Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport Başvuru Zamanı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

6 aylık pasaport alan duyduğum bi sen varsın ya. herkesin başına gelmiyodur di mi böyle şeyler?
    helecan küpü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 aylık pasaport alan duyduğum bi sen varsın ya. herkesin başına gelmiyodur di mi böyle şeyler?
    Gelmiyor ya diğer arkadaşlarım almışlar bir bana denk geldi bizim grup içerisinde. Her gün gelen 8-10 kişiyi kobay olarak seçiyorlar galiba.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya 5 yıllıktan geçtim bari 2 yıllık versinler gidebilirsem new yorkta konsoloslukta uzatmayı deniycem.
    helecan küpü

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiye’nin de 2005 de imza attigi ICAO antlaşması'nın (Chicago Konvansiyonu'nun) 9. Eki’nin (Annex 9) d.3.10 nolu maddesine gore makinada okunabilir standartta pasaportlarin 1 Nisan 2010'dan once verilmeye baslanmasi gerekiyor. Bu tarih yakalanamazsa Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin uluslararasi havayolu seyahati yapamama veya cok ciddi zorluklar yasama riski var.

Kaynak:
    Annex 9 to the Convention on International Civil Aviation Article d.3.10: “3.10 Contracting States shall begin issuing only Machine Readable Passports in accordance with the specifications of Doc 9303, Part 1, no later than 1 April 2010.” http://www.parlament.hu/irom/02918/f.../an09_cons.pdf

Son olarakta çıkan haberler:
    http://www.hurriyet.com.tr/dunya/13272299.asp

Sonuç:
    Umarım herşey açığa kavuşur.
    Bir Turkiye Klasigine donen Pasaport hikayesinde son durum su,

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Burak Ozugergin acikladi:

Şubat ayı içinde Geri Kabul Anlaşmasının müzakereleri için bir tur yapacaklarını söyleyen Özügergin, Biometrik Pasaportlar konusunda da Dışişleri ile İçişleri Bakanlıklarının yoğun mesaiye başladıklarını ve bu yıl sonundan önce yürürlüğe sokulması için hedef belirlediklerini belirtti.

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno...yeti-istiyoruz

Zaman
    03 Şubat 2010, Çarşamba

Alintidir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bu sene univim bitiyor. Ny ye gitmistim. Pasaportumda mart 2011 de bitiyor. Simdi belge alsam 1 veya 2 yillik uzatirlar mi acaba.

-Zaten 11 ay falan var pasaportunun bitmesine gibi birsey demezler insallah

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Pasaportunun bitmesine 6 ay kala uzatabiliyorsun. Emniyet öyle istiyor.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

en mantiklisi abd de turk konsoloslugu bulup uzatmak hem 5 yillik cok ucuza uzatabilirsin.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mantiklisi abd de turk konsoloslugu bulup uzatmak hem 5 yillik cok ucuza uzatabilirsin.
    Fiyati ne kadar bilgin var mi? Forumdan birisi okul icin harc oduyordu ve NY' de uzatmak istemis yine prosedur engeline takilmis sen bizzat denedin mi?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben kendim denemedim ama gecen sene bir arkadasim 150 dolara 5 senelik uzattigini soledi okulun bitmesine az kalan arkadaslar icin cok iyi bir uygulama cunku harssiz pasaport alamassak harclar cok yuksek oluyor. En mantiklisi yurtdisindan uzatmak.Ole istedikleri bir seyde yok sadece Turk nufus fotokopisi istiyorlar iki adet te fotoraf almislar simdi msn den sordum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İstanbuldaki vergi dairelerinden harçsız pasaport belgesi alabilenler vergi dairelerinin isimlerini yazabilirler mi?Bende ticaret ünv den alamıyorum 1 yıllık izin vermiyolar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı wayne88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaki vergi dairelerinden harçsız pasaport belgesi alabilenler vergi dairelerinin isimlerini yazabilirler mi?Bende ticaret ünv den alamıyorum 1 yıllık izin vermiyolar
    İstanbulda zaten 3 tane var bir tanesi Anadolu yakasında Bostanvıda bulunan Rıhtım vergi dairesi (ben buradan aldım), diğer ikisi Avrupa yakasında birisi Cevizlibağda diğer okmeydanında.

