Arkadaşlar forumda birçok konuda bahsi geçtiği için ayrı bi başlık altında net bi bilgi ile soru işareti bırakmadan yeni bir konu açmak istedim.Türkiye'deki şirketlerden birine yazılmak zorunda değilsiniz work and travel yapmak için.Buradaki şirketlerin size sağladığı olanakları Amerika'daki şirketlerde sağlarlar.Ancak aradaki prosedürleri çok iyi biliyor olmanız gerekir.Ücret açısından karlı olabilirsiniz ancak iş yükü size kalır.Konsoloslukta geçen bilgiyi olduğu gibi aktarıyorum buraya.

There is no requirement for students interested in the Summer Work & Travel Program to make arrangements through a local agent.
Linki : Work and Travel | Embassy of the United States Ankara, Turkey

Önceki konularda soru soran arkadaşlar,

Alıntı erdii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba arkadaslar. 2011 wat im cok guzel gecti, calistigim sirkette benden memnun kaldi, bu yaz icin geri cagirdilar, isin kisasi benim isim su an hazir. Bu durumda benim tekrar bir wat sirketine ihtiyacim var mi? Bu konu hakkinda deneyimli arkadaslar varsa ve yardim ederse sevinirim.
Alıntı tolgazinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merhaba, firma olmadan vize başvurusunda bulunmak mümkün mü? ds-2019 denen formu sadece firmalar doldurabiliyorumuş diye birşey duydum ama ne kadar doğru size sormak istedim. Yardımcı olursanız seviniirim
Alıntı Alfredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar ben 2 yıl önce wat ile bir şirkete dahil olarak Alaskaya gittim. Bu yaz başka bir eyalete gitmek istiyorum fakat herhangi bir şirket olmadan. Gitmek istediğim eyaletten bazı şirketlere bireysel başvuru yaparak. Fakat vize sigorta falan bunların tam olarak nasıl üstesinden geleceğim konusunda endişelerim var. Ama boşyere prog. parası da baymak istemiyorum. Şirketleri birbirinden pek ayırt etmiyorum. Her halükarda mağduriyet yaşanıyor. Yani şirketin yapacağı aracılığı bizzat üstlenmek gibi bir şey yapmak istediğim. Siz ne önerirsiniz bu düşüncemde neler yapabilirim, yardımcı olabilecek arkadaşların fikirlerine ciddi boyutta ihtiyacım var..
Nisan olmadı en geç mayıs gibi amerikada olmak hayalim
Alıntı sabristanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
arkadaşlar bu programa katılmayı düşünüyorum ama henüz bunu bilmiyorum illaki bir şirketle anlaşmak mı gerekiyor pasaporttan vizeye her işi kendimiz yapamazmıyız?veya vize için bir şirket mi gerekiyor..şirket olmadan orqaya gidip 3 ay kendimiz iş bularak çalışıp aynı şeyi kend başımıza yapamaz mıyız?

vize başvurunda eeğer bir şirketle anlaşmamız yoksa bahanemiz ne olabilir bunun daı yine wat programı olabilir mi?

şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar..
Dediğim gibi A'dan Z'ye ben uğraşırım diyosanız olmayacak iş değil.Ama kolayda değil.Buda Amerikadaki sponsor firmaların listesinin linki,konsoloslukta verilen link, : Designated Sponsor List | Participants | J-1 Visa