Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaport Başvuru Zamanı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben fakultemin bolum baskanina ogrenci pasaportu icin evragi imzalatmaya gittigimde adam bana nereye gidecegimi sordu. NC deyince oralar koylu yeri sen San fransiscoya falan git demisti o kadar zengin degilim diyesim geldi de diyememistim sorun yok bizim okulda ya. rahat

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

pasaportlar nisandan sonra degisiyor,farkli bir tip pasaportlara gecis yapacaz.onlara dikkat etmelimisiniz bilmiyorum.avrupalilarin seksenli yillarda kullandigi pasaporta biz daha yeni gecis yapiyormusuz ve bayagida bir zamliymis ...
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Hayda gel bide burdan yak şimdi??? Yaw adamlar bize normal pasaport vermiyo bide Biometric Pasaport çıktı... Eee bize bu konuda bişi diyen yok. Alacaz sonra bide nu Bİometriğe mi çevricez. Alıp hemen ABD ye kaçmak lazım bide onla uğraşamam.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Turkiye’nin de 2005 de imza attigi ICAO antlaşması'nın (Chicago Konvansiyonu'nun) 9. Eki’nin (Annex 9) d.3.10 nolu maddesine gore makinada okunabilir standartta pasaportlarin 1 Nisan 2010'dan once verilmeye baslanmasi gerekiyor. Bu tarih yakalanamazsa Turkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin uluslararasi havayolu seyahati yapamama veya cok ciddi zorluklar yasama riski var.

Kaynak:
    Annex 9 to the Convention on International Civil Aviation Article d.3.10: “3.10 Contracting States shall begin issuing only Machine Readable Passports in accordance with the specifications of Doc 9303, Part 1, no later than 1 April 2010.” http://www.parlament.hu/irom/02918/f.../an09_cons.pdf

Son olarakta çıkan haberler:
    http://www.hurriyet.com.tr/dunya/13272299.asp

Sonuç:
    Umarım herşey açığa kavuşur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Yaw bize normal pasaportu veremiyo adamlar bide biyometrik çıktı onu hiç beceremezler galiba

Yine havaalanlarında sıkıntıyı biz çekcez yani offf offf.
    öğrenci misin çekeceksin arkadaş,,,

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

benim linkte acikca yaziyor kazik yedigimiz pasaportlar uzerinden adamlar amerikada pasaportu postahaneden aliyor.foto felan hazir.sistem var adamlarda.bizim gibi degillerki.oraya git su kagit al,buraya git bunu al,sonra ogrenciysen ....
    Peki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar bizim okul hala bize 2 yıllık pasaport harç muafiyeti vermemekde ısrar ediyor. Böyle bir hakları var mı? Şimdiye kadar Kayseri emniyet müd. ve Eminyet Genel müd. bilgi edinmeye başvurdum ikiside alabilirsin diyor. Rektörlükdeki öğrenci işler başkanı vermiyor. ne yapmam gerek. Aşağıya da Emniyetden gelen mailleri yayınlıyorum kim haklı ben mi Rektörülk mü?

T.C.
    İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
    Emniyet Genel Müdürlüğü
    Sayı : B.05.1.EGM.0.13.31 (BE-13-04) .../...2010

Konu : Bilgi talebi

Sayın: .......

Bakanlığımıza göndermiş olduğunuz 08.01.2010 tarihli ve 478 sayılı e-postanız incelenmiştir.
    Bilindiği üzere öğrenci harçsız pasaport uygulamaları Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 2008/2 sayılı Harçlar Kanunu İç Genelgesine göre yapılmaktadır.
    Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 2008/2 sayılı Harçlar Kanunu İç Genelgesinde belirtildiği üzere;
    Öğrenimine Türkiye’de devam edenler için;
    Öğrenimine Türkiye’de devam eden öğrencilere, öğrenim görülen yüksek okul yönetimi (Rektörlük/Dekanlık/MYO Yönetimi/Enstitü Yönetimi vs.) tarafından verilecek belge ve nüfus cüzdan fotokopisi ile bulunduğunuz İl/İlçenin Defterdarlık/Malmüdürlüklerine müracaat ederek “…adlı kişiye ….tarihinden itibaren …..süreli harçsız pasaport düzenlenmesi uygundur.” şeklinde onaylattırıldıktan sonra bulunduğunuz mahallin İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne müracaat etmeniz halinde harçsız öğrenci meşruhatlı umuma mahsus pasaport talebinizin yerine getirilmesi mümkün bulunmaktadır.
    Konuyla ilgili bulunduğunuz mahallin İl Emniyet Müdürlüğü, Pasaport Şube Müdürlüğünden detaylı bilgi almanız mümkün bulunmaktadır.
    Bilgilerinize rica ederim.