Eğer okuldan aldığın kağıdın üzerinde şu şu tarihler arasında abdde bulucaktır diyorsa 6 aylık veriyorlar. Ben o tarihleri zor da olsa sildirdim gidip aldım dün en sonunda.

Bugün de 3 emniyet müdürlüğü gezdikten sonra en az sıra olan kartal emniyet müdürlüğünde başvurumu tamamladım. Salı günü pasaportum hazır olacak.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda zaten 3 tane var bir tanesi Anadolu yakasında Bostanvıda bulunan Rıhtım vergi dairesi (ben buradan aldım), diğer ikisi Avrupa yakasında birisi Cevizlibağda diğer okmeydanında.

Eğer okuldan aldığın kağıdın üzerinde şu şu tarihler arasında abdde bulucaktır diyorsa 6 aylık veriyorlar. Ben o tarihleri zor da olsa sildirdim gidip aldım dün en sonunda.

Bugün de 3 emniyet müdürlüğü gezdikten sonra en az sıra olan kartal emniyet müdürlüğünde başvurumu tamamladım. Salı günü pasaportum hazır olacak.
    ya şirketten okula hitaben alınan ve de okuldan "nereye hitaben alınan?" belgenin bi örneklerini koyabilir misiniz? ya da az çok ne yazıyor bilen var mıdır? bugün öğrenci işlerime gidip sorduğumda haberimizi yok öyle bi belgeden ama sen bi doğrusunu öğrenip gelirsen hazırlarız heralde dediler.
    helecan küpü

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya sirket sana work and travel a katildigina dair katilimci belgesi verecek okula gotureceksin bir dilekceyle beraber verceksin onu okul da bulundugun sehrin emniyet mudurulugune hitaben yazilmis bir belge verecek. bu ogrencinin su nedenlerle yurtdisina cikmasinda yarar gorulmustur. harcsiz 1 sene pasaport almasi uygun gorlmustur gibi bisey.. tam olarak bunlar yazmio ustunde ama genel itibariyle buna benzer seyler yaziyor...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tamam da öğrenci işlerine ve evrak kayıta böyle bi belge vermeniz lazım bana dediğimde bön bön baktılar somut bi örnek olsa güzel olacak.
    helecan küpü

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart harçsız pasaport belge yardım

arkadaşlar bizim rektörlük sorun çıkartıyo.bana okulunuzdan aldığınız wat için 1 yıllık harçsız pasaport izin belgesini taratıp buraya eklermisiniz?teşekkürler bizim okul 1 yıl yazmıyo dilekçeye sadece gideceğim tarihleri yazıyo rektörle konuştum örnek getir dedi size zahmet

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fiyati ne kadar bilgin var mi? Forumdan birisi okul icin harc oduyordu ve NY' de uzatmak istemis yine prosedur engeline takilmis sen bizzat denedin mi?
    fiyatlara burdan bakabilirsin.yalniz pasaport suresini uzatmak icin gecerli bir neden ariyorlar.yani tr deki gibi degil.

e-Konsolosluk -
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu sorumla ilgili cok onceden baslik acmistim ama bulamadim o basligi :S ilk defa 2010 yilinda pasaport alan arkadaslar ,aldiklari pasaport cipli mi acaba ? yada sitede ilk defa pasaport alan varmi ?
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk defa 2010 yilinda pasaport alan arkadaslar ,aldiklari pasaport cipli mi acaba ? yada sitede ilk defa pasaport alan varmi ?
    Değil. Aynı eski pasaportlar gibi.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

