlerı internette alışveriş yapabilirmiyiz ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı yigitaras2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu bankalardan aldığımız kartlerı internette alışveriş yapabilirmiyiz ?
    Yapabilirsin..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki 1 tek paypal hesabim olsa kardeşim surekli o hesabima para yüklediğinde ben oradan nakit olarak çeke bilme imkanım varmı _?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı veysel11111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki 1 tek paypal hesabim olsa kardeşim surekli o hesabima para yüklediğinde ben oradan nakit olarak çeke bilme imkanım varmı _?
    Paypal'a nasıl para yükleyeceksiniz?Hangi method ile?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hangi bankada hesap actırırsak açtıralım, hemen geçici kart veriyorlar mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben turkish banktan bir kart aldım kartı actırmak ıcın 5lira odedım sanırım.. maestro visa logosunu gordugunuz heryerden paranızı cekebilirsiniz rahat bulursunuz atmlerını dedıler...ilk kart actırmada ve aileler burdan para göndereceginde masraf olmadıgı ıcın avantajlı geldı bana

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hesap kartını hemen veriyorlar yani?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet hemen aldım aynı kartla turkıyede de alısverıs yapabılıyorsun abd'de

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kredi kartını yurtdışı kullanımına açtırmak gerekıo mu yoksa gerek yokmu beyler?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şimdi benim kredi kartım zaten bu şekilde. Ailemin de bu bankadan hesabı var (zaten türkiye için para transferinde bu bankayı kullanıyoruz) Yani sorum şu ki; Ben kredi kartımın bağlı olduğu bankamatik hesabı kartımı aileme bırakmasam, her ikisini de götürsem amerikaya, ailem de buradan (kendi hesaplarından) benim hesaba yatırsa bende yine kredi kartımı kullansam aynı mantık mı oluyor?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı tanerakarsu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredi kartını yurtdışı kullanımına açtırmak gerekıo mu yoksa gerek yokmu beyler?
    visa cardlar açıktır direk yurt dışı kullanımına eğer daha önce kapattırmadıysan herhangi bir güvenlik sorunundan dolayı. ama bence her kartı gitmeden bankaya ugrayıp kontrol etmekte fayda var kullanıma açık mı değil mi diye.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar peki amerikadan para getirirken paranın bankada kalması mı daha mantıklı yoksa turk atmlerinden amerikan debit kartı ile para çekmek mi? amerikan debit kartıyla turk atmlerinden para çeken var mı? aydınlatırsanız sevinirim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)