Salih MORALI
    Emniyet Genel Müdürü a.
    Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkan Yrd.
    2.Sınıf Emniyet Müdürü

Sayın .......

08/01/2010 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüze yapmış olduğunuz Bilgi Edinme Talebiniz alınarak, yapılan inceleme neticesinde;

Harçsız pasaport alabilmeniz için önce halen öğrenim gördüğünüz Erciyes Üniversitesi Öğrenci İşleri Bölümünden öğrenci belgesi almanız ve o belgeyle birlikte Kaleönü Vergi Dairesine giderek yurt dışında kalacağınız süre belirlendikten sonra Emniyet Müdürlüğümüze müracaat ederek harçsız umuma mahsus pasaport alabileceksiniz.

İyi günler dileriz.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü

HARÇLAR KANUNU İÇ GENELGESİ SIRA NO: 2008/2

Tarih 08/07/2008
    Sayı B.07.1.GİB.0.02.63/6330-24
    Kapsam

T.C.
    MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

Sayı : B.07.1.GİB.0.02.63/6330-24
    Konu : Harçsız pasaport uygulaması

HARÇLAR KANUNU İÇ GENELGESİ

2. YÜKSEK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN
    a) Öğrenimine Türkiye'de devam edenler için :
    Öğrenimine Türkiye'de devam eden öğrencilerce, öğrenim görülen yüksek okul yönetimi (Rektörlük / Dekanlık / MYO Yönetimi / Enstitü Yönetimi vs.) tarafından verilecek belge ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile illerde vergi dairesi başkanlığına, vergi dairesi başkanlığı bulunmayan yerlerde defterdarlığa; ilçelerde vergi dairesi müdürlüğüne, vergi dairesi bulunmayan yerlerde malmüdürlüğüne başvurulması halinde, ayrıca bir belge istenmeksizin söz konusu belge üzerine "... adlı kişiye ... tarihinden itibaren ... süreli harçsız pasaport düzenlenmesi uygundur." şeklinde bir kaşe ve mühür basılmak suretiyle uygulamaya yön verilecektir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben de bazi okullarin work and travel ile gidenlere bu kagidi vermedigini duymustum ama hangi okuldu unuttum , sanirim bu haklari var.. okul yonetimi work and travel i senin ogrenim hayatina bir etkisinin olmayacagini dusunuyor demekki. cunku sen de biliyorsun harcsiz pasaport icin verilen kagitta bu gibi nedenlerle muafiyet istendigi yaziyor..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Biliyorum hocam bu hakları var fakat neye dayanarak bu hakları var??? Ben Turizm öğrecisiyim, ABD de 1 yıl staja gitcem. Bundan daha iyi beni geliştirebilcek, benim öğrenim hayatıma ve iş hayatıma katkısı olacak başka ne olabilir ki? İnşallah alcam o belgeyi sonuna kadar mücadele vercem....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

valla turizm ogrencisine bunu yaplari cok sacma be kardesim.. diger bolumleri anliyorum da turizm icin harbiden sacma...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

okuldan harçsız pasaport kağıdı alırken bi form doldurmamız istenmişti. formdaki gidiş nedeni bölümüne work and travel yazmıştım ama görevli kişi onu silip kültürel değişim programı yazdı. work and travelin kültürel değişim programı olmadığı apaçık ortada, demek ki işi kılıfına uydurmak için böyle bi yöntem izliyorlar. o yüzden bi okulun wat için kağıt vermemesi bana da muhtemel görünüyor. çünkü bu programda katılımın eğitim amaçlı olduğunu gösteren somut bi veri yok. sadece üni öğrencisi olmanın olayla bi bağlantısı var ama, bir üni öğrencisi olarak turist vizesi alıp yazın amerikaya gitmenin bundan ne farkı var onu tartışmak gerek.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

