Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçakta oturma yeri

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart uçakta oturma yeri

Arkadaşlar an itibari ile biletimi sonunda almış bulunmaktayım.
    ilk uçuşum ist-franfurt 2:15 dk sürecek
    3:15 dk lık bir bekleme süresi ile
    frankfurt tan 8 küsür saatte newark EWR ye varacagım.
    İlk uçuşum için oturma yeri ayarlıyamıyorum ama fra-ewr arası olanınki için koltuk seçme şansım varmış. Benim için kanatların arkasından ikinci sıranın ortasında yer ayrılmış ama ne kadar konforlu olur bilemiyorum daha önce uçak yolculugu tecrübe edinmiş olan arkadaşlar cam kenarı önerirler mi yoksa orta iyi midir acaba?

Sorum biraz komik gelebilir ama cidden merak ettiğim için soruyorum (:

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

koltuk yeri seçmek için online check-in yapmak gerekmiyomu, sistem ancak uçuş saatine 24 saat kala izin veriyor diye biliyorum ben ama.. asıl soruna gelecek olursak tercih senin tüm koltuklar aynı yere gidiyor sonuçta ama ben olsam ya cam kenarı ya koridor derdim. ortada olmak pek hoş olmasa gerek.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arabada otobüste uçakta farketmez camkenarı en iyisidir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar an itibari ile biletimi sonunda almış bulunmaktayım.
    ilk uçuşum ist-franfurt 2:15 dk sürecek
    3:15 dk lık bir bekleme süresi ile
    frankfurt tan 8 küsür saatte newark EWR ye varacagım.
    İlk uçuşum için oturma yeri ayarlıyamıyorum ama fra-ewr arası olanınki için koltuk seçme şansım varmış. Benim için kanatların arkasından ikinci sıranın ortasında yer ayrılmış ama ne kadar konforlu olur bilemiyorum daha önce uçak yolculugu tecrübe edinmiş olan arkadaşlar cam kenarı önerirler mi yoksa orta iyi midir acaba?

Sorum biraz komik gelebilir ama cidden merak ettiğim için soruyorum (:
    Bu sorduğun sorunun cevabı aslında kişiden kişiye değişir.Kimisi orta sever kimisi cam kenarı ama benim şahsi tercihim okyanus ötesi uçuş yapılacaksa eğer kesinlikle cam kenarıdır.Bol Bol fotoğraf çekersin.Hele birde greenwich'e denk gelipte havanın yarısının karanlık yarısının aydınlık olduğunu görebilmek muazzam bi duygu olsa gerek.Zira bende hiç görmedim ancak tahmin edebiliyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger direk uçuş yapıosanız tavsiyem koridordur eğer ki sık tuvalete giden biriyseniz.. giriş çıkış rahat oluyor ayrıca uzun yolculuklarda yürüyüş yapmak isteyeceksiniz uçakta..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı honour35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltuk yeri seçmek için online check-in yapmak gerekmiyomu, sistem ancak uçuş saatine 24 saat kala izin veriyor diye biliyorum ben ama.. asıl soruna gelecek olursak tercih senin tüm koltuklar aynı yere gidiyor sonuçta ama ben olsam ya cam kenarı ya koridor derdim. ortada olmak pek hoş olmasa gerek.
    Havayolu şirketine göre değişebiliyor koltuk seçimi, Delta'da uçuşa 24 saat kala online chechk-in oluyor diye biliyorum. Ben THY'de direk seçtim bileti alırken. Tabi bunların dışında ek ücret ödeyerek de koltuk seçimi yapabilirsin çoğu havayolunda.
    Konu rerere tarafından (28-04-2012 Saat 01:21 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben deltadan aldım biletimi. bilet alırken koltuk seçimi yapmışlardı benim için. daha sonra merak edip bir gireyim dedim delta nın sitesine. gelen onay mailindeki bir numara ile adımı soyadımı girdim. birsürü seçenek çıktı karşıma. online olarak yapabiliyorsunuz herşeyi ki buna koltuk seçimi dahil. çok basit bir işlem 2 dakikada istediğim yerden aldım koltukları. tabi bu delta için geçerli her şirkette böyle değil. mesela bluexpressle italyaya gittiğim zaman koltuk seçimi için para istemişlerdi. hangi havayoluysa bir gir karıştır sitesini.

PS1. cam kenarı candır. hemen değiştir koltuğunu
    PS2. delta için son 24 saati beklemeye gerek yok online check in yapılabiliyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı hacker_honour Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben deltadan aldım biletimi. bilet alırken koltuk seçimi yapmışlardı benim için. daha sonra merak edip bir gireyim dedim delta nın sitesine. gelen onay mailindeki bir numara ile adımı soyadımı girdim. birsürü seçenek çıktı karşıma. online olarak yapabiliyorsunuz herşeyi ki buna koltuk seçimi dahil. çok basit bir işlem 2 dakikada istediğim yerden aldım koltukları. tabi bu delta için geçerli her şirkette böyle değil. mesela bluexpressle italyaya gittiğim zaman koltuk seçimi için para istemişlerdi. hangi havayoluysa bir gir karıştır sitesini.