2010 da pasaportlar cipli olacakti hani, hani bize giren kazigin sekli degisecekti, ilginc.cipli kimlikler basilmaya baslanmis ama pasaportlardan haber yok.bakalim kac para isteyecekler...
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

ben bu yıl aldım pasaportumu maalesef daha görünürde yok çipli pasaportlar. 2014 yılında olacağı söyleniyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu yıl aldım pasaportumu maalesef daha görünürde yok çipli pasaportlar. 2014 yılında olacağı söyleniyor.
    bende boyle birsey bekliyordum zati.daha o 2020 yi bile bulur bu gidisle.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı wayne88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim rektörlük sorun çıkartıyo.bana okulunuzdan aldığınız wat için 1 yıllık harçsız pasaport izin belgesini taratıp buraya eklermisiniz?teşekkürler bizim okul 1 yıl yazmıyo dilekçeye sadece gideceğim tarihleri yazıyo rektörle konuştum örnek getir dedi size zahmet
    evet, bu belgenin bi kopyasını ben de istiyorum. öğrenci işleri sorun çıkartmıycak gibiler ama ne yapacaklarını, nası bi belge vereceklerini bilmiyolar
    helecan küpü

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bana da okulun verdiği belgede şu şu tarihler arasında abd de bulunacak yazıyordu ama 2 yıllık pasaport verdiler.yani okul yazmıyor 2 yıllık pasaport verilsin diye vergi dairesine gittiğinizde oradaki görevliler yazıyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şu belgenin tam metnini bir yazabilir misiniz buraya? herkes aşağı yukarı aynı şeyi söylüyo ama sonuçta resmi bi belge bu, yanlış yapmaya gelmez.
    helecan küpü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Lightbulb

buyrun arkadaşlar benim bir arkadaşımın kağıdı. Fakat ben arkadaştan daha sonra aldım. ben gittiğimde rıhtım vergi dairesi sorun çıkarttı. ABD'de kalacağın tarihler 6 aydan kısa olduğu için 6 aylık vize vereceklerini söylediler. MD. Yardımcısı değişimiş. Bu yeni gelen kalacağı tarih yazılıyorsa vermiyor. Ben de okuldan o kısmı kaldırttım uzun uğraşlarla. ondan sonra sorun olmadan verdiler.

Kartal Emniyet Müdürlüğünde sıra olmuyor. Günün istediğiniz vaktinde gidebilirsiniz arkadaşlar.

Konu solakbeyi tarafından (24-02-2010 Saat 01:23 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok sağol, hemen bunun çıktısını alıp okula götürücem. marmara göztepe kampüsünde hangi fakülteden almış acaba bu yazıyı?
    helecan küpü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok sağol, hemen bunun çıktısını alıp okula götürücem. marmara göztepe kampüsünde hangi fakülteden almış acaba bu yazıyı?
    Yalnız orta kısımda bulunan abd de buluncağım tarihlerin senin alacağın kağıtta olmaması lazım. Sadece 1 yıllık verilmesi uygundur yazsa yeterli.

Teknik Eğitim Fakültesi'nden alınmıştır bu belge.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Question

bu sorumla ilgili cok onceden baslik acmistim ama bulamadim o basligi :S ilk defa 2010 yilinda pasaport alan arkadaslar ,aldiklari pasaport cipli mi acaba ? yada sitede ilk defa pasaport alan varmi ?

Bir sorumun cevabini daha kendim buldum , ulkede donmedik sey kalmiyor ama hic sonuc yok...yillardir ugrasiyorlar, kac tane parti geldi gecti,sagcisi - solcusu yine sonuc sifir...

http://www9.gazetevatan.com/Vizesiz_...90335/1/Gundem
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bir sorumun cevabini daha kendim buldum , ulkede donmedik sey kalmiyor ama hic sonuc yok...yillardir ugrasiyorlar, kac tane parti geldi gecti,sagcisi - solcusu yine sonuc sifir...

http://www9.gazetevatan.com/Vizesiz_...90335/1/Gundem
    bi yerde okumustum 2010 un 3. ceyreginde verilmeye baslanacak diye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben Okuldan harç muafiyeti alana kadar canım çıktı 1 hafta uraştım nihayet çıkardılar, emniyete gitim yarın saat 4 te gel al dediler.Bi problem çıkmadı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)