iyide ben WAT için başvurmuyorum ki INTERNSHIP e başvuruyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İntership ne hocam onu tam bilmiyorum. Ama bana saçma gelen bizim özel bi şirketle yaptığımız anlaşmaya dayanarak devletten ayrıcalık beklememiz... Eğer bize harç muafiyeti getirilecekse bu şu ya da bu sebeple yurtdışına çıktığımız için değil, öğrenci statüsüne sahip olduğumuz için olmalıdır. Yani kanun değişşin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Kanun Değişşin hocam tabiki artık WAT kurumsallaşmalı, Devlet bu yönde düzenlemeler yapmalı, denetlemeli. Ayrıca şahsi düşÃ¼ncem Bu WAT şirketlerini denetleyen üst birimleri olmalı. Dernek,Konfederasyon yada ne bileyim Federasyon gibi bir kuruluş ve bu kuruluşun ciddi yaptırımları olmalı. Bu birime üye olmayanın ABD 'ye öğrenci gönderememesi gerek. Nasıl ki türkiyede TÜRSAB a üye olmayan hiç bir acenta tur düzenleyemiyor onun gibi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim okul hala bize 2 yıllık pasaport harç muafiyeti vermemekde ısrar ediyor. Böyle bir hakları var mı? Şimdiye kadar Kayseri emniyet müd. ve Eminyet Genel müd. bilgi edinmeye başvurdum ikiside alabilirsin diyor. Rektörlükdeki öğrenci işler başkanı vermiyor. ne yapmam gerek. Aşağıya da Emniyetden gelen mailleri yayınlıyorum kim haklı ben mi Rektörülk mü?

T.C.
    İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
    Emniyet Genel Müdürlüğü
    Sayı : B.05.1.EGM.0.13.31 (BE-13-04) .../...2010

Konu : Bilgi talebi

Sayın: .......

Bakanlığımıza göndermiş olduğunuz 08.01.2010 tarihli ve 478 sayılı e-postanız incelenmiştir.
    Bilindiği üzere öğrenci harçsız pasaport uygulamaları Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 2008/2 sayılı Harçlar Kanunu İç Genelgesine göre yapılmaktadır.
    Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının 2008/2 sayılı Harçlar Kanunu İç Genelgesinde belirtildiği üzere;
    Öğrenimine Türkiye’de devam edenler için;
    Öğrenimine Türkiye’de devam eden öğrencilere, öğrenim görülen yüksek okul yönetimi (Rektörlük/Dekanlık/MYO Yönetimi/Enstitü Yönetimi vs.) tarafından verilecek belge ve nüfus cüzdan fotokopisi ile bulunduğunuz İl/İlçenin Defterdarlık/Malmüdürlüklerine müracaat ederek “…adlı kişiye ….tarihinden itibaren …..süreli harçsız pasaport düzenlenmesi uygundur.” şeklinde onaylattırıldıktan sonra bulunduğunuz mahallin İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğüne müracaat etmeniz halinde harçsız öğrenci meşruhatlı umuma mahsus pasaport talebinizin yerine getirilmesi mümkün bulunmaktadır.
    Konuyla ilgili bulunduğunuz mahallin İl Emniyet Müdürlüğü, Pasaport Şube Müdürlüğünden detaylı bilgi almanız mümkün bulunmaktadır.
    Bilgilerinize rica ederim.

Salih MORALI
    Emniyet Genel Müdürü a.
    Yabancılar Hudut İltica Dairesi Başkan Yrd.
    2.Sınıf Emniyet Müdürü

Sayın .......

08/01/2010 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüze yapmış olduğunuz Bilgi Edinme Talebiniz alınarak, yapılan inceleme neticesinde;

Harçsız pasaport alabilmeniz için önce halen öğrenim gördüğünüz Erciyes Üniversitesi Öğrenci İşleri Bölümünden öğrenci belgesi almanız ve o belgeyle birlikte Kaleönü Vergi Dairesine giderek yurt dışında kalacağınız süre belirlendikten sonra Emniyet Müdürlüğümüze müracaat ederek harçsız umuma mahsus pasaport alabileceksiniz.