PS1. cam kenarı candır. hemen değiştir koltuğunu
    PS2. delta için son 24 saati beklemeye gerek yok online check in yapılabiliyor
    Fazla bir bilgim yok açıkçası ama Delta'nın sitesinde online check-in için uçuşa 24 kala yapabilirsiniz diyor. Koltuk önceden seçilebiliyordur belki ama bilemeyeceğim.

Online Check-in

"Delta's Online Check-in is an easy beginning to your travel experience, and you can do it from your home or office within 24 hours of your flight departure."

Edit:

Forumda şöyle bir şey buldum herhalde en doğrusu bu:

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    delta ve airfrance ta biletinizi aldıgınız andan itibaren koltuk seçebiliyorsunuz. son 24 saat içinde de online check-in ler açılır ve check-in işleminizi online yapabilirsiniz. bununla birlikte check-in yaptıktan sonra bording pass ekranda görunur ve istediğiniz takdirde e-mail'le size gönderilir. bunun bir çıktısını alıp direk havalimanına gittiğinizde check-in için sıraya girmenize gerek kalmaz. bagajınızı teslim edersiniz ve direk o çıktıyla beraber uçağa gidersiniz. elinizdeki çıktısını aldıgınız bording pass ile direk uçağa binebilirsiniz. bu sistem değişmediyse bu sene geçen sene böyleydi.
    Koltuk seçilebiliyormuş ama check-in uçuşa 24 saat kala yapılabiliyor.
    Konu rerere tarafından (28-04-2012 Saat 01:25 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet sanırım öyle ben bilgilerimi girince online check in seçeneği de gelmişti ama yapmadım. seçenek gelince ona güvenip yapılıyor demiştim. ama koltuk seçimi yapılıyor onda eminim

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Koltuklar yanyana 2-3-2 ya da 2-4-2 seklindedir. Sen 2'li koltuklardan cam kenarini sec bana gore. En rahat o koltuklar oluyor sahsen.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende deltadan aldım biletimi direk uçuş newyork.11 Haziranda gideceğim.Şu anda check-in yaptırmadan koltuk seçme şansım var mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet seçebiliyorsun sitesinden

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende @break sana katılıyorum. Giderken THY'den koltuğu 2'li koltuklardan cam kenarı seçtim ve süperdi. Dönüşte ben online yapmayı unuttum. Orta 4'lüden verdiler ve çok kötüydü

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

United Airlines - Airline Tickets, Vacations Packages, Travel Deals, and Company Information on united.com dan aldım bende biletimi dün akşam. gidişim tek aktarmalı frankfurt a kadar lufthansa ile uçacagım ve bu hava yolu koltuk seçimine müsade etmiyor yani uçuştan 24 saat önce açılacak olan ister evden ister hava yolundaki ilgili bankolardaki cihazlarla online check in işlemini gerçekleştirdikten sonra koltuk seçimi gerçekleştirilebiliyormuş. Fakat united airlinesde böyle bir uygulama yok yani biletimi alır almaz internetten aktarmadan sonraki uçuş koltuğumu ve direkt olcak olan dönüş yerimi belirlemiş bulunmaktayım

Giderken orta üçlünün solunda, dönerken sağdaki ikili koltuklardan cam kenarında olanında olacagım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben her zaman acil çıkış kapısının olduğu sıradan koltuk seçerim. önündeki koltulka mesafe business classtan bile daha geniş oluyor.sizede tavsiye ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben her zaman acil çıkış kapısının olduğu sıradan koltuk seçerim. önündeki koltulka mesafe business classtan bile daha geniş oluyor.sizede tavsiye ederim
    aynen sana katılıyorum koltuk mesafesi inanılmaz oluyor. hatta ordan alacaktım bileti kapmış hemen çakallar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı hacker_honour Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen sana katılıyorum koltuk mesafesi inanılmaz oluyor. hatta ordan alacaktım bileti kapmış hemen çakallar.
    belirli bir numarası varmı o koltugun varsa soyleyın belkı bende kapılmamıstır alırım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bira içecekler wcye yakın koltuk alsınlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bira mı o_O Ekonomi ile seyahat edicez yahu yemek vercekler mi ben onu düşünüyorum
    oluyo mu öyle bişey hoş büyük bi risk olur veriyosalar bile ilk uçuşta bira içip abd sınırları içine giriş yapmak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)