İyi günler dileriz.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü

HARÇLAR KANUNU İÇ GENELGESİ SIRA NO: 2008/2

Tarih 08/07/2008
    Sayı B.07.1.GİB.0.02.63/6330-24
    Kapsam

T.C.
    MALİYE BAKANLIĞI
    Gelir İdaresi Başkanlığı

Sayı : B.07.1.GİB.0.02.63/6330-24
    Konu : Harçsız pasaport uygulaması

HARÇLAR KANUNU İÇ GENELGESİ

2. YÜKSEK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN
    a) Öğrenimine Türkiye'de devam edenler için :
    Öğrenimine Türkiye'de devam eden öğrencilerce, öğrenim görülen yüksek okul yönetimi (Rektörlük / Dekanlık / MYO Yönetimi / Enstitü Yönetimi vs.) tarafından verilecek belge ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile illerde vergi dairesi başkanlığına, vergi dairesi başkanlığı bulunmayan yerlerde defterdarlığa; ilçelerde vergi dairesi müdürlüğüne, vergi dairesi bulunmayan yerlerde malmüdürlüğüne başvurulması halinde, ayrıca bir belge istenmeksizin söz konusu belge üzerine "... adlı kişiye ... tarihinden itibaren ... süreli harçsız pasaport düzenlenmesi uygundur." şeklinde bir kaşe ve mühür basılmak suretiyle uygulamaya yön verilecektir.
    İşini resmiyete dökeceksin arkadaşım! Öncelikle rektörlük makamına bir dilekçe yazaksın ................. sebeplerle tarafıma harçtan muafiyet belgesi verilmesine diye...sonra 60 gün içinde cevap gelmezse yine yazacaksın dilekçeni gideceksin kayseri idare mahkemesine üniversitem beni şu şu kanunun şu yönergesi sebebiyle keyfi uygulaması sonucu işlemin iptalini isteyeceksin. Ama birde şu durum var ki harçlar kanunu genelgeden hiyerarşik olarak yüksek olduğu için burada .harçlar kanunun 85. md ne de dayandırman gerekiyor. En önemli mevzu ; sen eğer work and travelin gerçekten Harçlar Kanunu 85/d ye göre ' Seyahatleri Türkiye için kültürel, ticari veya sosyal bir fayda sağlıyacak mahiyette bulunduğu sabit olanlarla.....' hükmüne göre ispat edersen. Üniversiteni zor duruma sokup belki bir miktarda sembolik tazminat alabilirsin

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Çok teşekkür ediyorum verdiğin cevap için. Daha bugün Öğrenci İşleri Daire Başkanıyla 1 saat detaylı bir şekilde durumu anlattım. Aldığım cevap " Ben bu sorumluluğu alamam çoluğum çocuğum var, Beni zor durumda bırakma..." Ne dediysem kar etmedi, ağzımda laf yapar ama yok adamlar imza atma sorumluluğundan aciz. Sonuçda ben İnternship programına gidiyorum ve work&travel dan daha ciddi ve profesyonel bir iş.
    Dilekçe yazsam fakat red cevabı alsam yine mahkemeye başvursam ne olur???
    Bugun ağzıyla söyledi veremem diye...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Çok teşekkür ediyorum verdiğin cevap için. Daha bugün Öğrenci İşleri Daire Başkanıyla 1 saat detaylı bir şekilde durumu anlattım. Aldığım cevap " Ben bu sorumluluğu alamam çoluğum çocuğum var, Beni zor durumda bırakma..." Ne dediysem kar etmedi, ağzımda laf yapar ama yok adamlar imza atma sorumluluğundan aciz. Sonuçda ben İnternship programına gidiyorum ve work&travel dan daha ciddi ve profesyonel bir iş.
    Dilekçe yazsam fakat red cevabı alsam yine mahkemeye başvursam ne olur???
    Bugun ağzıyla söyledi veremem diye...
    Ben work and travel diye düşünmüştüm. internshiple ilgili pek bir bilgim yok malesef. senin dilekçe yazıp red cevabı aldığında da bu usul yoluna başvurulur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar pasaport sürecini ilk kez yapacak arkadaşlar için anlatayım. şirketinizden harç ödemesinden kurtulmaya dair bir belge alıyorsunuz. bunu okula götürüp onaylatıyorsunuz.bunun için dilekçe yazmanız gerekecektir. ardından okulun verdiği belgeyle maliyeye gidiyorsunuz. (eğer emniyet müdürlüğü ve maliye birbiriine yakınsa ilk önce emniyete gidip parmak izi için sıra alamınızı öneririm.) maliyede elinizdeki belgeyi onaylatıyorsunuz. muhtemelen 1 yıllık vereceklerdir ama siz yinede 2 yıllık almak için sıkı bir muhabbet kurun. ardından onaylatılmış belgenizle emniyete gidip parmak izinizi veriyorsunuz. ve pasaport için 138 tl ödeme yaparak evraklarınızı teslim ediyorsunuz. ve muhtemelen pasaportunuzu bi sonraki gün alırsınız. size tavsiyem sabah erken saatte gitmeniz olur. çok yoğun oluyo çünkü. bu kadar basit aslında.=)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

2 yıllık pasaportdan muaf olan arkadaşlar bana açıklamalar bölümünde emniyetin yazdığı " Pasaport Hamilinin ..... üniversitesinin .... tarih ve ..... sayılı yazılarına istinaden 2 yıllık harçsız öğrenci pasaportu düzenlendiğine dair şerhtir."

yazılı olan kısımı yollayabilir mi? Rektörlükdeki öğrenci işleri daire başkanına göstermek istiyorum o yazıyı. İnanmıyor daha.

yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar ERCİYES ÜNİVERSİTESİN de ilk 2 yıllık muafiyeti almanın verdiği gurur ve sevinçle gideceğim ABD ye Aldım okuldan muafiyet yazısını bütünn uğraşlarımın sonunda.
    Konu beysin tarafından (05-02-2010 Saat 11:11 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2 yıllık pasaportdan muaf olan arkadaşlar bana açıklamalar bölümünde emniyetin yazdığı " Pasaport Hamilinin ..... üniversitesinin .... tarih ve ..... sayılı yazılarına istinaden 2 yıllık harçsız öğrenci pasaportu düzenlendiğine dair şerhtir."

yazılı olan kısımı yollayabilir mi? Rektörlükdeki öğrenci işleri daire başkanına göstermek istiyorum o yazıyı. İnanmıyor daha.

yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar ERCİYES ÜNİVERSİTESİN de ilk 2 yıllık muafiyeti almanın verdiği gurur ve sevinçle gideceğim ABD ye Aldım okuldan muafiyet yazısını bütünn uğraşlarımın sonunda.
    hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun. aldığın belgeyi buraya da koyabilir misin Fotoğraf olarak ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim almam çok kolay olmuştu okuldan 1 haziran la 1 ekim arasında yurt dışına çıkacağı için harç muafiyet yazıyodu bunu görünce tüh 6 aylık mı falan verecekler demiştim ama vergi dairesine gittiğimde 1 yıllık mı 2 yıllık mı muafiyet istersin diye sordu direk bende 2 olsun o zmn dedim ve belge 10 dk sonra elimdeydi. (yönlendirmeleri ve yardımları için burdan beysinCDA ya teşekkür ediyorum )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya ben niye bir türlü alamıyorum bu pasaportu arkadaşlarımın hepsi bir yıllık aldılar bana gelince sorun çıkarttılar. Görevliye niye böyle oldu dediğimde oda senin şansına dedi pişmiş pişmiş. Adamın kafası mı bozuktu bana taktı anlamadım. iyice kıl oldum ya...

Tecrübe Puanı
    10

@solakbeyi

Sen 1 yillik uzatamadin mi yani ne oldu?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun. aldığın belgeyi buraya da koyabilir misin Fotoğraf olarak ?
    Belge kapalı zarfta olduğu için şu anda zarfı açamıyorum ama vergi dairesine gitdiğimde fotokopisini çeker koyarım buraya.

Şirketden aldğın kabul mektubunda da öğrenci programımıza kayıtlıdır. 1 yıllık öğrenci meşruhatlı harçsız pasaport alması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ediyorum tarzında bişiler yazdırırsan hiç bir yerde sorunla karşılaşmazsın.

Yukarıdaki yazıyı gördüğünde okul zaten sana 1 yıllık almak istediğine dair vergi dairesine yazı yazcaktır.

Ayrıca memurun sana öyle bişey demeye ne hakkı var, ne lüksü var "bu işler şans işimiymiş..." olur mu öyle saçma şey. Senin yazın elimde belgen elinde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Exclamation

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @solakbeyi

Sen 1 yillik uzatamadin mi yani ne oldu?
    maalesef alamadım 1 yıllık. işin ilginci tarihler harç muafiyeti belgesine yanlış yazıldığı için (19 Haziran Yerine 19 Temmuz yazmışlar) Pasaportumu 19 temmuzda başlatacağını söyledi ben de kağıdı aldım geri geldim.

okula tekrar başvuracağım şimdi belge için. Hayırlısı diyorum sadece.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef alamadım 1 yıllık. işin ilginci tarihler harç muafiyeti belgesine yanlış yazıldığı için (19 Haziran Yerine 19 Temmuz yazmışlar) Pasaportumu 19 temmuzda başlatacağını söyledi ben de kağıdı aldım geri geldim.

okula tekrar başvuracağım şimdi belge için. Hayırlısı diyorum sadece.
    Tarih verme yaz donemi icin diye yaz! Canini da sikma fazla olur boyle seyler Kolay gelsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Question

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tarih verme yaz donemi icin diye yaz! Canini da sikma fazla olur boyle seyler Kolay gelsin.
    sağol. İnşallah sorunsuz bir şekilde alabilirim şu pasaportu da vize kısmına geçebileyim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

solakbeyi, marmara üniversitesi hangi bölümdesin acaba?
    helecan küpü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Lightbulb

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    solakbeyi, marmara üniversitesi hangi bölümdesin acaba?
    Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliğinde okuyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)